Dodaj do ulubionych

Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci.

20.04.10, 16:21
Tak czytam czytam te wątki o wzroście i wadze niemowlków i się
zastanawiam, skąd takie rozbieżności?
Już nie porównuję dzieci 4 kg i więcej ale np. takie 3100, 3200 przy
urodzeniu, ważą 6000-6500 gr jak mają 3 miesiące - ot wąteczek
niżej.I to dzieci piersiowe, bo butelkowe to wiadomo, ze dopasane
są ...

Moje dzieck 3075 przy urodzeniu, mając 6,5 miesiąca waży 6800.
Dodam,ze przybiera dobrze, na siatkach jest ok, tylko kurcze- mało
takich lekkich jak ona dzieci w tym wieku.
Jest drobniutka, chociaż długośc ma jak najbardziej ok bo 68cm.


Na forum to chyba pamiętam jedną dziewczynę która tez mala takie
male dziecko.
Obserwuj wątek
    • easy_martolina84 Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 20.04.10, 16:34
      No to wzorcowo waży.W 6 m-cu powinna podwoic wagę.Urodzila sie raczej
      mała,dlatego teraz idzie rowno.
      Moja urodzila sie 3570, jak miala 6 m-cy ważyla 7200(wiec tez ok).Teraz ma
      prawie 8m-cy i wazy 8300.Tez jak czytam forum to raczej jej waga nie powala,a w
      dodatku jest na modyfikowanym,wiec teoretycznie powinna byc "upasiona: smile
      • 18_lipcowa1 Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 20.04.10, 16:37
        easy_martolina84 napisała:

        > No to wzorcowo waży.W 6 m-cu powinna podwoic wagę.Urodzila sie
        raczej
        > mała,dlatego teraz idzie rowno.
        > Moja urodzila sie 3570, jak miala 6 m-c


        Ja czytałam, że podwaja wagę w 4 mies dlatego sie dziwie.



        > prawie 8m-cy i wazy 8300.Tez jak czytam forum to raczej jej waga
        nie powala,a w
        > dodatku jest na modyfikowanym,wiec teoretycznie powinna
        byc "upasiona: smile

        raz była tu mama dziecka 5,5 - 10 kg
        tylko na piersi

        dzizas....
        • easy_martolina84 Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 20.04.10, 16:42
          Taaa mnie tez to zastanawia...no prosze,pierwszy raz nawet w czyms sie zgadzamy wink piwo
        • semi-dolce Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 20.04.10, 16:45
          > Ja czytałam, że podwaja wagę w 4 mies dlatego sie dziwie.

          W wieku 6 miesięcy ma podwoić, w wieku roku potroić. Dużo dzieci na rok nie
          potraja a wszystko z nimi ok.

          Moje urodzone 3420, w wieku 6 miesięcy miało 7500, wówczas wyłącznie piersiowe.

          Dużo zależy od tego, jacy sa rodzice - dzieci duzych rodziców zazwyczaj sa duże
          i odwrotnie.
          • semi-dolce Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 20.04.10, 16:46
            > Moje urodzone 3420, w wieku 6 miesięcy miało 7500, wówczas wyłącznie piersiowe.

            Skłamałam. Wówczas już miał rozszerzoną i to mocno dietę.
          • 18_lipcowa1 Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 20.04.10, 17:03

            > Dużo zależy od tego, jacy sa rodzice - dzieci duzych rodziców
            zazwyczaj sa duże
            > i odwrotnie.


            No to się wstrzeliła super, w męza i dziadka.
            Bo cała reszta, z mojej strony i męza matki to tendencje do tycia i
            grube kości.
            • 18_lipcowa1 Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 20.04.10, 17:03

              > No to się wstrzeliła super, w męza i dziadka.


              Miało być w ojca -swojego oraz dziadka- męza ojca.
        • kai_30 Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 21.04.10, 15:42
          18_lipcowa1 napisała:

          >
          > raz była tu mama dziecka 5,5 - 10 kg
          > tylko na piersi
          >
          > dzizas....
          >

          To chyba o mnie i moim Antosiu big_grin W wieku 5 m-cy ważył 10,700. Teraz ma prawie
          rok i waży ok. 13-tu. Ma się dobrze smile
      • meg27_3 Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 24.04.10, 15:44
        Podwoić wage powinno dziecko w 3 miesiącu. Moja mala urodzila sie malutka 2460.
        Teraz ma skonczone 5 miesięcy i tydzien temu byla na szczepieniu i wazyla 7200.
        Karmiona piersią. Martwilam sie jak sie urodzial ze taka mala a teraz prosze jak
        szybko nadrobila zaleglosci...
    • karro80 Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 20.04.10, 16:42
      Z genów pewno w dużej mierze - między moimi córkami(bliźniaczkami)
      było prawie kilo róznicy. Inna budowa, wszystko inne.
      • 18_lipcowa1 Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 20.04.10, 16:46
        karro80 napisała:

        > Z genów pewno w dużej mierze

        byłoby cudnie
        znaczy sie bylaby z tych chudych nietyjacych po swoim tacie
        • karro80 Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 20.04.10, 16:50
          całkiem możliwe - popatrz też na kostki - u mnie ta o drobniejszych
          kościach już w brzuchu była mniejsza(a nie było "podkradania), druga
          bardzo dorodna, nawet miała po okarmieniu już wałeczki(bo dzieci
          wcześniaki)- widać, że inny zestaw genów był.
          • bagata100 Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 20.04.10, 16:58
            Mi lekarz tłumaczył, że drugie pokolenie czyli babcie też mają duże znaczenie
            genetyczne...moja urodzona 3400g a obecnie waży 6750g a pół roku skończone już
            2 tygodnie temu smile czyli nam brakowało do podwojenia...całe szczęście długa
            się zrobiła, czyli modelka z niej rośnie smile Dziecko na mm, kaszkach, obiadkach
            etc.
        • easy_martolina84 Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 20.04.10, 19:21
          18_lipcowa1 napisała:

          > karro80 napisała:
          >
          > > Z genów pewno w dużej mierze
          >
          > byłoby cudnie
          > znaczy sie bylaby z tych chudych nietyjacych po swoim tacie

          Oj,błagam tylko nie po tacie,bo moja bedzie w atakim ukladzie baaaaaardzo duuuuza wink
    • nvera Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 20.04.10, 17:06
      A ile Twoje dzieciątko ważyło w wieku 3 miesięcy?? pytam bo mnie się ciągle
      lekarka czepia że mało waży, a może idzie wagowo podobnie jak twoja...
      Urodzona z wagą 2990, w 13 tyg 4680.
      • 18_lipcowa1 Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 20.04.10, 17:13
        nvera napisała:

        > A ile Twoje dzieciątko ważyło w wieku 3 miesięcy??

        chwila...

        12 tyg- 5470
        • nvera Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 20.04.10, 17:18
          To wygląda na to że moja mała jeszcze drobniejsza (też po taciesmile) chyba że
          jeszcze nadrobi...
    • chococino Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 20.04.10, 18:03
      Ja tam się cieszę, że moja jest drobna i waży w wieku 7 miesięcy i 1 tygodnia
      coś ponad osiem kilo, ubranka kupuję na 68. Przynajmniej jest zwinna i potrafi
      robić jogęwink Geny to na pewno i karmienie piersią (też karmię).
      • red-truskawa Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 20.04.10, 18:12
        Widze ze tylko mamy dziewczynek sie rozpisały, to ja dorzuce tu "samczyka".
        Urodzony 3800g 59 cm długosci, w dniu ukończenia 5 miesiaca waga 7460g i 72 cm
        długosci i tez tylko na piersi.
        • chococino Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 20.04.10, 18:18
          Wszystkie chłopaki z mojego otoczenia są duże i długie. Nie wiem czy jest jakaś
          zależność w związku z płcią?
          • myroad Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 20.04.10, 20:25
            Moja mała skończony 8 miesiac waży 10 kilo . Karmiona tylko piersia,
            teraz dodatkowo zjada zupke i jakis owoc. Nie chce kaszek itd... je
            co 3-4 godziny praktycznie od niemowlecia no i co ...zatuczona big_grin
          • thunder_storm Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 21.04.10, 09:29


            chococino napisała:

            > Wszystkie chłopaki z mojego otoczenia są duże i długie. Nie wiem czy jest jakaś
            > zależność w związku z płcią?


            jest chłopcy są ok 1 kg ciężsi od dziewczynek znajdując się na tym samym
            centylu, dlatego siatki centylowe są różne dla chłopców i dziewczynek.
    • mewa000 Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 20.04.10, 18:20
      18_lipcowa1 napisała:

      > Już nie porównuję dzieci 4 kg i więcej ale np. takie 3100, 3200 przy
      > urodzeniu, ważą 6000-6500 gr jak mają 3 miesiące - ot wąteczek
      > niżej.I to dzieci piersiowe, bo butelkowe to wiadomo, ze dopasane
      > są ...

      Dlaczego butelkowe dopasane? Mój synek jak się urodził to ważył 3460g, spadek do
      3260g, a w 10 tyg ważył 6880g będąc tylko na piersi.
      Jak skończył 2 m-ce to musieliśmy przejść na mm i od tamtej pory nie przybiera
      już tak dużo, więc Twoja wypowiedź jest nietrafiona
      • dominiczka201 Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 06.05.10, 17:12
        u mnie podobnie młody ma 3 miesiące skończone waży 6,5 kilo waga
        urodzeniowa 3210. Przy pierwszym szczepieniu 5100 wyłącznie na
        piersi. Musiałam przerzucić na modyfikowane z powodu okropnej skazy
        i od tamtej pory nie przybiera tak szybko w granicach normy
    • ulik80 Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 20.04.10, 18:28
      MOja własnie waży teraz 6840g. Ur 2860g. Tydzien temu na szczepieniu pediatra
      powiedziala, zeby dawac jej wieksze porcje jedzenia, ale ona je tyle ile je i
      nie mam zamiaru jej na sile pchac. Lekarz powiedziala jeszcze zeby przjsc za 3
      tygodnie sie zważyć i ewentualnie da wtedy skierowanie na badanie krwi, na razie
      nie dawala bo Mala wyglada na zdrowa i nie chce jej bez sensu kluc. Wedlug niej
      za malo przybiera na wadze (przez ostanich 6 tygodni 400 gram). Ide bo maz cos
      chce...
    • gosiasprezynka Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 20.04.10, 19:00
      Moja też raczej z tych drobnych... W wieku 5 mies. ważyła 6700, to jest 25 centyl. Cały czas jest na 25 centylu, niezależnie, czy karmiona mm, czy piersią.

      Ja raczej czytam o spasionych dzieciach piersiowych - no bo mówi się, że nie da się przekarmić piersią. Jak dziecko piersiowe waży duuużo, to nic się nie zaleca. A przy mm - karmić mniej.
    • madzia.7 Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 20.04.10, 19:32
      ja nie wiem..ale wiem, ze dzieci są rózne i nie ma co porównywac
      chlopców i dziewczynek..
      np. moj synek urodzil się z wagą 4042kg i za tydzien konczy
      6miesięcy..myśle, ze podwoi swoją wage do konca 6 miesiąca..czyli
      będzie wazyl 8kg.. teraz wazy ok.7930g. czy to duzo???
      do konca 5 miesiąca byl tylko na piersi i rosl szczegolnie duzo
      przez pierwsze 3 miesiące..pozniej zwolnil..ostatni miesiąc jest juz
      na mm bo straszne problemy mialam z karmieniem i w koncu juz nie mam
      nic w piersiach- bo on nie chce ssac..zresztą nie wazne- pogodzilam
      się z tym..w kazdym będz razie mimo ze jest od miesiąca na mm to
      przybieraz zaledwie 100g na tydzien - czyli obsolutne minimum...
      dzieci są rozne, i roznie jedzą niezalezni czy to mleko matki czy
      mm..u mnie wiecej rozl jak byl na moim mleku niz na mm..
      • kaka-llina Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 20.04.10, 19:53
        Moja jak miała równo sześć miesiecy ważyła 6,66... urodzona 3310, tez malutka!
        Taka akurat do chusty...
        • lenawawa Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 20.04.10, 20:19
          Mój syn na piersi rósł ładnie.
          Od dwóch miesięcy jest na mm i teraz ma 9 miesięcy z wagą 8600.
          Nie wygląda na zabiedzonego,nie martwię się.
    • rybkanulek Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 20.04.10, 20:15
      Moja mała właśnie skończyła 5 msc i waży 8300, 70 cm długa. Waga urodzeniowa 3660. Cały czas wyłącznie na piersi. Bliźniacze rodzeństwo zupełnie różne, córka wręcz chuda, syn normalny. A Zosia nie wiem w kogo poszła...
      Ona kostki ma chyba niezbyt grube, za to tłuszczyku ma co niemiara. Ja mam teorię taką, że moje dziecko pożywia się głównie w nocy, a wtedy to mleko jest bardziej tłuste, może stąd taka tendencja? Na razie się nie martwię, najważniejsze, że jest okazem zdrowia, a jak zacznie biegać to zapewne wysmukleje smile
    • maesstra Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 20.04.10, 20:20
      moja jak miała 6 miesięcy ważyła 7400 ur, 2800, ruszyła w drogę
      raczkując mając 6,5 miesiąca i teraz mając 10 miesięcy waży 8,5,
      ale dużo się rusza. Widać po niej że ma mocną budowe chociaż nie
      jest spasiona mimo mm.
      • dzoaann alez ambitne pytanie 20.04.10, 20:44
        no i ten zamozachwyt załozycielki watku, że ma takie szczuple dzieckosad
        a jak by bylo grube to co?
        A odpowiadajac, to rozejrzyj sie dookoła- ludzie sa różni, różne geny, apetyty,
        przemiana materii, itp, itd.
        No i zanim sie skomentuje piersiowe dopasione dzieci to wypadałoby cos wiedzieć
        na ten temat.
        • magdal-ena78 Re: alez ambitne pytanie 20.04.10, 20:55
          A cos Ty taka zlosliwa??
          Normalne pytanie, widzialam glupsze pytania na tym forum.

          Do autorki: Moj synek waga urodzeniowa 3220, 3 mies - 6340. Jest na
          mm. Nie wiem czy w UK sa te same siatki centylkowe, ale jest w
          srodku, czyli jest srediakiem, (mam nadzieje ze tylko wagowosmile
          • kj-78 Re: alez ambitne pytanie 21.04.10, 07:37
            > A cos Ty taka zlosliwa??
            > Normalne pytanie, widzialam glupsze pytania na tym forum.

            Pytanie jest naprawde glupie. A dlaczego niektore niemowlaki maja
            wiecej wloskow, a inne mniej? A dlaczego niektore lubia marchewke, a
            inne nie? A dlaczego niektorzy dorosli sa grubi, a ini chudzi?
            Luuuudzie!!!
            • dzoaann Re: alez ambitne pytanie 21.04.10, 15:30
              no właśnie, bywaja głupie pytania. ale pytanie dlaczego ludzie, dzieci sa różni
              uważam za mega głupie i tyle.
    • pacynka27 Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 20.04.10, 21:06

      Moja córa urodziła się z wagą 3200. W wieku 6 m-cy ważyła 6200. Taki z niej
      kurczak smile
      Synek (ur. 3600) tyle ważył jak miał 2 m-ce z hakiem.
      Oboje tylko piersiowi.
    • malazabka.de Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 20.04.10, 21:08
      duzo matek zbyt czesto przyklada dziecko do piersi i je tuczy, a
      wszyscy wokol chwala: "jakie sliczne i pulchniutkie"-w glowie sie
      nie miesci. Ciesz sie, ze nie masz przezartego dziecka. 3miesieczne
      dziecko, ktore wazy 6kg to grubas!!!
      • silje78 Re: malazabka 21.04.10, 12:08
        to rzuć okiem na mojego "grubasa"
        butelkowa i przeżarta.
        tu miała prawie 3 miesiące i ważyła 5900:
        fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/991588,2,45,pierwsza-sukineczka.html
        a tu ważyła ponad 6kg (w ciągu kolejnych miesięcy przybierała
        wolniutko)
        fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/1024923,2,36,najlepiej-posiedziec-sobie-na-tatusiu.html
        zapasiona jak cholera...
        jak można takie pierdoły wypisywać. równie dobrze możesz napisać, że
        kobieta ważąca 70kg to spaślak...
        • malazabka.de Re: malazabka 21.04.10, 17:53
          baba 70kg to spaslak, (chyba ze ma 1,9 m wzrostu) albo jest w ciazy.
          • noneczka1983 Re: malazabka 21.04.10, 19:24
            Ja po drugiej ciazy ważyłam 70 kg i przy wzroscie 1.65 napewno nie
            byłam spaslakiem, owszem miałam troche wiecej tu i ówdzie,
            szczególnie na brzuchu i w piersiach, ale na pewno nie mozna
            powiedzec, że byłam spaślakiem...
            • silje78 Re: noneczka 21.04.10, 19:34
              malazabka jest niedowartościowana to i głupoty pisze. ja po
              urodzeniu córki jakiś czas ważyła 70kg przy wzroście 1,72. czy byłam
              spaślakiem? wg niej pewnie tak. nosiłam rozmiar 40, grubaśna byłam
              tak jak moja córka w wieku 3,5-4 miesiące wink
          • green_naranja Re: malazabka 29.04.10, 11:01
            no popatrz mala zabko, ja po ciązy wazylam dlugo 70 kg, przy wzroscie 1.74,
            mieszczac sie w swoje ubrania sprzed ciazy (rozmiar 38) bez problemu. zadnej
            spaslakowatosci w lustrze nie widzialam.
            • malazabka.de Re: malazabka 29.04.10, 21:29
              a ja po porodzie wazylam 77, teraz waze 66 (jestem 7 tygodni po) w
              moje ciuchy sprzed ciazy sie nie mieszcze (rozmiar 34/36) i uwazam
              ze jestem spaslak, punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia, to co
              dla jednych jest super sylwetka dla innych jest grube i odwrotnie
      • sebafionka27 Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 21.04.10, 14:20
        Kobieto, lecz się
        Albo przynajmniej zastanów zanim coś napiszesz. To co napisałaś jest nie tylko
        bzdurne ale i obraźliwe dla wielu troskliwych matek.
        Wiem co piszę jestem mamą 3 dzieci i lekarzem.!!!
        • sebafionka27 Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 21.04.10, 14:22
          To oczywiście do malazabka aus deuschland heil
          • malazabka.de Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 21.04.10, 20:03
            wiesz zanim cos napiszesz to sprawdz pisownie i znaczenie
        • malazabka.de Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 21.04.10, 20:00
          no i co z tego???
          • sebafionka27 Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 23.04.10, 13:22
            To z tego, że jesteś biedną, samotną, niedowartościowaną i głupią kobietą. Nic
            ponadto.
            • moofka Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 23.04.10, 13:26
              brakuje jeszcze suwaczka odliczajacego dni do menstruacji
            • malazabka.de Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 29.04.10, 10:53
              jestes lekarzem i dlatego ja jestem biedna, samotna,
              niedowartosciowana i glupia?!?!?!

              No to ja juz sie naprawde przestaje dziwic, ze ludzie w Polsce tak
              bardzo na lekarzy narzekaja

              Wiesz, nie masz pojecia kim jestem, jak i z kim zyje. Nie mowie, zee
              jestem inteligentna, ale na pewno nie jestem biedna, samotna ani
              niedowartosciowana...
    • iwopob Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 20.04.10, 21:09
      Moja mała skończyła 7 miesięcy. Waga urodzeniowa 3530 g, teraz 7600 g. Długość
      76 cm. Od początku karmiłam piersią, dietę rozszerzałam od 5 miesiąca.
    • koralik12 Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 20.04.10, 21:28
      Ja też czytałam że ma podwoić w czwartym miesiącu i trochę się zmartwiłam ze nie
      podwoił wagi ale jak jest tak jak piszecie ze dopiero w szóstym to akurat mu się
      udało smile Urodził się z wagą 4 a w szóstym ma 8. A wzrost wychodzący z siatek
      centylowych, ubranka kupuję na 80, ma dlugaśne nogi i ręce big_grin
    • ciazniczka Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 20.04.10, 21:56
      a czy przypadkiem poza kwestiami dziedczicznymi nie ma znaczenia fakt - na ile
      dziecko jest zywotne i ruchliwe?

      moj Maly urodzil sie z waga 3480, w wieku 12 tygodni - 5200, teraz skonczyl 4
      miesiace i jak na moja wage lazienkowa -ma blisko 6,5kg , czyli tez mu daleko do
      malych budd forumowychsmile ale rusza sie za trzech, ciagle fika nogami, lapkami, a
      jak moze to wierci sie na boki, nawet w nocy. na palcach jednej reki moge
      policzyc minuty w ciagu dnia, kiedy nie spi i lezy w bezruchu. moze dlatego jest
      okraglym, milym, mieciutkim w dotyku niemowlaczkiem ale bez stosu fald?smile za to
      jest dlugi, przygotowujemy sie do rozmiary 74 juzsmile
      • 18_lipcowa1 Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 20.04.10, 22:26
        ciazniczka napisała:

        > a czy przypadkiem poza kwestiami dziedczicznymi nie ma znaczenia
        fakt - na ile
        > dziecko jest zywotne i ruchliwe?


        No ale ciezko okreslić zywotnosc dziecka do 6 mies ,kiedy w sumie
        tylko lezy, ew majta nogami i rekoma.
        Moja cora duuuzo spi, lubi się powylegiwac, majta owszem -
        kończynami ale jakoś nie przesadnie...



        > okraglym, milym, mieciutkim w dotyku niemowlaczkiem ale bez stosu
        fald?smile

        no moja też nie jest pofałdowana choć troszkę oponek ma
        • alicja_wk Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 21.04.10, 00:23
          > No ale ciezko okreslić zywotnosc dziecka do 6 mies ,kiedy w sumie
          > tylko lezy, ew majta nogami i rekoma.
          > Moja cora duuuzo spi, lubi się powylegiwac, majta owszem -
          > kończynami ale jakoś nie przesadnie...
          >

          Nie koniecznie ciężko. Przecież są dzieci, które już od 3 m-ca
          potrafią być bardziej aktywne ruchowo i z tego, co pamiętam, to też
          w którymś wątku wspominałas, że Twoja mała już od dawna się obraca
          na brzuszek sama, a to przeciez dla dziecka spory wysiłek i na pewno
          spala przy tym mnóstwo kalorii smile
          Mój synek też należy do tych drobniejszych. Za tydzien skonczy 6 m-
          cy i waży 6600 g (ur. 3100 g). W pierwszych 3 m-cach, kiedy
          faktycznie był mniej ruchliwy, sypiał sobie przy piersi w ciągu
          dnia, przybierał dużo więcej, bo nawet 250 tygodniowo.
          Teraz jedzenie jest mniej ciekawe, a ważniejsze od piersi są
          akrobacje na macie, gdzie nie ulezy spokojnie nawet minuty, bo cały
          czas musi się turlac, obracać, pełzac po upatrzoną zabawkę, fikać
          nogami albo ćwiczyć jakies nowe umiejętności.
          Tak więc ja równiez jego słabszych przyrostów dopatruję się poniekąd
          w tym, że własnie od 4 m-ca jest duzo bardziej aktywny fizycznie.
        • ciazniczka Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 21.04.10, 08:16

          > no moja też nie jest pofałdowana

          smile)))))))))))) niezle okreslenie
    • paul_ina Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 20.04.10, 22:13
      Moje Maleństwo waży obecnie 8kg, nosi ciuchy 74 i obwód główki też ma - jak
      powiedziała pediatra - na 6-7 miesięczne dziecko.

      Kluczem do Jej sukcesu jest:
      1. Mama 178, Tata 185 + Dziadek 185, Dziadek 195 + Babcia 170, Babcia 172
      2. nocne obżarstwo - nocą ssie z największym zapałem i najdłużej; od kiedy śpimy
      razem sprawia wrażenie, jakby złapała Pana Boga za nogi
      3. pilnowanie pór posiłków - od urodzenia budzi się co 3 godz, w dzień czasem
      częściej
      • paul_ina Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 20.04.10, 22:15
        aaa, i smoczka spryciula nigdy nie chciała i nie chce. próbowaliśmy wszystkich
        dostępnych na rynku. w rezultacie dziecko nauczyło się patrzeć z wyrzutem /
        niedowierzaniem, że próbujemy zrobić z niej głupka ssącego gumę.
        • rybkanulek piszesz o moim dziecku? 20.04.10, 22:29
          smile Wypisz wymaluj
          • paul_ina Re: piszesz o moim dziecku? 20.04.10, 22:31
            smile
            fajne mamy dzieci smile
      • alicja_wk Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 21.04.10, 00:03
        > Kluczem do Jej sukcesu jest:

        Ooo matko! A cóż to za wielki "sukces", że dziecko jest po prostu
        duże. Ciekawe czy tak samo bedziesz się cieszyć, że masz dużą
        dziewuchę, gdy jako nastolatka będzie równie "dorodna" jak teraz i
        popadnie w kompleksy.
        Śmiać mi się chce jak czytam te ciągłe przechwałki na temat wagi
        Twojego dziecka. A tekst o "zamerlaku" był już po prostu poniżej
        pasa i tak mi jakoś utkwił w głowie do dziś smile
        • paul_ina Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 21.04.10, 07:26
          > Ooo matko! A cóż to za wielki "sukces", że dziecko jest po prostu
          > duże.

          Kiedy jest wykarmione na własnej piersi budzi dumę mamy.

          > Ciekawe czy tak samo bedziesz się cieszyć, że masz dużą
          > dziewuchę, gdy jako nastolatka będzie równie "dorodna" jak teraz i
          > popadnie w kompleksy.

          A kto Ci powiedział, że moje dziecko jest grube? Jest długa na 74 i waży 8 kg.
          Ja jako nastolatka wystrzeliłam na 178 i ważyłam zawsze odpowiednio do wzrostu,
          co zapewniało mi zawsze doskonałe samopoczucie smile nie wiem ile masz wzrostu, ale
          naprawdę fajnie jest być wysokim.

          > Śmiać mi się chce jak czytam te ciągłe przechwałki na temat wagi
          > Twojego dziecka.

          Miło mi, że cieszysz się moim szczęściem smile

          > A tekst o "zamerlaku" był już po prostu poniżej
          > pasa i tak mi jakoś utkwił w głowie do dziś smile

          To był tekst mojej mamy, osoby z innego pokolenia, które nie docenia tzw.
          poprawności politycznej. A że dorodne dzieci są fajne, to wie każdy.

          Mam nadzieję, że znów się śmiejesz (śmiech to zdrowie).
          • zoe7 Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 21.04.10, 08:49
            "Dorodne dzieci są fajne to wie każdy" ? Akurat mam kompletnie odmienne zdanie,
            lubię szczuplaczki i ładniejsze jakieś są wink Moja niepoprawna politycznie Mama
            stwierdziła "No bo Ty to takie mikre te dzieci masz" smile) Nie wiem ile córka waży
            teraz, ale na pół roku miał 6 kg i pediatrzy stwierdzali z uśmiechem, że kolos
            to nie jest. Moje szczuplaczki po cesarce zawsze były najpiękniejsze wink Tak jak
            każde dziecko dla swojej Mamy, ot co.
          • gosiasprezynka Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 21.04.10, 09:01
            > To był tekst mojej mamy, osoby z innego pokolenia, które nie docenia tzw.
            > poprawności politycznej. A że dorodne dzieci są fajne, to wie każdy.

            Pfff.. ale tekst. Fajne są maluszki tongue_out
          • alicja_wk Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 21.04.10, 11:14
            > Kiedy jest wykarmione na własnej piersi budzi dumę mamy.

            Jak już sama wczesniej wspomniałaś - to chyba głownie zasługa genów,
            a nie Twojego magicznego mleka smile

            > A kto Ci powiedział, że moje dziecko jest grube? Jest długa na 74
            i waży 8 kg.

            A gdzie ja napisałam, że ona jest gruba. Ani razu nie użyłam tego
            określenia, bo własnie nie sugeruję się tylko i wyłącznie wagą, ale
            również wzrostem, który podałas i dlatego napisałam, że jest po
            prostu "duża" lub jak sama wolisz to określać "dorodna" smile

            > Ja jako nastolatka wystrzeliłam na 178 i ważyłam zawsze
            odpowiednio do wzrostu,
            > co zapewniało mi zawsze doskonałe samopoczucie smile nie wiem ile
            masz wzrostu, ale
            > naprawdę fajnie jest być wysokim.

            Do tych bardzo wysokich nie należę, bo mam 170 cm i też mi z tym
            dobrze. Z wagą też nigdy nie miałam problemów, choc zawsze chciałam
            miec o te 3 kg więcej, no ale cóż - takie geny i nie mam na to
            wpływu.
            Wiem tylko tyle, że te duże dziewczyny, które znam zawsze narzekały,
            że trudno im sobie znaleźć odpowiedniego partnera, bo przeważnie
            wszyscy byli niżsi od nich, a ci wysocy nie koniecznie im
            odpowiadali charakterem. Poza tym miały wieczne problemy ze
            znalezieniem ubran, które byłyby dopasowane do ich wzrostu i figury.

            > Miło mi, że cieszysz się moim szczęściem smile

            Ja nie muszę - ważne, że Ty się cieszysz i jak każda matka jesteś
            dumna ze swojego dziecka, tylko po co w każdym wątku na temat wagi
            tak epatować tym jakie to ma się dorodne dziecko. Wydaje mi się to
            nie na miejscu, szczególnie pod postami, w których matki piszą o
            niskiej wadze swoich maluchów. Tym bardziej, że w jednym z takich
            wyraźnie napisałas, że ot po prostu chcesz się tylko pochwalic,
            mimo, iż nie miałas nic więcej do powiedzenia na poruszony temat.
            Nie uważasz, że to trochę żenujące?!

            > To był tekst mojej mamy, osoby z innego pokolenia, które nie
            > docenia tzw.poprawności politycznej.

            Ok, rozumiem, że starsze osoby mają nie co inne podejście do pewnych
            spraw, ale po co przytaczać takie obraźliwe określenia na forum.
            Wiem, że wolność słowa itd, ale oprócz tego trzeba mieć jeszcze
            wyczucie taktu.

            > A że dorodne dzieci są fajne, to wie każdy.

            No pewnie, tylko to jeszcze zależy, co kto rozumie przez
            określenie "dorodne", bo dla mnie to oznacza przede wszystkim
            dziecko zdrowe, które dobrze się rozwija pod każdym względem no i
            nie jest zagłodzone ani zaniedbane, a nie koniecznie dziecko, które
            jest DUŻE.
            A tak nawiasem mówiąc, to piszesz o tzw.poprawności politycznej
            starszego pokolenia, a sama powtarzasz to, co tak na prawdę już Ci
            od dziecka wpajano wink

            > Mam nadzieję, że znów się śmiejesz (śmiech to zdrowie).

            Tak, śmieję się, ale nie dzięki temu, co piszesz, ale dzięki temu,
            że mam w domu dwoje zdrowych, uśmiechniętych i szczęśliwych dzieci.

            Pozdrawiam i życzę przede wszystkim dużo zdrowia dla maleństwa.



            > Mam nadzieję, że znów się śmiejesz (śmiech to zdrowie).
            • paul_ina Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 21.04.10, 12:44
              alicja_wk napisała:
              > Jak już sama wczesniej wspomniałaś - to chyba głownie zasługa genów,
              > a nie Twojego magicznego mleka smile

              Wiem, wiem, też nie imają się mnie bzdury o magicznym pokarmie, ale mimo
              wszystko jestem dumna z mojego małego zdeterminowanego ssaka i z siebie, że daję
              radę karmić. Tym bardziej, że przez pierwsze kilka dni nieźle się obie
              namęczyłyśmy - ja, zanim rozbujałam laktację, Ona - zanim nauczyła się dobrze ssać.

              > Ja nie muszę - ważne, że Ty się cieszysz i jak każda matka jesteś
              > dumna ze swojego dziecka, tylko po co w każdym wątku na temat wagi
              > tak epatować tym jakie to ma się dorodne dziecko.

              Po prostu się cieszę. Wszystko, co udało mi się osiągnąć w życiu, zawdzięczam
              ciężkiej pracy. Dorodne, pogodne i śliczne dziecko dostałam zupełnie za darmo, w
              ramach cudu miłości do jego ojca - więc się cholernie cieszę i przy każdej
              okazji mi się ulewa. Po prostu. Nie czytaj moich wypowiedzi, jeśli Cię drażnią.

              > Wydaje mi się to
              > nie na miejscu, szczególnie pod postami, w których matki piszą o
              > niskiej wadze swoich maluchów.

              Ten tekst mojej mamy zacytowałam w wątku, w którym autorka martwiła się właśnie
              "dorodnością" swojego dziecka. Nigdy świadomie nie chciałam nikomu sprawić
              przykrości pisząc o swojej córce.

              > Tym bardziej, że w jednym z takich
              > wyraźnie napisałas, że ot po prostu chcesz się tylko pochwalic,
              > mimo, iż nie miałas nic więcej do powiedzenia na poruszony temat.
              > Nie uważasz, że to trochę żenujące?!

              Może i żenujące dla Ciebie, dla mnie naturalne, że się chwalę moim dzieckiem - w
              przyszłości zamierzam ją samą równie energicznie chwalić, jeśli zasłuży.
              Aż przejrzałam posty, to było w wątku, w którym mama wyraźnie pytała "ILE WAŻĄ
              WASZE 4-MIESICZNE POCIECHY?" Wpisałam wagę mojego i dopisałam, że się tylko
              chwalę W SENSIE, że wiem, że moja waży grubo ponad normę, więc nie powinno się
              jej za bardzo liczyć do średniej. Nie zrozumiałaś mojej wypowiedzi, śmiem
              twierdzić, że nie była żenująca.
              forum.gazeta.pl/forum/w,572,109822461,109844976,Re_Ile_powinno_wazyc_czteromiesieczne_niemowle_.html
              > Ok, rozumiem, że starsze osoby mają nie co inne podejście do pewnych
              > spraw, ale po co przytaczać takie obraźliwe określenia na forum.
              > Wiem, że wolność słowa itd, ale oprócz tego trzeba mieć jeszcze
              > wyczucie taktu.

              Jak wyżej - ten tekst mojej mamy zacytowałam w wątku, w którym autorka martwiła
              się właśnie "dorodnością" swojego dziecka. Nie przyszło mi do głowy, że ktoś się
              przejmie, chciałam rozśmieszyć zmartwioną koleżankę-forumkę.
              Nie uważam tego określenia za obraźliwe, moja mama pochodzi z Podlasia i tam
              funkcjonuje wiele zwrotów i przysłów, które w innych częściach Polski jakoś się
              nie przyjęły.

              > Pozdrawiam i życzę przede wszystkim dużo zdrowia dla maleństwa.

              Nawzajem smile
    • kawka74 Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 20.04.10, 22:16
      Moja córka, urodzona z wagą 3340, karmiona w sposób mieszany z przewagą piersi,
      ma dwa miesiące i pięć dni, i waży 5200. W siatce jest nieco powyżej
      pięćdziesiątego centyla. Szczerze mówiąc nie wiem, czy to dużo, czy mało. Miała
      taki okres, że przybierała sporo (co ciekawe, dostawała wtedy homeopatyczne
      ilości mieszanki, jakieś 50-60 ml na dobę), ostatnio (chociaż mm dostaje więcej)
      przybiera wolniej, acz absolutnie w normie. Może dlatego, że robi się coraz
      bardziej ruchliwa?
      Mam szczerą nadzieję, że nadwaga jest sprawą genetyki i że mała odziedziczyła
      szczupłą sylwetkę po ojcu. Po matce będzie musiała pilnować się do końca życia.
      Urodziła się dość długa i szczupła, więc jest szansa smile
    • srebrna_ta Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 20.04.10, 22:48
      Moim zdaniem głównie geny wchodzą w grę. Sprawdzałam swoją starą książeczke
      zdrowia, porównałam ze swoim bratem, z mężem i jego siostrą. I wychodzi na to,
      że moja córa wdała się zdecydowanie w męża smile Ja i mój brat byliśmy w
      niemowlęctwie baardzo szczupli, mąż i jego siostra wręcz przeciwnie (ona
      urodzona w 8mcu ciąży z wagą 3600!). Moja córa w wieku 6mcy ważyła 10,7kg
      (piersiowa), czyli tyle ile ja gdy mialam 2 lata big_grin Ale mąż właśnie też tak rósł
      w dzieciństwie i teraz też jest dużym facetem, a ja jestem bardzo drobna. Także
      myślę, że to jednak geny są powodem tych rozbieżności.
    • konstantynowa Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 20.04.10, 23:09
      O matko, to widzę, że mój synek to kruszynkasad ma 6 m-cy i 1 dzień, waży 6400 i
      ma 72 cm. Urodzeniowa 3420, spadek do 3180. Trochę się martwię, nie ukrywam,
      zwłaszcza że wszystkie babcie patrzą na mnie wiecie jakim wzrokiemwink "twoje
      mleko jest do niczego" albo "dziecko jest niedożywione". Jednak pocieszam się
      sama, bo wygląda mój synek bardzo sportowo, cały prawie dzień przewraca się z
      pleców na brzuch i odwrotnie, je bez marudzenia, dużo się śmieje, przesypia całą
      noc, aha no i w moczu wszystko ok. No i rodziców ma drobnych dosyć i
      niewysokich. Nie martwić się co? Dziewczyny?smile
      • mak-111 Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 21.04.10, 00:37
        corka wazyla po urodzeniu 3,5 kg i jak miala 6 m-cy to wazyla 7,440
        kg, a syn po urodzeniu 4360, a teraz jak ma 4 mies. juz wazy
        7400.nie wiem od czego to zalezy. chyba sprawa indywidualna. oboje
        piersiowi.
        • alicja_wk Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 21.04.10, 11:20
          > nie wiem od czego to zalezy. chyba sprawa indywidualna. oboje
          > piersiowi.

          No jak to od czego?! Ewidentnie od tego, że syn urodził się większy
          i wcześniej osiągnął wagę, którą córka miała w wieku 6 m-cy.
          Nigdy nie należy patrzeń na to ile dziecko waży w danym wieku, tylko
          jakie ma PRZYROSTY WAGOWE.
          Wróżką nie jestem, ale pewnie w wieku 6 m-cy syn bedzie ważył jakieś
          9 kg smile
          Napisz za 2 m-ce czy moje przypuszczenia były słuszne smile
    • leneczkaz Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 21.04.10, 07:31
      Pełno jest szczupłych dzieci. Mój w 5 m-cy przestał jeść w nocy i nigdy nie
      zjadł na raz więcej niż 250ml mm.
      Obecnie 18,5 m-ca i 11 kg.

      Koleżanki córka piersiówka ma roczek i waży 7kg.

      Znam tylko jedno dziecko piersiowe meeega upasione.
      • mewa000 Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 21.04.10, 09:15
        malazabka.de napisała:

        > duzo matek zbyt czesto przyklada dziecko do piersi i je tuczy, a
        > wszyscy wokol chwala: "jakie sliczne i pulchniutkie"-w glowie sie
        > nie miesci. Ciesz sie, ze nie masz przezartego dziecka. 3miesieczne
        > dziecko, ktore wazy 6kg to grubas!!!

        Zbyt często to wg Ciebie co ile? Może ty jeszcze nie widziałaś na własne oczy
        dziecka ważącego 6 kg, skoro twierdzisz że taki jest grubasem. Wyobraź sobie, że
        dziecko nie tylko przybiera na wadze, ale też rośnie więc określenie, dlatego co
        najwyżej można powiedzieć, że takie dziecko (3 m-ce i 6 kg) jest duże a nie grube
    • marta-zs Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 21.04.10, 09:13
      > Moje dzieck 3075 przy urodzeniu, mając 6,5 miesiąca waży 6800.
      > Dodam,ze przybiera dobrze, na siatkach jest ok, tylko kurcze- mało
      > takich lekkich jak ona dzieci w tym wieku.
      > Jest drobniutka, chociaż długośc ma jak najbardziej ok bo 68cm.

      Tyle to ważyła i mierzyła moja w 12tyg.(2m.) na piersi, dokładnie
      6690 i 68cm.
      Później przeszła na mm, i na roczek prawie potroiła wagę urodzeniowa
      3600. Obecnie wzrost i waga na 90centylu, po tacie.

      Ja jako dziecko do okresu dojrzewania byłam niezłym pączkiem, teraz
      mogę się z tego śmiać, bo patyk jestem obecnie.
    • marta-zs Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 21.04.10, 09:19
      skoro dzieci butelkowe są wg Ciebie "dopasane", to chyba niska waga
      Twojej córki wynika z ubogości Twojego mleka, wink
      Chociaż nie powiem, na ostatnim zdjęciu jakie dodałaś, to niezły
      pulpecik jest
      • easy_martolina84 Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 21.04.10, 09:25
        marta-zs napisała:

        > Chociaż nie powiem, na ostatnim zdjęciu jakie dodałaś, to niezły
        > pulpecik jest

        Ty chyba pulpetow nie widziałaś.Juz co jak co,mozna kogos lubic albo nie,ale
        zlosliwosci w kierunku dziecka (na dodatek nie uzasadnione) to juz przesada i
        chamstwo!
        Lipcowa, corcia jest super!!!!
        • marta-zs Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 21.04.10, 09:33
          Każde dziecko jest sliczne, nie ma brzydkich dzieci. A to, że
          pulpecik to obraza? Nie wyglada poprostu na swoją wagę. Wyzluzuj
          easy_martolina84, chyba z rana coś Ci nie wyszło. Pulpeciki są
          sliczne, lipcowej też wink
      • 18_lipcowa1 Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 21.04.10, 09:34
        marta-zs napisała:

        > skoro dzieci butelkowe są wg Ciebie "dopasane", to chyba niska
        waga
        > Twojej córki wynika z ubogości Twojego mleka, wink


        Nie ma czegoś takiego jak ubogie mleko matki.
        • marta-zs Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 21.04.10, 09:40
          bo żeś głupie pytanie zadała. Przecież wiadomo, że chodzi wyłącznie
          o predyspozycje genetyczne, stąd taka rozbieżność. Jak sama
          zauważyłaś dzieci piersiowe są różnej wagi, tak samo na mleku
          modyfikowanym. Ot cała filozofia.
    • kaamilka Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 21.04.10, 09:22
      Mój ogólnie jest leniuchem i nie za wiele ćwiczy, ale za to majta
      nogami i rękami wciąż! Nawet jak jest na rękach to mu nogi latają.
      Wydawało mi się, że będzie bardzo dużym dzieckiem, bo z wagą leciał
      jak szalony. Kiedy kończył 5 m-cy ważył 9,2 kg. Ale za chwilę będzie
      miał skończonych 8 i waży 10kg, czyli z wagą się zatrzymał. MM nie
      zna w ogóle, kaszek nie jada, prócz mojego mleka warzywa i owoce
      konsumuje.
      • kaamilka Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 21.04.10, 09:37
        A, urodził się z wagą 3720, więc prawdopodnie w rok potroi swoja
        wagę urodzeniową zgodnie z normami. Dodatkowo jest długi, bo kupuję
        ubrania na 86.
    • xxx-25 Re: Skąd taka rozbieżność? Waga dzieci. 21.04.10, 09:26
      Trochę słabe pytanie, bo na wagę dziecka składa się ileś czynników –
      geny, płeć, predyspozycje osobnicze(nie muszą wiązać się z genami, a
      np. z przemiana materii), ale także ważny jest kościec. Chude
      dziecko nie zawsze znaczy zdrowe, podobnie jest z dużym dzieckiem.
      Jeżeli cię to tak nurtuje przeanalizuj siatki centylowe.

      Mój młody waży teraz 7kg, czy jest gruby? Nie jest! Ma pyzate poliki
      i 3 fałdki na udach i więcej fałdek nie uświadczysz, za to dość
      długi jest w tej chwili to 67/68cm, w dodatku bardzo silny, w wieku
      3,5 miesiąca miał opanowane wszelkie przewroty – brzuch plecy i
      plecy brzuch, od początku 3miesiaca trzyma się sztywno.
      Waga urodzeniowa to 3110 i 53cm. Do połowy 3 miesiąca przybierał na
      wadze bardzo szybko, w tej chwili znacznie zwolnił tępo. A na
      siatkach centylowych oscyluje wokół 50 centyla.
      Ja bym się aż z takim naciskiem nie przygladała wadze niemowlaków,
      to czy w dorosłym życiu będzie osoba szczupła czy otyła, kształtuje
      się w okresie dojrzewania. Oczywiście z winy złej diety, genów i
      kilkulatek może być otyły.
      • xxx-25 PS 21.04.10, 12:38
        A pobudzać nie ma co się bo:
        Wg siatek WHO mój 7kg 4 miesięczniak jest na 50 centylu
        www.who.int/childgrowth/standards/cht_wfa_boys_p_0_6.pdf
        A dziecko autorki wątku mimo swoich 6,5 i 6800g dla dziewczynek jest
        w okolicach 15centyla
        www.who.int/childgrowth/standards/cht_wfa_girls_p_6_2.pdf
        i kto ma rację wink tongue_out
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka