Dodaj do ulubionych

czyste białko

05.04.08, 12:37
czy to prawda że spożywając białko, takie jak jest dostępne w
sklepach fitness i nie łącząc go z węglowodanami można schudnąć?
czy taki białkowy koktail może zastąpić np. śniadanie i kolację?
mam pewne obawy co do tego typu specyfików...
proszę o rady i opinie...
Obserwuj wątek
    • tinley Re: czyste białko 17.04.08, 17:41
      no cóz... specyfik specyfikowi nierówny... myślę że suplementy lepiej zostawić
      osobom które potrafią układać dietę i i łączą to z planem ćwiczeń fizycznych.
      nie jestem zwolenikiem stosowania puszkowych specyfików itp... no może serwatkę
      w proszku można śmiało stosować ;-)

Zadałaś pytanie o łączenie węglowodanów z białkami. Zwiazek bez sensu. Białka
      służą do budowy tkanek a węgle do dostarczania energii a że często gęsto buduja
      tkankę tłuszczową to już inna sprawa. Wyeliminować węgli się nie da - chyba ze
      przejdziesz tylko na puszkowe specyfiki lub jadała samo mięso (ryb na
      przykład)co skończy się jakaś straszna historią. Węglowodany są praktycznie
      wszędzie - w jogurtach, mleku, twrogach, serach zółtych, śmietanie... dodaj do
      tego produkty mączne i już wiadomo skad fałdy tłuszczu w narodzie. Ale węgle da
      sie ograniczyć.
      Można schudnać tak: przygotowujesz sobie wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego
      i w tym obliczasz zapotrzebowanie na białka, węgle i tłuszcze - do tego tabele
      wartosci odżywczych i masz wszystko dokumentnie policzone. odejmujesz sobie od
      tego 300 kcal i chudniesz. tyle tylko że szkopuł polega na tym aby spalać
      tłuszcz a nie mięśnie więc podstawą takiej diety winny być białka i tłuszcze no
      i rzecz jasna warzywa - z owocami ostrożnie bo tak naprawdę to większosć ich
      składników to tylko cukry. Warzyw jak najwiecej. a węglowodany ograniczyć do
      niezbednego minimum - musisz skadś barac energię. Trzeba ich tyle aby
      funkcjonować i nie odkałdać w postaci tłuszczów.
      Do tego dodaj ćwiczenia ogólnorozwojowe - siłowe po to aby własnie wykorystać
      dużą ilosć białka i nie stracić mięśni. Ćweiczenia aerobowe po wysiłku na
      siłowni/fitness. lepiej się spala zbędne pokłady. Ale jak pisalem trzeba tak to
      wszystko wycyrklować żeby nie spalić mięśni
      ps. Weglowodorów nie lączy sie z tłuszczem. Tłuszcz jest jak najbardziej
      potrebny organizmowi. I jeśłi mogę coś radzic to nie rzucaj się na diety cud i
      inne tego typu historie. najlepiej zmienić w ogóle nawyki żywieniowe i
      przyzwyczaić organizm do innego trybu żywienia. Można wyeliminować zdecydowanie
      ciastka, ciasta, cukierki, czekoladki itd - to są kompletnie zbędne produkty -
      chyba ze trenujesz kolarstwo lub coś podobnego to baton energetyczny czasem na
      trzeba zjeść . Zwykły śmiertelnik tymi słodkosciami pracuje na zgrabny bebech.
      ja tego nie jem i mam świetny poziom cukru - kuzynka opycha się czekoladowymi
      cudami i cukier ma dwa razy wyższy niż ja niestety. Pieczywo białe można
      zastąpić tym typu Vasa i pełnoziarnistym. Rozsądna dieta i aktywnosć da efekty.
      żadna dieta nie zastąpi sportu tak naprawdę a z drugiej strony nie ma dobrej
      sylwetki bez dobrej diety. Głodząc się i siedząc przed tv spalisz mieśnie i
      trochę tłuszczu - mało zachęcająca opcja. łącząc aeroby, siłownię i dobrą dietę
      spalasz ponad 90%zapasów tłuszczu i kilka %mięśni.
      A poza tym - trza zreć mniej po prostu i się ruszać - proste rozwiązanie
      Ciesz sie ze tylko tłuszcz musisz spalić. jakbyś była facetem to po spaleniu
      tłuszczu jeszcze musiałabyś zacząć nowy cykl na budowe masy. łeeechhh
      A na chudniecie eprzed wakacjami trochę późno. Trzeba było zacząć w sierpniu ;-).

pozdro - powodzenia
    • zuza_130 Re: czyste białko 30.05.08, 18:06
      Kiedyś spożywałam takie koktajle białkowe na kolacje i z powodzeniem zastępowały
      mi normalny posiłek. Nie ma powodu do obaw. Można spróbować, ale z tego, co
      zauważyłam każdy organizm reaguje na to inaczej.
    • pawel_en Re: czyste białko 23.09.16, 12:30
      Dla pewności można odchudzanie popchnąć bezpiecznymi suplementami, np.: zbijamywage.pl/preparaty-wspomagajace-odchudzanie/najlepsze-preparaty-wspomagajace-odchudzanie-top-3
    • bartek2560 Re: czyste białko 19.10.16, 08:44
      Kwestia tego jaką dietę stosujesz i co na chwilę obecną jest jej elementami. Spożywając sprawdzone "specyfiki"jak to ty nazwałaś nie powinnaś mieć żadnych obaw przed niechcianymi efektami. Ja już ponad 3 lata stosuję białko ze sklepu kfd sklep.kfd.pl/bialko-c-50.html szczerze ? nie narzekam i cenowo jest not bad :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka