malcub 25.04.08, 11:36 Ile w Krakowie miało puktów dziecko, którego jedno z rodziców ma umiarkowany stopień niepełn, urodzone po 01.09. Dzięki Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
przeciwcialo Re: Punkty za niepełnosprawnego rodzica-Kraków 25.04.08, 11:44 Nie wiem dokładnie ile ale na tyle duzo że napewno dostawało się do przedszkola. Odpowiedz Link Zgłoś
ysabella70 Re: Punkty za niepełnosprawnego rodzica-Kraków 27.04.08, 14:30 maksa 50000, bo to kryterium ministerialne Odpowiedz Link Zgłoś
doublemama Re: 27.04.08, 16:54 A jakim musi być stopień niepełnosprawności rodzica, żeby można było dostać punkty? Za lekki tez się dostaje? Odpowiedz Link Zgłoś
malcub Re: 27.04.08, 21:32 Za umiarkowany i znaczny, za lekki niestety nie. Mój Kacper jest z 28.11 i nie wiem czy fakt, że mam umiarkowany st. niepełnospr. i oboje z mężem pracujemy, jest wyatarczający zeby dziecko dostalo sie do wybranego przedszkola, bo przecież singli i rozwiedzionych z dziećmi tez nie brakuje a oni stają chyba wyżej w tej całej puntkacji. Pozdrowionka, Małgośka z Łodzi Odpowiedz Link Zgłoś
milkavanilka Re: 28.04.08, 11:44 malcub napisała: > ... bo przecież singli i rozwiedzionych z > dziećmi tez nie brakuje a oni stają chyba wyżej w tej całej > puntkacji. Dziecko rodzica samotnie wychowujacego dostaje również 50000 pkt więc nie "stoją wyżej" w punktacji. Odpowiedz Link Zgłoś
ula-lo Re: 27.04.08, 21:46 Punkty "ZA"? Obetniesz sobie rękę, żeby dostać punkty "ZA niepełnosprawność"?... Odpowiedz Link Zgłoś
malcub Re: 27.04.08, 22:18 Ja jestem osobą niepełnosprawną, ale jeśli ty chcesz to możesz sobie i obciąć, POWODZENIA!!! Odpowiedz Link Zgłoś
ula-lo Re: 28.04.08, 00:02 MALCUB, przepraszam, przeczytałam post "duoblemama" jako Twój i wyszło zamieszanie. Jeszcze raz przepraszam. W Krakowie było 50 tys. punktów - to kryterium ministerialne, musi dawać wstęp do placówki przed punktacją z kryteriów dodatkowych. Z tego "za" drwię, bo wkurzało mnie już dziennikarskie "becikowe ZA urodzenie dziecka" - zupełnie jakby się to dziecko rodziło (albo było samotną matką, albo niepełnosprawnym etc.) na zamówienie - dla jakichś korzyści. A to przecież są pieniądze/punkty w związku z daną sytuacją czy ze względu na dana sytuację. Takie moje językowe skrzywienie... Dziecko rodzica niepełnosprawnego ma zapewnione miejsce w przedszkolu, tak powinno być w całej Polsce. Rekrutacja w Łodzi jeszcze trwa? Odpowiedz Link Zgłoś
malcub Re: 28.04.08, 21:29 Nie ma sprawy "ula-lo". Mnie też wkurza ta "psychoza" z naborem. W normalnym kraju wszytkie dzieci POWINNY mieć zapewnione miejsce w wybranym przedszkolu, bez względu na to czy są po, czy sprzed 01.09, czy ich rodzice są rozwiedzeni czy nie - ale niestety nie u nas. Najpierw zrobili dym z dyskrymiancją dzieci urodzonych po 01.09 i myślą że jak zapchają usta wolnymi miejscami gdzieś na drugim końcu miasta to załatwi sprawę. W Łodzi rekrutacja jest do 30.04, 30.05 - wyniki - więc psychoza trwa. Pozdrawiam. Małgośka Odpowiedz Link Zgłoś