mrzorba
27.09.07, 12:11
"Co dziesiaty Australijczyk zyje w ubóstwie" (IDG.PL 30 sierpnia)
Mimo boomu gospodarczego, az 10% mieszkanców Antypodów zyje w
ubóstwie - wynika z raportu Australian Council of Social Service.
Autorzy raportu uwazaja±, ze Australia zostala z tylu za
wiekszoscia krajów zachodnich pod wzgledem rozwoju gospodarczego. W
opracowaniu porównano Australiê z innymi krajami rozwinietymi w 10
kategoriach takich jak edukacja, ochrona zdrowia czy rozwój
budownictwa.
Wedlug miedzynarodowych standardów, odsetek Australijczyków którzy
zyja w ubóstwie wzrósl z 7,6% w 1994 roku do 9,9% (czyli niemal 2
mln osób) w 2004 roku.
Wedlug skali krajów dotknietych ubóstwem ONZ, Australia jest na 14tym
miejscu wsród 18 krajów nalezacych do OECD.