Dodaj do ulubionych

Nie mamy Nobla :( nt

07.10.08, 12:17

Obserwuj wątek
    • lupus76 Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 12:18
      a kto dostał i za co?
      • kontik_71 Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 12:19
        2 Japonczykow i Amerykanin.. A dostali za badanie czastek
        subatomowych.. Cos z kwarkami i zachwianiem jakiejs symetrii..
        • lupus76 Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 12:26
          Czyli ta mniej odległa przyszlość. Bo podboje kosmiczne, to raczej dalsza :)
        • zorka888 Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 12:27
          załamaniem symetrii..kontiku :-))
          • kontik_71 Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 12:29
            Dziekuje, ale i tak mi to nic nie mowi :(
        • pyzz Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 15:43
          taaa... dwóch Japończyków i Amerykanin. Yoichiro Nambu, Makoto Kobayashi i
          Toshihide Maskawa.
          Tak właśnie powstają amerykańskie statystyki nt liczby amerykańskich noblistów...
          Jakby Wolszczan dostał to też by było, że Amerykanin.
          • nuova Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 16:14
            Amerykanin japonskiego pochodzenia :)
            • pyzz Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 22:23
              Jak znakomita większość "amerykańskich" Noblistów. Wykształcony w Japonii...
              • kontik_71 Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 22:43
                Wiedza tez jest towarem i moze byc kupiona jak wszysko inne.. i nie
                jest to nic zdroznego.. Nikt nie broni aby nasze uniwersytety
                importowaly taaaakie mozgi..
        • 8n Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 17:19
          kwarki brzmią słodko
          • pyzz Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 23:20
            A wiesz coo? Istnieje hipoteza teoretyków, nazwana Teorią Supersymetrii.
            Zakłada, że każda znana nam cząstka elementarna (każdy lepton i kwark) ma
            supersymetrycznego partnera. Nazwy tych supersymetrycznych partnerów tworzyć ma
            się dodając na początu "s". I tak:
            partnerem ogólnie leptonów mają być sleptony. Partnerem elektronu ma być seletron.

            A partnerami kwarków?
            :D
        • liisa.valo Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 22:37
          Kwarki??? Czy to się je?
          • kontik_71 Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 22:43
            No w sumie jesz je, masz je w sobie (tylko bez kosmatych mysli
            prosze), sa wszedzie dookola nas :)
            • liisa.valo Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 23:23
              Nie wiem, cóż rzec (patrzy z przerażeniem na kanapkę z masłem orzechowym).
    • zorka888 Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 12:26
      no niestety...a swoja droga wkurza mnie to nakrecanie przez media...
      • kontik_71 Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 12:28
        Nakrecanie jest logicznym efektem produktu jaki sprzedaja telewizje..
        a telewizje sprzedaja czas reklamowy i na niczym wiecej nie
        zarabiaja.. wiec aby ten czas byl drogi i chciany, musza nas
        przyciagnac do odbiornikow..
        • zorka888 Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 12:32
          slyszysz jak to komentuja...zamiast mowic ze ten i ten dostal
          nagrode...mowia:nie-Polak dostal nagrode...rozumiesz ten paradoks..A teraz lacza
          sie z uniwersytetem Mikolaja Kopernika i pytaja czy slychac bylo jek
          zawodu...Paranoja..
          • kontik_71 Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 12:36
            No ale wlasnie o to chodzi.. nikt nie bedzie chcial ogladac suchego,
            w 100% merytorycznego przekazu.. sami jestesmy sobie winni, ze wolimy
            ogladac krew niz sielskie obrazki.
            • zorka888 Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 12:38
              tylko z PZPN-em nie potrafia sobie poradzic..jak wszyscy.
              • zorka888 Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 12:41
                to dopiero bylyby igrzyska..i narod by sie poekscytowal..i pokibicowal
                • kontik_71 Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 12:42
                  Juz widze ten narod, ktory do samego konca poswieca sie dla sprawy i
                  popiera twarde stanowisko, ktorego efektem byloby odsuniecie nas od
                  euro 2012..
                  • zorka888 Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 12:51
                    ja tez..ale igrzyska jak sie patrzy..byliby jednoczesnie u blattera,u
                    listkiewicza,u premiera, ministra,a moze i papiez by zabral glos..
                    • stedo Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 13:02
                      A propos Blattera, to zapewne wiecie że jego żona jest Polką.A naraił mu ją
                      Listkiewicz. Więc łączą ich nie tylko więzy biznesowe ale i przyjacielskie. Nie
                      dziw że poza innymi aspektami tak FIFA zareagował na próby zatopienia Listkiewicza:)
                      • zorka888 Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 13:07
                        ..czyli same szwagry i kuzyny..reka- reke itd itp
    • znowuwzyciuminiewyszlo Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 12:32
      A ja nie rozumiemi tego kibicowania 'naszym' przy rozdawnictwie Nobli i Oscarow.
      Niech wygrywaja najlepsi nie nasi. Trudno, zebym ja oceaniala kto zasluzyl
      bardziej wiec przyjmuje z pokora werdykt szanownej komisji.

      Ale chyba najbardziej wkurza mnie to zaciskanie palcow podczas nocy oskarowej.
      Jak tylko polski film ma nominacje, mnostwo ludzi kibicuje i krzyczy - dac nam -
      chociaz nawet nie widziala pozostalych nominowanych filmow.
      • zorka888 Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 12:34
        bo jestesmy tacy fajni..tacy w centrum...ze swiat bez nas..Idiotyzm
      • stedo Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 12:38
        No nie przesadzajcie. To kibicowanie wynika z tych samych pobudek jak w sporcie
        i jest absolutnie naturalne. A tu jeszcze wchodziły aspekty polityczne związane
        z lustracją.Że dla świata to nie ma znaczenia i nie przeszkadza by kandydował.I
        pewne środowiska chciały to pokazać i nagłośnić.
        • znowuwzyciuminiewyszlo Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 12:45
          Nie jest to dokladnie tak jak w sporcie. W zawodach sportowych wazny jest dany
          wystep i mozemy miec nadzieje, ze tym razem wystep rodaka bedzie najlepszy.

          Przy tego rodzaju nagrodach jak Nobel wystep juz mial miejsce, czasem (jak w
          pzrypadku oskarow) mozemy go subiektywnie porownac z wystepami pozostalych
          bioracych udzial w wyscigu po trofeum. Ale nam sie nie chce zadac trudu i
          sparwdzic jak spisali sie pozostali.
          • zorka888 Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 12:56
            a mozna jeszcze zasiasc do koputerow i glosowac...takie pospolite ruszenie..na
            Oskara dla naszej rodzimej produkcji.........i tak zafalszowac wyniki..zeby
            kompletnie nie mozna bylo brac ich pod uwage..mimo ze w poprzednich latach mialo
            to miejsce
    • cledomro Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 22:34
      Wy, Kontik, jakiegoś Nobla mieliście dostać?;)
      • kontik_71 Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 22:40
        My Kontik nie mamy smykalki o nauk scislych :P
      • 2szarozielone Re: Nie mamy Nobla :( nt 07.10.08, 23:39
        a ja dostałam literackiego :)))))))))))))

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka