Dodaj do ulubionych

Temperatura w Egipcie

IP: *.walbrzych.sdi.tpnet.pl 05.01.06, 09:35
Szukam wiarygodnych informacji na temat rzeczywistej pogody jakiej można
spodziewać się w Egipcie na przełomie stycznia i lutego? Czy ktoś był w tym
okresie? Sprawdzełem na serwisach pogodowych, ale wolę opinie kogoś kto zna
temat z własnych doświadczeń. Z góry dziękuję!!!
Obserwuj wątek
    • Gość: Stiwi Re: Temperatura w Egipcie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.06, 23:28
      Byłem w lutym i odradzam, możesz trafić na wietrzną pogodę przez większość
      swojego pobytu, więc co z tego że będzie 25 stopni jak nie odczujesz tej temp
      przy zimnych wiatrach, kiedy nie wieje - jest ciepło, można się opalać i jak
      najbardziej zażywać kąpieli (temp wody pamiętam miała 22 st), ale kiedy jest
      wietrzny dzień, to jest naprawdę nieprzyjemnie, wtedy długie spodnie, sweter i
      na zakupy jedynie można chodzić. Luty to najchłodniejszy miesiąc w Egipcie,
      uważam że szkoda czasu i pieniędzy. Moim ulubionym miesiącem jest kwiecień,
      będąc także na przełomie września i października w Egipcie oraz w grudniu,
      wnioskuję, że chyba drugim ulubionym miesiącem będzie wypośrodkowany Listopad :)
    • Gość: siemek Re: Temperatura w Egipcie IP: 87.207.55.* 07.01.06, 23:16
      No więc jak to zwykle bywa zależy co się lubi. Ten okres w Hurghadzie czu
      Sharmie wygląda jak nasze lato, tyle że z krótszymi dniami. I jak to u nas
      latem bywa, tam mogą się też zdarzyć chłodniejsze dni. Ale bez obaw, nie
      zmarzniesz. Ja byłem tam właśnie w tym okresie z panią, która jest wielkim
      zmarźluchem i dała za wygraną dopiero po drugim snoorkowaniu, po wyjściu na
      pokład przy naprawdę dużym i rzeczywiście chłodnym wietrze. Natomiast woda
      palce lizać. Tyle, że nie w basenie (chyba że grzany). Jeżeli jedziesz zatem
      grzać się na plaży i leżeć plackiem cały dzień to się zawiedziesz o tyle, że
      ten dzień jest dość krótki, jak to zimą, za to słonko murowane. Natomiast dla
      aktywnych pogoda jest idealna. W Dolinie Królów w Luxorze natomiast ciekło ze
      mnie jak z konia po westernie:) Oj było ciepło. Jednym słowem ja polecam, bo
      nie jestem fanem 50-cio stopniowych upałów.
      • Gość: Stiwi Re: Temperatura w Egipcie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.06, 23:20
        Ja też nie jestem fanem 50stopniowych upałów. Luksoru nie ma co porównywać, też
        tam byłem w lutym właśnie, wyjechałem z Hurghady w długich spodniach i bluzie,
        a na miejscu żałowałem że nie jestem w krótkiej koszulce i krótkich spodenkach,
        ale to Luksor. W Hurghadzie było chłodno, zresztą jak napisałeś, jak się trafi -
        pogoda wówczas niepewna jak w Polsce.
            • li1210 Re: Temperatura w Egipcie 15.01.06, 00:31
              Stiwi nie jest marudą tylko realnie pisze .Sama dotknęłam tego problemu.Dzień
              krótki .Po 16 ciemno .Wiatr mocny ,słońce świeci -a na ciele " gęsia skórka"
              Cieszyłam się ,że wyjechałam tylko na tydzień .Ponownie byłam kwiecień\maj
              pogoda wspaniała .
              • magda.e Re: Temperatura w Egipcie 16.01.06, 19:07
                Nie wiem moze ja w takim razie jestem szczęściarą :) Byłam dwa razy po dwa tygodnie - początek lutego i koniec lutego. Za każdym razewm opalaliśmy się i kąpaliśmy w morzu. Byliśmy z córcią, która za pierwszym razem miała 10 miesięcy a za drugim była rok starsza i on arównież sie kąpała. A o 16-tej ciemno? Moze miałaś źle ustawiony zegarek? Pozdrawiam
                • Gość: bena Re: Temperatura w Egipcie IP: 217.97.238.* 17.01.06, 12:50
                  Może to nie na temat względem terminu ale dorzucę swoje dwa słowa. Wróciłam z
                  Sharmu w ubiegłym tygodniu, byłam 2 tygodnie od 27 grudnia do 11 stycznia.
                  Jeden dzień wyłącznie był trochę zachmurzony, pozostałe bajka! Opalanie i
                  kąpanie w morzu bez problemów (może miałam szczęście?). Owszem w drugim
                  tygodniu pojawił się lekki wiaterek co powodowało, ze po wyjściu z morza gęsia
                  skórka była. Ale co to za problem, bierze się ręcznik z leżaka, wyciera i
                  dalej "smażenie". Dla maruderów polecam nasz lipiec w ŁEBIE nad Bałtykiem. Co
                  wtedy powiedzą? Temperatury powietrza i wody zimą w Egipcie nawet przy gorszym
                  układzie są znacznie lepsze niż nasze latem.
    • ann.k Re: Temperatura w Egipcie 17.01.06, 13:46
      Nie wiem jakie miejscowości Cie ineresuja. Mogę Ci powiedzieć na 100% o Kairze,
      bo tutaj mieszkam. W zeszłym tygodniu było za dnia 15 stopni, w nocy spadalo do
      10, do tego wial strasznie zimny wiatr.
      Na pustyni w tym czasie bylo potwornie gorąco. Może nie mialam dobrej
      percepcji, bo na pustynie sie wybieram jedynie pojezdzic konno, a wiadomo w
      ruchu sie robi zawsze cieplej.

W ubiegly piatek bylam w Luksorze. Rano zimno. Za dnia gorace slonce, ale zimny
      wiatr. Jak nie bylo wiatru bylo akurat na krotki rekaw. Wystarczylo zeby wiatr
      zawial i juz co bardziej wyletnione turystyki pokrywaly sie gesia skórką.
      Na początku stycznia bylam za to w Soknie nad Morzem Czerwonym i można się bylo
      spokojnie kąpac w morzu i siedziec godzinami na plazy.

A dzisiaj w Kairze jest jakies 20 stopni. Slonce mocno grzeje, nie ma wiatru.
      Nie wieje tez wieczorami i temperatura w miescie tak bardzo nie spada, wiec
      mozna siedziec znowu w ogrodkach kawiarnianych.
      Ciemno sie robi okolo 17:30-18:00.
      Generalnie temperatura zaczyna miec tendencje zwyzkowa, pod koniec lutego mozna
      sie spodziewac juz nawet 25 stopni.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka