harlista
05.01.08, 02:02
Polacy są mało lub bardzo mało życzliwi i uprzejmi
Większość badanych (68 proc.) uważa, że Polacy są dla siebie mało (45 proc.)
lub nawet bardzo mało (13 proc.) życzliwi i uprzejmi - wynika z najnowszego
sondażu TNS OBOP.
Według sondażu 36 proc. ankietowanych twierdzi, że Polacy są dla siebie dosyć
życzliwi, a 3 proc. uważa, że są bardzo życzliwi i uprzejmi. 57 proc. badanych
uważa, że w rodzinie ludzie są teraz tak samo życzliwi i uprzejmi jak kilka i
kilkanaście lat temu, a co piąty badany (20 proc.) twierdzi, że mniej uprzejmi
i życzliwi.
W ocenie badanych sytuacja pogorszyła się w pracy. W opinii 42 proc. aktualnie
pracujących zawodowo, ludzie są teraz dla siebie mniej życzliwi w miejscu
pracy, zaś 36 proc. twierdzi, że tak samo. Natomiast niemal połowa badanych
(48 proc.) jest przekonana, że ludzie są teraz mniej życzliwi w miejscach
publicznych, a co trzeci (33 proc.) odpowiadał, że tak samo.
wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4810889.html
Jakie jest najprostsze okreslenie tego zjawiska?
CHAMSTWO ?