Dodaj do ulubionych

od kiedy nosidełko?

25.07.05, 14:16
Mój mały ma 4 m-ce i zastanawiam sie nad kupnem nosidełka(bo uwielbia
być noszony na rączkach,a mnie to troche męczy)
,ale nie wiem czy już może być w nim noszony i w ogóle czy jest
bezpieczny ?
Obserwuj wątek
    • wenus.z.willendorfu Re: od kiedy nosidełko? 25.07.05, 14:39
      Jeżeli już umie trzymać główkę (a zakładam, że skoro ma 4 miesiące, to tak), to
      nie ma przeciwskazań. Oczywiście skonsultuj się jeszcze z pediatrą i kup takie
      nosidełko, żeby miało oparcie na główkę. Jest bezpieczny pod warunkiem, że nie
      jest w nim za długo (wg. mojej lekarki to max. godzinę). Ja ze swoją córeczką
      wychodziłam w nosidle od drugiego miesiąca (główkę trzymała już pięknie) (np.
      do kiosku po gazetę, bo nie chciało mi się na chwilę tachać z wózkiem. Później
      zrobiła się zima, więc nie chodziłam w ogóle, ale na wiosnę często z nią tak
      chodzę, gdy muszę np. coś załatwić. Takie nosidełko bardzo ułatwia życie.
    • pulpcik Re: od kiedy nosidełko? 25.07.05, 14:59
      nosidło jest od 2 miesiąca.
      jak masz kupowac, to lepiej nie zwlekaj, bo za chwile okaze sie, ze bedzie Ci za ciezko - moj ma 5,5 miesiaca i ja juz nie mam sily go nosic, tylko robi to tata, a nosidlo mamy naprawde dobre - Baby Bjorn.
      bierz pod uwage tylko takie, w ktorym mozna nosic dziecko rowniez przodem do swiata - Adaś jak mial 4 m. to za nic by sie juz nie dał wlozyc buzia do nas - musial wszystko ogladac smile
    • aga997 Re: od kiedy nosidełko? 25.07.05, 17:33
      dziękuje za odpowiedzi.
      • kwb4 Re: od kiedy nosidełko? 26.07.05, 14:02
        ja słyszałam że nosidełko to dopiero od 6 m-ca.Do tego czasu lepiej nosić w
        chuście, ja tak robię i mała wydaje się być z tego bardzo zadowolonasmile
        • ja1975 Do kwb4 27.07.05, 19:09
          Piszesz o chuście. Słyszałam o takich fajnych xhustach które noszą mamusie w
          niemczech ale nie mogę tego spotkać w Polsce. Czy jest to może taka w którą
          można dziecko wkładać już od 1 miesiąca, a wkażdym razie wcześnie. Gdzie udało
          ci się jaą kupić.
          Pozdrawiam i liczę na odpowiedź
          • aneczka95 Re: Do kwb4 29.07.05, 15:55
            W Polsce dostępnych jest conajmniej kilka modeli chust. Teoretycznie można je
            stosować od pierwszego dnia życia, ale warto decyzję skonsultować z lekarzem.
            Link do strony polskiego producenta: www.babybean.pl

            Pozdrowienia
            aneczka
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka