Dodaj do ulubionych

Pani doktor - wody wokół płodu - co to??

22.09.09, 17:22
Witam,
w 14 tygodniu na USG położna robiąca USG wykryła dodatkowe wodu wokół główki,
szyjki, brzuszka i klatki piersiowej płodu. Twierdzi, że powodem może być
infekcja lub upośledzenie dziecka i w tej sytuacji ciąża jest zagrożona.
Zleciła mi badanie, które podobno jest niebezpieczne - na 100 dzieci 2 je
przeżywa. Czy faktycznie powinnam poddać się badaniu i czy te wody są tak
niebezpieczne. Mieszkam w Anglii i tu sa takie zwyczaje, że USG i zlecenia
badań robi położna. Proszę o pomoc i radę co robić.
Obserwuj wątek
    • zabcia35 Re: Pani doktor - wody wokół płodu - co to?? 22.09.09, 17:33
      O BOZE RATUNKU!!!!! I niech ktoś mi powie ze na zachodzie jest
      dobrze.A jakież kompetencje posiada położna by robić usg
      ciezarnej???????? A okreslenia które podajesz są tak niefachowe i
      absurdalne ze głowa mi puchnie. Uciekaj z tego ciemnogrodu jak
      najszybciej!
      • wilma.flintstone Re: Pani doktor - wody wokół płodu - co to?? 23.09.09, 10:25

        Na Zachodzie sa polozne, ktore do wykonywania USG maja specjalne
        kwalifikacje i uprawnienia. To tak samo jak z zajmowaniem sie ciaza,
        w Polsce robia to ginekolodzy a na Zachodzie - polozne.
      • Gość: boo-boo Re: Pani doktor - wody wokół płodu - co to?? IP: *.2-4.cable.virginmedia.com 24.09.09, 11:30
        Wyobraź sobie,że jest dobrze i położne mają odpowiednie kompetencje do
        przeprowadzania takich badań- baaa...nawet całą ciążę prowadzą jeśli nie jest
        zagrożona.
        Ja bym się bardziej martwiła o znajomość angielskiego autorki wątku bo
        faktycznie to co opisuje to do niczego nie pasuje- a jak życie pokazuje
        znajomość języka angielskiego u rodaków w UK na poziomie tak marnym,że później
        się czyta takie kretynizmy.
    • anetwoj Re: Pani doktor - wody wokół płodu - co to?? 22.09.09, 17:58

    • prochottka1 Re: Pani doktor - wody wokół płodu - co to?? 22.09.09, 18:02
      najlepieej idz na konsultacje do innego lekarza najlepiej specjalisty w tej
      dziedzinie.i wtedy jesli sie diagnoza potwierdzi mozesz sie zastanowic nad tym
      inwazyjnym badaniem
      • zabcia35 Re: Pani doktor - wody wokół płodu - co to?? 22.09.09, 18:15
        no właśnie, do LEKARZA, nie do położnej. Z całym szacunkiem dla pań
        położnych.
        Lekarz i koniecznie specjalista w dziedzinie ultrasonografii
        • Gość: boo-boo Re: Pani doktor - wody wokół płodu - co to?? IP: *.2-4.cable.virginmedia.com 24.09.09, 11:33
          Byłaś w UK? Mieszkałaś- jak długo,że takie debilne opinie o tutejszych położnych
          wypisujesz?
          Autorka wątku pewnie z angielskim na bakier bo jeśli by tak nie było to
          dokładnie przetłumaczyła by treść opisu USG który się tutaj dostaje do ręki po
          przeprowadzeniu badania, a nie jakieś idiotyzmy o "wodach" wypisywała. Świadczy
          chociażby o tym fakt,że szuka pomocy na polskim forum, a nie dopytała się
          dokładnie położnej co to dokładnie oznacza.
          Weź się dziewczyno nie kompromituj i nie wypisuj takich bzdur o angielskiej
          służbie zdrowia.
          • anetwoj Re: Pani doktor - wody wokół płodu - co to?? 30.09.09, 11:29
            a tego postu zna angielski, a do tego ojciec dziecka jest rodowitym
            anglikiem i te brednie słuchał razem z nią!
            A ty zapewne jestes jedną z niedouczonych połoznych, co takie
            opowiaski gadają poslkim matkom. Na forum polskim szukam odpowiedzi,
            bo nie ufam angielskim połoznym i lekarzom. Moją bratową z 8 tyg.
            martwymi bliźniakami w brzuchu wysłali do domu i kazali czekać, 2
            tyg. później, kiedy zaczęła ronić, nikt nie chciał jej pomóc, żaden
            lekarz a ni położna, nikt jej nie chciał obejrzeć po poronieniu, czy
            wszystko się oczyściło - i jak tu mieć zaufanie??!!!!
            Chcę wierzyć, że będzie jeszcze dobrze, przekazuję diagnozy, jakie
            otrzymuję na wizycie - sama więc potwierdzasz waszą ciemnotę! A
            dodatkowo na diagnozy, dla swojej pewności proszę tłumacza
            szpitalnego o obecność. Ciesze się, że jest jakaś nadzieja, że ktoś
            miał podobną sytuację i dziecko urodziło się zdrowe, tego będę się
            trzymać. A pani boo podziękuję już za obecność na moim watku!.
            Autor
            • agaja5b Re: Pani doktor - wody wokół płodu - co to?? 30.09.09, 12:25
              Dobrze pogadać.Ja dodam tylko tylr że w takiej sytuacji to bez
              względu na stopień znajomości języka można zapomnieć i swego w
              gębie,i poczuć koło serca lodowaty uścisk, bo ja na taką wiadomość i
              po polsku mało zajarzyłam że strachu i stresu po prostu.
    • ochra Re: Pani doktor - wody wokół płodu - co to?? 22.09.09, 19:02
      2 na 100 przeżywa? Cos ci się pomerdało.
    • anetwoj Re: Pani doktor - wody wokół płodu - co to?? 22.09.09, 20:15
      Masz rację ochra - 2 na 100 nie przezywa - a już doszłam, że to zwykłe badanie
      prenatalne chcą zrobić. Jedynie więc co mnie martwi to te dodatkowe płyny wokół
      dziecka. Skąd się biorą i czy mogą zaszkodzić.
      • zabcia35 Re: Pani doktor - wody wokół płodu - co to?? 22.09.09, 21:45
        Pierwszy raz w zyciu słysze o dodatkowych płynach wokół płodu.Niby
        jak to widać w usg?
        Ja rozumiem jakis obszar wokół dziecka o wzmozonej echogenicznosci,
        nadmiar płynu w tkankach płodu czy jakiś obrzęk ale dodatkowe
        płyny ?????? Nie wiem o co Ci chodzi.
        Zobaczmy co powie nasza Pani Doktor Z forum.
        • t-com Re: Pani doktor - wody wokół płodu - co to?? 22.09.09, 23:22
          poszukaj na forum o hydrops. Jest tego troche na internecie , choc
          wcale nie az tak duzo, i niestety w wiekszosci ciezkie przypadki .
          powiem ci tak u mnie wykryto dokladnie to samo ale w ok 32 tyg
          ciazy , przez czysty przypadek bo ciagle mialam obsesje ze mam za
          maly brzuch wiec dali na dodatkowe usg ( ja jestem przypadkiem z
          Holandii i tu jak jest ok to ostatnie usg robia to polowkowe ok 22
          tyg ciazy). Wiec nie wiem kiedy te wody dokladnie sie pojawily, jak
          pisalam wukryto ok 32 tc
          Wiem co czujesz , nikomu nie zycze aby to przechodzil musisz byc
          silna. I WIERZYC ze bedzie ok.
          Jezeli chodzi o typowy hydrops czyli obrzek plodu to glownie sa to
          ciezkie uszkodzenia organow wewn i zazwyczaj powodduje to obumarcie
          plodu. Moze to byc rowniez choroba genetyczna.
          Powinni Cie skierowac na dobre dopplerowskie usg , widac wszystko
          kazdy organ, moga zbadac czy nie jest to spowodowane choroba krwi,
          moze przeszlas jakiegos wirusa, powinni zrobic ci badania krwi czy
          nie jest zakazona.
          W moim przypadku obrzek zanikl i 4 msc temu urodzilam piekna
          dziewczynke i jak narazie nie widze zadnych niepokojacych rzeczy,
          rozwija sie swietnie.
          ZYcze ci z calego serca obys trafila na dobra opieke i oby wszystko
          dobrze sie skonczylo
        • t-com Re: Pani doktor - wody wokół płodu - co to?? 22.09.09, 23:24
          sadze ze chodzi o hydrops.
          Ja z 6 msc temu szukalam odpowiedzi na forum niestety nikt nie
          potrafil mi nic konkretnego poradzic.
          btw nie jestem pewna czy to forum ciaza bez leku wtedy istnialo.
          Choc w moim przypadku po fakcie jestem bardzo ciekawa opini lekarza
          • agaja5b Re: Pani doktor - wody wokół płodu - co to?? 23.09.09, 09:41
            Witam. Poszukaj informacji na temat obrzęku płodu, bo pewnie o to
            chodzi. Przyczyn może być kilka min. konflikt serologiczny,
            parwowirus lub niestety wada genetyczna. Może być też tak że
            przyczyna jest nieznana i samo ustępuje. A jak z pomiarami nt i
            kości nosowej? Poszukaj koniecznie lekarza z doświadczeniem i dobrym
            sprzętem chociaż w 14 tyg usg prenat. jest niemiarodajne to jednak
            dobry lekarz powinien dzidzię pooglądać jak będzie miał podejrzenia
            co do obrzęku to napewno wyśle na badania prenatalne inwazyjne.
            Powodzenia i oby było wszystko dobrze.
        • Gość: boo-boo Re: Pani doktor - wody wokół płodu - co to?? IP: *.2-4.cable.virginmedia.com 24.09.09, 11:35
          O zwykły NT scan jej chodzi i tyle. Angielski ma lichy i "woda jej wyszła".
          • Gość: aaaa odezwala sie madrala IP: 92.8.146.* 24.09.09, 12:02
            potrafisz cos innego od upokarzania innych?? Ciekawe jaki jest Twoj
            angielski, forum jest po to zeby pytac, dowiadywac sie na temat
            ciazy, obaw itp, a nie od krytykowania znajomosci jezyka. Zmien
            forum, nic tu po Tobie.
    • agnieszka.lojek Re: Pani doktor - wody wokół płodu - co to?? 24.09.09, 08:15
      Przykro mi ale nie wiem co to za wody wokół dzidziusia. Czy to jest
      obrzęk? Czy zaproponowała Pani amniopunkcję? Myślę że powinna Pani
      wykonać badanie USG potwierdzające diagnozę.
      • anetwoj Re: Pani doktor - wody wokół płodu - co to?? 24.09.09, 10:17
        Zrobiłam ponowne badanie USG, wody nie są wokół główki, a w samej
        główce. Zrobiłam również badanie prenatalne i czekam na wyniki.
        Lekarz powiedział, że w przypadku dziewczynek zdarza się, że zamiast
        dwóch chromosomów x jest x i 0. W takim przypadku właśnie pojawiają
        się wody w główce i niestety dziecko nie przeżywa ciąży, a jaesli
        jest silne i przeżywa, to szybko umiera po porodzie.
        Jesli jednak badanie prenatalne nic nie wykaże żadnych wad, wtedy
        ten obrzek po tygodniu, dwóch może minać i wszystko będzie w
        porządku.
        Trzymam więc kciuki i czekam na wynik badania prenatalnego.
        • zabcia35 Re: Pani doktor - wody wokół płodu - co to?? 24.09.09, 11:48
          Kariotyp X0 to nic innego jak Zespół Turnera.Pierwsze słysze, ze
          płód z zespołem Turnera nie ma szans przezyc! Owszem charakteryzuje
          sie całym zespołem wad wrodzonych, ale woda w główce nijak sie ma to
          tego.
          Nie martw sie na zapas tylko wybierz się wreszcie do normalnego
          lekarza, który ma podstawową chociaż wiedzę.
          I naciskaj na amniopunkcję, to badanie dokładnie pokaże w jakim
          stanie jest dzidzius i jaki jest jego kariotyp.
          Boze drogi, czy w Anglii nie ma normalnych specjalistów? Z tego co
          czytam na forum to tam sa same głąby!
          Serdecznie i współczuję dramatu jaki przezywasz martwiąc sie o
          dziecko i tego ze znalazłaś się w kraju, gdzie nie ma lekarzy.
          Trzymam kciuki zeby maluch okazał się zupełnie zdrowy !!!!!!
          • anetwoj Re: Pani doktor - wody wokół płodu - co to?? 25.09.09, 11:07
            Dziękuję za pomoc. Wczoraj dostałam wyniki badań prenatalnych, które
            niestety potwierdziły przypuszczenia lekarza. Byłam na wizycie u
            ginekologa w klinice, nie dają szans dziecku na przeżycie. ;-(
            • zabcia35 ????? 25.09.09, 12:24
              Co to za badanie prenatalne wykonano u Ciebie, które okresliło
              kariotyp dziecka X0? Z tego co mi wiadomo, na wyniki amniopunkcji
              nie czeka sie 1 dzień jak u Ciebie, bo hodowla chromosomów wymaga
              czasu. Jakież to badanie potwierdziło taką dramatyczną diagnoze?Nie
              znam takiego, którego wynik jest z dnia na dzień.
              Ktoś Ci robi wode z mózgu, albo Ty zupełnie jestes w tym co Ci mówią
              zagubiona.
              Jak wyglada takie badanie prenatalne o którym piszesz???
            • agaja5b Re: Pani doktor - wody wokół płodu - co to?? 25.09.09, 12:29
              Więc dostałaś wyniki badań prenatalnych i wskazują na zespół Turnera
              dobrze zrozumiałam? Może opowiem o swoim przypadku gdzie w 11 tyg
              tez wykryto obrzęk i nie dawano szans na donoszenie ciąży bo u
              dziecka po amniopunkcji potwierdzono kariotyp 45X0. Nie zdecydowałam
              się na aborcję. W naszym przypadku to najlepsza z podjętych przeze
              mnie decyzji bo już w 19 tyg podczas usg okazało się że obrzęk
              ustąpił, dziecko rozwija się dobrze i nie ma większych wad.Dziś jest
              moim 8 miesięcznym promyczkiem. Poza dwupłatkową zwężoną zastawką
              aortalną nie ma na razie innych dolegliwości rozwija się dobrze fiz
              i umysłowo w normie i nikt nie jest w stanie poznać że ma wadę
              genetyczną ale nie o to chodzi bo my się nie ukrywamy. Pewnie czeka
              nas leczenie hormonem wzrostu w przyszłości. Mieliśmy dużo szczęścia
              przyznaję ale to nie jest prawda że dziecko nie dożyje porodu lub
              umrze zaraz po. Wszystko zależy od tego czy obrzęk się utrzyma czy
              cofnie, jeżeli będzie się powiększał to niestety zwykle następuje
              obumarcie płodu. Jest sporo kobiet z tym zespołem i normalnie żyją.
              Trzymaj się i dużo sił Ci życzę
              • t-com Re: Pani doktor - wody wokół płodu - co to?? 25.09.09, 16:31
                bardzo Ci wspolczuje bo to smutna wiadomosc ! Musisz byc silna

                bardzo mnie dziwi na forum ta niezliczona ilosc jadu i "wredoty"
                Kobiety, po to forum jest by pytac, dyskutowac i sie dowiadywac.

                Dziewczyna jest w bradzo trudnej sytuacji emocjonalnej, fizycznie
                jest gdzie jest tj w UK, nie nam oceniac ich sluzbe zrodwia. Nie nam
                wytykac jej poziom jezyka. Prosi a rade , a jak nie macie nic do
                powiedzenia konstruktywnego to sie "zamknijcie".

                Ja bylam w podobnej sytuacji i tez mi tylko powiedziano wody plodowe
                wokol plodu i tyle przeszlam wielu lekarzy i nikt nie umial
                powiedziec co to skad itp.
                Tymbardziej ze pierwsze usg pomiedzy 11-14 tyg wyszlo super.
                POlowkowe ok 22 tyg tez bez zarzutow
                Wiec co to .......
              • t-com Re: Pani doktor - wody wokół płodu - co to?? 25.09.09, 16:41
                rozumie ze wiedzialas juz bedac w ciazy o zespole Turnera u twojej
                dziewczynki.
                Ja nie robilam badan inwazyjnych podczas ciazy

                czy badania na wykrycie ewentualnych wad moge wykonac juz po
                urodzeniu dziecka ?

                i z gory sorry jezeli kogos swa niewiedza zbulwersowalam .
                • monia76 Re: Pani doktor - wody wokół płodu - co to?? 25.09.09, 16:47
                  jeśli chodzi Ci o badanie kariotypu dziecka (wykrycie translokacji
                  lub wad genetycznych) to możesz to oczywiście zrobić po urodzeniu.
                  wystarczy badanie krwi. na wynik czeka się ok. 4 tyg.
                • agaja5b Re: Pani doktor - wody wokół płodu - co to?? 25.09.09, 18:22
                  Wiesz jakiś czas temu na ciąża i poród był wątek o obrzęku i tam
                  dwie dziewczyny przedstawiły swoją sytuację podobną do twojej tzn
                  obrzęk z nieznanych przyczyn w późnej ciąży.
                  A badania kariotypu można wykonać także po urodzeniu dziecka ale
                  jaka jest procedura i czy chętnie kierują do poradni genetycznej to
                  nie mam pojęcia. Powiem szczerze że dziękuję Bogo że u mnie wszystko
                  wyszło podczas ciąży i zdiagnozowano ją wcześnie bo czasem na trafną
                  diagnozę w Polsce może życia i nerwów nie starczyć.Pozdrawiam
                  • t-com Re: Pani doktor - wody wokół płodu - co to?? 25.09.09, 18:30
                    dziekuje za info

                    a czy takie badania w PL mozna pzreprowadzic prywatnie. Nie orientuej sie ,
                    sprobuje to zrobic w Holandii bo tu mieszkam , zapytam lekarza
                    Myslalam ze jak obrzek zanikl to juz nas zaden problem "nie dotyczy" , troszke
                    naiwne z mojej strony.

                    a czy masz moze jakis kontakt z tymi dziewczynami lub linki , ktore mialy
                    podobny przypadek do mojego, ja szukalam sporo na forum ale jakos nie natknelam
                    sie na nic podobnego.

                    z gory dziekuje
                    • agaja5b Re: Pani doktor - wody wokół płodu - co to?? 25.09.09, 18:35
                      forum.gazeta.pl/forum/w,585,88366105,88817292,Re_prosze_o_informacje_obrzek_plodu.html

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka