aga997 25.07.05, 14:16 Mój mały ma 4 m-ce i zastanawiam sie nad kupnem nosidełka(bo uwielbia być noszony na rączkach,a mnie to troche męczy) ,ale nie wiem czy już może być w nim noszony i w ogóle czy jest bezpieczny ? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
wenus.z.willendorfu Re: od kiedy nosidełko? 25.07.05, 14:39 Jeżeli już umie trzymać główkę (a zakładam, że skoro ma 4 miesiące, to tak), to nie ma przeciwskazań. Oczywiście skonsultuj się jeszcze z pediatrą i kup takie nosidełko, żeby miało oparcie na główkę. Jest bezpieczny pod warunkiem, że nie jest w nim za długo (wg. mojej lekarki to max. godzinę). Ja ze swoją córeczką wychodziłam w nosidle od drugiego miesiąca (główkę trzymała już pięknie) (np. do kiosku po gazetę, bo nie chciało mi się na chwilę tachać z wózkiem. Później zrobiła się zima, więc nie chodziłam w ogóle, ale na wiosnę często z nią tak chodzę, gdy muszę np. coś załatwić. Takie nosidełko bardzo ułatwia życie. Odpowiedz Link Zgłoś
pulpcik Re: od kiedy nosidełko? 25.07.05, 14:59 nosidło jest od 2 miesiąca. jak masz kupowac, to lepiej nie zwlekaj, bo za chwile okaze sie, ze bedzie Ci za ciezko - moj ma 5,5 miesiaca i ja juz nie mam sily go nosic, tylko robi to tata, a nosidlo mamy naprawde dobre - Baby Bjorn. bierz pod uwage tylko takie, w ktorym mozna nosic dziecko rowniez przodem do swiata - Adaś jak mial 4 m. to za nic by sie juz nie dał wlozyc buzia do nas - musial wszystko ogladac Odpowiedz Link Zgłoś
kwb4 Re: od kiedy nosidełko? 26.07.05, 14:02 ja słyszałam że nosidełko to dopiero od 6 m-ca.Do tego czasu lepiej nosić w chuście, ja tak robię i mała wydaje się być z tego bardzo zadowolona Odpowiedz Link Zgłoś
ja1975 Do kwb4 27.07.05, 19:09 Piszesz o chuście. Słyszałam o takich fajnych xhustach które noszą mamusie w niemczech ale nie mogę tego spotkać w Polsce. Czy jest to może taka w którą można dziecko wkładać już od 1 miesiąca, a wkażdym razie wcześnie. Gdzie udało ci się jaą kupić. Pozdrawiam i liczę na odpowiedź Odpowiedz Link Zgłoś
aneczka95 Re: Do kwb4 29.07.05, 15:55 W Polsce dostępnych jest conajmniej kilka modeli chust. Teoretycznie można je stosować od pierwszego dnia życia, ale warto decyzję skonsultować z lekarzem. Link do strony polskiego producenta: www.babybean.pl Pozdrowienia aneczka Odpowiedz Link Zgłoś