Dodaj do ulubionych

nie umie prawidłowo ssać

30.11.03, 21:31
Mój 4 tygodniowy synek wciąż ma kłopoty z szerokim otwieraniem buzi, w
związku z czym nieprawidłowo ssie, jak go nauczyć? Jest niecierpliwy,
łapczywie chwyta pierś,czasami tylko przez przypadek robi to jak należy, mimo
to ładnie przybiera na wadze. Jak sprawić aby szeroko otwierał jednak buźkę?
Obserwuj wątek
    • emi23 Re: nie umie prawidłowo ssać 04.12.03, 19:11
      Przede wszystkim cierpliwości. Ja mam 9-tygodniowego synka i też nie zawsze chwyta pierś głeboko. Często bolą mnie brodawki przy karmieniu wtedy wkładam mu
      do buzi swój palec żeby puścił pierś i przystawiam go ponownie. Może spróbuj. Postaraj się spłaszczyć otoczkę brodawki i szybkim ruchem nasadź główkę małego.
      Może się uda. Powodzenia Emi i Jędruś.
    • kruffa Re: nie umie prawidłowo ssać 04.12.03, 22:14
      Zgadzam sie z poprzedniczką. Ja miałam taki swój patent. Przed przystawieniem,
      albo schładzałam brodawkę, a potem z lenistwa, po prostu ja, mozna powiedzieć
      "wyciągałam" - chodzi o to aby "zbiegła". Wtedy małej było łatwiej chwycić.
      Miała małe usteczka. Poza tym przeczytałam iz trzeba mówic do dziecka. Nie
      chciałam wierzyc, że taki maluch moze coś zrozumieć, a jednak. na chwile przed
      przestawieniem mówiam do Kasi, po prostu - szeroko, szeroko i mała po pewnym
      czasie rzeczywiście szerzej otwierała usteczka. Bądź cierpliwa. To moze jeszcze
      trochę potrwać. też miałam takie problemy. A teraz? Jak jest za daleko do
      kanapy, to po prostu przystawiam córcie, tam gdzie stoję, " w biegu" :-))))))

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka