Dodaj do ulubionych

Pan Edward -wdowiec z dwójką dzieci - potrzeby

28.11.05, 22:31
Proszę moderatorki o wyrozumiałość, że powstaje kolejny wątek o p. Edwardzie
ale to przede wszystkim dla nowych forumek, żeby wiedziały o kogo chodzi,
bowiem często dostaję listy na priva, żeby napisać coś więcej.

Pan Edward mieszka w Lwówku Śląskim i samotnie, po śmierci żony we wrześniu
ubiegłego roku, wychowuje dwójkę maluchów: Rafałka, który w lipcu skończył
dwa latka oraz Sarę, która roczek skończyła we wrześniu. Utrzymują się z
renty po mamie, która przysługuje dzeciom i zasiłku dla p. Edwarda. Ale chyba
nikomu nie trzeba mówić ile kosztuje wychowanie, ciągle chorujących, dwóch
maluchów... Na pomoc rodziny p. Edward nie może liczyć, choćby ze względu na
to, że sam skończył już 50 lat, więc jego rodzice nie żyją.

Pan Edward bardzo sobie ceni Naszą pomoc a szczególnie listy, które czyta
wieczorami od forumek i rady, które mu udzielamy przy wychowaniu dzieci...
Więc kochane, mam do Was ogromną prośbę, choćbyście nie miały możliwości
wysłać mu paczki przed świętami - napiszcie chociaż kilka ciepłych słów na
kartce świątcznej!!! Niech on ciagle czuje, że ma wsparcie w nas wszystkich w
wychowaniu dzieci!!! Bo niestety jako samotny ojciec jesy ciagle
pod "obstrzałem" a i sił w jego wieku już nie tak dużo. Dodajmy mu otuchy!!!

A teraz dla zainteresowanych bieżące potrzeby i bardzo proszę o pisanie na
forum jeżeli coś z tych rzeczy będziecie wysyłać - z prostej przyczyny - żeby
się nie dublować i nie zasypać p. Edzia np. proszkiem do prania!!! Oni
mieszkają tylko na 23 m2!!! Jeżeli ktoś woli mogę podać konto, bo pieniązki
też się przydadzą - od 3 dni dzieci zdrowe - ale na lekarstwa p. Edzio wydaje
dużo pieniędzy - musiał też zakupić węgiel, bo pomoc społ. na razie odmówiła.
Niby ma obiecaną tonę węgla ale nie wie kiedy dostanie.

POTRZEBY:
mleko bebiko3 lub NAN3 (Rafałek nadal wymiotuje zwykłym mlekiem)
pampersy - Sara 18kg Rafałek - juniory
kaszki owocowe mleczne i bezmleczne
proszek do prania
płyn do płukania
konserwy i suchy prowiant
body dla Sary z długim rękawkiem rozmiar 86 - 92 (ja myślę, że raczej 92)
rajstopki dla Sary 86 - 92
panadol dla dzieci (ale to ja mam i wyślę)
dzieci przyjmują witaminki jovit - ale ja ich nie znam
i dużo ciepłych słów na długie zimowe wieczory
(kurtki, buty na razie są).

Pozdrawiam cieplutkosmile)
Rybka
Obserwuj wątek
    • renata28 Re: Pan Edward -wdowiec z dwójką dzieci - potrzeb 29.11.05, 00:26
      Planuję wysłać paczkę głownie z kaszkami (mlecznymi) ok. 10 sztuk i 4 kartoniki
      mleka, ale Hippa3, więc nie jestem pewna, czy Sara i Rafał będą chcieli pić.
      Mogę spróbować załatwić karton Humany3 z prebiotykami, ale nie wiem, jak
      sprawdzić, czy dzieciom to podpasuje (moja uwielbia). Oczywiście paczka będzie
      z jakąś wkładką pieniążną.
      A czemu kaszki bezmleczne, któreś z dzieci jest alergikiem.
      Pozdrawiam

      Ps. Z pisaniem listów umnie bardzo krucho. Po pierwsze brak czasu, po drugie
      ogromne kłopoty z ręką. Ale obiecuję, choć kilka słów na kartce napisać w miarę
      czytelnie.
    • bziq5 Re: Pan Edward -wdowiec z dwójką dzieci - potrzeb 29.11.05, 07:53
      witajcie, tez jestem w kontakcie z Panem Edwardem. Z witamin wysylam mu BIOARON
      C - to jest zamiast juvitu naturalny syrop z duza dawka witaminy C - polecany
      przez moja lekarke. Ostatnio body dla Sary wysylalam w rozmiarze 86 i bylo ciut
      za duze, czyli jak na razie chyba ten rozmiar.Z tego co mowil Pan Ewdard to
      Rafalek ma teraz 93cm. Dodam jeszcze ze Pan Edward jest bardzo skromny i wprost
      nie prosi o nic, trzeba sie raczej domyslic z jego opowiesci, badz z
      wspanialych dlugich listow. Jestem z nimi calym sercem i goraco podrawiam
      wszystkie osoby, ktore mu pomagaja lub chca pomoc chocby cieplym slowem.
    • balona1 Re: Pan Edward -wdowiec z dwójką dzieci - potrzeb 29.11.05, 08:20
      Znalazłam piżamkę po moim synku, mam też golf, który sama dla niego zrobiłam, bardzo ładny (tak myślę) i ciepły, nie wiem na jaki to jest rozmiar, bo nie pamiętam. Mogę to wysłać, ale nie wiem na jaki adres. Może coś jeszcze wyszperam.Proszę o wiadomość. Ewa.
      • rybkaisia Re: Pan Edward -wdowiec z dwójką dzieci - potrzeb 29.11.05, 10:03
        Balona1 - wysyłam namiary na priva.
        Reniu - dlaczego kaszki bezmleczne? Pan Edzio je dodaje do mleka bebiko dzięki
        czemu dzieciaki mają gęstsze i pożywniejsze mleko.

        Pozdrawiam
        • renata28 Re: Pan Edward -wdowiec z dwójką dzieci - potrzeb 29.11.05, 10:11
          To ja może wyślę jedno pudełko Humany - ona jest gęstsza i naprawdę sycąca.
          Napiszę mu, że jeśli dzieciom będzie smakowała, to wyślę mu więcej (ona jest
          smakowa bananowo-waniliowa).
          Spróbuję też załatwić bezmleczne kaszki (chociaż kilka).
          • mama4dzieci Re: Pan Edward -wdowiec z dwójką dzieci - potrzeb 29.11.05, 10:30
            Witam i poprosze o jakies namiary do p.Edwarda na jaki adres mozna wyslac
            paczke???
            Mam czworo dzieci,wiec ubranek kilka posiadam.
            Prosze napisac co p.Edward na dzien dzisiejszy najpilniej potrzebuje???
            A jaki p.Edward nosi numer ubrania???
            Czy jeszt szczuply czy nie???
            Moze by i tak p.Edwardowi cos wyslac..chocby cieply sweter???
            Mam 3 cieple kurtki grube na zime malo uzywane...
            • agunia33 Re: Pan Edward -wdowiec z dwójką dzieci - potrzeb 29.11.05, 10:47
              Ja poproszę o nr konta Pana Edwarda bo nie mam aktualnie nic z tych rzeczy które on potrzebuje,może jakąs niewielką kwotą choc trochę pomogę.Znam troszkę Pana Edwarda i wiem,że jest skromnym i dobrym człowiekiem.Poproszę jeszcze adres bo nie wiem czy go zachowałam a chciałabym wysłac kartkę na święta.
              • rybkaisia Re: Pan Edward -wdowiec z dwójką dzieci - potrzeb 29.11.05, 10:56
                mama4dzieci i agunia33 - namiary wysyłam na privsmile)

                W sprawie bieżących potrzeb - tak jak w pierwszym poście na rozpoczęcie wątku -
                to jest to co wyciagnęłam niemalże siłą wczoraj od p. Edzia przez telefon.
                Jeżeli zaś mówimy o samym p. Edziu - to powiedział mi, że on najbardziej
                zdrowia potrzebuje. Co do wymiarów jest to mężczyzna drobnej budowy ciała,
                niecałe 160 cm wzrostu, nr obuwia 37.
                • dondon Re: Pan Edward -wdowiec z dwójką dzieci - potrzeb 29.11.05, 19:09
                  rybko czy ty masz liste porzebujacych?
                  Moge Ci wyslac na priv, zebys uzupelnila dane o Panu Edziu?
                  • rybkaisia pan Edward 29.11.05, 22:03
                    Witam dondon,
                    nie mam listy potrzebujących, podeślij proszęsmile)
                    Mam nadzieję, że wszystkim odpisałam na priv.
                    Pozdrawiam cieplutko wszystkie mamy chętne do pomocy.
                    Rybka
                    • zorka7 Re: pan Edward 30.11.05, 12:02
                      Ja oczywiście szykuję równiez sporą paczkę na swięta - jedzenie i tradycyjnie
                      to, czego potrzebuję maluchy. Plus zabawki.
    • lukasia1 Re: Pan Edward -wdowiec z dwójką dzieci - potrzeb 29.11.05, 20:56
      Ja po kartce z wkładką pienieżną na urodziny dostałam oczywiście list od Pana
      Edwarda. Pisał o mleku NAN 3R. Byłam w sklepie i albo ja guła jestem, albo
      co... nie znalazłam, kupiłam NAN Junior - dobre będzie ?
      Mam jeszcze dwie kaszki, dwa mydełka dla dzieci. Dołożę pajace do spania i
      kilkanaście pieluch po moich dziewczynach. Napisze jak już zapakuję czy coś
      jeszcze włożyłam.
      Ja tez pozdrawiam wszystkie mamy, które pomagają dzielnemu Panu Edwardowi smile
      Jesteście wspaniałe dziewczyny !
    • ach41 proszę 30.11.05, 12:17
      może ktoś mi na priva podesłać nr konta Pana Edwarda, miałam kiedyś gdzieś ale
      uciekł w tłumie sad
      postaram się wpłacić jakąś małą sumkę na mleczko i inne potrzeby smile
      Agnieszka
      • rybkaisia Re: proszę bardzo 30.11.05, 21:53
        ach41 - odbierz pocztę gazetowąsmile)
    • marteczka271 Re:pisze co wysłałam 01.12.05, 16:20
      witam wysłałam dzis paczke do P.Edwarda i pisze co posłałam żeby nie
      dublować...kilka body dla sary , z krótkim,długim rękawem .Podkoszulke z długim
      dla Rafałka.2 piżamki dla Sary, 6 szt. pieluszek Huggis ( mój mały takie uzywa
      więc sie podzilił )oraz 4 czopiki Eferalganu ( moga byc potrzebne ) 1 lalkę
      małą mówiącą,1 ksiązeczkę , 1 kaszkę mleczno ryzową , 2 czapki i 2 szaliki.
      Przed swiętami postaram sie jeszcze cos posłać....
      Pozdrawiam Marta
    • marteczka271 Re: i jeszcze... 01.12.05, 16:26
      zapomniałam dodać że włozyłam 2 pary rajstopek dla Sary.
      • agunek1 Re: i jeszcze... 01.12.05, 20:20
        Ja wysłałam:
        rajstopki oraz bluzeczka dla Rafałka
        sukienka ogrodniczka, 3 szt body z krótkim i długim rękawem, papućki, spodenki,
        koszulka, spineczki dla Sary
        kilka misiów, książeczki edukacyjne, kredki. I zapomniałam co jeszcze.

        Aga
        • rybkaisia Jesteście kochane!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 01.12.05, 21:56
          Drogie e-mamy i (jak się dowiedziałam) nie zawsze mamysmile)
          Jesteście kochane!!!! Jestem pewna, że zasiejemy znowu optymizm i wolę walki
          (bo tak na pewno można nazwać wychowywanie dwóch maluchów!!!) w sercuu pana
          Edzia!!!
          Dziękuję!!!!!!!!!!!!!

          Ja mam gotowe: 2xmleko bebiko3R, kilka kaszek, 2xrajstopki, spodenki dla
          Rfałka, konserwy, panadol i zbieram dalejsmile)
          • aja9 Re: Jesteście kochane!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 09.12.05, 00:19
            Witam.Jestem mamą wcześniaczki.Proszę o nr . konta i adres Pana
            Edwarada.Chciałabym tez jakoś pomóc.
            Pozdrawiam Ania
            Mama Majki 750 g juz 5 latki

            ania@imax.com.pl
            • rybkaisia Re: Jesteście kochane!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 09.12.05, 09:23
              aja9 - dziękujęsmile namiary wysłałam na Twoją pocztę,
              o ile czas pozwoli zadzwonię dziś do p. Edzia i popytam co doszło (od Ciebie
              agunku też)
              Pozdrawiam
              • maria_rosa Re: Jesteście kochane!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 09.12.05, 10:18
                Wyleciał mi gdzieś w kosmos adres Pana Edzia, dajcie dobre dusze na prywatesmile)

                dzinks,
                • katasiap czy pamiętamy nadal? 13.12.05, 18:33
                  Czy pamiętamy nadal o Panu Edwardzie? Zwłaszcza teraz przed świętami?
                  Polecam pamięci i pozdrawiam wszystkie zaangażowane osoby.
                  Katasia
                  • renata28 Re: czy pamiętamy nadal? 13.12.05, 20:03
                    W piątek wysłałam paczkę ze sporą liczbą kaszek (niestety wszystkie mleczne),
                    kilka mlek, jakieś serki, chrupaczki, symbolicznie dwa świąteczne opakowania
                    jakichś łakoci i dwie paczki pieluch (po jednej dla każdego), parę mydełek.
                    Włożyłam też wkładkę pieniężną. Mam nadzieję, że paczka już dotarła do celu.
                    Pozdrawiam
                    • rybkaisia Pamiętamy nadal 15.12.05, 12:27
                      Właśnie dzwoniłam do p. Edzia - dotarła paczka Reniu od Ciebie, od Agunka
                      również. Niestety wszyscy chorzy!!! nawet p.Edziosad(
                      Pozdrawiam cieplutko
                      Rybka
    • ach41 napisałam słówko na priva 16.12.05, 09:05
      do mam o nickach:
      rybkaisia, zorka7, renata28, bziq5, lukasia1 smile
      proszę o sprawdzenie czy doszło smile
      Agnieszka
      • renata28 Re: napisałam słówko na priva 16.12.05, 10:17
        Doszło. Dziękuję za e-maila i pomoc dla P. Edwarda i Maluchów
        Pozdrawiam cieplutko
    • renata28 Re: Pan Edward -wdowiec z dwójką dzieci - potrzeb 21.12.05, 00:50
      Dzisiaj dostałam list od P. Edwarda. Dzieci chore - bardziej Sara (oskrzela),
      ale u Rafałka idzie w tym samym kierunku.
      Jakoś tak z tego listu wyczytałam, że strasznie mu smutno (wiadomo święta idą).
      Nie ma żadnej dziewczyny z Lwówka, która mogłaby tam zajrzeć i pogadać. Tak
      strasznie mi żal, kiedy czytam, jak Sara do obcych kobiet mówi mama...
    • mam6lat Re: mogę pomóc 21.12.05, 14:01
      mogę podesłać - o ile jest taka potrzeba:
      kilka ręczników - nowe (po zakupie wyprane, niektóre używane)
      komplet dorosłej pościeli - nowy
      komplet nowej pościeli dziecięcej - czy maluchy śpą w łóżeczklach? mam nowe
      przescieradło z gumką i komplet powłoczek - tylko jakie mają kołderki i
      poduszki?
      jakieś obrusy w b.dobrym stanie i firany
      kurteczkę wiosenną - nie najmodniejsza, ale ładna i niezniszczona - mój synek w
      niej chodził do 2,5-roku;
      piżamki,dresiki i rampersy - czy się to przyda?
      • marteczka271 Re: ;-(( 22.12.05, 23:16
        Ja tez dostałam kartę świąteczna oraz list od Pana Edzia....dziekował za
        ubranka,jedzonko..ale tak jak Renata napisała...to wszystko nie jest wstanie
        wynagrodzić spędzenia świąt z rodziną..a w czasie świąt ona jest
        najważnijesza...ja nie mam rodziców więc czuję jak Pan Edzio sie może czuć..i
        jak musi byc mu ciężko byc samemu z dzićmi....Szkoda że tak daleko mieszkam ;-((
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka