Dodaj do ulubionych

Od kiedy Polska jest Polska?

IP: *.dsl.lsan03.pacbell.net 14.05.02, 10:17
Czy ktos zna nazwisko pierwszego Polaka?
Czy to moze byl Kowalski?
a moze Mieszko?
Lub Baca?
Tylko nie piszcie mi ,ze Cyceksmile
Obserwuj wątek
    • _szwedka Re: Od kiedy Polska jest Polska? 14.05.02, 10:36
      Oczywiscie to byl Lech. Chyba znasz legende: Lech, Czech i Rus. Bialy orzel itp.
      • Gość: Cycek Re: Od kiedy Polska jest Polska? IP: *.dsl.lsan03.pacbell.net 14.05.02, 11:17
        _szwedka napisał(a):

        > Oczywiscie to byl Lech. Chyba znasz legende: Lech, Czech i Rus. Bialy orzel itp
        > .

        A na pewno Lech byl pierwszy?
        Niepamietam zbyt dokladnie tej legendy ,
        moze opowiesz wszystkim?

        Jedynego Lecha jakiego lepiej znam to jest Walesasmile
        • Gość: Martin Re: Od kiedy Polska jest Polska? IP: 193.0.95.* 14.05.02, 14:58
          Podobno w legendzie Rus pojawil sie dopiero po 1945 wink) Troche jak z
          Praslowianami, ktorzy sie z moca wsteczna pojawili w Biskupinie tongue_out
          • jot-23 Re: Od kiedy Polska jest Polska? 14.05.02, 15:02
            Gość portalu: Martin napisał(a):

            > Podobno w legendzie Rus pojawil sie dopiero po 1945 wink) Troche jak z
            > Praslowianami, ktorzy sie z moca wsteczna pojawili w Biskupinie tongue_out

            wiadomo powszechnie ze polacy pochodza od sarmatow, juz 2000 lat temu niezle
            kroilismy dupe imperium rzymskiemu, bylismy wtedy przedmurzem poganstwa, to
            jedyna roznica.
            • Gość: Maria Re: Od kiedy Polska jest Polska? IP: *.dip.t-dialin.net 14.05.02, 17:47
              jot-23 napisał(a):

              > juz 2000 lat temu niezle
              > kroilismy dupe imperium rzymskiemu,

              Gdzie i kiedy????

              bylismy wtedy przedmurzem poganstwa, to
              > jedyna roznica.

              "przedmurze poganstwa" 2000 lat temu? Kiedy maly Jezusik dopiero pierwsze kroki
              stawial?

              Kloss, co Wy tu dzisiaj opowiadacie? Albo ja jakos dowcipu nie lapie.
              • jot-23 Re: Od kiedy Polska jest Polska? 14.05.02, 17:54
                Gość portalu: Maria napisał(a):
                > Gdzie i kiedy????
                >

                c'mon ... "tall and handsome, their hair inclines to blond; by the ferocity of
                their gaze they inspire dread. They delight in danger and warfare"

                pasuje jak ulal przeciez... nic innego tylko opis naszych chlopcow malowanych.
          • Gość: Martin Re: Od kiedy Polska jest Polska? IP: 193.0.95.* 14.05.02, 15:02
            innymi slowy- odpowiadajac na pytanie- od kiedy istnieje na to zapotrzebowanie
            polityczne.
        • Gość: Dojarz Re: Od kiedy Polska jest Polska? IP: 168.143.113.* 14.05.02, 15:05
          Trzy orly lataly. Polski, czeski ruski. Polski orzel
          nie mial co jesc-wpierdalal kielbase.

          Urywek z autentycznej sztuki teatralnej Andrzeja
          Waligorskiego: A gdy Titanic tonal --
          to tez orkiestra grala...
    • _szwedka Re: Lech, Czech i Rus 14.05.02, 18:38
      Dawno, bardzo dawno temu przez kraj wedrowali trzej bracia - Lech, Czech i Rus.
      jechali konno na czele zbrojnych wojow, za nimi czeladz pedzila stada bydla, na
      wozach jechaly kobiety i dzieci. Byli zdrozeni i szukali miejsca, gdzie mogliby
      osiedlic sie wraz ze swoim ludem.
      Pewnego dnia, gdy wieczor byl juz bliski, wyjechali na duza polane wsrod
      puszczy. Rosl na niej olbrzymi dab, w ktorego konarach biale orly mialy
      gniazdo. Podobalo sie to miejsce Lechowi, tak pieknego nigdzie przedtem nie
      widzial. Postanowil, ze tu pozostanie. Zblizyl sie do debu, kazal wyjac z
      gniazda jedno orle piskle. Posadzil je sobie na rece i popatrzyl na nie, na tle
      nieba czerwonego od zachodzacego slonca. Postanowil Lech, ze odtad taki bedzie
      znak jego i calego narodu.
      Czech i Rus postanowili pojechac dalej i szulac miejsc dla siebie. Pozegnali
      sie bracia i powedrowali - Czech na poludnie, a Rus na wschod.
      Lech zbudowal grod obronny i nazwal go Gnieznem - od orlego gniazda, ktore tam
      znalazl. Od Lecha wywodza sie Polacy, ktorzy nazywaja siebie Lechitami. Gniezno
      zas stalo sie pierwsza stolica Polski.
      • joek Re: Lech, Czech i Rus.....Wanda 14.05.02, 18:58
        ...a potem przyszla Wanda w Krakowie, wielka patriotka i dziewica . Chcieli ja
        wydac za maz za Szwaba a ona wybrala honor.
        Lat wiele pozniej wieszcz napisal:
        "Z tamtej strony Wisly jest Wandy mogila
        Dupy dac nie chciala to sie utopila"
        • Gość: Dojarz Re: L+C+R+W i tow. Dr Drzymala IP: 168.143.113.* 14.05.02, 19:12

          A Bartek sie schlal i przeglosowal jednym glosem zloty
          rog Drzymaly, pierwszego producenta Airstream.
          • _szwedka Re: Lech 14.05.02, 21:08
            No i w koncu znowu Lech ale ten co przez ploty skakal...
            • Gość: Dojarz Re: Lech ale nie skakal IP: 168.143.113.* 14.05.02, 21:34
              tylko podwieziony lodka mar woj z drugiej strony.
        • Gość: Maria Re: Lech, Czech i Rus.....Wanda IP: *.dip.t-dialin.net 15.05.02, 17:02
          joek napisał(a):

          > ...a potem przyszla Wanda w Krakowie, wielka patriotka i dziewica . Chcieli ja
          > wydac za maz za Szwaba a ona wybrala honor.
          > Lat wiele pozniej wieszcz napisal:
          > "Z tamtej strony Wisly jest Wandy mogila
          > Dupy dac nie chciala to sie utopila"

          A wiesz dlaczego ona za Niemca nie chciala? Bo to byl Niemiec z NRD.
          • karelia Re: Lech, Czech i Rus.....Wanda 15.05.02, 18:14
            a kiedy zaczniecie opowiadac jak to Piast i Rzepicha tworzyli zgrane
            malzenstwo ? To tez historia panstwa polskiego, i jeszcze o Popielu, ktorego
            myszy nie lubily, pierwszych postrzyzynach, i inne legendy , ktore mowie o
            poczatkach panstwa polskiego. A wiadomo , legenda nie bajka, i jakies ziarno
            prawdy tkwi w tych banialukachwink)))
            • ya_bolek Ziemowit=>Leszek=>Ziemomysl>Mieszek! 15.05.02, 18:42
              karelia napisał(a):

              > a kiedy zaczniecie opowiadac jak to Piast i Rzepicha tworzyli zgrane
              > malzenstwo ? To tez historia panstwa polskiego, i jeszcze o Popielu, ktorego
              > myszy nie lubily, pierwszych postrzyzynach, i inne legendy , ktore mowie o
              > poczatkach panstwa polskiego. A wiadomo , legenda nie bajka, i jakies ziarno
              > prawdy tkwi w tych banialukachwink)))

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka