kontik_71 Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 12:19 2 Japonczykow i Amerykanin.. A dostali za badanie czastek subatomowych.. Cos z kwarkami i zachwianiem jakiejs symetrii.. Odpowiedz Link
lupus76 Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 12:26 Czyli ta mniej odległa przyszlość. Bo podboje kosmiczne, to raczej dalsza :) Odpowiedz Link
kontik_71 Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 12:29 Dziekuje, ale i tak mi to nic nie mowi :( Odpowiedz Link
pyzz Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 15:43 taaa... dwóch Japończyków i Amerykanin. Yoichiro Nambu, Makoto Kobayashi i Toshihide Maskawa. Tak właśnie powstają amerykańskie statystyki nt liczby amerykańskich noblistów... Jakby Wolszczan dostał to też by było, że Amerykanin. Odpowiedz Link
pyzz Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 22:23 Jak znakomita większość "amerykańskich" Noblistów. Wykształcony w Japonii... Odpowiedz Link
kontik_71 Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 22:43 Wiedza tez jest towarem i moze byc kupiona jak wszysko inne.. i nie jest to nic zdroznego.. Nikt nie broni aby nasze uniwersytety importowaly taaaakie mozgi.. Odpowiedz Link
pyzz Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 23:20 A wiesz coo? Istnieje hipoteza teoretyków, nazwana Teorią Supersymetrii. Zakłada, że każda znana nam cząstka elementarna (każdy lepton i kwark) ma supersymetrycznego partnera. Nazwy tych supersymetrycznych partnerów tworzyć ma się dodając na początu "s". I tak: partnerem ogólnie leptonów mają być sleptony. Partnerem elektronu ma być seletron. A partnerami kwarków? :D Odpowiedz Link
kontik_71 Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 22:43 No w sumie jesz je, masz je w sobie (tylko bez kosmatych mysli prosze), sa wszedzie dookola nas :) Odpowiedz Link
liisa.valo Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 23:23 Nie wiem, cóż rzec (patrzy z przerażeniem na kanapkę z masłem orzechowym). Odpowiedz Link
zorka888 Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 12:26 no niestety...a swoja droga wkurza mnie to nakrecanie przez media... Odpowiedz Link
kontik_71 Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 12:28 Nakrecanie jest logicznym efektem produktu jaki sprzedaja telewizje.. a telewizje sprzedaja czas reklamowy i na niczym wiecej nie zarabiaja.. wiec aby ten czas byl drogi i chciany, musza nas przyciagnac do odbiornikow.. Odpowiedz Link
zorka888 Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 12:32 slyszysz jak to komentuja...zamiast mowic ze ten i ten dostal nagrode...mowia:nie-Polak dostal nagrode...rozumiesz ten paradoks..A teraz lacza sie z uniwersytetem Mikolaja Kopernika i pytaja czy slychac bylo jek zawodu...Paranoja.. Odpowiedz Link
kontik_71 Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 12:36 No ale wlasnie o to chodzi.. nikt nie bedzie chcial ogladac suchego, w 100% merytorycznego przekazu.. sami jestesmy sobie winni, ze wolimy ogladac krew niz sielskie obrazki. Odpowiedz Link
zorka888 Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 12:38 tylko z PZPN-em nie potrafia sobie poradzic..jak wszyscy. Odpowiedz Link
zorka888 Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 12:41 to dopiero bylyby igrzyska..i narod by sie poekscytowal..i pokibicowal Odpowiedz Link
kontik_71 Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 12:42 Juz widze ten narod, ktory do samego konca poswieca sie dla sprawy i popiera twarde stanowisko, ktorego efektem byloby odsuniecie nas od euro 2012.. Odpowiedz Link
zorka888 Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 12:51 ja tez..ale igrzyska jak sie patrzy..byliby jednoczesnie u blattera,u listkiewicza,u premiera, ministra,a moze i papiez by zabral glos.. Odpowiedz Link
stedo Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 13:02 A propos Blattera, to zapewne wiecie że jego żona jest Polką.A naraił mu ją Listkiewicz. Więc łączą ich nie tylko więzy biznesowe ale i przyjacielskie. Nie dziw że poza innymi aspektami tak FIFA zareagował na próby zatopienia Listkiewicza:) Odpowiedz Link
zorka888 Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 13:07 ..czyli same szwagry i kuzyny..reka- reke itd itp Odpowiedz Link
znowuwzyciuminiewyszlo Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 12:32 A ja nie rozumiemi tego kibicowania 'naszym' przy rozdawnictwie Nobli i Oscarow. Niech wygrywaja najlepsi nie nasi. Trudno, zebym ja oceaniala kto zasluzyl bardziej wiec przyjmuje z pokora werdykt szanownej komisji. Ale chyba najbardziej wkurza mnie to zaciskanie palcow podczas nocy oskarowej. Jak tylko polski film ma nominacje, mnostwo ludzi kibicuje i krzyczy - dac nam - chociaz nawet nie widziala pozostalych nominowanych filmow. Odpowiedz Link
zorka888 Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 12:34 bo jestesmy tacy fajni..tacy w centrum...ze swiat bez nas..Idiotyzm Odpowiedz Link
stedo Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 12:38 No nie przesadzajcie. To kibicowanie wynika z tych samych pobudek jak w sporcie i jest absolutnie naturalne. A tu jeszcze wchodziły aspekty polityczne związane z lustracją.Że dla świata to nie ma znaczenia i nie przeszkadza by kandydował.I pewne środowiska chciały to pokazać i nagłośnić. Odpowiedz Link
znowuwzyciuminiewyszlo Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 12:45 Nie jest to dokladnie tak jak w sporcie. W zawodach sportowych wazny jest dany wystep i mozemy miec nadzieje, ze tym razem wystep rodaka bedzie najlepszy. Przy tego rodzaju nagrodach jak Nobel wystep juz mial miejsce, czasem (jak w pzrypadku oskarow) mozemy go subiektywnie porownac z wystepami pozostalych bioracych udzial w wyscigu po trofeum. Ale nam sie nie chce zadac trudu i sparwdzic jak spisali sie pozostali. Odpowiedz Link
zorka888 Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 12:56 a mozna jeszcze zasiasc do koputerow i glosowac...takie pospolite ruszenie..na Oskara dla naszej rodzimej produkcji.........i tak zafalszowac wyniki..zeby kompletnie nie mozna bylo brac ich pod uwage..mimo ze w poprzednich latach mialo to miejsce Odpowiedz Link
cledomro Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 22:34 Wy, Kontik, jakiegoś Nobla mieliście dostać?;) Odpowiedz Link
kontik_71 Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 22:40 My Kontik nie mamy smykalki o nauk scislych :P Odpowiedz Link
2szarozielone Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 23:39 a ja dostałam literackiego :))))))))))))) Odpowiedz Link