Dodaj do ulubionych

Wózeczek :)

13.11.08, 11:33
Hej dziewczynki, kiedy kupujecie wózki? Ja mam termin na pierwsze dni stycznia
(brr...głeboka zima) wink i taks ie zastanawiam, że i tak odrazu nie będe
chodzić na spacerki.... czy kupujecie wózki odrazu, czy an spokojnie, jak już
dzidziuś będzie w domku?
No i jeszcze pytako odnosnie wózków titiland... czy któras z was go posiada? i
jakie są wasze opinie? Interesuje mnie 3 w 1 , widzę go tylkow Necie i
obrazowo robi dobre wrażenie, ale nie wiem jakie jest to wrażenie , jeśli
chodzi o funkcjonalnośćsmile
Obserwuj wątek
    • niunia8982.2 Re: Wózeczek :) 13.11.08, 11:43
      Hej,ja mam termin na 9grudnia i już kupiłam wózek w ten poniedziałek,ja tez mam
      wielofunkcyjny z firmy Tako,jak dla mnie idealny,maluszkowi bedzie bardzo
      wygodnie i cieplutko. A na pierwszy spacer z synkiem wybiore się po 2,moze 3
      tygodniach smile

https://www.zapytajpolozna.pl/cache/0daf9cabd6ed0de9ca0a45293459b350-0f982b08de394678724c1e883296b650.png

www.zapytajpolozna.pl/cache/0daf9cabd6ed0de9ca0a45293459b350-0f982b08de394678724c1e883296b650.png
      • patysia00 Re: Wózeczek :) 13.11.08, 12:19
        Ja zamierzam kupić wózek wcześniej (termin na początek stycznia).
        Nie mam zamiaru później jeździć z dzieckiem i szukać wózka (wiem
        jaki chcem, ale w moim mieście ich nie sprzedają). Wole wszystko
        mieć przygotowane.
    • katka_tk Re: Wózeczek :) 13.11.08, 13:28
      Hej, jestem w 15 tc a wozek mam juz chyba od 1,5 miesiaca, znajomy sprzedawal po
      okazyjnej ceie taki jak chcialam. Niedawno kupilam juz fotelik, bo okazja byl,
      mam polowe ubranek potrzebnych gdy sie urodzi, smoczki, butelki i inne
      pierdolki. jak jest okazja i pieniadze to sie kupuje, np. teraz jestesmy z mezem
      bezrobotni i dlugo nie kupimy nic nowego, wiec sie oplacalo.
    • memphis90 Re: Wózeczek :) 13.11.08, 13:46
      Ja bym kupiła jeszcze przed porodem. Na swój wózek czekałam 4 tyg- i tak
      dostarczono mi go po porodzie i przez kilka dni nie mogłam spacerować. A wyjść z
      noworodkiem możesz od razu, jeśli tylko temperatura jest wyższa niż -5 stopni i
      nie ma jakiegoś wielkiego wiatru czy ulewy.
    • josella35 Re: Wózeczek :) 13.11.08, 14:52
      No a jak zamierzasz przywiezc dziecko do domu, skoro chcesz kupic wozek 3 w 1(czyli z fotelikiem) dopiero jak bedziesz w domu?
      Ja tak kiedys zrobilam i bardzo zalowalam, bo maz kupil pierwszy lepszy wozek w sklepie obok domu, poszlam sobie wybrac tylko kolor.
      No chyba, ze masz jakas koncepcje jak sie pozniej wybrac z noworodkiem na zakupy wozka bez wozkasmile
      • elaszka84 Re: Wózeczek :) 13.11.08, 19:55
        ja kupię wózek po porodzie w sklepie internetowym, gdyż nie chcę tracić na gwarancji, mam juz wybrany model i kolor tylko czeka mnie klikniecie - enter smile
      • emes.k Re: Wózeczek :) 14.11.08, 11:48
        hm... josella35...wydaje mi się, że mamy XXI w. :] i można zamówić ten wózekw
        necie, nie wychodząc z domu, poza tym nie kupuje 3 w 1 po to żeby akurat zabrać
        dziecko ze szpitala, bo raczej kazdy ma dzidziusia w beciku i poprostu trzyma na
        rękach - bez przesady, no ale nie istotne nie o to chodzi, ja własnie też mam
        wybrany model i własnei ze wzgledu an gwarancje chce kupic w ostatniej chwili i
        dziwi mnie ze ktos ma wozek pol roku wczesniej i gdzies tam gnije schowany ,
        nieużywany, ale wlasnei wczoraj bedac an szkoel rodzenia dowiedzialam sie ze
        jakiś czas temu była afera wózkowa i wiekszosc firm,mimo ze ich wozki posiadaly
        atesty produkowaly modele niebezpieczne dla dzieci , z elementów rakotwórczych i
        przestzregano ans przed tym, aby dowiedziec sie na ten temat i nie kupowac wózka
        , bo jest fajny , ładny. Słyszałyście cos an ten temat?
        • katka_tk Re: Wózeczek :) 14.11.08, 16:43
          hej,
          nie zgadzam się z pogladem, że dziecko ze szpitala w becik i na rekach, mieszkam
          w UK i tutaj dziecka nie wydadza mi ze szpitala jesli nie poiadam fotelika
          dostosowanego do jego wieku, a z tego co wiem w Polsce foteliki sa obowiązkowe
          od pierszych chwil zycia, takze jestem za opinia, ze wozek 3w1 powinien byc
          raczej kupiony przed urodzeniem dzidziusia. jesli chodzi o gwarancje to fakt, ze
          uplywa bezsensownie, ale jesli ktos odkupuje uzywany lub na prawde trafia sie
          okazja to warto kupic wczesniej, poza tym dobre marki slyna z tego, ze ich
          produkty sa trwalesmile
          pozdrawiam jesiennie.
        • josella35 Re: Wózeczek :) 14.11.08, 18:17
          Jezu, naprawde chcesz przewiezc dziecko ze szpitala w beciku?!
          Fatalny pomysl.Jasne, ze mozna kupic przez internet, ale zanim to zrobisz to lepiej obejrzyj wozek na zywo w sklepie zebys pozniej nie byla rozczarowana, a co do tej afery z niebezpiecznymi elementami w wozkach to czytalam tylko takie plotki forumowe, nic pewnego.
          Sorry, ale troche niekonsekwentna jestes, tu sie martwisz jakimis rakotworczymi elementami a tym, ze dziecku moze sie cos stac w razie wypadku juz nie? To moze kup przed porodem chociaz sam fotelik jak tak strasznie sie martwisz ta gwarancja. Powodzenia w zakupach
        • annapa7 Re: Wózeczek :) 14.11.08, 18:27
          emes.k napisała:

> hm... josella35...wydaje mi się, że mamy XXI w. :]

No właśnie, mamy XXI wiek. A Ty chcesz dziecko na rękach wieźć?????

> raczej kazdy ma dzidziusia w beciku i poprostu trzyma n
          > a
          > rękach - bez przesady

No właśnie, bez przesady. Raczej mało kto ma dzidziusia w beciku na
          rękach, bo w Polsce obowiązują foteliki. Na szczęście, jak już
          któraś z dziewczyn napisała, z wielu szpitali nie wypuszczą Cię jak
          nie masz fotelika dla dziecka. No chyba, że mówiąc "trzyma na
          rękach" masz na myśli ...i idzie na piechotę z zawiniątkiem do domu.

> dziwi mnie ze ktos ma wozek pol roku wczesniej i gdzies tam gnije
          schowany ,

Bez przesady, nie trzymam go w lepiance. A jeżeli komuś trafia się
          okazja np wymarzony model, okazja cenowa itp to czemu nie???

Bierz pod uwagę, że jak Ci się już maluch urodzi to będziesz miała
          mało czasu. Poza tym, nie zechcesz pójść po paru dniach na spacer?
          • sylwusia87.0 Re: Wózeczek :) 17.11.08, 21:57
            Ja wychodzac ze szpitala tez wiozlam dziecko na rekach w beciku.Nie wiedzialam
            czy kupowas specjalnie fotelik wiec z mezem zapytalismy pediatre i
            powiedziala,ze nie powinny byc robione foteliki dla niemowlat poniewaz dziecko
            ma wtedy glowe i brode w dol,a tak nie powinno byc.To dla dziecka grozne tak
            wiec,kazal nam wlorzyc mala w becik i jakos mamy sie obie dobrzewinkpozdrawiam
            • malgosiek2 Re: Wózeczek :) 17.11.08, 22:15
              A w brzuchu jak leży?
              Wyprostowany?
              Czy moze też zgięty?
              No cóż lekarz jakiś nie doinformowany n/t bezpieczeństwa dziecka
              chyba.
              A jak się dziecko rozplaszczy na asfalcie to lekarz tak samo powie?
              Wątpię.
              Foteliki są DLA DZIECI!!!!
              Po to są tak konstruowane,aby były tez bezpieczne pod katem
              ortopedycznym.
              Pierwszego syna wieźliśmy ze szpitala w foteliku pomimo iż wtedy
              jeszcze NIE było nawet takiego przepisu.
              Nie rozumiem lekkomyślności i braku odpowiedzialności rodziców pod
              tym względem.
            • memphis90 Re: Wózeczek :) 18.11.08, 22:18
              > ma wtedy glowe i brode w dol,a tak nie powinno byc.To dla dziecka grozne
              Taaak, a jak wyleci przez przednią szybę, albo kochająca mamusia swoim ciałem
              złamie mu kręgosłup- to wcale dla dziecka groźne nie będzie uncertain
        • memphis90 Re: Wózeczek :) 18.11.08, 22:16
          bo raczej kazdy ma dzidziusia w beciku i poprostu trzyma n
          > a
          > rękach - bez przesady
          Dziewczyno, czyś Ty się z kozą na rozumy zamieniła??? Dziecko na rękach w
          samochodzie? Najpierw to "fasolka to, fasolka tamto", "czy fasolce nie zaszkodzi
          lakier do paznokci/pomidory/basen"- a potem gotowa jesteś tę fasolkę rozsmarować
          na asfalcie? Odsyłam do wydarzeń z tegorocznego lata- kobieta "tylko na chwilę"
          wyjęła dziecko z fotelika, bo płakało- i teraz dziecko nie żyje, bo samochód
          akurat rąbnął w drzewo.

>własnei ze wzgledu an gwarancje chce kupic w ostatniej chwili
          Gratuluję podejscia. Głupkowatego. Dla durnej gwarancji szafować życiem dziecka-
          to się nazywa macierzyńska miłośćuncertain
    • klubgogo Re: Wózeczek :) 14.11.08, 17:13
      Na spokojnie to mozna kupi juz teraz, później spokoju nie bedzie, poza tym przy wypisie ze szpitala musisz mie fotelik.

Ja kupiłam stelaż MUTSY Urban Rider, do niego dokupiłam gondolę, spacerówkę i fotelik (również do samochodu).
      • emes.k Re: Wózeczek :) 14.11.08, 19:02
        jejuuuuu ile w Was złośliwości...dziewczyny spokojnie... oddychać przepona i
        hamować hormony ..heheh , sorry , że zapytałam, myślałąm , że po to jest to
        forum, a nie żeby jedna na druga z oburzeniem wskakiwała... wychodze z założenia
        , że jeśli kogoś bulwersuje pytanie, bądż treść zawarta w poście - nie czytać,
        nie odpisywać, i nie denerwowac się! Pozdrawiam
          • agar2208 Re: NIE wolno przewozić dziecka na RĘKACH!!!! 15.11.08, 22:17
            Przepisy przepisami, ale każda rozsądna mama nie przewiezie dziecka na rekach.
            Mi nawet do głowy to nie wpadło. Przy najdrobniejszej stłuczce takie trzymane na
            rękach dziecko można po prostu zgnieść. Ty możesz jechać bezpiecznie, ale ktoś
            może wjechać w Wasz samochód.
            A co do wózka, to musi się on Tobie podobać. Najlepiej przed zakupem zobacz go
            na żywo.
            Ja z wózkiem czekała też dosyć długo i to był błąd. Miałam juz upatrzony ale
            stwierdziłam, że kupuje przez internet i w każdej chwili, nie wychodzac z domu
            moge to zrobić.
            Kupowałam cały zesta , łącznie z fotelikiem i to na nim mi najbardzie zależało,
            bo bez wózka parę dni bym wytrzymała, ale bez fotelika nie miała bym jak wrócić
            ze szpitala.
            Okazało się jednak, ze kolor, który sobie wybrałam jest nie dostepny. I musiała
            bardzo długo na niego czekać. Dotarł już jak byłam w szpitalu, więc na ostatnią
            chwilę. Mam wózek firmy BEBECAR dokładnie Vector At. Mało jest sklepów, w którym
            sa te wózki, wiec nie miałam wyjścia i musiałam czekać. Kolor ten nagle zrobił
            sie iedostępny we wszystkich możliwych sklepach, tak więc polecam kupowanie
            wczesniej.
            • olanowak24 Re: NIE wolno przewozić dziecka na RĘKACH!!!! 17.11.08, 14:44
              Ja rodze na przełomie stycznia/lutego i własnie zaraz jade po wóżek,
              to moja druga ciąża a do tego ciut patologiczna wiec chce miec
              komfort ze wszystko juz mam, kupuje mutsy urban rider z fotelikiem
              play, gondolke juz mam jak nowa z allegro, a siedzisko do spacerówki
              kupie jak bedzie potrzebna bo nie chce gracic mieszkania,
              pozdrawiamy smile)P.s. Ciut mnie ciary przeszyły jak pomyślałąm o
              bezmyślności rodziców - jazda bez fotelika!!!! Ja nawet jak jade
              ulice dalej na osiedlowej drodze to zawsze zapinam starszaka.
              • malgosiek2 Re: NIE wolno przewozić dziecka na RĘKACH!!!! 18.11.08, 22:42
                12. Niemowlę na rękach u mamy?

Odpowiadamy krótko: nie zabijaj! W przypadku zderzenia z niewielką
                prędkością 50 km/h przyspieszenia działające na pasażerów samochodu
                mogą osiągać wartości 20-30 g. Oznacza to mówiąc obrazowo, że w
                chwili zderzenia noworodek o wadze 3,1 kg może ''ważyć'' 93 kg. Po
                pierwsze nie utrzymasz go, po drugie - podczas zderzenia zgnieciesz
                go własnym ciałem...
                A tu filmik poglądowy dla "zwolenniczek"przewożenia bez fotelika czy
                pasów
                fotelik.info/pl/news/wstrzasajacy_spot_z_kampanii_BMVIT,29.html
                fotelik.info/pl/news/wstrzasajacy_spot_z_kampanii_BMVIT,29.html
        • kiniox Re: Wózeczek :) 17.11.08, 17:17
          Na pewnych targach motoryzacyjnych wkładali ludziom w objęcia worek o wadze 10kg
          i symulowali gwałtowne hamowanie przy prędkości jazdy 30km/h. Nie było takiego
          gieroja, który by ten worek utrzymał. Wszystkie leciały pięknym łukiem przez
          przednią szybę. Wiem, że noworodek nie waży 10kg, ale też rzadko jeździ się z
          prędkością 30km/h. Żyjemy co prawda w XXI wieku, ale prawa fizyki pozostają
          niezmienne. Można, oczywiście, liczyć na łut szczęścia.
    • anianiunia2507 Re: Wózeczek :) 17.11.08, 16:09
      Ja mam termin na koniec marca 09.Wozeczek juz jest.Musielismy zamowic poprostu
      wczesniej bo u nas tutaj(mieszkamy w niemczech)trzeba czekac 12 tygodni.HIHI
      wozek przyszedl po 2 ale to nieszkodzi,nikomu nie przeszkadza.
      tez mam 3 w 1.A w sklepie w ktorym go kupilam gwarancja jest liczona dopiero d
      dnia narodzin maluszka wiec nie musze sie martwic ze kupilam za wczesniesmile
      pozdrawiam wszystkie ciezarowkiwink
      • katarzyna.serw Re: Wózeczek :) 17.11.08, 17:26
        witam wszystkie laski, podsumowujac jasne jest ze bobaska trzeba
        przewozic w foteliku i bazujac na wlasnym doswiadczeniu zakupy
        lepiej zrobic wczesniej, bo potem pupa i inne rzeczy bola i nie chce
        sie chodzic po sklepach. ja myslam ze zapytanie o wozeczek znajde
        odpowiedz co do firmy z jakiej kupic wozek bo moj wczesniejszy byl
        tako i byl strasznie ciezki wiec nie polecam. mam na uwadze z firmy
        coneco typ toledo lub v4 i prosze o opinie jesli ktos zna te wozki
        bo ja je widzialam tylko na necie. moze cos doradzicie co do
        praktyki. pozdrawiam

Popularne wątki