Dodaj do ulubionych

Jak odkamienić pralkę ?

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19 lat temu
Jest Calgon, ale jak wiadomo cena jest nieco odstraszająca.
Słyszałam, że można za pomocą octu zamiast calgonu, ale gdzie go
wlewać i w jakiej ilości i rozcieńczać go czy nie ?
Jeśli macie swoje patenty to piszcie :)
pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • ziuta791 Re: Jak odkamienić pralkę ? 19 lat temu
      Sa takie kulki magnetyczne(wielkosci pileczki do tenisa
      ziemnego,gumowe) do pralek i zmywarek.Wrzucasz ja do pralki i caly
      czas ona sobie tam siedzi,normalnie pierzesz.Dlatego ze tam jest
      maly magnes,podczas prania wytwarza sie tam jakas cyrkulacja i
      kamien sie nie osadza.Moja kolezanka ma taka juz 8 lat i jak sie jej
      pralka popsula to mechanik byl w szoku ze zero kamienia.Ja tez taka
      mam w pralce i zmywarce,koszt niewielki ,jednorazowy
    • barnabela Re: Jak odkamienić pralkę ? 19 lat temu
      Te kulki to fajny patent, gdzie je mozna kupić??

      Ktoś na forum pisał wcześniej, że wlewa po prostu do pralki 2 butelki octu i
      włącza pralkę na 1 cały cykl.

      A ja dziś widziałam w sklepie Saturn odkamieniacz do pralek i zmywarek - cena 16
      zł, pudełko chyba 400 gram, wystarcza na kilka "odkamieniań".
      • ziuta791 Re: Jak odkamienić pralkę ? 19 lat temu
        Tylko ja sobie tak mysle zeby kamien sie nie osadzal to nalezaloby
        za kazdym praniem cos wrzucac.Te kulki sa super.Ja mieszkam w
        Niemczech,kosztuja 4euro.Hmmmm........ciekawe czy w Pl jest cos
        takiego??Moze rozkrece interes na allegro????:)
        • Gość: zuzanna Re: Jak odkamienić pralkę ? IP: *.pool.einsundeins.de 19 lat temu
          Gdzie w Niemczech mozna kupic takie kulki?Jak sie one nazywaja?
          • ziuta791 Re: Jak odkamienić pralkę ? 19 lat temu
            nazywa sie "magnetkugel".Ja kupilam w "Tchibo"-tylko ze tam bywaja
            raz w roku.Wiem ze sa w "KIK"-bardzo tanio.Jesli umiesz czytac po
            niemiecku to znalazlam stronke,tam tez mozna kupic,ale mysle ze
            zobacz na ebay tam napewno sa
            www3.westfalia.de/shops/haushalt/reinigung/waesche/waschen/8478-umwelt_magnetkugel.htm
            • Gość: gosia Re: Jak odkamienić pralkę ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19 lat temu
              A gdzie w PL mżna takie kulki kupić ?
              może na allegro ktoś widział? :)
              • ziuta791 znalazlam 19 lat temu
                na allegro nie ma ,ale jest na polskim ebay i to bardzo tanio .Wrzuc
                w wyszukiwarke"kulki magnetyczne do pralki"i znajdziesz
                cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130141394006&ssPageName=MERC_VIC_RCRX_Pr4_PcY_BIN_Store
                s_IT&refitem=130138510373&itemcount=4&refwidgetloc=closed_view_item&u
                sedrule1=CrossSell_LogicX&refwidgettype=cross_promot_widget
    • szadoka Re: Jak odkamienić pralkę ? 19 lat temu
      Gosiu, kamien ktory odklada sie w pralce to kamien kotlowy ( wytraca sie przy
      gotowaniu wody). Kiedy ostatnio gotowalas wode w pralce? Ja mam od lat te sama
      pralke, nie uzywam zadnych calgonow i innych cudow ( wode mam normalna, niezbyt
      miekka) i sladu kamienia na niej nie ma ( calkiem niedawno byl robiony przeglad
      ( z powodow elektrycznych a nie zwiazanych z kamieniem)
      • smolkowicz_a Re: Jak odkamienić pralkę ? 19 lat temu
        Kamień odkłada się nawet w zimnej wodzie! Wszystko zalży od
        twardości wody w wodociągu. Ja polecam pranie na najwyższej
        temperaturze z butelką octu raz na jakiś czas.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka