doroy1 06.05.03, 13:36 Co może oznaczać duża ilość wód płodowych? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
dorotakatarzyna Re: wody 17.05.03, 23:37 Duża ilość wód płodowych to wielowodzie. Mierzona jest w AFI - norma jest do 25. Pojawia się np. przy cukrzycy. Może oznaczać poważne schorzenia płodu, np. brak żołądka, zarośnięcie przełyku, problemy z nerkami, rozszczep kręgosłupa. Na szczęście w połowie przypadków pojawia się bez żadnej konkretnej przyczyny! Narastające wielowodzie może spowodować przedwczesne pęknięcie pęcherza płodowego. Dlatego lekarze decydują o hospitalizacji. I ważna jest diagnostyka, dokładne badanie usg i badania matki. Odpowiedz Link Zgłoś