24.08.06, 18:11
Jutro odbieram receptę od psychiatry na ten lek.Ma mi pomóc zapobiec napadom
objadania się.Brał ktoś ten lek??Czy efekty uboczne są silne?To dla mnie
bardzo ważne
Obserwuj wątek
      • kasia0078 Re: Topamax 25.08.06, 00:20
        serwisy.gazeta.pl/zdrowie/1,56682,1469356.html

W jego skutkach ubocznych jest napisane "jadłowstręt".Też się zdziwiłam jak
        zobaczyłam ze to lek przeciwpadaczkowy.No ale podobno skuteczny w praktyce.
        • idamarcowa Re: Topamax 25.08.06, 09:39
          wiesz co? to moze załóż taki wątek na forum o padaczce? bo tutaj to raczej
          ludzie mają doświadczenia z fluoksetyną.
          mi się to wydaje dość ryzykowne...
          pozdrawiam
          • kasia0078 Re: Topamax 25.08.06, 09:50
            Myslałam,ze ktoś brał,bo mój terapeuta powiedział,że wiele jego pacjentek
            objadających się nawet 10 razy dziennie dostawało leki na zmniejszenie łaknienia
            (niekoniecznie Topamax).A w końcu taki lek zawsze inaczej działa jeśli chodzi o
            jedzenie na osobę zdrową i z zaburzeniami jedzenia,wiec nie bede zakładała tego
            posta na forum o padaczce.
    • alfa334 Re: Topamax 07.10.06, 20:52
      Hej sloneczko nie przejmuj sie tymi glupimi komentarzami to wynika z
      niewiedzy.Bulimia to niemoznosc zachamowania impulsu,zapanowania nad nim,to
      nerwica i wiekszosc lekow na to sccorzenie to srodki przeciwpadaczkowe.jestem w
      tym obcykana bo sama choruje ponad 5 lat i bralam juz rozne leki.ale to nie
      rozwiazanie,wazniejsza jest psychoterapia.to denerwujace i przykre ze chorujemy
      na to samo tak samo cierpimy a zamiast sobie pomagac i wspierac sie wzajemnie
      duzo osob sobie dowala.jesli chodzi o topamax to nie czulam zadnych przykrych
      skutkow ubocznych aczkolwiek mi nie pomogl,ale z toba moze byc
      inaczej.Powodzenia i nie przejmuj sie glupimi docinkami.trzymam za ciebie kciuki
      • aleksme Re: Topamax 07.11.06, 15:51
        Właśnie...mam wrażenie, że problemy z jedzeniem pojawiają się z powodu zamknięcia, często umotywowanego, na ludzi i ogólnie świat. Ja się bardzo często boję... Wspierajmy się wzajemnie, w końcu każdy ma w sobie coś dobrego, dlaczego wzajemne okazywanie tego sobie jest takie "niemodne"?
        • presxxl Re: Topamax 10.12.06, 00:28
          oczywiscie, ze topamax stosuje sie w bulimii i kompulsywnym objadaniu się.
          ja od 6 mies biore 200mg.
          czy pomaga?
          wydaje mi się, ze minimalnie.
          w przypadku zaburzen odzywiania, to jednak, jest coś.
          moim zdaniem warto.
            • edonius Re: Topamax 13.01.19, 09:47
              Mi pomógł bardzo. Ze 118 kg schudłem do 110 w 3 miesiące. Łaknienie jest mniejsze dzieki jego właściwościom stabilizującym nastrój , czyli nie występuje nagły napad obżarstwa. Tak jak np u mnie prócz tego ze obżeram się kompulsywnie, to nie mam np epizodów maniakalnych, a choruję na psychozę maniakalno-depresyjną. Kolejnym pozytywnym skutkiem działania tego leku to zmniejszenie głodu nikotynowego, sam u siebie to zaobserwowałem. Rozmawiałem z moim psychiatrą na ten temat i mówi , ze to możliwe, bo lek stosuje się również w uzaleznieniach np. od alkoholu i innych. To bardzo dobry lek, posiada również delikatne działanie przeciwlękowe.
              • mig26 Re: Topamax 02.02.19, 15:22
                witam wszystkich. Czy ma działanie przeciwlękowe? Przeciwpadaczkowe i przeciwmigrenowe to tak. Ale czy w uzależnieniach??? Mam pytanie, czy kuracja Topamaxem wyklucza spożywanie alkoholu? Jakie są interakcje???

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka