Dodaj do ulubionych

witamina K jak podajecie?

15.11.07, 09:51
Witam,
z instrukcji wynika, że nie można bezpośrednio tylko wymieszane z
moim mlekiem i to w dodatku 2 razy dziennie. Jakie macie patenty
aby było to mało zajmujące, łyżeczką strzykawką ?
Pozdrawiam
A.
Obserwuj wątek
    • kasia79a Re: witamina K jak podajecie? 15.11.07, 10:00
      ja podawałam przez ok 2 tygodnie począwszy od 2 tyg życia a na
      dodatek nie doczytałam się, że 2 razy dziennie i dawałam raz;
      najpierw odciągałam pare kropel mleczka i na łyżeczce z tą wit
      podawałam ale często nie trafiłam całą porcją do buźki więc
      odciągałam więcej i podawałam w butelce ale jak odkładałam butelkę
      to Synkowi się ulewało... w końcu się zniechęciłam bo tyle z tym
      zachodu i nie daję; mam nadzieję, że mimo to nic Mu nie brakuje
      (dzieci moich koleżanek urodzone pare miesięcy/lat wcześniej nie
      dostawały tej wit i nic im nie jest)
      • edzia.79 Re: witamina K -nie podaje 15.11.07, 10:18
        nie podaje,5 lat temu nikt nawet nie slyszal o tej witaminie.
        co tu mowic,moja kolezanka z rocznym synem tez zdziwila sie o czym ja mowie.
        znajoma magister farmacji powiedziala ze nie ingeruje sie w krzepliwosc krwi u niemowlaka.
        moim zdaniem to kolejny koncern nabijajacy sobie kase na mlodych rodzicach.

        tak samo jest z wieloma innymi rzeczami bez ktorych teraz zaden niemowlak nie moze sie obejsc np.kapiele zdrowego niemowlaka w Oilatum za 40zl.
        paranoja!!!
    • gosiakf Re: witamina K jak podajecie? 15.11.07, 10:33
      Moje maleństwo ma 7 m-cy i pierwszy raz słysze o podawaniu wit K.
      Witamina D to i owszem, ale K nie podaję.
    • kami315 Re: witamina K jak podajecie? 15.11.07, 10:45
      Podawałam strzykawką, ale że nie lubię odciągać - rozrabiałam ze sztucznym. Mała
      po tygodniu nauczyła się pić ze strzykawki. Do tej pory tak robię z Cebionem.
      Oczywiście dawki były mało regularne, bo jakoś zapominałam. Po miesiącu wit. się
      przeterminowała i pediatra powiedziała, żeby dać już sobie luz.
      • nika001 Re: witamina K jak podajecie? 18.11.07, 21:51
        też sie męczyłam z kroplami (daję tylko wit.D),bo słabo leciały z
        buteleczki, ale jak maluch skończył 4,5 mca i zaczęłam podawać mu
        flipsy to wpadłam na super pomysł - daję mu 1/3 flipsa na który
        wkraplam 2-3 krople witaminy smile
    • ledak Re: witamina K jak podajecie? 15.11.07, 11:32
      Witam!
      Dwa razy dziennie odciągam pokarm w niewielkich ilościach i podaję
      dziecku w butelce. na początku miałyśmy duże problemy, gdyż dziecko
      nie chciało ciągnąć z butelki. Uratował mnie mąż, który jakimś cudem
      przekonał malutką, że butla nie jest taka zła. Moja znajoma witaminę
      K podawała w kubeczku. Wiem, że takie rzeczy sprzedaje firma Medela -
      on była zadowolona. Myśmy z mężem zastanawiali się czy to
      wprowadzenie witaminy K nie jest sponsorowane przez firmy
      sprzedające odciągacze. Przecież wiele kobiet karmiących nie używa w
      ogóle odciągaczy. By podać witaminę albo trzeba maltretować pierś
      ręcznie lub właśnie skorzystać z odciągacza. Co Wy na to.
      • iwonia2 Re: witamina K jak podajecie? 15.11.07, 13:13
        Nie mieszkam w Polsce tutaj kazdy noworodek profilaktycznie dostaje wirt K w
        zastrzyku,natomiast witD nie podaja-wogole!!!
        • ogiagu Re: witamina K jak podajecie? 15.11.07, 16:45
          Mnie pediatra powiedziała że wit. K daje sie tylko wtedy kiedy karmi
          sie piersią, jak malego "przekwalifikowaliśmy" na mleko
          modyfikowane, przestałam podawac. A dostawał bezpośrednio do buzi, a
          potem od razu cyca, tak mi kazała pani doktor, mimo, że w ulotce
          jest napisane żeby mieszac z pokarmem. I nic mu nie było.
    • agatawaltrowska Re: witamina K jak podajecie? 18.11.07, 21:40
      1 KROPLA NA ZYZECZKE Z ODROBINA MLEKA I LYZECZKA DO BUZI,BEZ ZADNYCH
      PROBLEMOW TO IDZIEsmile
      • agatawaltrowska Re: witamina K jak podajecie? 18.11.07, 21:41
        agatawaltrowska napisała:

        > 1 KROPLA NA ZYZECZKE Z ODROBINA MLEKA I LYZECZKA DO BUZI,BEZ
        ZADNYCH
        > PROBLEMOW TO IDZIEsmile


        TYLE ,ZE TU O INNA WITAMINE IDZIEsmilePOZDRAWIAM,JA NA RAZIE NA ETAPIE
        WITAMINY D JESTEM,,POZDROWIENIAwink
        • eliszka25 Re: witamina K jak podajecie? 19.11.07, 00:42
          nie mieszkam w polsce. u nas wit. k podaje sie zaraz po urodzeniu bezposrednio
          do buzi (cala fioleczke na raz - nie mam pojecia jaka to mogla byc pojemnosc) i
          pozniej podczas pierwszej kontroli u lekarza po ukonczeniu 1 miesiaca (tez cala
          fioleczke na raz do buzi). w domu dziecku podaje sie tylko wit. d.
      • monikaa13 do agatawaltrowska 19.11.07, 08:59
        prosze nie krzycz, w internecie wielkie litery oznaczaja krzyk, a tu
        nie widze powodu by tak krzyczec
        • moreczka1 Re:wit K 19.11.07, 11:38
          Ja podawałam bezpośrednio do buzi, trochę wypluwała. Z tego co wiem
          to Vita K, zaczęli zapisywać w okolicach lipca, znajoma rodziła w
          czerwcu i nie podaje. W "Mamo to Ja" mówili, że pediatrzy nie wiedzą
          czy podawanie VitaK pomaga wogóle na krzepiliwość ze względu na
          mikrodawki. To się dpiero okaże po jakimś czasie czy tyle samo
          dzieci choruje czy nie. Czyli są to zwykłe testy na dzidziusiach
    • abc.07 Re: witamina K jak podajecie? 19.11.07, 15:20
      ja daję bezpośrednio do buzi. potwierdzam, ze jest to nowy wymysł
      lekarzy (zaledwie od kilku meisiecy). co do uzasadnienia radzę
      spytać lekarza. mi w szpitalu wyjaśniono, ze wcześniej zaraz po
      urodzeniu dziecko dostawało dużą dawkę wit K w zastrzyku, teraz
      dostaję mniej, dlatego trzeba przez te 3 miesiące jeszcze podawać.
      Ale moze coś źle zrozumiałam...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka