02.10.14, 22:43
Czy wiecie, kiedy mniej więcej można podawać dziecku normalne mleko? Takie od krowy, albo ze sklepu? Moja Smerfetka ma 9 miesięcy i daję jej jeszcze takie modyfikowane, ale siostrzeniec mojego męża ma teraz tyle samo, co moja, a szwagierka już podaje mu zwykłe mleko?
Obserwuj wątek
    • laff.irynda Re: Mleko 02.10.14, 23:16
      Moje dziewczyny dostawały jako dodatek do potraw już ok 8 m. Starsza odstawiła się ok 11 m. Do ok 15 m podawałam mm, później juz krowie. Tylko pediatra kazała suplementować Wit D.
    • myaka Re: Mleko 03.10.14, 07:42
      Jako dodatek do potraw niby mozna juz od 6 miesiaca podawac. Ja zaczelam chyba ok. 8 miesiaca - ale w malych ilosciach i gora raz, dwa w tygodniu.
      A tak na czysto, niby po roku.
    • ewa.misko-wasowska Re: Mleko 05.10.14, 17:34
      Witam,
      niewielkie ilości można podawać po 1 r.ż. ale i tak ze względu na znaczną ilośc białek, w tym kazeinowych (w mieszankach przeważają serwatkowe podobnie jak w mleku kobiecym) oraz sodu (profilaktyka nadciśnienia) zaleca się podawanie mleka krowiego po 2 r.ż.
      Pozdrawiam serdecznie
    • murwa.kac Re: Mleko 06.10.14, 06:17
      ja podalam w okolicy roku.
    • kulawik.monia Re: Mleko 09.10.14, 13:05
      wiesz co chyba jakoś po pierwszym roku życia raczej nie wcześniej

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka