Dodaj do ulubionych

losec MUPS

28.11.06, 23:23
Witam! Kiedys pisalam o problemach coreczki z odmawianiem picia mleczka i
doszlo do tego, ze nawet jak zobaczyla mleko to byl placz. Mieszkam w UK i
nie potraktowano tego problemu powaznie,na szczescie znalazlam polska pania
pediatre, ktora zdiagnozowala refluks zol.- przelykowy i zstan zapalny
krtani. Przepisala tabletki LOSEC MUPS, ktore mam podawac Nadii przez 8 tyg.
ale mam problem z ich podaniem, gdyz mieszajac tabletke z woda w buteleczce
osadza sie ona na sciankach i dziecko prawie nic nie wypije.
Mam w zwiazku tym 3 pytania:
- czy moge rozpuscic tabletke tylko na lyzeczce wody?
_ czy moge zaraz po tym podac Nadii mleczko ( podaje te tabletke na czczo
przed pierwszym karmieniem)?
- czy nie bedzie Nadunia miala jakichs skutkow ubocznych (zdrowotnych) po tak
dlugim stosowaniu tych tabletek?
DZiekuje serdecznie za odpowiedz i pozdrawiam, Asia.
Obserwuj wątek
    • barbara.gierowska Re: losec MUPS 28.11.06, 23:30
      Witam,
      Jest to lek hamujący wydzielanie kwaśnego soku żoładkowego ,co zmniejsza
      drażnienie przełyku.
      Proponuje podawać na łyżeczce wody,odczekać ok 15 minut z karmieniem po podaniu.
      Co do potencjalnych skutków ubocznych - każdy lek jest obarczony pewnym
      ryzykiem,nigdy nie można dać gwarancji
      Pozdrawiam
      • ulcia30 Re: losec MUPS 29.11.06, 20:46
        Moja córeczka miała potworne kolki po losecu. Ale ulewanie rzeczywiście ustało.
        Mam nadzieję, że Wam pomoże.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka