sofi84 06.03.05, 22:11 bo w zasadzie (wstyd sie przyznac ale) nie wiem. robi sie lewatywe, golą do naciecia ale co z cewinikiem? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
andaba Re: zakladaja cewnik przy porodzie? 06.03.05, 22:52 Nie. Lewatywa i golenie też nie jest teraz obowiązkowe. Odpowiedz Link Zgłoś
lolalilu Re: zakladaja cewnik przy porodzie? 06.03.05, 23:07 nie ma takiej potrzeby (podobnie jest z lewatywą i goleniem). Cewnik jest zakładany jeśli trzeba zrobić cc - często dopiero na sali operacyjnej Odpowiedz Link Zgłoś
sylwia.ax Re: zakladaja cewnik przy porodzie? 07.03.05, 09:21 Ja miałam lewatywe i golenie, bo się na to zgodziłam. Cewnik załozłono mi po porodzie (siłami natury), bo niestety nie mogłam zrobić siusiu pomimo duzych chęci. I chwała połoznej za ten cewnik, bo ulga była ogromna Dodam że wszystkie te czynności były zrobione bardzo delikatnie. pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
em_em71 Re: zakladaja cewnik przy porodzie? 07.03.05, 11:31 Lewatywa, golenie, cewnikowanie i wiele innych "atrakcji" budzi zawsze wiele kontrowersji i emocji... godzić się, nie godzić... Zaliczyłam powyższe i nie ma w tym nic strasznego. Cewnik założono mi dosłownie na chwilę po porodzie naturalnym i zdaje się, nikt się nie pytał czy mam na to ochotę, ale nie pamiętam dokładnie, bo miałam na brzuchu synka i tylko to się dla mnie liczyło... Odpowiedz Link Zgłoś
andaba Do em_em71 07.03.05, 11:37 Po co ten cewnik??? Pierwsze słyszę, żeby po porodzie cewnik zakładali. Owszem, tak jak któraś wcześniej napisała, przy problemach z oddaniem moczu po kilku godzinach się zakłada ale od razu? Odpowiedz Link Zgłoś