Dodaj do ulubionych

ból przy robieniu kupki

16.08.07, 16:13
mam wrażenie, że mój dziewięciotygodniowy synek bardzo cierpi przy
robieniu kupki, przy karmieniu - za kazdym razem - próbuje zrobic
kupkę, pręży sie, robi sie czerwony, mija mu to dopiero gdy zrobi
coś w pampersa, a nie zawsze sie mu to udaje, nie wiem co może
powodować takie bóle????czesto kłade go na brzuszek, w dzien tylko
tak sypia. co robić jeszcze żeby mojejmu dziecku ulzyć????


Obserwuj wątek
    • beatiness Re: ból przy robieniu kupki 16.08.07, 17:10
      podaj mu od czasu do czas herbatkę kperkowa, ale regularnie pij
      sama, jedna dziennie
      • aleksandrowiczowa Re: ból przy robieniu kupki 16.08.07, 17:35
        koperkowa herbatkę podaje mu juz od dwóch tygoni, wlaściwie juz
        powinnam przestać...faktycznie po tej koperkowej troche złagodniało
        to wszystko, ale mimo to ciągle synek się meczy niestety....
        • jowa80 Re: ból przy robieniu kupki 16.08.07, 18:03
          Mój syneczek też bardzo cierpiał przy robieniu kupki, a bardziej
          nawet przy puszczaniu "bączków". Zaczęłam podawać espumisan dla
          niemowląt w kropelkach (mimo, że jestem przeciwniczką faszerowania
          dzieciaczków lekami, ale nie mogłam już patrzeć jak się męczy).
          Teraz jest już całkiem dobrze i daję tylko czasami. Wcześniej 2 razy
          dziennie po 10 kropeleksmile
          • aleksandrowiczowa Re: ból przy robieniu kupki 16.08.07, 18:09
            dzięki,ja tez daję mojemu espumisan - tylko ze po dwie kropelki dwa
            razy dziennie, a kiedy te dziwne i okropne bóle minęły Twojemu
            synkowi??
    • mha1 Re: ból przy robieniu kupki 16.08.07, 19:43
      dziecko tyko się pręży czy też płacze? bo jeśli tylko pręży, to nic
      złego. każdy się pręży w takich chwilach smile a co do kłopotów z
      kupką - lada chwila będzie lepiej, to po prostu taki etap w rozwoju
      dziecka. za tydzień czy dwa nie powinniście już mieć kłoptu z
      kupkami.
      • aleksandrowiczowa Re: do mha1 16.08.07, 21:22
        dziękujemy za wsparcie na duchusmile Aleksander nie tylko sie pręzy,
        ale tez i popłakuje, czy pokrzykuje ostatnio juz tylko, ten cały
        procces trwa juz jakis czas, na początku - zaraz po urodzeniu -
        puszczał bączki i przy tym bardzo czerwieniał i robił grymasy, a
        później sie pojawił problem z kupkami, teraz naprzykład po karmieniu
        nie udało mu sie zrobic - lezy na brzuszku, wyraźnie ma ochote spac
        ale nie może, popłakuje, pręzy, mam nadzieje, że to wszystko mu
        minie, bo przykro mi jest patrzec jak dziecko sie tak męczy....
        • mha1 Re: do mha1 17.08.07, 00:45
          jestem pewna, że minie. to taki nieprzyjemny okres. ja mojej córce
          pomagałam jeszcze masażem brzuszka. przy każdej zmianie pieluszki
          masowałam brzuszek, bo jednorazowo to raczej niewiele pomoże, trzeba
          masować regularnie. a z tym koperkiem, że nie można jednorazowo
          więcej niż 20 ml, to przyznam się, że nie słyszałam. ja do dziś daję
          córce herbatkę koperkową, gdy widzę, że ma problem z kupką. u niej
          to działa natychmiastowo - czuć pod ręką jak jelita pracują.
          "popędzająco" na kupkę działa też mleko matki - dokładnie tak samo
          jak na niektórych pierwszy poranny papieros czy kawa smile moje dziecko
          nadal kupki robi przy piersi - wystarczy kilka łyków. i u Was tak
          będzie, niech tylko minie ten zły okres smile
          • mamadomka Re: do mha1 18.08.07, 16:26
            mam identyczny problem i po przeczytaniu co pisza inne mamy jestem
            troszke spokojniejsza. to trwa już prawie 2 tyg (synek ma 6 tyg)
            jest troszke lepiej, rzadziej popłakuje, ale nadal jest nerwowy przy
            robieniu kupki, a robi ja własnie przy piersi (co mnie tez bardzo
            boli bo naciąga mi sutki). więc to taki epap...bałam się ze to moja
            dieta lub kolka, ale te ewentualności już wyeliminowałam. pozostaje
            nam wiec cierpliwość. powodzenia, bedzie ok! pozdrawiam
    • padthai Re: ból przy robieniu kupki 20.08.07, 21:11
      taki etap - pomoz mu zrobic kupe
      - usiadz w fotelu, nogi pokurcz i oprzyj o np. stolek, posadz malego na swoim
      brzuchu i oprzyj o swoje uda (ma wygodnie "siedziec") podkurcz mu nogi i lekko
      docisnij do bokow brzuszka. Ta pozycja ulatwia robienie kupy
      - mojemu synowi pomogly tez kropelki - esputicon 2x po 2 krople
    • agata311201 Re: ból przy robieniu kupki 21.08.07, 11:42
      Nie chcę Cię martwić, więc napiszę jak to było u mnie.
      Synek po skończeniu miesiąca zaczął mieć problemy z oddawaniem kupy.
      Prężył się, płakał, czerwieniał. Kolejne wizyty u pediatry (nie
      jednego) i podawanie różnych specyfików na rzekomą kolkę nie
      pomagały. Badanie usg brzucha i inne badania (posiew kału, badanie
      krwi, moczu) wszystko ok. Po 2,5 miesiąca chodzenia po lekarzach
      trafiłam do Kliniki Jednego Dnia (taki dzienny szpital w Instytucie
      Matki i Dziecka - trzeba mieć skierowanie od pediatry), gdzie
      chirurg zdiagnozował przyczynę. Okazało się, że synek ma zwężenie
      odbytu. Za dwa dni bylśmy już w szpitalu i mały miał operację
      poszerzenia odbytu.

      Nie było moim zamiarem Cię zmartwić ani przestraszyć, ale ta wada
      pojawia się coraz częściej, chociażby u mojej koleżanki, która
      urodziła 15 maja tego roku. Jedyne co to jej córcia miała więcej
      szczęścia, bo zdiagnozowali jej to od razu w szpitalu w którym
      rodziła.

      pozdrawiam
      mamacia Bartoszka (31.12.2001) i Fabianka (01.02.2007)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka