22.05.09, 12:16
Moja córka ma 8,5 miesiąca i zastanawiam się czy moge dać jej już
truskawki
Obserwuj wątek
    • leneczkaz Re: Truskawki 22.05.09, 12:34
      To ja też chętnie posłucham.

      Pytałam rodziców keidy mi zaczęli dawać (jestem kwietniowa), a Ci na to że.. w
      czerwcu big_grin
      Pierwsze poszły poziomki (miałam ok 3 m-ce) a potem truskawy.
      Nie mam żadnych alergii.
    • aga_wer Re: Truskawki 22.05.09, 12:34
      truskawki teoretycznie podajemy dziecku, które skończyło 10 mc.Zrobisz jak uważasz
      • kaskahh po 10 m. 22.05.09, 20:49
        moja "madra" ksiazka tez tak mowi

        a mamy robia, jak im podpowiada intuicja
        jesli w rodzinie nie ma alegrii, to szczesciary z nich
        truskawy uczulaja bardzo
    • semi-dolce Re: Truskawki 22.05.09, 12:40
      Daję od kiedy miał 5 miesięcy, zaczynałam od słoików hipp jabłka z truskawkami,
      potem dawałam mrożone. Za parę dni dostanie świeże.
      • leneczkaz Re: Truskawki 22.05.09, 12:43
        Skubana wyprzedziłaś mnie ;p
        • lili.2 Re: Truskawki 22.05.09, 12:58
          Moja miała 6 miesięcy bo akurat twedy były pierwszy razsmile I nic jej
          niebyło ma 8,5 myśle że mozesz dawać ale itak obserwuj czy nie
          uczulą moja miała dwie trzy krostki ale zaraz znikneły, ja tez
          zawsze po nowalijkach mam uczuleniesmilePozdrawaim
    • mamaijulio Re: Truskawki 22.05.09, 13:07
      no właśnie Ja też chętnie poczytam wypowiedzi Moje dziecko ma 6,5
      miesiąca i zastanawiam się czy mu nie poda truskawek Narazie dawałam
      mu w formie przetworzonej: sok, kaszka truskawkowa i ze słoiczka
      Myślę, czy dać mu świeże z rynku...
    • aga_wer Re: Truskawki 22.05.09, 15:09
      odpowiedz pani doktor
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=632&w=64106781&a=64152944
      • leneczkaz Re: Truskawki 22.05.09, 15:13
        "desery z jogurtem (!)" dzieci na całym świecie jedzą po 6-tym m-cu, a gluten po
        4-tym..
        W polce widocznie mamy inny układ trawienny.
        Ciekawe tylko czemu to właśnie u nas jest najwięcej alergii.
        • agamemnonn Re: Truskawki 22.05.09, 15:20
          Hubert wczoraj zszamał z działki truskawy big_grin
          Wczesniej gdzies w słoiczkach czy sokach.
        • semi-dolce Re: Truskawki 22.05.09, 15:33
          Widać moje dziecko ma światowy układ trawienny. I, jak na razie, żadnych alergii.
        • aga_wer odnośnie jogurtu 22.05.09, 17:09
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=632&w=55530918&a=55548507
          • slonko1335 Re: odnośnie jogurtu 22.05.09, 21:09
            Mam alergika więc nawet nie będę próbować w tym roku mu dawać ale szkoda mi
            trochę tym bardziej, że na działce wysyp się szykuje..
            • kaskahh Re: odnośnie jogurtu 22.05.09, 21:11
              te z dzialki zamrozicwink
        • naomi19 Re: Truskawki 23.05.09, 21:55
          laneczka- a skąd wiesz jak jest na CAŁYM świecie smile Bo wg mojej
          wiedzy, w każdym kraju wygląda to trochę inaczej, mimo jakiś tam
          wspólnych zaleceń, np w Hiszpanii i Australii pierwszym owocem (w
          ogóle produktem) jakim się rozszerza dietę niemowlęcia jest...
          pomarańcza, której naszym polskim dzieciom do któregos tam miesiąca
          nie wolno jeśc, bo wywołuje alergie smile
    • memphis90 Re: Truskawki 22.05.09, 21:20
      Ja dzisiaj dałam dwie, na próbę. Wcześniej jadła kaszkę z truskawkami i truskawy
      mrożone- nic się nie działo. Choć te pierwsze, rynkowe owoce trochę
      niebezpieczne są- mogą być pryskane jakimś paskudztwem.
      • anel_ma Re: Truskawki 22.05.09, 21:29
        a ja najpierw zjem sama, przepuszczę przez cyca wink
        juz się nie moge doczekać, mniam
        • pacynka27 Re: Truskawki 23.05.09, 18:08
          anel_ma napisała:

          > a ja najpierw zjem sama, przepuszczę przez cyca wink
          > juz się nie moge doczekać, mniam

          Zrobiłam wczoraj tak samo. Jak przez tydzień nie będzie niepokojących objawów to
          dam malej do pyska świeże. Mam z pewnego źródła wink
          Moja mała ma 6,5 m-ca.

          • avillka Re: Truskawki 23.05.09, 20:24
            Mysle ze spokojnie mozesz mu dac, tylko nie od razu cala miske wink
            Moj maly zjadl pierwsze pol truskawki jak mial 7 miesiecy.
            • fhuag Re: Truskawki 02.06.09, 18:52
              Mój mały właśnie dziś wszamał chyba z 5 (za tydzień 9 m) i nic, a
              oprócz tego dałam kawałek rabarbaru do ciumkania. Był wniebowzięty a
              przy tym kwasił się i robił minki, mandarynki i pomarańcze też
              przerabialiśmy i zero reakcji. Chyba jesteśmy odporni.
    • delfina77 Re: Truskawki 23.05.09, 22:16
      Ja dam Malemu na sprobowanie gdy skonczy 6 miesiecy, czyli pod koniec czerwca -
      jesli go nie wysypie, hulaj duszasmile
      • niecierpliwa3 Re: Truskawki 24.05.09, 13:48
        Hehe, a tutaj (w Luksemburgu) truskawki mogę dawać od 9 miesiąca (a może i
        wcześniej, ale nie pytałam), za to jajo (żółtko też) i mleko krowie we wszelkiej
        postaci absolutnie po 1. urodzinach.
    • mamaijulio Re: Truskawki 02.06.09, 18:39
      dałam dziś Młodemu jedną truskawę z glukozą, bo była zbyt kwaśna no i tak się zajadał, że aż mu się rączki trzęsły wink Zobaczymy czy będą jakieś rewelacje skórne albo kupne wink Dodam, że synek ma 6,5 miesiąca
      • smerfetka8801 Re: Truskawki 02.06.09, 20:02
        truskawka za kwaśna?ciekawe..
        dobrze,ze moje dziecko nie domaga się słodzenia pomarańczy i kiwi...
    • smerfetka8801 Re: Truskawki 02.06.09, 19:56
      kisiel z truskawek mrożonych robiłam jak miała 8 miesięcy dziś jadła świeże
      truskawki aż jej się uszy trzęsły ma skończone 10 miesięcy.
      jeśli dziecko nie ma skłonności do alergii to bym dala.Oliwka może jeść
      absolutnie wszystko więc na schematy to zerkam tylko czasem smile

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka