Dodaj do ulubionych

Kto robi kupuje w IKEA?

31.10.07, 05:40
Wrocilam z najwiekszej IKEA na polkuli poludniowej, gdzie
wyskoczylam w czasie lunchu. Lubie ich wzornictwo, szczegolnie
szkla, lampy i rozne domowe akcesoria. Meble, chociaz ladnie
zaprojektowane, sa niestety z tanich plyt wiorowych lub miekkiej
sosny, ale dobrze nadaja sie dla dzieci, ktore i tak z nich
wyrastaja. Jak zwykle byly tam tlumy Europejczykow (slyszalam
Polakow, Rosjan i chyba Serbow) oraz troche mlodych Azjatow. Kto u
Was kupuje w sklepach IKEA?

Luiza-w-Ogrodzie
.¸¸><crying(((º>¸¸.·´¯`·.¸¸><crying(((º>
Australia-uzyteczne linki
Obserwuj wątek
    • luiza-w-ogrodzie Mialo byc: " Kto robi zakupy w IKEA?" n/t 31.10.07, 05:43

      • kuba.peerelski Re: Mialo byc: " Kto robi zakupy w IKEA?" n/t 31.10.07, 07:49
        jak jeszcze troche pomyszkujesz stylem goplanskim, to zauwazysz ze
        te najsolidniejsze czesci mebli byly wykonane w Polsce...
        polecam "upadek", moze byc camusa
      • julia30bb Re: Mialo byc: " Kto robi zakupy w IKEA?" n/t 31.10.07, 21:16
        Ja bardzo lubię sklep IKEA, co prawda w Szczecinie nie ma, ale w jednym pokoju
        mam wszystko z tego sklepu od podłogi po sufit.
        Wszystko jest praktycznie, funkcjonalne, wygodne łóżko i pełno pierdółek na
        półkach.
        pozdrawiam
    • prawdziwyzorba Mało kto Tobie odpowie 31.10.07, 08:24
      Po pierwsze nikt normalny tam nie chodzi, zeby ogladac szkolne prace reczne
      szwedzkich dzieci, czy tez meble ze skrzynek po bananach.

      Po drugie internauci obawiaja sie, ze i tak skasujesz ich wypowiedzi, tak jak to
      robia o. Dyrektor i J.Kaczynski w mediach.

      Licza sie tylko wypowiedzi wychwalajace Australie, bo Luiza ma tam ogrod i
      dlatego tam jest pieknie i tak ma byc.

      Nie dopuszczasz do glosu tych, ktorzy uwazaja, ze Australia to piekny kraj, ale
      na wakacje.
      Bo normalnym ludziom tylko z wakacjami kojarzy sie spanie w drewnianej altanie
      (jak z Ikea), spacerowanie boso i pocenie sie na umor.
      Niestety nawet na wakacjach powinno byc pod dostatkiem wody, ktorej tam jednak
      brakuje.

      Daj sobie luz z tym badziewiem z IKEA. Naprawde sa lepsze sklepy z artykulami o
      ladniejszym wzornictwie i wykonanych z lepszych materialow. Rozumiem, ze nie na
      Twoja kieszen. Ale mozesz przeciez wyskubac opodatkowane fanty z oprocentowanych
      lokat.

      IKEA, podobnie jak Australia to tylko marketingowy kunszt, na najwyzszym
      poziomie. Wewnatrz puste.
      • waldek.usa Ligne Roset. 31.10.07, 21:58
        Podoba sie? Podejrzewam, ze nie...
        • luiza-w-ogrodzie Wzornictwo meblowe 01.11.07, 01:12
          waldek.usa napisał:

          > Podoba sie? Podejrzewam, ze nie...

          Mnie sie francuskie wzornictwo podoba, ale wole klasykow Bauhausu i
          meble skandynawskie (1920-1950), ktore w domu kombinuje z
          australijskimi antykami.
          <a href="sklepow. www.domo.com.au/manufacturers/ligne_roset"
          target="_blank">W Sydney przedstawicielem Ligne Roset jest firma
          Domo,</a> majaca tu kilka sklepow. Moje ulubione sklepy to Anibou,
          specjalizujacy sie we wzornictwie skandynawskim, australijskim i
          angielskim (ostatnio zamowilam u nich polki "Loop" projektu Barber
          Osgerby, w ktorych bede trzymac plyty kompaktowe) oraz De De Ce gdzie z
          kolei maja mnostwo wloskich mebli.

          Wracajac do Bauhausu, oprocz mebli Miesa van der Rohe i Le
          Corbusiera uwielbiam piekny serwis do herbaty z bialej i czarnej porcelany TC01 zaprojektowany dla
          slynnej firmy Rosenthal przez Waltera Gropiusa. Dokupie sobie chyba
          czarny dzbanek, bo bialy nie wyglada az tak dobrze.

          Przy okazji zakupow w IKEA w centrum sklepowym w Rhodes znalazlam
          sklep "Nest", w ktorym mozna dostac rozne drobiazgi kuchenne,
          wliczajac wazony Aalto i sprzet kuchenny Alessi oraz porcelane
          Maxwell Williams (ostatnio wypuscili serie kubkow z motywami roslin
          australijskich, cos dla mnie :o) mam 6 wzorow, chyba dokupie jeszcze
          ze 2).

          Co do kupowania wyposazenia mieszkan, w Australii projektanci wnetrz
          proponuja to samo co na calym swiecie, czyli laczenie antykow, mebli
          projektanckich i wzornictwa IKEA (szczegolnie popularne sa akcesoria
          typu polki "Lack" i lampy). U mnie w domu oznacza to kombinacje
          australijskich antykow, wzornictwa z lat 30-tych, akcesoriow IKEA (i
          mebli dla dzieci tej firmy), obrazow i grafik kupowanych w podrozach
          i zdjec Buszmena z lodowcow.

          Co dwa miesiace kupuje australijski magazyn wnetrzarski InsideOut w ktorym jest wiele artykulow i zdjec
          nie tylko na temat najnowszego wzornictwa, ale tez tego, jak
          architekci i projektanci wnetrz oraz osoby prywatne dekoruja domy -
          glownie w Australii ale tez w innych krajach.

          Luiza-w-Ogrodzie
          .¸¸><crying(((º>¸¸.·´¯`·.¸¸><crying(((º>
          Australia-uzyteczne linki
          • kuba.peerelski oto kobita ktora sie na wszystkim zna 01.11.07, 08:24
            ktora studiowala poznanskie koziolki..wink

            ##Wracajac do Bauhausu, oprocz mebli Miesa van der Rohe i Le
            Corbusiera uwielbiam piekny serwis do herbaty z bialej i czarnej
            porcelany##

          • waldek.usa Super 01.11.07, 21:43
            Widzialas lampe Tabla produkcji Italiana Luce? Znakomita, ale tylko w czarnym
            kolorze, przynajmniej ok 10 lat temu. Nie szla w sklepie Workbench - "zbyt
            avangardowa", ale w Adesso owszem. Swietnie wywazona.
            • luiza-w-ogrodzie Lampy 02.11.07, 00:15
              Waldku, widzialam te lampe, choc nie pamietalam nazwy. Dla mnie jest
              troche zbyt minimalistyczna/geometryczna, ale projekt jest ciekawy.
              Jesli chcesz tanio kupic, zajrzyj tutaj. :o)

              Podoba mi sie karczochowata ("Artichoke") lampa Henningsena, ale
              jest za duza na pomieszczenia jakie mamy. Gdyby mozna bylo ja dostac
              w mniejszej wersji, powiesilabym ja w wejsciowym korytarzu.

              Lampa Luau wygladalaby swietnie w ogrodzie. Szukam tez
              lampy Arco (na pewno ja znasz) do postawienia kolo
              sofy zeby swiecila do czytania (a po rozbudowie domu poszlaby do
              przejsciowego pokoju kominkowego). Mysle tez o dwoch lampach
              sciennych do sypialni, gdzie mamy meble z konca XIX wieku, ale nie
              chcialabym oswietlenia w stylu epoki a raczej jakies proste, a nawet
              z lamanym ramieniem jak lampy kreslarskie, zeby wprowadzic kontrast.
              Masz jakis pomysl?

              Pozdrawiam
              Luiza-w-Ogrodzie
              .¸¸><crying(((º>¸¸.·´¯`·.¸¸><crying(((º>
              Australia-uzyteczne linki
    • mrzorba Re: Kto robi kupuje w IKEA? 31.10.07, 11:37
      Ja kupuje. Mam do wyboru IKEA w Jankach i blizej w Markach (szybki
      dojazd ode mnie z Zoliborza Trasa Torunska). I te ceny. O polowe
      nizsze niz w Australii przy znacznie bogatszej ofercie...
      • ouzothedrink Re: Kto robi kupuje w IKEA? 31.10.07, 11:59
        wink
        • metaha Re: Kto robi kupuje w IKEA? 31.10.07, 16:10
          wink wink smile
    • ontarian Re: Kto robi kupuje w IKEA? 31.10.07, 12:21
      luiza-w-ogrodzie napisała:

      > Kto u Was kupuje w sklepach IKEA?
      biedota
      • kuba.peerelski Luizo, nie ponizaj sie 31.10.07, 13:36
        jestes za stara na IKEA, nie rozumiesz tego??
      • metaha Re: Kto robi kupuje w IKEA? 31.10.07, 16:12
        Nie biedota, ale ludzie z guustem NORDYCKIM, ktorzy kupuja meble bo
        sa one ladne i wygodne, a nie aby zaimponowac sasiadom i znajomym
        drobnomieszczanskimi meblami na "wysoki polysk"...
        • polam5 ??????? Hm..... 31.10.07, 18:43
          Na pewno zalezy skad jestes . W USA to rzeczywiscie sklepy dla studentow
          (uzywaja kilka lat i wyrzucaja) i ludzie niezamoznych. Sklepy sa zlokalizowane w
          dzielnicach gdzie szczerze mowiac ja sie boje zostawiac auto na parkingu....
          • metaha Re: ??????? Hm..... 01.11.07, 22:19
            Jestem z Polski...
      • luiza-w-ogrodzie Re: Kto kupuje w IKEA? 01.11.07, 00:28
        ontarian napisał:

        > luiza-w-ogrodzie napisała:
        >
        > > Kto u Was kupuje w sklepach IKEA?
        > biedota

        Widze, ze w Stanach jest zupelnie inaczej niz u nas. Nasza "biedota"
        kupuje meble w chinskich sklepach ("One dollar shop") oraz zbiera je
        z wystawek. W sklepach IKEA spotyka sie jak pisalam glownie dobrze
        odzianych Europejczykow, definitywnie nie biedote. Mlode malzenstwa,
        kupujace wyposazenie domow, na ktore wzieli wysokie pozyczki. Ludzie
        nieco starsi, kupujacy glownie dodatki albo meble dzieciece. Troche
        studentow, ale niewielu, bo taniej jest znalezc cos z drugiej reki
        za darmo.

        Luiza-w-Ogrodzie
        .¸¸><crying(((º>¸¸.·´¯`·.¸¸><crying(((º>
        Australia-uzyteczne linki
    • kuba.peerelski ich bin ein ikeaner! 31.10.07, 14:33
      jak tylko mam okazje wejsc do IKEA, to nigdy nie popuszcze, ilezc
      tam piekna i wytwornosci, zachodnia cywilizacja w calej okazalosci,
      precz meble kalwaryjskie, precz!!
    • zupa_nazi plebs - element - poslad -badziewie-dno 31.10.07, 14:43
      IKEA jest miejscem gdzie przychodza cale rodziny zeby sie ochlodzic
      w klimatyzowanym pomieszczeniu i zjesc hotdoga za podwojna cene. Dla
      tych ktorzy jeszcze nie maja cukrzycy jest mozliwosc zjedzenia
      potrojnie slodkiej szarlotki polanej podejrzana mikstura podobna do
      czekoladowej polewy. Mozna tez zapchac sie tuzinem pulpetow zwanych
      szweckimi kulkami za podwojna niz gdzie indziej cena. Smrod dzieci,
      tlok na schodach i przy windzie dopelnia komunistycznej nedzy w
      wersji szweckiej. Za to na sniadanie mozna sobie zamowic jajecznice
      z pol jajka z maka za cale 1.50zl. Meble sa w porzadku tylko sie
      krocej pala.
    • kaganthepole Ja robię kupuję w IKEA ! 31.10.07, 15:48
      Ja też bardzo lubię ikee
      Prawie cale mieszkanie (a spore jest) umeblowałem sobie na letniej wyprzedaży -
      największe osiągniecie to stolik pod telewizor za $25 - przeceniony z $150.
      Mam tez komody, polki, wieszaki, dywaniki, kubki, talerze, tace,sofę i cala masę
      rożnych dekoracyjnych pie**olek... wszystko świetnie sie spisuje. Jedyna rzecz z
      której średnio jestem zadowolony to łózko - to chyba seria Aneboda, takie z
      półeczką przy zagłówku - niestety nie jest zbyt stabilne, trzeba je odsuwać od
      ściany, żeby sąsiadów nie pobudzić podczas bardziej szalonych nocy. You know
      what I mean wink
      • bogo2 Re: Ja robię kupuję w IKEA ! 31.10.07, 16:05
        pomyliles serie i lata kolego...smile
        www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S59841716
        ale co tam... smile!

        kaganthepole napisał:

        > Jedyna rzecz z której średnio jestem zadowolony to łózko - to
        > chyba seria Aneboda, takie z półeczką przy zagłówku....
      • ontarian Re: Ja robię kupuję w IKEA ! 31.10.07, 16:27
        kaganthepole napisał:

        > ściany, żeby sąsiadów nie pobudzić podczas bardziej szalonych
        > nocy. You know what I mean wink
        rence cie musza cholernie bolec od tych szalenstw
        • bogo2 Re: Ja robię kupuję w IKEA ! 31.10.07, 16:30
          i renta....! smile

          ontarian napisał:

          > rence cie musza cholernie bolec od tych szalenstw
          >
    • prawdziwyzorba Linki do IKEA? 31.10.07, 15:58
      www.boreme.com/boreme/tags/ikea-videos-pictures-games-jokes.php
    • zupa_nazi a ten zestaw lozkowy Aneboda 31.10.07, 16:00
      to przychodzi z hakiem na kufajke i polka na balalajke.
    • hotdog1 Luiza a co z twoja cenzura? 31.10.07, 17:02
      dalej sie "bawisz' w cenzora????? na forum polonia?
      • bogo2 Re: Luiza a co z twoja cenzura? 31.10.07, 17:51
        jestes pewien , ze to byla jej "cenzura"... ?
        a moze moja...?
        wyglada na to, ze cienki bolek rozpoznawczy jestes.... smile !!!

        hotdog1 napisał:

        > dalej sie "bawisz' w cenzora????? na forum polonia?
        • zupa_nazi Re: Luiza a co z twoja cenzura? 31.10.07, 18:34
          a ty jestes kolezanka admina-luizy-napedzajacej liczby na forum.
          opiekunka jakas sie znalazla, jedna i druga. Kupcie sobie mebelki w
          IKEA -sa bardzo ladne
    • norma_baker w USA to sklep studentow na wyjezdzie 31.10.07, 18:38
      W USA jedyni ludzie jacy kupuja w IKEA to studenci na wyjezdzie.
      Zostawiaja rodzinne domy biedacy i tam sie zaopatruja w meble i inne
      rzeczy. Po ukonczonych studiach wyrzucaja meble, bo to tandeta
      Zreszta meble z IKEA podobno wytrzymuja tylko 2-3 lata. Ci co
      mieszkaja w Bostonie moga sie latwo zaopatrzyc w roznego rodzaju
      meble i inne akcesoria, poniewaz w maju i w grudniu studenci
      wyrzucaja na ulice swoje barachlo z IKEA a czasami nawet i rzeczy
      nie z IKEA lacznie ze sprzetem elektornicznym dobrze funkcjonujacym.
      Podobno w ubieglym roku to co wyrzucili w sumie kosztowalo 700 tys$
    • kuba.peerelski tylko te lozka z IKEA takie przesadnie delikatne 31.10.07, 20:53
      zaprojektowane z mysla o parze zimnych nordykow, zupelnie nie
      sprawdzaja sie kiedy korzysta z nich para pelnokrwistych buszmenow,
      jesli o te sprawy chodzi to nie ma to jak porzadne katolickie lozko
      kalwaryjskie, a takiego w IKEA za nic nie kupi
    • bugmenot.com Re: Udany zakup 01.11.07, 01:18
      no to teraz juz nie mozesz winic materaca za twoj bol glowy.
    • canadjan Re: Kto robi kupuje w IKEA? 01.11.07, 01:20
      pierwsza polowa lat 90 tych kazdy polak mial IKEA w domu w Kanadzie, zapjerdalao
      sie na sheppard i brolo co wlezie bo to bylo takie europejskie a cala reszta
      byla badziewiasta
      teraz sie odwrocilo i ikea to zwykle badziewie dla biednych i nowoprzybylych
      oraz dla dzieci
      • zupa_nazi Re: Kto robi kupuje w IKEA? 01.11.07, 14:38
        u nas na wysypisku calkiem niezle zestawy mozna skompletowac z kilku
        roznych modeli.
    • ontarian Re: Kto kupuje w IKEA? 01.11.07, 13:32
      impresja-w-sypialni napisała:

      > sama przyznalas ze Europejczycy sa w Australii lepiej odziani niz
      > Buszmeni
      gdzie ona to przyznala?
    • kuba.peerelski Re: Kto robi kupuje w IKEA? 02.11.07, 07:35
      meble z Ikea? Luizo, przeciez meble to perfidnie drobnomieszczanska
      idea, zupelnie nie pasujaca do naszych wspolczesnych nowoczesnych
      realiow w Nowym Swiecie!!
      pl.wikipedia.org/wiki/Grafikabig_grinuchamp_Fountaine.jpg




    • jphawajski Re: Udany zakup 02.11.07, 07:59
      niema wygodnego lozka za $500. wygodne zaczynaja sie od $1,000.
      co nie przeszkadza miec dobry seks na takim niewygodnym.
      mimo wszystko wspolczuje. wygodne lozko to podstawa zdrowego zycia
      i checi do zycia.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka