15.07.08, 23:20
Witam,

Moj maz dostal oferte pracy w Honolulu. Niestety, bylam tam tylko
przez tydzien na wakacjach i nigdy nie rozwazalam mozliwosci
zamieszkania tam...
Jest jest moze ktos na forum, kto mieszka/mieszkal tam? Nie mam
pojecia, gdzie warto szukac mieszkania, a od jakich miejsc
lepiej trzymac sie z daleka... Jak jest tam z praca. Musialabym
szukac nowa prace dla siebie...
Dzieki za wszelkie informacje.


Obserwuj wątek
    • yapo2 Re: Honolul 15.07.08, 23:28
      z praca jest tam bardzo dobrze tzn mozesz liczyc na $5.50 na godzine
      w ekskluzywnym domu handlowym
      shop.nordstrom.com/C/2375500/0~2375500
      Mieszkanie tez bedzie tanie ($1800), benzyna to sama wiesz, papaye
      i ananasy ogolnie dostepne. Poza tym to tylko te widoki. Jakby ci
      tu porownac do literatury? Czytalas o wyspie Zloczyncow? To jest
      wlasnie ta wyspa.
      • japo.x Re: Honolul 15.07.08, 23:34
        hehe
        w film "lot nad kukulczym gniazdem widzialas"?
        yapo2 to wlasnie najstarszy pensjoriusz tego osrodka

        buahahahahahahaha
    • jphawajski Re: Honolul 16.07.08, 01:24
      to wszystko zalezy od tego jak dobrze platna ta praca meza.
      bardzo szybko sie zorientujesz na co was stac. masz tu wszystko to
      co najlepsze w mainland, plus wspanialy klimat, ludzie i zwyczaje.
      i nareszcie sie uwolnisz od takiej choloty jak ten wyzej tu piszacy
      z numerem 2.
      • nad_oceanem Re: Honolul 16.07.08, 01:30
        Na hawajach placa okolo 100 000$.
        Zapytaj hawajskiego, wytlumaczy ci co i jak:
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=44&w=82001850&a=82001893
      • nika285 Re: Honolul 16.07.08, 02:45
        Bylam tam tylko przez tydzien i to wylacznie w celach turystycznych,
        wiec za bardzo nie patrzylam, gdzie warto zamieszkac tam itd
        Bedziemy tam tylko przez rok i myslalam, ze wynajac mieszkanie w
        centrum miasta, ze wzgledu na prace... Czy sa jakies miejsca w
        Honolulu, gdzie lepiej nie wynajmowac mieszkania?
        • yapo2 Re: Honolul 16.07.08, 03:22
          wlasciwie to nigdzie nie ma dobrych miejsc bo wszedzie bedziesz
          uwazana za przyjezdnego smiecia- liczy sie tylko brazowy kolor
          skory. Co do twojej pracy to zapytaj hawajskiego ile placi ludziom
          ten superluksusowy dom towarowy. I tak jest wszedzie: pracy nie
          dostaniesz zadnej a za mieszkanko zaplacicie $1800. hawajski niby
          tam mieszka ale g. wie o cenach na miejscu bo albo spi gdzies na
          plazy pod palma albo ma sluzbowke za darmo.
          • ratpole Re: Honolul 16.07.08, 03:34
            yapo2 napisał:

            > wlasciwie to nigdzie nie ma dobrych miejsc bo wszedzie bedziesz
            > uwazana za przyjezdnego smiecia

            Lepiej wracajcie do bulwy. Tam nikt nie bedzie cie uwazal za przyjezdnego
            smiecia, tylko traktowal jak tutejszego smiecia hehehe
            • ontarian Re: Honolul 16.07.08, 03:36
              ratpole napisał:

              > Lepiej wracajcie do bulwy. Tam nikt nie bedzie cie uwazal za
              przyjezdnego
              > smiecia, tylko traktowal jak tutejszego smiecia hehehe
              cus na zasadzie "wlasne goovno mniej smierdzi", hehehe
        • jphawajski Re: Honolul 16.07.08, 07:52
          caly czas traktuje twoje pytanie powaznie, choc jest ono malo
          powazne. znajac ameryke wiesz, ze tu jest w kazdym miejscu setki,
          tysiace mieszkan i domow do wynajecia. niema z tym najmniejszego
          problemu. liczy sie tylko kasa. stac cie bedzie placic 2-3tys/m za
          maly apartament to glowa cie rozboli od wyboru. chcesz miec widok na
          ocean, gory czy downtown honolulu. basen na dachu czy na 20 pietrze
          a moze na parterze. podobnie z gimem, ogrodami czy kortami
          tenisowymi. a jak nie lubisz grac w tenisa na 40 pietrze? wynajmij
          domek poza miastem. bedzie taniej i wygodniej. jedyny problem to
          dojazdy do pracy. nie dlatego, ze benzyna droga bo jest tu tansza
          niz np. w kaliforni a dlatego, ze trafic na 8-mio pasmowej drodze
          moze byc bardzo wolny. na oahu gdzie mieszka ok miliona ludzi,
          zarejestrowanych jest 2.5mil samochodow.
          czy sa miejsca gdzie nie warto wynajmowac? wszedzie na swiecie sa
          takie miejsca. zazwyczaj cena odzwierciedla jakosc.
          na hawajach bezrobocie jest najnizsze w calych usa. jezeli znasz
          jezyk i masz zawod z praca nie bedziesz miala problemu.
    • ontarian fajna podpucha na hawajskiego, hehehe 16.07.08, 03:27
      tylko troszku prymitywna
      ale i tak dal sie nabrac
      • mrouzo I on to łyknął !!!!! 16.07.08, 08:55
        ontarian napisał:

        > tylko troszku prymitywna
        > ale i tak dal sie nabrac
        >
        ---------------

        Łyknął, pomimo, że byłą prymitywna.
        Widać sam jest jeszcze bardziej prymitywny, he, he

        A jak ładnie tłumaczył te ceny i warunki.
        Super palant, he, he
        • jphawajski Re: I on to łyknął !!!!! 16.07.08, 09:07
          > Łyknął, pomimo, że byłą prymitywna.
    • wujekjurek Re: Honolul 16.07.08, 15:35
      Honolulu jest jednym z najbezpieczniejszych miast amerykańskich więc
      nie ma właściwie miejsc, których trzeba unikać.
      • polonews5 Re: Honolul 16.07.08, 15:38
        wujekjurek napisał:

        > Honolulu jest jednym z najbezpieczniejszych miast amerykańskich więc
        > nie ma właściwie miejsc, których trzeba unikać.
        >
        >----------

        Trzeba po prostu całe Honolulu omijać, he, he
        • wujekjurek Re: Honolul 16.07.08, 16:00
          Dlaczego wypowiadasz sie na temat miasta, którego nie znasz?
          • polonews5 Re: Honolul 16.07.08, 16:05
            Dlaczego wypowiadasz się na tematy polskie, o których nie masz zielonego pojęcia?
            • wujekjurek Re: Honolul 16.07.08, 16:06
              Podaj jakiś przykład mojej niewiedzy.
            • ontarian Re: Honolul 16.07.08, 16:33
              polonews5 napisał:

              > Dlaczego wypowiadasz się na tematy polskie, o których nie masz
              > zielonego pojęcia?
              przeciez ty to caly czas robisz
              • edytkus Re: do JP 16.07.08, 22:12
                JP, ja polecilam dziewczynie zeby zamiast na Polki w Stanach
                zalozyla watek tutaj, wlasnie ze wzgledu na Ciebie. Tak wiec to nie
                zadna podpucha smile
                • jphawajski Re: do JP 17.07.08, 09:38
                  jednak moje wyczucie mnie nie zawodzi.
                  licze jednak na bardziej konkretne pytania. chetnie odpowiem.
                  zdaje sobie sprawe, ze cokolwiek napisze tu na forum spotkam sie z
                  krytyka polaczkow zazdrosniczkow. juz przywyklem do tego. niestety o
                  tym miejscu nieda sie pisac negatywnie. tak wspanialych warunkow do
                  zycie jak tu, niema nigdzie na swiecie. nie od poarady ludzie swiata
                  nazywaja to miejsce rajem.
                  tak jak w calej ameryce tak i tu pieniadze nie leza na ulicy. trzeba
                  miec fach, zdolnosci, pomysly, odwage. znac dobrze jezyk, miec mila
                  powierzchownosc i sile przebicia. znam wielu polakow ktorzy tu sobie
                  swietnie radza. niema co jednak liczyc na ich pomoc. nie lezy to w
                  ich naturze. zreszta kazda pomoc polakowi odbija sie pozniej czkawka.
                  no moze prawie kazda. na szczescie niema tu polskich domow,
                  kosiolow, organizacji, sklepow czy restauracji.
                  • fan.club Ruch na tych Hawajach, że ho! ho! 17.07.08, 10:24
                    Odwiedzili nas:
                    Wybitni Polscy Urolodzy

                    www.hawaiipolonia.com/index.php?m=56
                    • jphawajski Re: Ruch na tych Hawajach, że ho! ho! 17.07.08, 10:35
                      nie polecam.
                      wykupuje taki wycieczke na hawaje. siedzi w tanim hotelu i je tylko
                      to co mu podadza w ramach zlozonej oplaty. hawaje zna z okna hotelu
                      i drogi z hotelu na plaze. spotyka sie z tylko z tymi ktorymi
                      przyjechal. tych ktorych stac na wiecej wykupuja wycieczki na inne
                      wyspy. wszystko w biegu aby zaliczyc. kilka zdjec aby byla
                      dokumentacja. musi sie przeciez pochwalic znajomym smile
                      • nika285 Re: Ruch na tych Hawajach, że ho! ho! 17.07.08, 19:06
                        jphawajski, wyslalam Ci wiadomosc
    • jphawajski Re: do JP 17.07.08, 10:27
      oj kagan, kagan. nic sie nie zmieniles. piszesz tak jak bys tu byl,
      jakbys to znal. tu niema upalow. tu jak jest kilka dni w roku 30st.c
      to jest rekord ciepla. to nie floryda, newada czy teksas.
      nie gapic sie na palmy sie nieda bo sa one wszedzie. w moim
      ogrodzie, u sasiadow i na ulicy. uwazam ze lepiej gapic sie na palmy
      niz na miejskie smietniki.
      zycie nudne w honolulu? smile) a czego tu niema co jest tam gdzie ty
      mieszkasz?
      zlosliwy jestem tylko dla tych ktorzy po chamsku probuja mnie
      obrazac. ty to robisz wiec nie licz na uprzejmosci.
      co do ras i koloru skory to najwiecej jest tu azjatow ok 40%,
      glownie japonczykow, czarnych 2%, latynosow 3%, hawajczykow 5%.
      biali ciagle pozostaja klasa przewodnia. bialy gubernator i
      wiekszosc bialych wlascicieli biznesow.
      kagan, odpusc sobie. z hawajami nie wygrasz smile
      poza tym zasmiecasz ten watek.
      • nad_oceanem Benjamin Jerome "Ben" Cayetano 17.07.08, 10:45
        "jphawajski napisał:
        > biali ciagle pozostaja klasa przewodnia. bialy gubernator i
        > wiekszosc bialych wlascicieli biznesow.
        z hawajami nie wygrasz smile"


        Hawaje to hawaje, ty to ty.
        Z dziecinna megalomania wygrac nietrudno.
        en.wikipedia.org/wiki/Ben_Cayetano
        "Benjamin Jerome "Ben" Cayetano (born November 14, 1939) served as the fifth Governor of the State of Hawaiʻi from 1994 to 2002. He is the first Filipino American to serve as a state governor in the United States."

        • jphawajski Re: Benjamin Jerome "Ben" Cayetano 17.07.08, 11:07
          pajacyku! od 6 lat rzadzi tu republikanka linda lingle, zydowka z
          krwi i kosci.
          hawaii.gov/gov
    • undocumented.alien Re: Honolul 17.07.08, 14:47
      Własnie oglądam niemiecką TV i pokazują plantacje PAPAYA.
      Mozna tam dostac niezłą pracę przy sortowaniu tych owoców.

      Nie wiem jak tam płacą, ale chyba nie jest tak źle, bo pracują również biali.
      Cos ok $ 7.30 na godz powinno być, czyli nieźle jak na początek kariery na Hawajach.
      • starypierdola I praca lekka ... 17.07.08, 16:54
        ... bo hawajskie papaje male takie jakies, wiec sie latwo sortuja!
        Najesc sie tez mozna i zdrowie podreperowac jako ze papaya ma duzo witamin smile

        Smakosz SP
      • jphawajski Re: Honolul 17.07.08, 20:23
        hahaha... dobre. dodaj do tego ze przy zmywakach na czarno mozna
        zarobic i $5/h. Moze, nie wiem, nie interesuje mnie to, nie ta
        polka. Wiem, ze robotnik budowlany zarabia tu i $100/h. Przy budowie
        domow wartych po 20 i 30 milionow kazda praca jest cenna.
        Wiem tez, ze handyman nie wyjdzie z domu jak mu nie zaplacisz $50/h.

        A owoc papaya to jak lekartwo. Leczy dolegliwosci zoladkowe, wysokie
        cisnienie, wszelkie zakazenia, schorzenia skory a nawet co wazne dla
        steregopierdoly libido. Lepsze od viagry smile
        • krzywy_wacek_ontariana Re: Honolul 17.07.08, 20:29
          no to smacznego panie hawajski
        • krupniok_pl Tanie macie tam te altany 17.07.08, 20:30
          www.manageria.pl/manageria/1,85811,5465545,Roman_Abramowicz_kupil_najdrozszy_dom_na_Ziemi.html

          emmerson.pl/oferta.aspx?id=67895&cur=PLN&user=0&lng=1045
        • krupniok_pl Re: Honolul 17.07.08, 20:35
          $5/h = 10PLN/h = 100 PLN/day = 3,000 PLN/month

          I to zapyerdalając po 10 godzin bez wolnych sobót i niedziel.
          A ile wyjdzie z wolnymi weekendami i po 8 godzin ?

          Nie rozśmieszaj mnie.
        • nad_oceanem Honolul 17.07.08, 20:39
          Median Hourly Rate by Job - State: Hawaii
          www.payscale.com/research/US/State=Hawaii/Hourly_Rate/by_Job
          Median Hourly Rate by Employer Type - State: Hawaii
          www.payscale.com/research/US/State=Hawaii/Hourly_Rate/by_Employer_Type
          "jphawajski napisał:
          Wiem, ze robotnik budowlany zarabia tu i $100/h."
          i167.photobucket.com/albums/u128/lokeej/Simpsons/Homers20Brain.gif
    • filipek.us Czy być tó kturaś z Londka? 17.07.08, 23:12
      Moja zostać tó skierowana pżez Edytkósa

      obczyzna.wordpress.com/2008/07/04/mpips/

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka