Dodaj do ulubionych

Ząbkowanie - Pansoral

24.07.11, 17:31
witam drogie Mamy,
Czy któraś z was stosowała u swojego malucha Pansoral - żel na ząbkowanie, proszę o wszelkie opinie, czy dobrze łagodzi ból ?
pozdrawiam
Obserwuj wątek
        • joannadro Re: Ząbkowanie - Pansoral 08.08.11, 20:39
          Uważajcie na te żele dentystyczne dla maluchów, bo lekarz mówił że one zawierają lidokainę co jest niezbyt zdrowe dla dzieci i nie należy z tymi żelami przesadzać. U nas wystarczyły zimne gryzaczki i czopki viburcol, które podawałam gdy pojawiał się stan podgorączkowy i gdy bardzo bolało i mały był bardzo marudny. Działają one przeciwbólowo i uspokajająco.
      • lukrecja7777 Re: Ząbkowanie - Pansoral 11.08.11, 12:08
        Żeli nie stosowałam, bo i lekarz mówił żeby do nich podchodzić z rezerwą. Taką nakładkę na palec mam i ją używałam masując dziąsła. A jak dziecko bardzo już płakało podawałam czopki Viburcol i to działało bardzo dobrze.
    • toya666 Re: Ząbkowanie - Pansoral 24.08.11, 12:49
      Ja stosowałam Pansoral, kiedy miałam afty w buzi. Szybko pomógł. Ale prawdę mówiąc nie przypominam sobie działania przeciwbólowego/chłodzącego. Zresztą po 2 min ze śliną się wypłukuje i nic nie zostaje... Mi się wydaje, że te żele są trochę ściemą. Maluch przy ząbkowaniu bardzo się ślini, ten żel długo się nie utrzymuje na dziąsłach...
      Chyba faktycznie lepiej czopki/syropek przeciwbólowy.
    • kaha176 Wlasnie kupilismy Pansoral 24.08.11, 13:15
      Tego dnia kiedy zamiescilas post smile Posmarowalam jej dziaselka 4 razy i owszem uspokoila sie, ale chyba bardziej zainteresowana nowym smakiem. Za to baaaardzo lubi obrana, zimna z lodówki marchewke smile Trzyma w rączce i "szura" sobie po dziaselkach. A taka jest przy tym zadowolona, ze hej smile
      Dla synka kupowalismy Dentinox, stosunkowo przy Bobofenie "dzialal".

Pozdrawiam.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka