Dodaj do ulubionych

Niespokojnie ssie

11.04.08, 15:11
Mam trzymiesięcznego dzidziusia, który od parunastu dni dziwnie
zachowuje się przy karmieniu. Czasem ssie spokojnie, a czasem
puszcza i na nowo chwyta pierś, macha łapkami, szarpie mnie za
ubranie (albo za skórę, brr), skubie co mu pod łapki wpadnie (zwykle
jakieś częsci mnie). Nie wydaje się wtedy, że jest mu źle. Problemy
z brzuszkiem trochę były, ale wtedy inaczej się zachowywał - to mi
nie wygląda na wynik bólu brzuszka. Myślałam, że może takie
zachowanie oznacza, że ma dość jedzenia, ale gdy go odkładam, pakuje
sobie łapy do buzi i ssie - czy to nie oznacza, ze jest jednak
głodny? Dodam, że żadnego smoczka nigdy nie miał w buzi, natomiast
czasem, w chwilach nieutulonego płaczu, ssał mój palec (co nam
zostało po okresie, kiedy trzeba go było wybudzać i palcem
pobudzałam odruch ssania).
No i nie wiem, czy to normalne. Wybieramy się do neurologa, tak na
wszelki wypadek (synek urodził się trochę przed terminem i z niską
wagą), czy wspomnieć o tym podczas wizyty?
Obserwuj wątek
    • kinga_owca Re: Niespokojnie ssie 11.04.08, 15:31
      mój 4 tygodniowy synek robi tak samo
      ja mam wrażenie, że on tak robi wtedy, gdy piersi są już bardzo
      miękkie i zaczyna wolno lecieć mleczko
      na początku ssie ładnie, a od pewnego momentu zaczyna się "walka" -
      wypluwa cyca, ciągnie mnie za stanik albo za koszulkę a co
      najgorsze, płacze i wsadza sobie palce w oczy...
      dodam, że nie przy każdym karmieniu tak jest, najczęściej dzieje się
      to wieczorem
      • monika_staszewska do kinga_owca 16.04.08, 18:54

        A może kilkukrotna zmiana piersi przyniesie poprawe. I proponuję
        przeczytać stary watek:
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=570&w=6867367&a=6867367
        pozdrawiam :)
        monika staszewska
    • monika_staszewska do rusalkaamalka 16.04.08, 18:54

      PAni CZłowieczek jest w wieku, w którym dzeci zwykle odkrywaja
      otaczjacy je swiat i nie mogą spokojnie jeść, bo ich wszystko
      ciekawi, tylko nocne karmienia są spokojne, bo nie ma na czym oka
      zawiesic. Może w dzień spokojniej będzie karmic w zaciemnionym
      pomieszczeniu.
      pozdrawiam :)
      monika staszewska

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka