06.05.03, 13:36
Co może oznaczać duża ilość wód płodowych?
Obserwuj wątek
    • dorotakatarzyna Re: wody 17.05.03, 23:37
      Duża ilość wód płodowych to wielowodzie. Mierzona jest w AFI - norma jest do
      25. Pojawia się np. przy cukrzycy. Może oznaczać poważne schorzenia płodu, np.
      brak żołądka, zarośnięcie przełyku, problemy z nerkami, rozszczep kręgosłupa.
      Na szczęście w połowie przypadków pojawia się bez żadnej konkretnej przyczyny!
      Narastające wielowodzie może spowodować przedwczesne pęknięcie pęcherza
      płodowego. Dlatego lekarze decydują o hospitalizacji. I ważna jest diagnostyka,
      dokładne badanie usg i badania matki.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka