Dodaj do ulubionych

co potrafi 9tyg dzidzia

26.03.05, 23:24
hej dziewczyny!pocieszcie mnie.moj synek jutro skonczy 9tyg,wzrokiem za
zabawka wodzi słabo,wydaje sie jakby ona mu "uciekała"z pola widzenia,jak sie
do niego mowi tez nie zawsze skierowuje główke w strone mowiacego,główke
podnosi na kilka sekund.jest duzy wazy 6180 rozwija sie prawidłowow.tylko to
jego zachowanie troche mnie martwi.takie dziecko powinno szukac wzrokiem
mowiacego prawda?i podnosic sie na przedramionach?jak zachowuja sie wasze
maluszki,albo jak zachowywały sie w tym wieku?dzieki za odpowiedzi!wesołych
swiat!
karola
Obserwuj wątek
    • osmag Re: co potrafi 9tyg dzidzia 27.03.05, 09:44
      A może to problem z dzwiganiem główki wpływa na to ,że nie skupia wzroku.
      Powinien już to robić, choć nie koniecznie musi reagować zwrotem głowy.
      Położony na brzuszku powinien umieć już potrzymać nad podłożęm uniesioną
      główkę. Najlepiej idz do neurologa i on ewentualnie rozwieje Twoje wątpliwości.
      Może skieruje na inne badania. Może trzeba sprawdzić wzrok i słuch? Waga akurat
      nie ma nic wspólnego ze zdobywaniem nowych umiejętności.Pozdrawiam
    • mmala6 Re: co potrafi 9tyg dzidzia 27.03.05, 13:15
      Kupilam ostatnio gazetke "pierwszy rok zycia dziecka" i jest tu napisane ze
      dwumsieczne dziecko (no bo twoj nie jest jeszcze
      trzymiesiecznym)zwykle:"polozone na brzuszku potrafi na chwile wysoko podniesc
      glowe, oglada swoej raczki i dotyka ich z ciekawoscia, lubi przygldac sie
      kolorowym obrazkom wiaszacym na scianach, usmiech sie, zaczyna gaworzyc".Moj
      synek ma skonczone 8tyg i z podnoszeniem glowy ma ogromne problemy,prawie jej
      nie podnosi a jak juz to bardzo rzadko i z nasza pomoca, natomiast za
      przedmiotami wodzi doskonalne juz od jakiegos m-ca.Wiec nie wydaje mi sie zeby
      jedno z drugim mialo wiele wspolnego. W tej samej gazetce jest napisane ze na
      przedramionach podnosic sie powinno trzymiesieczne dziecko, wiec Twoj synus ma
      jeszcez troszke czasusmileJezeli chodzi o kierowanie glowki z strone mowiacego, to
      moj tez nie zawsze, czasem ciekawsze sa cienie na scianiesmile)Natomiast inne
      rzeczy tj usmiechanie (choc jeszcze nie za duzo, mimo z sie szczerzymy do niego
      caly czas), gaworzenie i przygladanie sie kolorowym rzeczon jest ok.
      Kazda dzidzia jest innam a chlopcy to podobno i tak troszke pozniej lapia
      niektore rzeczy. Jak sie bardzo przejmujesz to zapytaj pediatry, byc moze da Ci
      skierowanie do specjalisty.Ale u takiego maluszka zmiany sa z dnia na dzien,
      dzis nie wodzi a jutro juz moze, glowa do gory!!smile)moze pokazuj mu cos
      wiekszego, bardziej kolorowego albo dzwoniacego?Moj synek kiepsko wodzi za
      misiem ale za grzechotka doskonale, wiec moze musi byc bardziej zainteresowany?

      Na pewno jest ok,pozdrawiansmile

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka