Dodaj do ulubionych

PREVENAR - czy moze ktos cos wie?

12.02.06, 21:12
Ja po wielkiej prosbie.
Kolezanka chce zaszczepic swojego synka (8 m-cy) szczepionka PREVENAR przeciw
pneumokokom. Wrzucila pytanie na jedno z tutejszych forow, ale odezwala sie
tylko mama, ktorj dziecko mialo jakies powiklania po tej szczepionce, wiec
odradzala. Jako, ze byl to tylko jeden glos, nadal szukamy.
Czy ktos cos wie o tej szczepionce? Czy gdzies nia szczepia dzieci ( bow UK
nie)? ktos mial stycznosc, moze cos czytal?
Bede bardzo wdzieczna za wszystkie wskazowki
Obserwuj wątek
    • annasweet Re: PREVENAR - czy moze ktos cos wie? 12.02.06, 21:19
      W zeszlym tygodniu w prasie,wiadomosciach tv byly informacje ze byc moze od
      kwietnia ta szczepionka wejdzie do kalendarza szczepien(chodzi o uk
      oczywiscie),badania wykazuja ze jest wiecej plusow niz minusow,sama jestem
      zainteresowana zaszczepieniem mojej coreczki,zaczekam wiec do kwietnia.
      pozdr
      • hopplik Re: PREVENAR - czy moze ktos cos wie? 12.02.06, 21:58
        szczepionki są polecane z uwagi na możliwość uniknięcia powikłań związanych z
        chorobami wirusowymi,
        jednak bardzo małe dzieci powinny być szczepione kiedy są wskazania
        z tego co wiem lepiej, gdy jest to szczepionka acelularna (zabite bakterie-
        czyli mniej szkodliwe)
        są szczepionki tylko z żywych bakterii (np. ospa) po tych mogą się pojawić
        dolegliwości i trzeba uważać z nimi, szczególnie u alergików. to akurat z
        autopsji jest mi znane
        • hopplik Re: PREVENAR - czy moze ktos cos wie? 12.02.06, 22:06
          korekta, oczywiście o wirusy a nie 'bakterie' mi chodziło
    • hopplik Re: PREVENAR - czy moze ktos cos wie? 12.02.06, 22:01
      można dla pewności zrobić badanie krwi przed, żeby w 100% wykluczyć infekcję,
      która jeszcze nie rozwinęła sie u dziecka

      • bachula_gr Re: PREVENAR - czy moze ktos cos wie? 13.02.06, 08:00
        Moje obie cory sa zaszczepione prevenarem. W Grecji jest to nieobowiazkowe ale
        zalecane i wszystkie znane mi tutejsze maluchy sa po, o powiklaniach nie
        slyszalam.
        • marta_g do bachula_gr 13.02.06, 11:45
          to poczytaj: www.nvic.org/Diseases/pneumoccoal.htm
          • dorrit Re: do bachula_gr 13.02.06, 14:07
            My szczepilismy obu synow (Wlochy).
            W Polsce tez juz jest popularny Prevenar. Zajrzyj na forum "Chore dziecko,
            zdrowie dziecka" czy podobnie - bylo sporo wypowiedzi.
          • hopplik Re: do bachula_gr 13.02.06, 14:25
            szczepienia są potrzebne, ale
            wspomniałam,że dzieci powinno się szczepić w sytuacji kiedy istnieje realne
            zagrożenie jakiejś choroby, np. kleszcze są prawie we wszystkich lasach, ale
            tylko w niektórych regionach świata są nosicielami wirusa powodującego
            zapalenie mózgu
            istnieje możliwość wystąpienia nawet neurologicznych powikłań, szczególnie w
            preparatach pełnokomórkowych
            podejrzewa się, ale nie udokumentowano jeszcze tego na 100 %, wpływ na
            ujawnianie się alergii u dzieci szczepionych. to informacja z jakiegoś
            naukowego med. pisma. stwierdzono, że będą prowadzone dalsze szczegółowe badania
            w tym kierunku. Zmniejszając ilość powikłań po infekcjach wirusowych być może
            powoduje się inne następstwa. Masowe szczepienia stosowane są obecnie dopiero
            w drugim pokoleniu. zbyt krótko by realnie ocenić skutki
            nie warto panikować, tak samo można gdybać,że można mieć wypadek samochodowy
          • marta_g Re: do bachula_gr 14.02.06, 16:27
            powyższy link - to o powikłaniach i niepełnych badaniach nad szczepionką
            Prevenar (Prevnar w Stanach); nie brzmi to różowo
          • edytaon Re: do bachula_gr 25.02.06, 03:57
            moja mala zostala zaszczepiona zadnych powiklan ale on ato twarda sztuka !!
            Edyta
    • ewunia_uk Re: PREVENAR - czy moze ktos cos wie? 13.02.06, 22:47
      Tak, ja tez czytalam, ze miaja te szczepionke dawac dzieciom rutynowo juz
      wkrotce:
      news.bbc.co.uk/1/hi/health/4692908.stm
      • eballieu Re: PREVENAR - czy moze ktos cos wie? 14.02.06, 11:31
        www.zdrowie.org.pl/children/wyswietl.php?id=1009
        • hopplik Re: PREVENAR - czy moze ktos cos wie? 14.02.06, 11:56
          podobne wnioski można wyczytać na temat szczepionki przeciw grypie, tzn. biorąc
          pod uwagę 'zdrowie społeczeństwa'i społ. koszty leczenia
          gdy jednak pytałam się profesora med, czy dodatkowo szczepić 1.5 roczną
          córeczkę, która ma planowany zabieg w szpitalu, odradził i zasugerował, że
          czasami powikłania po infekcjach zdarzają się w przypadku np. źle dobranych
          leków przez l.rodzinnego, zamiast zahamować rozwój choroby, rozwija sie ona
          dalej w osłabionym dodatkowo org.
          bliźniaczki kolezanki trafiły na ostry dyżur z zapaleniem płuc,badający je
          kilka godzin wcześniej pediatra zdiagnozował to jako przeziębienie i kazał
          inhalować olejek sosnowy
          w każdym przypadku należy rozsądnie podchodzić do sprawy
          reklam szczepionek pojawia sie coraz więcej, wybór będzie coraz trudniejszy
    • goonia Re: PREVENAR - czy moze ktos cos wie? 14.02.06, 23:23
      Nie czytalam odpowiedzi w watku, moge sie powtarzac.
      Ja zaszczepilam swoja corke (Kanada). Tutaj zalecali szczepienie w 2,4 i 6
      miesiacu zycia. Pokrywalo sie to z regularnymi szczepieniami. Czwarta dawka na
      18 m-cy. Ja musialam za to zaplacic, ale dla dzieci urodzonych w 2004 roku i
      pozniej juz jest to szczepienie pokrywane przez rzad.
      Ja sie wogole boje wszelkich szczepionek, na szczescie reakcji nie bylo zadnej
      i jak do tej pory spokoj.
      Uznalismy z mezem, ze pomimo iz ta szczepionka nie zapobiega zapaleniu
      wszystkimi rodzajami pneumocokow (chyba tylko 9 z 17), to warto dziecko
      zaszczepic. Na pewno przyczynil sie ogladany wczesniej program o dzieciach,
      ktore zachorowaly i albo zmarly albo cierpialy na rozne komplikacje
      pochorobowe - np. gluchota.
      Rowniez kilka lat temu, przez 2-3 kolejne lata w okolicach Toronto byly
      przypadki zachorowan na menengitis i masowo szczepiono mlodziez szkolna. To
      wydawalo sie byc na tyle realnym zagrozeniem, ze szczepienie wydawalo sie
      wlasciwym dzialaniem.
    • anowi24 Re: PREVENAR - czy moze ktos cos wie? 17.02.06, 12:09
      Dzien dobry jestem mama 9 miesiecznej Selenki. Mieszkamy we Fr. Moja coreczka
      miala ta szczepinke dwukrotnie i nie bylo zadnych powiklan; Pozdrawiam goraco
      • izqa Re: prevenar - czy moze ktos cos wie? 24.02.06, 22:50
        Mam do sprzedania szczepionkę Prenevar (Prevnar)- przeciwko pneumokokom.
        szczepionka
        zostala swiezo przywieziona z Kanady. W Kanadzie i
        Usa podaja dzieciom powyzej jednego roku 3 dawki ( jest to szczepienie
        obowiazkowe). Każda kosztuje 140 CAD - razem 1160 pln.

        • bachula_gr Re: prevenar - czy moze ktos cos wie?-KOSZTY 25.02.06, 08:04
          izqa napisała:

          > W Kanadzie i Usa podaja dzieciom powyzej jednego roku 3 dawki ( jest to
          szczepienie obowiazkowe). Każda kosztuje 140 CAD - razem 1160 pln.

          O to widze, ze nie tylko w Grecji zabojcze koszty tego szczepienia. Sama
          szczepionka tanasza niz w USA/Kanadzie (75 euro za dawke) ale ze nieobowiazkowa
          to za kazda wizyte po 25 euro i komplet wychodzi 1125 pln.
        • bjj3 Re: prevenar - czy moze ktos cos wie? 26.02.06, 16:50
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka