Dodaj do ulubionych

Punkty za niepełnosprawnego rodzica-Kraków

25.04.08, 11:36
Ile w Krakowie miało puktów dziecko, którego jedno z rodziców ma umiarkowany
stopień niepełn, urodzone po 01.09. Dzięki
Obserwuj wątek
    • przeciwcialo Re: Punkty za niepełnosprawnego rodzica-Kraków 25.04.08, 11:44
      Nie wiem dokładnie ile ale na tyle duzo że napewno dostawało się do
      przedszkola.
      • ysabella70 Re: Punkty za niepełnosprawnego rodzica-Kraków 27.04.08, 14:30
        maksa 50000, bo to kryterium ministerialne
        • doublemama Re: 27.04.08, 16:54
          A jakim musi być stopień niepełnosprawności rodzica, żeby można było
          dostać punkty? Za lekki tez się dostaje?
          • malcub Re: 27.04.08, 21:32
            Za umiarkowany i znaczny, za lekki niestety nie. Mój Kacper jest z
            28.11 i nie wiem czy fakt, że mam umiarkowany st. niepełnospr. i
            oboje z mężem pracujemy, jest wyatarczający zeby dziecko dostalo sie
            do wybranego przedszkola, bo przecież singli i rozwiedzionych z
            dziećmi tez nie brakuje a oni stają chyba wyżej w tej całej
            puntkacji.
            Pozdrowionka, Małgośka z Łodzi
            • milkavanilka Re: 28.04.08, 11:44
              malcub napisała:


              > ... bo przecież singli i rozwiedzionych z
              > dziećmi tez nie brakuje a oni stają chyba wyżej w tej całej
              > puntkacji.

              Dziecko rodzica samotnie wychowujacego dostaje również 50000 pkt
              więc nie "stoją wyżej" w punktacji.
          • ula-lo Re: 27.04.08, 21:46
            Punkty "ZA"? Obetniesz sobie rękę, żeby dostać punkty "ZA niepełnosprawność"?...
            • malcub Re: 27.04.08, 22:18
              Ja jestem osobą niepełnosprawną, ale jeśli ty chcesz to możesz sobie
              i obciąć, POWODZENIA!!!
              • ula-lo Re: 28.04.08, 00:02
                MALCUB, przepraszam, przeczytałam post "duoblemama" jako Twój i wyszło
                zamieszanie. Jeszcze raz przepraszam. W Krakowie było 50 tys. punktów - to
                kryterium ministerialne, musi dawać wstęp do placówki przed punktacją z
                kryteriów dodatkowych.
                Z tego "za" drwię, bo wkurzało mnie już dziennikarskie "becikowe ZA urodzenie
                dziecka" - zupełnie jakby się to dziecko rodziło (albo było samotną matką, albo
                niepełnosprawnym etc.) na zamówienie - dla jakichś korzyści. A to przecież są
                pieniądze/punkty w związku z daną sytuacją czy ze względu na dana sytuację.
                Takie moje językowe skrzywienie...

                Dziecko rodzica niepełnosprawnego ma zapewnione miejsce w przedszkolu, tak
                powinno być w całej Polsce.
                Rekrutacja w Łodzi jeszcze trwa?
                • malcub Re: 28.04.08, 21:29
                  Nie ma sprawy "ula-lo". Mnie też wkurza ta "psychoza" z naborem. W
                  normalnym kraju wszytkie dzieci POWINNY mieć zapewnione miejsce w
                  wybranym przedszkolu, bez względu na to czy są po, czy sprzed 01.09,
                  czy ich rodzice są rozwiedzeni czy nie - ale niestety nie u nas.
                  Najpierw zrobili dym z dyskrymiancją dzieci urodzonych po 01.09 i
                  myślą że jak zapchają usta wolnymi miejscami gdzieś na drugim końcu
                  miasta to załatwi sprawę.
                  W Łodzi rekrutacja jest do 30.04, 30.05 - wyniki - więc psychoza
                  trwa.
                  Pozdrawiam. Małgośka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka