Dodaj do ulubionych

Help - picie

20.11.07, 12:41
Dziewczyny poradzcie mi bo popełniłam błąd i teraz nie wiem co
robić sad Mój synek nie chce pić wody.Jak był malutki pił herbatke
koperkową, a potem wprowadziłam soczki, które zawsze rozrabiam z
wodą np 60 ml soku jabłkowego i 120 ml wody.Samej wody się nie
napije więc dodaje mu troche soku żeby ta woda miała smak, nie wiem
czy to dobrze czy źle.Kupiłam ostatnio rooibos ale nie chc tego
pić.Co robić?Dalej mu tak dawać pić?Wiem że to mój błąd bo go sama
tego nauczyłam
Obserwuj wątek
    • beata77_77 Re: Help - picie 20.11.07, 13:23
      Ja bym się tym nie przejmowała. Ohecna pora roku nie sprzyja temu,
      by podawać dziecku wodę (latem kiedy są upały, jest to bardziej
      wskazane), teraz kiedy jest zimno na dworze, z reguły podaje się
      dziecku ciepłe picie.... Ja też zawsze podawałam dziecku soczki
      rozcieńczone z wodą, wodę rzadziej i jeśli już to latem, ale nie
      miałam problemu bo synek pił ją równie chętnie jak soki. Wiem że
      podobało mu się, jak podawałam mu np. na podwórku butelkę z wodą
      mineralną 0,5 l(niegazowaną oczywiście) z korkiem zakończonym taką
      zatyczką (nie wiem jak to nazwać), że można ją wysunąć do góry i pić
      bez odkręcania butelki.... mojemu maluszkowi podobało się to bardzo
      i już zawartość butelki nie miała większego znaczenia. Może spróbuj
      w ten sposób? A może jakiś inny interesujący kubek? A jeżeli nadal
      nie zechce to cóż, radzę odczekać. Kiedyś napewno nauczy się pić
      również wodę...
      Pozdrawiam i życzę powodzenia.
      Mamusia Tymusia.
      • epreis Re: Help - picie 20.11.07, 13:49
        nie sądzę by kiedyś nauczył sie pic wodę, im dziecka starsze tym bardziej docenia dobry smak... ale i tak wydaje mi się,że nie ma z czego robić problemu chyba,że podajesz mu też takie napoje przez sen. mój kacper zaczął pić wodę jak miał rok...tai element przejścią z karmienia nocnego- o dziwo bezbolesny..potem już kategorycznie nie pozwalałam nikomu dawać mu soków itp itd..teraz gdy wie,że jego picie to woda i nie ma awantur jest inaczej..gdy idziemy do babci jednej i drugiej najczęściej tam pije soki, w domku tez mu daję choć nie tak często...nie ma co się martwić, co prawda lekarze twierdzą, że woda najzdrowsza ale hm..ostatnio czytałam ciekawy artykuł o wodach butelkowanych więc może niekoniecznie?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka