Dodaj do ulubionych

Uśmiecha się i gaworzy świadomie - ma 8 tygodni!!!

10.06.09, 15:00
No i znowu ciekawostka w moim krótkim macierzyństwie.
Mój synek jutro kończy 8 tygodni. Od kilku dni obserwuję taką rzecz:
jak jest najedzony i zadowolony i zacznę do niego zagadywać,
uśmiechać sie, itd to on zaczyna sie tez uśmiechać!!
I próbuje mi odpowiadać Aguuuu, Ghrrrr, Uuuuu, Whrrrr.

Juz myślałam że dziwaczeje i kazałam mężowi spróbować. Tak samo, mąz
nad nim sie pochylał, usmiechał, gadał do niego i mały zaczął tak
gaworzyć i się śmiać.
Czyli to nie były te mimowlone skurcze twarzy przypominające uśmiech.

A podobno niemowlak świadomi sie uśmiecha dopiero w 3 miesiącu życia.
Czy Wasze dzieci też wcześniej zaczynają?
Obserwuj wątek
    • mea8 Re: Uśmiecha się i gaworzy świadomie - ma 8 tygod 10.06.09, 15:19
      Moj pierwszy syn usmiechna sie pierwszy raz jak mial 3,5 miesiaca,
      juz sie u niego autyzmu doszukiwalam. Mlodszy rechocze i pieknie
      grucha odkad skonczyl 6 tygodnismile Normalnie w szoku bylamtongue_out
    • naamahia Re: Uśmiecha się i gaworzy świadomie - ma 8 tygod 10.06.09, 15:26
      Moja dzidzia jak tylko się urodziła uśmiechnęła się do mnie i pokazała mi
      języczek a potem puściła bańkę. Świadome uśmiechy też około 8 tygodnia.
      Gratuluję zucha synka.
      • naamahia Re: Uśmiecha się i gaworzy świadomie - ma 8 tygod 10.06.09, 15:29
        A co do gruchania.... też u nas było wcześnie pierwsze 2 sylabowe mama padło
        jak mała miała 4 miesiące a świadome wołanie mamy to jak miała koniec 5 miesiąca
        2 słowo jakie się nauczyła padło na początku 6 miesiąca i było to jej imię
        Ame-la... śmiesznie to wyglądało jak ćwiczyła Ameeee... Ameee.... la a potem w
        całości ćwiczenie to tak z 3 dni.. dziś ma 9 miesięcy i wypowiada różnorodne
        słowa niektóre śiadome inne z papugowane... smile
      • blanka001 Re: Uśmiecha się i gaworzy świadomie - ma 8 tygod 10.06.09, 18:29
        Moj syn zanim skonczyl 7tygodniu juz gruchal smieje sie robi minki
        pracuje jezuczkiem tak jakby chcial rozmawiac.A do zwierzatek z
        karuzelki to tak sie ugada po swojemu ze czasem to jestem w szoku...
        • kartoffeln_salat Re: Uśmiecha się i gaworzy świadomie - ma 8 tygod 10.06.09, 21:30
          Hehe, te zwierzątka fajnie opisałaś smile.
          Mój synek ma takiego stwora - jakiś zlepek osła z zebrą i ciągle mu
          się wnikliwie przypatruje, ale do niego nic nie mówi (?).
    • reninka72 Re: Uśmiecha się i gaworzy świadomie - ma 8 tygod 10.06.09, 15:45
      Starsza corka zaczela nas laskawie obdarzac usmiechami w 3 miesiacu zycia, za to
      mlodsza smieje sie i grucha od 4 tygodnia - naprawde! Jak mi maz pierwszy raz
      powiedzial, ze sie do niego usmiechnela, nie uwierzylam. A jednak!
      • nastoletnia-mama Re: Uśmiecha się i gaworzy świadomie - ma 8 tygod 10.06.09, 21:13

        Lekarze i specjaliści się nie znająsmile Ja nie wierzę w to, że
        uśmiechy mojego dziecka nie są świadome. A zaczął tak od 6
        tygodnia,teraz już sobie rozmawiamysmileTylko że za bardzo się nie
        rozumiemysmile big_grin(9tyg)
        • joshima Re: Uśmiecha się i gaworzy świadomie - ma 8 tygod 10.06.09, 21:57
          nastoletnia-mama napisała:

          >
          > Lekarze i specjaliści się nie znająsmile Ja nie wierzę w to, że
          > uśmiechy mojego dziecka nie są świadome.
          Dziecko kilkutygodniowe świadomie uśmiecha się do ludzkiej twarzy (po chwili
          namysłu) i nie uśmiecha się w ten sposób do przedmiotów, nawet jak do nich
          "gada" to uśmiecha się inaczej. Natomiast wcześniej uśmiecha się inaczej i
          raczej nieświadomie.
    • joshima Re: Uśmiecha się i gaworzy świadomie - ma 8 tygod 10.06.09, 15:46
      kartoffeln_salat napisała:

      > Czyli to nie były te mimowlone skurcze twarzy przypominające uśmiech.
      Nooo w ósmym tygodniu to raczej już normalny uśmiech tak zwany społeczny... A
      gdzie wyczytałaś, że dopiero po trzecim miesiącu?
      • slonko1335 Re: Uśmiecha się i gaworzy świadomie - ma 8 tygod 10.06.09, 18:36
        joshima napisała:
        . A
        > gdzie wyczytałaś, że dopiero po trzecim miesiącu?

        właśnie, gdzie? uśmiech na widok taty czy mamy pojawia się zazwyczaj w drugim
        miesiącu życia czyli statystycznie 6 tygodniowe niemowlę powinno już tak
        reagować na widok znajomych osób.
        Jak tam z gaworzeniem jest to nie pamiętam już ale o uśmiechu przerobiłam
        dokładnie bo pilnie wyczekiwałam więc wyedukowałam się kiedy mam szansę na takowywink
        • joshima Re: Uśmiecha się i gaworzy świadomie - ma 8 tygod 10.06.09, 19:51
          slonko1335 napisała:


          > Jak tam z gaworzeniem jest to nie pamiętam już ale o uśmiechu przerobiłam

          W ósmym tygodniu to raczej nie można mówić o gaworzeniu, ale pojedyncze sylaby
          to nic dziwnego.
      • kartoffeln_salat Re: Uśmiecha się i gaworzy świadomie - ma 8 tygod 10.06.09, 21:25
        Na przyklad tutaj:

        www.modne.biz/1-kwartal-zycia-niemowlecia/rozwoj-uczuc-u-niemowlat.html

        cytat gdzieś tam ze środka tego tekstu:

        Uśmiech, jako najlepiej widoczna na zewnątrz forma kontaktu
        emocjonalnego dziecka z człowiekiem dorosłym, pojawia się w trzecim
        miesiącu życia. Wcześniej można było zaobserwować układ mięśni
        twarzy dziecka przypominający uśmiech (zwany czasem „uśmiechem do
        aniołków”wink, ale nie była to jeszcze reakcja społeczna, czyli
        odpowiedź na uśmiech kogoś innego.
        • slonko1335 Re: Uśmiecha się i gaworzy świadomie - ma 8 tygod 10.06.09, 21:32
          kartoffeln_salat napisała:

          > Na przyklad tutaj:
          >
          > www.modne.biz/1-kwartal-zycia-niemowlecia/rozwoj-uczuc-u-niemowlat.html


          Dziwne jakieś, właśnie wygooglałam sobie "pierwszy uśmiech" i otworzyłam dwa
          pierwsze z góry, jak byk o drugim miesiącu:

          www.dziennik.pl/kobieta/kalnendarzdziecka/article21712/Drugi_miesiac_pierwszy_usmiech.html
          babyonline.pl/mamo_to_ja_niemowle_artykul,5345.html
        • joshima Re: Uśmiecha się i gaworzy świadomie - ma 8 tygod 10.06.09, 21:58
          kartoffeln_salat napisała:

          > Na przyklad tutaj:
          >
          > www.modne.biz/1-kwartal-zycia-niemowlecia/rozwoj-uczuc-u-niemowlat.html
          >
          Internet jest jak papier. Zniesie wszystko smile
          • kartoffeln_salat Re: Uśmiecha się i gaworzy świadomie - ma 8 tygod 10.06.09, 22:11
            Ale inne artykuły sensowne były.... confused
            • joshima Re: Uśmiecha się i gaworzy świadomie - ma 8 tygod 10.06.09, 22:14
              kartoffeln_salat napisała:

              > Ale inne artykuły sensowne były.... confused
              No ja wiem. Każda mama chciałaby, żeby jej dziecko wyjątkowe było pod jakimś
              względem smile Przykro mi, że Cię zawiodłyśmy smile
              • kartoffeln_salat Re: Uśmiecha się i gaworzy świadomie - ma 8 tygod 11.06.09, 14:44
                Oj, wcale nie o to chodziło.

                Syn nie musi dla mnie robic nic specjalnego, bo i tak PO PROSTU JEST
                wyjątkowy jak każde dziecko dla każdej mamy.
                A te uśmiechy mnie zwyczajnie zdziwiły.
                • joshima Re: Uśmiecha się i gaworzy świadomie - ma 8 tygod 11.06.09, 23:09
                  kartoffeln_salat napisała:

                  > Oj, wcale nie o to chodziło.
                  Oj tam... Matki dzielą się na dwa rodzaje. Te, którym o to chodzi i te, które
                  się do tego nie przyznają smile Wyluzuj, przecież chyba widziałaś, że żartuję smile
                  (emotikonki)
        • super-mikunia Re: Uśmiecha się i gaworzy świadomie - ma 8 tygod 11.06.09, 08:27
          ja też czytałam o tych usmiechach anielskich, ale powody są bardziej
          prozaiczne dzieć się zesika, robi się cieplutko i milutko i się
          usmiecha... smile najczęstsza przyczyna w tym wieku wszelakich
          uśmiechów smile
    • uleczka.pl 5 tygodni 10.06.09, 19:31
      Moja młoda w 5 tygodniu zaczeła się uśmiechać smile . Gaworzy tak od
      1,5 tygodnia czyli też tak 5 tyg lub w 6 tygodniu
    • olunia882-to-ja Re: Uśmiecha się i gaworzy świadomie - ma 8 tygod 10.06.09, 19:33
      8 tyg-początek 3mż, wszystko się zgadza
      • joshima Re: Uśmiecha się i gaworzy świadomie - ma 8 tygod 10.06.09, 20:26
        olunia882-to-ja napisała:

        > 8 tyg-początek 3mż, wszystko się zgadza
        Nie zgadza się smile źle policzyłaś smile
        • olunia882-to-ja Re: Uśmiecha się i gaworzy świadomie - ma 8 tygod 11.06.09, 08:01
          8 tyg to dwa miesiace licząc że mieisąc ma 4 tyg, wg mnie kończy maluszek 2 mż.
          • joshima Re: Uśmiecha się i gaworzy świadomie - ma 8 tygod 11.06.09, 11:08
            olunia882-to-ja napisała:

            > 8 tyg to dwa miesiace
            Dwa miesiące to około 60 dni, czyli nieco więcej niż 8 tygodni smile
            • kartoffeln_salat Re: Uśmiecha się i gaworzy świadomie - ma 8 tygod 11.06.09, 14:41
              Już sie nie sprzeczajcie. smile
              Mnie chodziło dwumiesieczne dziecko.

              Synek miał 6-7 tygodni jak zaczął to robić, ale z początku nawet mi
              przez myśl nie przeszło, że jednak to świadome jest.
    • carolinecat gwoli ścisłości - głużenie :) 10.06.09, 19:36
      moja mała pierwszy raz świadomie się uśmiechnęła, jak miała 5 tygodni, a jak
      miała 8 to na pewno już gruchała.
      no i właśnie, na tym etapie dziecięce gruchanie to głużenie.
      gaworzenie jest to bardziej świadoma zabawa głosem i pojawia się dopiero w
      okolicach 6 miesiąca.
    • zebroid_dziki Re: Uśmiecha się i gaworzy świadomie - ma 8 tygod 10.06.09, 20:01
      moja Młoda usmiechnęła się pierwszy raz świadomie w 5 tygodniu, gdy ja przewijalam smile zapamietam ten dzien do konca zycia smile
    • dziub_dziubasek Re: Uśmiecha się i gaworzy świadomie - ma 8 tygod 10.06.09, 20:03
      Moja miała 4 tyg.jak zaczęła świadomie się uśmiechać, gaworzyła świadomie ok. 8
      tyg. zycia.
    • memphis90 Re: Uśmiecha się i gaworzy świadomie - ma 8 tygod 10.06.09, 22:31
      Zdołuję Cię- dzieci mogą zacząć się uśmiechać już pod koniec 2
      miesiąca życia, więc nie masz geniusza, tylko pogodnego faceta wink
      Choć, rzecz jasna, geniuszem i tak byc może- wszystko przed Wami. Do
      gaworzenia (ma-ma-ma-ba-ba itd) jeszcze mu troszkę brakuje, ale to
      nomalne, że maluchy wydają rozne dzwięki. Moja mała będąc noworodkiem
      i malym niemowlakiem płakała zawsze zawodząc "no nieeeee, no nieee" big_grin
      • kartoffeln_salat Re: Uśmiecha się i gaworzy świadomie - ma 8 tygod 11.06.09, 14:38
        A niby po kim ma być genialne, napwno nie po mnie big_grin.

        Nie znam sie na dzieciach i nie mam żadnych mądrych babć i cioć pod
        ręką, dlatego czytam różne książki i artykuły. Przeczytałam, że
        dziecko po 3 miesiacach usmiecha sie swiadomie, a przeciez WIDZE że
        mój to swiadomie robi już teraz.
        Stąd było moje zdziwienie i niedowierzanie, i teraz jest jasne, że
        głupoty tam napisali.

    • delfina77 Re: Uśmiecha się i gaworzy świadomie - ma 8 tygod 10.06.09, 23:12
      Nie pamietam jak wczesnie zaczal gluzyc ale usmiechal sie juz po skonczeniu 5
      tygodni i tak mu zostalo, bo to bardzo pogodne dziecko jestsmile
    • archeopteryx Re: Uśmiecha się i gaworzy świadomie - ma 8 tygod 11.06.09, 12:24
      U nas pierwsze świadome uśmiechy zostały posłane w 5 tygodniu życia,
      a gruchanie jakoś około 6 tygodnia.
    • an52 Miło się czyta takie posty :-) 12.06.09, 07:37
      Widać dzieci teraz szybciej się rozwijają smile
    • 3-martek Re: Uśmiecha się i gaworzy świadomie - ma 8 tygod 12.06.09, 07:54
      moje dziecko uśmiechnęło się po raz pierwszy świadomie tydzień przed
      ukończeniem 2 miesiąca, czyli jednak nie dziwaczejeszsmile. Coś koło
      tego zaczęła gruchac, ale chyba troszkę później.
    • paclan Re: Uśmiecha się i gaworzy świadomie - ma 8 tygod 12.06.09, 23:07
      A może on jest starszy, tylko nie przyznał się do prawdziwego wieku?
    • black-cat Re: Uśmiecha się i gaworzy świadomie - ma 8 tygod 13.06.09, 13:47
      To nie jest gaworzenie tylko głużenie. Czyli Twoje dziecko jest w
      normiesmile Od 4/8 tygodni do 20 tygodnia to okres głużenia i śmiechu.
      Dziecko głuży, kiedy ma dobry humor, rusza się i wydobywają się z
      dziecka dźwięki. Są to dźwięki typu samogłoskowego, a w przypadku
      spółgłosek - tendencja do tylności dźwięków (stąd aguuu (g jest
      spółgłoską tylną). W tym okresie pojawiają się też pierwsze
      uśmiechy.
    • zona_mi To możliwe 14.06.09, 12:35
      Moje dzieci w wieku ok. 1 miesiąca wymawiały swoje nazwisko smile
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka