Dodaj do ulubionych

zakladaja cewnik przy porodzie?

06.03.05, 22:11
bo w zasadzie (wstyd sie przyznac ale) nie wiem. robi sie lewatywe, golą do
naciecia ale co z cewinikiem?
Obserwuj wątek
    • andaba Re: zakladaja cewnik przy porodzie? 06.03.05, 22:52
      Nie.
      Lewatywa i golenie też nie jest teraz obowiązkowe.
    • lolalilu Re: zakladaja cewnik przy porodzie? 06.03.05, 23:07
      nie ma takiej potrzeby (podobnie jest z lewatywą i goleniem). Cewnik jest
      zakładany jeśli trzeba zrobić cc - często dopiero na sali operacyjnej
    • sylwia.ax Re: zakladaja cewnik przy porodzie? 07.03.05, 09:21
      Ja miałam lewatywe i golenie, bo się na to zgodziłam. Cewnik załozłono mi po
      porodzie (siłami natury), bo niestety nie mogłam zrobić siusiu pomimo duzych
      chęci. I chwała połoznej za ten cewnik, bo ulga była ogromna smileDodam że
      wszystkie te czynności były zrobione bardzo delikatnie.
      pozdrawiam
    • em_em71 Re: zakladaja cewnik przy porodzie? 07.03.05, 11:31
      Lewatywa, golenie, cewnikowanie i wiele innych "atrakcji" budzi zawsze wiele
      kontrowersji i emocji... godzić się, nie godzić... Zaliczyłam powyższe i nie ma
      w tym nic strasznego. Cewnik założono mi dosłownie na chwilę po porodzie
      naturalnym i zdaje się, nikt się nie pytał czy mam na to ochotę, ale nie
      pamiętam dokładnie, bo miałam na brzuchu synka i tylko to się dla mnie
      liczyło...
      • andaba Do em_em71 07.03.05, 11:37
        Po co ten cewnik??? Pierwsze słyszę, żeby po porodzie cewnik zakładali. Owszem,
        tak jak któraś wcześniej napisała, przy problemach z oddaniem moczu po kilku
        godzinach się zakłada ale od razu?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka