ania721124 15.11.07, 09:51 Witam, z instrukcji wynika, że nie można bezpośrednio tylko wymieszane z moim mlekiem i to w dodatku 2 razy dziennie. Jakie macie patenty aby było to mało zajmujące, łyżeczką strzykawką ? Pozdrawiam A. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
kasia79a Re: witamina K jak podajecie? 15.11.07, 10:00 ja podawałam przez ok 2 tygodnie począwszy od 2 tyg życia a na dodatek nie doczytałam się, że 2 razy dziennie i dawałam raz; najpierw odciągałam pare kropel mleczka i na łyżeczce z tą wit podawałam ale często nie trafiłam całą porcją do buźki więc odciągałam więcej i podawałam w butelce ale jak odkładałam butelkę to Synkowi się ulewało... w końcu się zniechęciłam bo tyle z tym zachodu i nie daję; mam nadzieję, że mimo to nic Mu nie brakuje (dzieci moich koleżanek urodzone pare miesięcy/lat wcześniej nie dostawały tej wit i nic im nie jest) Odpowiedz Link Zgłoś
edzia.79 Re: witamina K -nie podaje 15.11.07, 10:18 nie podaje,5 lat temu nikt nawet nie slyszal o tej witaminie. co tu mowic,moja kolezanka z rocznym synem tez zdziwila sie o czym ja mowie. znajoma magister farmacji powiedziala ze nie ingeruje sie w krzepliwosc krwi u niemowlaka. moim zdaniem to kolejny koncern nabijajacy sobie kase na mlodych rodzicach. tak samo jest z wieloma innymi rzeczami bez ktorych teraz zaden niemowlak nie moze sie obejsc np.kapiele zdrowego niemowlaka w Oilatum za 40zl. paranoja!!! Odpowiedz Link Zgłoś
gosiakf Re: witamina K jak podajecie? 15.11.07, 10:33 Moje maleństwo ma 7 m-cy i pierwszy raz słysze o podawaniu wit K. Witamina D to i owszem, ale K nie podaję. Odpowiedz Link Zgłoś
kami315 Re: witamina K jak podajecie? 15.11.07, 10:45 Podawałam strzykawką, ale że nie lubię odciągać - rozrabiałam ze sztucznym. Mała po tygodniu nauczyła się pić ze strzykawki. Do tej pory tak robię z Cebionem. Oczywiście dawki były mało regularne, bo jakoś zapominałam. Po miesiącu wit. się przeterminowała i pediatra powiedziała, żeby dać już sobie luz. Odpowiedz Link Zgłoś
nika001 Re: witamina K jak podajecie? 18.11.07, 21:51 też sie męczyłam z kroplami (daję tylko wit.D),bo słabo leciały z buteleczki, ale jak maluch skończył 4,5 mca i zaczęłam podawać mu flipsy to wpadłam na super pomysł - daję mu 1/3 flipsa na który wkraplam 2-3 krople witaminy Odpowiedz Link Zgłoś
ledak Re: witamina K jak podajecie? 15.11.07, 11:32 Witam! Dwa razy dziennie odciągam pokarm w niewielkich ilościach i podaję dziecku w butelce. na początku miałyśmy duże problemy, gdyż dziecko nie chciało ciągnąć z butelki. Uratował mnie mąż, który jakimś cudem przekonał malutką, że butla nie jest taka zła. Moja znajoma witaminę K podawała w kubeczku. Wiem, że takie rzeczy sprzedaje firma Medela - on była zadowolona. Myśmy z mężem zastanawiali się czy to wprowadzenie witaminy K nie jest sponsorowane przez firmy sprzedające odciągacze. Przecież wiele kobiet karmiących nie używa w ogóle odciągaczy. By podać witaminę albo trzeba maltretować pierś ręcznie lub właśnie skorzystać z odciągacza. Co Wy na to. Odpowiedz Link Zgłoś
iwonia2 Re: witamina K jak podajecie? 15.11.07, 13:13 Nie mieszkam w Polsce tutaj kazdy noworodek profilaktycznie dostaje wirt K w zastrzyku,natomiast witD nie podaja-wogole!!! Odpowiedz Link Zgłoś
ogiagu Re: witamina K jak podajecie? 15.11.07, 16:45 Mnie pediatra powiedziała że wit. K daje sie tylko wtedy kiedy karmi sie piersią, jak malego "przekwalifikowaliśmy" na mleko modyfikowane, przestałam podawac. A dostawał bezpośrednio do buzi, a potem od razu cyca, tak mi kazała pani doktor, mimo, że w ulotce jest napisane żeby mieszac z pokarmem. I nic mu nie było. Odpowiedz Link Zgłoś
agatawaltrowska Re: witamina K jak podajecie? 18.11.07, 21:40 1 KROPLA NA ZYZECZKE Z ODROBINA MLEKA I LYZECZKA DO BUZI,BEZ ZADNYCH PROBLEMOW TO IDZIE Odpowiedz Link Zgłoś
agatawaltrowska Re: witamina K jak podajecie? 18.11.07, 21:41 agatawaltrowska napisała: > 1 KROPLA NA ZYZECZKE Z ODROBINA MLEKA I LYZECZKA DO BUZI,BEZ ZADNYCH > PROBLEMOW TO IDZIE TYLE ,ZE TU O INNA WITAMINE IDZIEPOZDRAWIAM,JA NA RAZIE NA ETAPIE WITAMINY D JESTEM,,POZDROWIENIA Odpowiedz Link Zgłoś
eliszka25 Re: witamina K jak podajecie? 19.11.07, 00:42 nie mieszkam w polsce. u nas wit. k podaje sie zaraz po urodzeniu bezposrednio do buzi (cala fioleczke na raz - nie mam pojecia jaka to mogla byc pojemnosc) i pozniej podczas pierwszej kontroli u lekarza po ukonczeniu 1 miesiaca (tez cala fioleczke na raz do buzi). w domu dziecku podaje sie tylko wit. d. Odpowiedz Link Zgłoś
monikaa13 do agatawaltrowska 19.11.07, 08:59 prosze nie krzycz, w internecie wielkie litery oznaczaja krzyk, a tu nie widze powodu by tak krzyczec Odpowiedz Link Zgłoś
moreczka1 Re:wit K 19.11.07, 11:38 Ja podawałam bezpośrednio do buzi, trochę wypluwała. Z tego co wiem to Vita K, zaczęli zapisywać w okolicach lipca, znajoma rodziła w czerwcu i nie podaje. W "Mamo to Ja" mówili, że pediatrzy nie wiedzą czy podawanie VitaK pomaga wogóle na krzepiliwość ze względu na mikrodawki. To się dpiero okaże po jakimś czasie czy tyle samo dzieci choruje czy nie. Czyli są to zwykłe testy na dzidziusiach Odpowiedz Link Zgłoś
abc.07 Re: witamina K jak podajecie? 19.11.07, 15:20 ja daję bezpośrednio do buzi. potwierdzam, ze jest to nowy wymysł lekarzy (zaledwie od kilku meisiecy). co do uzasadnienia radzę spytać lekarza. mi w szpitalu wyjaśniono, ze wcześniej zaraz po urodzeniu dziecko dostawało dużą dawkę wit K w zastrzyku, teraz dostaję mniej, dlatego trzeba przez te 3 miesiące jeszcze podawać. Ale moze coś źle zrozumiałam... Odpowiedz Link Zgłoś