Dodaj do ulubionych

Test po godzinie leżenia sobie

08.08.08, 11:27
czy miałyście już tak ze na teście ciążowym po godzinie albo dłużej
byla druga kreska, czy taki test bierze się pod uwagę? Nigdy nie
sprawdzałam po godzinie od razu wyrzucałam a teraz zapomniałam. To
moj 33 dzień czyli 3-4 dni po terminie. Pisałam juz o tym ale nikt
nie opowiedział. Czy mozna mieć nadzieję w takiej sytuacji? Czy
lepiej wyluzować i myśleć o sierpniowych?
Obserwuj wątek
    • baby.love Re: Test po godzinie leżenia sobie 08.08.08, 11:29
      Jedną kreskę pokazał niemal od razu..
      • naftalka5 Re: Test po godzinie leżenia sobie 08.08.08, 12:10
        Jeśli producent napisal ze np po 10min wynik moze byc juz
        niewiarygodny to tego nalezy sie trzymac. Dla pewnosci zrób jutro
        rano test.
    • artdesign84 nie umiesz korzystać z instrukcji 08.08.08, 12:54
      ??
      tam powinno być napisane po jakim czasie powinno się odczytywać
      wynik.
      • labretta Re: nie umiesz korzystać z instrukcji 08.08.08, 13:06
        hej! na ulotce od mojego testu było napisane, że jeśli od razu będą
        dwie kreski to wynik napewno się nie zmieni, natomiast przy jednej
        może się zmienić, ale wtedy odczyt nie jest już wiarygodny po kilku
        minutach.
        pozdrawiamsmile
        • gocha500 Re:instrukcja instrukcja ale..... 08.08.08, 13:18
          ja jak niebylam w ciazy to chocbym nie wiem ile czekala nawet 5
          godzin to w polu tesowym nic sie nie pojawia!!!
          bywa czasem ze kreseczka sie pojawi duzo pozniej bo poziom hcg jest
          jescze niski!producenci musza sie jakos asekurowac!

          najlepiej idz na bete a jak nie masz mozliwosci to kup test signaD
          strumieniowy lub acon(najbardziej czuly) i dzialaj rano!

          powodzenia zycze!!!
          • zabcia35 Re:instrukcja instrukcja ale..... 08.08.08, 13:46
            Jeśli jesteś po terminie @ a druga kreska pojawia się po godzinie to
            jest ona wynikiem reakcji jakie zachodzą w teście po upływie
            dłuższego czasu i nie ma to nic wspólnego z ciążą. Przez rok
            nakreącałam się druga kreską którą widziałam po pół lub po godzinie,
            zawsze przychodziła @ sad
            Przerobiłam to wszystko wiele razy i wiem, ze trudno się pogodzic,
            ba! że trudno nie wyjąć z kosza testu, który już się wyrzuci w
            poczuciu beznadziei...
            trzymam kciuki za sukces w sierpniu !!!
          • nglka Re:instrukcja instrukcja ale..... 08.08.08, 14:07
            gocha500 napisała:

            > ja jak niebylam w ciazy to chocbym nie wiem ile czekala nawet 5
            > godzin to w polu tesowym nic sie nie pojawia!!!
            > bywa czasem ze kreseczka sie pojawi duzo pozniej bo poziom hcg jest
            > jescze niski!producenci musza sie jakos asekurowac!

            Hcg posiadamy w organizmie zawsze w stężeniu różnym, zazwyczaj jest poniżej 1
            mIU ale czasem zdarza się wyżej. Dlatego nalezy odczytać zgodnie z ulotką bo to
            nie asekuracja producentów co dowiedziona medycznie reakcja chemiczna, która
            dalej zachodzi w testach mimo minionego czasu. Taką kreskę nazywa się kreską
            widmo, z angielskiego dość powszechnie nazywaną evaporation line.
            Jednej się pojawi, innej nie. U mnie niemal zawsze pojawiała się po upłynięciu
            czasu podanego na ulotce. Bez ciąży.
            • nglka Artykuły 08.08.08, 14:51
              W PL ciężko o szczegółowe wyjaśnienia ale z angielskiego nie jest to problem:

              www.babyhopes.com/articles/evaporation-lines.html"
              What are evaporation lines?

              Evaporation lines, as the name suggests are caused due to evaporation of the
              urine in then test area. These are lines that shows in the result window of the
              test, exactly where a positive sign would be. An evaporation line develops when
              the urine on the test area begins to dry, leaving a faint, usually colorless
              line. Evaporation lines appear to show up (or not show up) as a result of the
              composition of the particular urine specimen - and they may appear on any test
              regardless of brand.


              How can you avoid formation of evaporation lines?

              You should always read the literature that comes with the test and look for
              instructions on when to read your results. Usually home pregnancy tests have a
              reaction time of three to five minutes. While some tests are no longer accurate
              after a certain amount of time, others have been known to pick up Human
              Chorionic Gonadotropin (hCG) after a longer period of time than is recommended.
              You can only know for sure by testing again a few days or a week later. If you
              don't see a positive result in the amount of time that the manufacturer states,
              you should not rely on that test result. Evaporation lines can cause confusion
              if the home pregnancy test is not interpreted within the clinically recommended
              time frame."
    • agnieszka_zuzanna Re: Test po godzinie leżenia sobie 08.08.08, 13:54
      u mnie druga kreska pojawila sie chyba po minucie, ale byla
      niewyrazna. Z czasem stawala sie coraz bardziej wyrazna, ale w
      tescie bylo napisane, ze nawet niewyrazna oznacza ciaze. Nie robilam
      drugiego testu, chociaz niektorzy zalecaja wykonac kolejny np. po
      tygodniu. Ja od razu uznalam, ze to wiarygodny wynik i nie mylilam
      sie smile teraz jestem w 15 tyg. ciazy smile Pozdrawiam i zycze powodzenia!
    • memphis90 Re: Test po godzinie leżenia sobie 08.08.08, 15:39
      U mnie KAŻDY test po godzinie pokazywał dwie kreski. W żadnym z tych przypadków
      ciąża nie potwierdziła się. W udanym cyklu dwie kreseczki pokazały się po 4-5
      min, a po kilku dniach już w 1 minucie. Testy są wiarygodne w przeciągu czasu
      podanego przez producenta, potem trzeba je wyrzucić.
    • krysiia Re: Test po godzinie leżenia sobie 08.08.08, 17:07
      u mnie było podobnie:

      Test zrobiłam wynik negatywny, zostawiłam test na pralce i wlazlam
      zdolowana pod prysznic, jak wyszłam na tescie bledziznasmile dzis córa
      ma 2 latasmile

      Powtórz test z rana, bedziesz miala pewność smile
      • liwilla1 Re: u mnie prawie niewidoczna kreska 08.08.08, 17:36
        wyszla po ok 5 minutach. byla tak blada, ze nie zauwazylam jej w lazience w
        sztucznym oswietleniu, tylko dopiero przy swietle dziennym. i jeszcze pytalam
        malza, czy tez ja widzi, czy to ja mam omam - widzial, ale tez nie byl
        przekonany. po tygodniu ponowilam test, tym razem z rana, od razu wraz z
        postepujaca linia moczu w okienku ukazaly sie dwie mocne kreski.
        jestem w ciazy, 21 tydzien. sluchaj, moze u Ciebie kreseczka byla wczesniej, ale
        po prostu jej nie zauwazylas. sprobuj jeszcze raz, koniecznie z samego rana.
        bedziemy 3mac mocno kciuki!!!!
        • baby.love Re: u mnie prawie niewidoczna kreska 08.08.08, 18:37
          Dziękuję dziewczyny, powtórzyłam test, bo nie mogłam wytrzymać.
          Oczywiście jedna kreska znowu a potem chyba troche z powodu
          dzisiejszych wrażeń przyszła @. Mąż postanowił, że idziemy na spacer
          i nie poddajemy się tylko czekamy na sierpień. Silniejszy jest ode
          mnie. No nic, do usłyszenia.
    • alicja0000 Re: Test po godzinie leżenia sobie 08.08.08, 19:44
      Można, mój test wyszedł po dość długim czasie ale na pewno nie po tych 5
      minutach zalecanych przez producenta. Stałam i gapiłam się w test 5 minut, nie
      wyszło nic. Test został w łazience, ja wyszłam. Wróciłam po godzinie zeby go
      wyrzucić i były już dwie kreski. Obecnie 25 tydzień ciąży.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka