Dodaj do ulubionych

Boom na babski biznes

30.03.06, 10:24
To jest jawna dyskryminacja mezczyzn i powinno byc zabronione
Obserwuj wątek
    • zymzyk Boom na babski biznes 30.03.06, 10:25
      Napoczatek chce byc piekna a pozniej.. babski biznes;)

      30 marca 1956

      148 kołchoznik odznaczonylat
      • ohmygoodnes fryzjer, kosmetyczka... 30.03.06, 15:24
        solarium, fitness - macie racje, babski biznes kwitnie :-0 tylko to zadna nowosc


        jeśli nudzą cię niekończące się rozważania o majowych wyborach...
        Pół Wieku - newsy z 30 marca 1956
    • plus_k Bo są lepsze :) 30.03.06, 10:28
      Babski biznes, jest na wyraźne życzenie mężczyzn.
      Traktując kobiety inaczej (czyt. gorzej) sami tego chcieli.
      Z pewnością pokażą, że są bardziej odpowiedzialne, mniej skorumpowane i
      zaradniejsze.

      Pozdrawiam i życzę sukcesów :)
      • Gość: owszem Re: Bo są lepsze :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.04.06, 22:55
        Brawa dla wszystkich zaradnych i niezaleznych pan!!
    • Gość: baba Re: Boom na babski biznes IP: 82.177.111.* 30.03.06, 10:35
      Tak??? A dlaczego by nie zamknąć np. kościoła katolickiego?
      • plus_k Re: Boom na babski biznes 30.03.06, 10:48
        A dlatego, że Baby otwierają i prowadzą biznesy.
        Od zamykania i plajty sa faceci. To ich specjalność.
        • Gość: flaming june nie bądź śmieszna IP: *.aster.pl / *.aster.pl 30.03.06, 17:22
          od kiedy to faceci są od plajty i bankructwa??
          czytając takie bzdury, to nawet śmiać się nie chce;

          tak samo jak część głupich feministek twierdzi, że za wojny są odpowiedzialni
          mężczyźni, a kobiety za pokój; wystarczy zobaczyć, kto jest ministrem obrony w
          USA i wiadomo, kto odpowiada za wojnę w Iraku; a przykładów, że kobiety
          prowadziły wojny w historii jest mnóstwo; albo np. ulubienica niektórych
          p.M.Tatcher i wojna o Falklandy;
          a ilu jest mężczyzn- pacyfistów, alterglobalistów itp; to większość mężczyzn
          stanowi te organizacje;

          co do biznesów:
          -nie każda instruktorka nauki jazdy musi być dobra; wymieniona szkoła jazdy z
          tego co słyszałem nie jest to nic nadzwyczajnego;
          gdziekolwiek indziej można trafić na dobrego instruktora, jak i beznadziejną
          instruktorkę, jeśli chodzi o naukę jazdy; a prawdopodobieństwo trafienia na złą
          instruktorkę jest większe niż trafienie złego instruktora;

          -niech powstają te "babskie" biznesy; jesli nie będą kierowane do mężczyzn, to
          znajdą się inni przedsiębiorcy/przędsiębiorczynie, które będą chciały
          zaspokajać potrzeby mężczyzn;

          -wg mnie kobiety chcą się po prostu poczuć wyróżnione, że ktoś trafia
          specjalnie do nich; i to je m.in. zachęca do korzystania z takich biznesów;

          po za tym:
          kobiety robią takie rzeczy dla prestiżu:-żeby pokazać, że ma nową komórkę,
          ładne autko, że się ubiera oryginalnie, i żeby zademonstrować jakąż to ona jest
          silną i NIEZALEŻNĄ(co podkreślają na każdym kroku) kobietą!!!

          PS. i jeszcze myślą, że wywrą tym wrażenie na facetach i innych kobietach, z
          którymi się porównują i walczą o większy podziw i uznanie;
          • monia420 Re: nie bądź śmieszna 30.03.06, 20:59
            ech, coś cię strasznie ugryzły te pomysły, flamingu june:) jakieś kompleksiki:)
            • Gość: FJ Re: nie bądź śmieszna IP: *.aster.pl / *.aster.pl 30.03.06, 22:51
              same kompleksiki;

              może jakieś konkretne argumenty
      • 1kzx3 Re: Boom na babski biznes 30.03.06, 10:49
        kolejny dowód jak kobiety są niedowartościowane.

        W każdym podręczniku psychologii znajdziemy wytłumaczenie , czym kierują się
        osoby wybierające oferty "tylko dla".

        Są to osoby , które nie radzą sobie we współczesnym świecie, boją się
        go.Szukają choćby namiastki przynależnośc dla "elyty"."Tylko dla" kobiet daje
        im chwilowy klosz i poczucie, ze znajdują sie w czyms wyjątkowym , ale także i
        ogromny lęk przed światem zewnetrznym, do którego i tak trzeba będzie kiedyś
        wyjść.

        Powodzenia niedowartościowanym kobietom na których od zawsze robi się najlepsze
        pieniądze!


        • Gość: mag Re: Boom na babski biznes IP: *.f.strato-dslnet.de 30.03.06, 11:08
          Ach, czyli teraz wiem dlaczego kiedyś kluby były tylko dla mężczyzn. Po prostu czuli sie niedowartościowani. Bo jak wiesz, kiedyś do wielu miejsc kobiety nie miały wstępu. Cieszę sie, że to nie był szowinizm tylko zwykły strach facetów przed otaczającym ich światem, "i szukali choćby namiastki przynależności do elity". No moje panie. W końcu wyszło o co tak właściwie chodziło.
          • Gość: logik praktyk myslenie IP: 83.238.175.* 30.03.06, 17:07
            Tak bylo, ale nie jest:
            mezczyzni juz sie wyleczyli z takich glupich postaw, a kobiety zaczynaja
            wlasnie je propagowac
            pomysl, kobieto i przeanalizuj swoja postawe:
            czy to, ze 100 lat temu mezczyzni byli glupsi (ale i tak srednio 2x madrzejsi
            niz owczesne kobiety), ma oznaczac, ze teraz ty powinnas nasladowac ich durne
            postawy ?
      • Gość: inez_24 Re: Boom na babski biznes IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.06, 10:57
        Jak by otworzono salony tylko dla panow,nikt by sie nie obruszyl (z panow).;)
        Uwazam ,ze to swietny pomysl-silownia,szkola jazdy tylko dla kobiet.Czasami
        marze o tym, by co druga knajpa byla tylko dla pan,powod?-niedaleko mojego domu
        (a tam sa same domki zero sklepow) znajduje sie knajpa jako jedyna czynna, gdy
        wracam pozno do domu-do 23.Czasem potrzebuje tam cos kupic i niezaleznie od
        tego jak jestem ubrana(dzinsy i marynarka wiec nie prowokuje)-musze slyszec
        przy wejsciu-"Ale laseczka!!No no no!Choc tu do nas!"i inne mniej
        cenzuralne ,bardziej wyuzdane glupoty.Wiec nastepnym razem wejde tylko ze swoim
        facetem,to natychmiast sie ucisza(biorac pod uwage jego posture)-Marze,by ta
        knajpa byla tylko dla pan-wyobrazacie sobie odwrotna sytuacje-Panie gwizdajace
        na kazdego wchodzacego faceta-bo ja nie..;)
        • Gość: logik-praktyk Re: Boom na babski biznes IP: 83.238.175.* 30.03.06, 17:17
          Nie wiem jakie wlasciwie jest przeslanie twojej mozgolomnej wypowiedzi.
          Czytalem ja z prawej do lewej, z lewej do prawej, potem z gory na dol i z dolu
          do gory. Z zadnej strony nie moge sie w niej dopatrzyc nijakiego sensu.
          A gdybys nie weszla tylko wbiegla, albo wplynela ? A gdybys weszla tylem, a nie
          przodem ? A gdybys byla madrzejsza - to moze nie zadawalabys glupich pytan ?
          Kto wie...
    • Gość: jacek ŻE-NA-DA!!!!! IP: *.gdynia.mm.pl 30.03.06, 10:47
      Niech mi, proszę, jakaś "aktywna" wytłumaczy po co ta ucieczka od mężczyzn ?
      Czy wy się kobitki czegoś boicie ? Faceci nie mają nic przeciwko kobietom na
      siłowni, fajne dziewczywny też nie czuja dyskomfortu trenując z facetami.
      Przykłady mógłbym mnożyć. Gdzie wy zamierzacie poznawać partnerów, jezeli
      zaczniecie kisić się we własnym sosie i to na własne życzenie ?
      • plus_k Re: ŻE-NA-DA!!!!! 30.03.06, 10:49
        A kto powiedział, że kobiety chcą poznawać partnerów ???
        Damy sobie radę same.
        • Gość: albercik Re: ŻE-NA-DA!!!!! IP: *.abort.it.pl / *.abort.it.pl 30.03.06, 13:09
          > A kto powiedział, że kobiety chcą poznawać partnerów ???
          > Damy sobie radę same.

          To się partenogeneza nazywa. :) Swoją drogą, "prorok Machulski" brzmi ciekawie :)
        • Gość: boombka Re: ŻE-NA-DA!!!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.03.06, 16:23
          buahahaha. Mówisz jak fundamentalna feministka.Tylko pamiętaj, że jak będziesz
          stara, smotna i cyniczna (to ostatnie już Ci nie grozi) to miej pretensje tylko
          do siebie. Prawa natury są proste, jest czarne musi być i białe-i wcale nie mam
          na myśli jakiegoś 'ubezwłasnowolnienia', po prostu jesteśmy sobie potrzebni jak
          zapłon płomieniom.
      • Gość: petunia28 Re: ŻE-NA-DA!!!!! IP: *.inversas.jazztel.es 30.03.06, 11:05
        Wspanialy pomysl! Mam nadzieje, ze takich miejsc bedzie wiecej! Widze, ze coraz
        wiecej kobiet zauwaza jak beznadziejni sa faceci i jak zbedne jest ich
        towarzystwo... hi, hi, hi.
        • Gość: leming Re: ŻE-NA-DA!!!!! IP: *.aster.pl 30.03.06, 12:37
          Moze faceci sa beznadziejni. Moze ich towarzystwo jest zbedne. Ale tu posuwacie
          sie, drogie panie, za daleko, bo wprowadzacie ZAKAZY - a to juz dyskryminacja ze
          wzgledu na plec. Niezgodna z polskim prawem. I o to sie tu rozchodzi. Zrobcie
          lokale, do ktorych faceci nie beda CHCIELI przychodzic - a nie takie, do ktorych
          nie beda MOGLI.
          • monia420 Re: ŻE-NA-DA!!!!! 30.03.06, 21:01
            facecie mogą wchodzić do wszystkich lokali, o co chodzi?
        • Gość: ma-ryja Gratulacje IP: *.dip.t-dialin.net 30.03.06, 13:22
          Moje panie, serdecznie dziekuje tym kilku odwaznym, ktore bez zawracania sobie
          glowy jakims tam zapyzialym meskim gadaniem zdobyly sie na wlasny bisznes,
          realizujac wlasne pomysly. Mysle, ze podobne artykuly nie beda miec odcienia
          sensacji, lecz wogole nie beda sie ukazywac, bo babski biznes bedzie codzienna
          normalnoscia. Wprawdzie pracuje w Polsce, ale biznes mam za granica i serce mi
          rosnie, gdy widze polskie menedzerki, ktore sa coraz pewniejsze siebie i widza
          niedoskonalosc brzydkiej plci. Wszystkie cechy potrzebne manadzerom maja juz od
          dawna polskie kobiety, niestety ciagle jeszcze sie nie doceniajace. Daltego
          przegrywaja, bo sa otoczone przeceniajacymi sie sredniakami, jakimi sa polscy
          mezczyzni na podobnych stanowiskach. Opdpowiedzialnosc, organizacja, kompetencja
          spoleczna, inteligencja emocjonalna, dokladnosc, dotrzymywanie slowa,
          nieprzekupnosc. To sa cechy kobiet, ktore ponosza odpowiednia odpowiedzialnosc.
          Robie co moge dla tych wspanialych mlodych rodaczek i zawsze, gdy sie zdarzy
          okazja przekonuje zagranicznych inwestorow, aby inwestowaly w kobiety, a nie w
          mezczyzn w Polsce. Powiem, ze czesto mi sie to udaje. Dlatego panowie taki
          kociokwik podnosza, gdyz boja sie o swoje miejsce w szeregu. Niestety, musza sie
          troche pokopac z kolegami. Dobrze im to zrobi, jak sobie nawzajem guzow nabija.
          Serdecznie pozdrawiam i zycze sukcesow oraz dalszej odwagi.
          • Gość: leming Re: Gratulacje IP: *.aster.pl 30.03.06, 14:24
            Dziewczyny,
            Zakladajcie i prowadzcie biznesy jakie wam sie zywnie podoba. Zycze wam jak
            najlepiej. Trzymam kciuki. Ale nie lamcie prawa, ktore na razie zakazuje
            dyskryminacji ze wzgledu na plec. "Knajpa tylko dla kobiet" to - parafrazujac
            znane powiedzenie o mezczyznach - myslenie jajnikami, a nie glowa.
            • Gość: boombka Re: Gratulacje IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.03.06, 16:31
              będzie trzeba nowe naklejki produkować 'zakaz wchodzenia z mężczyznami' i swoją
              drogą ciekawe jak będą wyglądały, przekreślony fallus?;) Nie traktujmy facetów
              jak psów bo to rzeczywiście jest dyskryminacja, która z pewnością na tym się nie
              skończy. Swoją drogą wcale się nie dziwię, że tyle wieków faceci nie dopuszczali
              nas do głosu-od tej wolnośći co niektórym paniom się w głowach pomieszało, ale
              spokojnie zwróci się to przeciwko nim.
              • zamany Re: Gratulacje 30.03.06, 17:22
                Sexmisja nadchodzi.A tak poważnie to nie widze w tym niczego co miałoby mnie
                wzruszać.Geje mają swoje knajpy,inne subkultury swoje,my faceci pijalnie co do
                niektórych nie wchodza panie,wiec o co ten ambaras.
          • Gość: pantalon rece zalamuje i oplakuje smierc rozumu IP: 83.238.175.* 30.03.06, 17:28
            Moja glupiutka kolezanko...
            Glosisz tezy, ktorych nijak nie jestes w stanie podeprzec zadnymi cytatami,
            zrodlami itp. Jednym slowem rzucasz slogany, ktore prawdopodobnie przeczytalas
            w ktoryms z wydan cosmopolitana. Tym samym w sposob dobitny pokazujesz, ze
            jestes zaprzeczeniem tez, ktore stawiasz, dotyczacych wyzszosci kobiet nad
            mezczyznami.
            Powiem ci jaka jest najwieksza wada kobiet, ktora automatycznie przekresla je
            jako kandydatki na stanowiska menadzerskie (pomijajac te, ktore uzyskuje sie
            sypiajac z szefem, a potem szefem szefa) a w szczegolnosci jako ludzi
            budujacych przedsiebiorstwa z prawdziwego zdarzenia (policz odsetek kobiet w
            Polsce, ktore utworzyly duze przedsiebiorstwo):
            - dyskutujecie w sposob emocjonalny, tzn. zero faktow, same slogany i hasla
            rewolucyjne (tzn. najpierw mowie, jako ze tak stworzyla mnie ewolucja, a potem
            mysle)




        • Gość: logik praktyk nie zgodze sie IP: 83.238.175.* 30.03.06, 17:13
          z twojej wypowiedzi, moje drogie dziecko, mozna wyciagnac wniosek, ze to raczej
          paniom troche rozumku jeszcze brakuje...
          celowo uzylem slowa 'troche' zebys nie wpadla w kompleksy
      • Gość: Lucusia Re: ŻE-NA-DA!!!!! IP: 212.244.186.* 30.03.06, 12:56
        Ale jak te dziewczyny nie są fajne to swoje usłyszą.
        Ja jestem przeciwna wszelkim segregacjom, ale na pewno są osoby, które czują się skrępowane obecnością drugiej płci.
        Wyobraźmy sobie przychodnie, gdzie w jednych drzwiach jest internista, a zaraz obok "Specjalista od wzwodu". Ilu panów bez skrępowania będzie wchodziło do takich drzwi, gdy obok siedzi mnóstwo ludzi, w tym koleżanka z pracy i mama dziewczyny.
      • Gość: anka Re: ŻE-NA-DA!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.06, 16:43
        widzisz... kiedy ide na basen czy do silowni to nie po to, zeby podrywac
        facetow. niestety do sporej grupy facetow jakos to nie dociera i probuja robic z
        tych miejsc rykowisko. jest ich dostatecznie duzo, zeby skutecznie obrzydzic mi
        to, co mialo byc relaksem. dopoki faceci nie przyjma do wiadomosci, ze "nie"
        oznacza "nie" (a nie "tak naprawde chcialabym zebys mnie podrywal moj ty spocony
        brutalu w niedopranych kapielowkach") cenie sobie kazde miejsce, gdzie nikt mi
        nie przeszkadza robic tego, po co przyszlam - obojetne czy chodzi o relaks na
        basenie, czy nauke jazdy, zakupy itd.
    • 1kzx3 Re: Boom na babski biznes 30.03.06, 10:50
      kolejny dowód jak kobiety są niedowartościowane.

      W każdym podręczniku psychologii znajdziemy wytłumaczenie , czym kierują się
      osoby wybierające oferty "tylko dla".

      Są to osoby , które nie radzą sobie we współczesnym świecie, boją się
      go.Szukają choćby namiastki przynależnośc dla "elyty"."Tylko dla" kobiet daje
      im chwilowy klosz i poczucie, ze znajdują sie w czyms wyjątkowym , ale także i
      ogromny lęk przed światem zewnetrznym, do którego i tak trzeba będzie kiedyś
      wyjść.

      Powodzenia niedowartościowanym kobietom na których od zawsze robi się najlepsze
      pieniądze.


      • Gość: Grrr Wprowadzmy prawo szariatu... IP: 217.153.224.* 30.03.06, 10:58
        No pewnie - osobne laznie, baseny, pokoje, biura, a najlepiej powrot do
        koncepcji dom - tylko dla kobiet, wszystko co poza domem - tylko dla mezczyzn.
        Tylko, ze kobiety same sobie zgotuja kolejna segregacje... Niedobrze mi sie robi.
        • niesiah prawdziwy przyjaciel kobiety - facet :D 30.03.06, 18:01
          A ja nie lubie towarzystwa kobiet no w każdym razie nieprzepadam wolę przebywać
          z mężczyznami są o wiele bardziej mili i sympatyczni i nie dosataje się kota jak
          coś tłumaczą. Z mało którą kobietą da sie konkretnie na temat pogadać! Albo
          pitolą o ciuchach, kosmetykach albo o jakimś dennym serialu MASAKRA! I tak
          godzinami! Też lubie ciuchy, kosmetyki itp ale są inne o wiele ciekawsze tematy
          i na takie prawie wyłącznie z facetem można pogadać. Krótko mówiąc padłabym
          przebywając tylko z kobietami na kawe wolę iść z moim mężem, z kumplami ale
          nigdy w 100% babskim towarzystwie.
      • plus_k Re: Boom na babski biznes 30.03.06, 11:17
        Dlaczego podpierasz sie psychologią, skoro nie znasz sie na niej ?
    • Gość: g dlaczego zawsze różowy?? IP: *.rmf.pl / *.rmf.pl 30.03.06, 10:55
      jak mowa o wersji dla kobiet dlaczego wszystko od razu jest różowe, nie znoszę
      tego koloru!!!
      • Gość: in. Re: dlaczego zawsze różowy?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.06, 11:04
        Ja jestem bardzo dowartosciowana,mam wspanialego faceta,lubie panow-mimo to
        chetnie pojde do takich obiektow-dlaczego?Dlatego ,ze nie mam ochoty na meskie
        gwizdy,umizgi,opowiadanie co on by ze mna robil i dowartosciowanie-
        glosne,chamskie ,malo taktowne dowartosciowane poszczegolnych czesci mojego
        ciala.Nie wszyscy panowie sa tacy ale niestety wielu tak sie zachowuje ,a ja
        nie mam ochoty byc tak "dowartosciowana"kiedy wchodze gdzies na chwile by kupic
        cos do picia i wyjsc.
      • xtrin Re: dlaczego zawsze różowy?? 30.03.06, 12:30
        Dokładnie! Czemu kolorem "kobiecym" musi być paskudny różowy? :(
    • grudzej Re: Boom na babski biznes 30.03.06, 10:59
      "...nową partią konsoli do gry Game-Boy Advance SP zaprojektowanej z myślą o kobietach."
      - Powinno być Game-Girl Advance SP
    • Gość: peortth Re: Boom na babski biznes IP: *.aster.pl 30.03.06, 11:13
      i dobrze! Brawa dla kobiet ktore wreszcie pokaza mezczyznom co znaczy
      dyskryminacja. :) Brawa za pomysl.
      • Gość: Grrr Re: Boom na babski biznes IP: 217.153.224.* 30.03.06, 11:19
        Co znaczy dyskryminacja to wiemy. Jesli jestes taka chetna zeby wszystko
        wszystkim pokazywac to wprowadzmy rowniez obowiazkowa sluzbe wojskowa dla kobiet
        i pozniejsze przejscie na emeryture (zwiekszone dodatkowo o czas na urlopach
        macierzynskich i wychowawczych). Wtedy zobaczysz ze nie tylko kobiety sa
        dyskryminowane i nie maja ochoty na rozne docinki ze strony przedstawicieli plci
        przeciwnej.
        • Gość: kamień Re: Boom na babski biznes IP: 195.127.59.* 30.03.06, 11:55
          misiu-pysiu,
          kobiety, ktore chca sie realizowac w wojsku - robia to, nie ma teraz
          przeszkod.W moim biurze pracuje okolo 15 facetow , mlodych, zdrowych,
          sprawnych - ZADEN z nich nie byl w wojsku. Znam jeszcze wielu innych mezczyzn,
          z ktorych ZADEN nie byl w wojsku.
          przypuszczam, ze jak chcesz porozmawiac na "meskie" tematy i popic z kolegami
          to umawiasz sie wlasnie z nimi i nie zyczysz sobie towarzystwa bab.
          co do emerytury, to mnie nie rozsmieszaj - niejedna kobieta calowalaby cie po
          nogach gdybys pomogl znalezc jej prace, chocby miala pracowac do 80-tki, zeby
          pomoc sobie i swoim najblizszym. wiele kobiet na emeryturze utrzymuje cale
          rodziny (w tym zdrowe meskie konie), ktore nie maja pracy. co jeszcze dodac-
          gotowanie, sprzatanie, prasowanie - to ciagle w wiekszosci przypadkow zajecia
          kobiet plus praca zawodowa.
          o ciazy, rodzeniu dzieci i macierzynstwie nie wypowiadaj sie prosze,bo nie masz
          o tym zielonego pojecia. tak samo ja nie mam zamiaru dykutowac nad twoim
          problemen ze wzwodem, prostata lub przegrana w meczu pilki noznej.
          • Gość: Grrr Re: Boom na babski biznes IP: 217.153.224.* 30.03.06, 12:40
            Chyba troche za ostro, co?

            Wojsko - roznica jest taka ze kobiety ida gdy chca. A faceci ida gdy musza, a
            czesto ci, ktorzy chca (np w zlej sytuacji materialnej), to nie moga. To ze
            zatrudniasz (czy tez pracujesz wsrod) kombinatorow, ktorzy zalatwiaja sobie na
            lewo kategorie to juz twoja sprawa. Sprawa powinna byc postawiona uczciwie.

            Co do trudnosci w znalezieniu pracy to nie widze roznicy pomiedzy mezczyznami i
            kobietami. Obu plciom jest trudno i tyle. Niejeden facet calowalby Cie po nogach
            gdybys pomogla mu znalezc prace. Wiec to zaden argument.

            Co do roznicy pomiedzy rodzeniem dzieci i macierzynstwem, a prostata i meczem
            pilki noznej to chyba jest oczywista. Ale jesli nie to wyjasnie - dla pracodawcy
            jest to okres paru ladnych lat, o ktore pracownica skraca sobie obowiazki,
            jednoczesnie naliczajac sobie staz pracy (nie mowie ze to zle, ale jest to forma
            dyskryminacji), a ponadto ma prawo przejsc wczesniej na emeryture, przez co
            jeszcze mniej oplaca sie ja zatrudniac, szkolic i oplacac. Dyskryminacja
            wywolujaca kolejne nierownosci. I to wlasnie nie jest ok.

            A na piwo umawiam sie ze znajomymi obu plci. Bo wlasnie mi nie przeszkadza, ze
            razem ze mna piwo pija kobiety, tak jak im nie przeszkadza wypic ze mna kawe.
            Dlatego wiec nie widze duzego sensu kreowania sztucznie takich miejsc "tylko
            dla...".

            Pozdro.
            • Gość: Lucusia Re: Boom na babski biznes IP: 212.244.186.* 30.03.06, 13:07
              Ja też nie mam żadnego mężczyzny w otoczeniu, który byłby w wojsku. Być może wiąże się z tym, że wszyscy mają studia, a wielu doktoraty.
              Ja uważam zmuszanie kobiet do przechodzenia na wcześniejszą emeryturę za przejaw dyskryminacji. Nawet zarabiając tyle co koledzy i tak będę biedniejsza na starość.
              Kwestia urlopów macierzyńskich - to oczywiste, że są wliczane do lat pracy, gdyż na tych "urlopach" jest harówka od rana do rana, a bez dzieci nikt nie będzie robił na też twoją emeryturę. Tak więc są one uzasadnione społecznie. Dzieci nie da się urodzić, połozyć gdzieś z boku i iśc do pracy.
              Co innego urlopy wychowawcze, one powinny byc przymusowe dla matek i ojców. Po równo. Wtedy skończy się problem z zatrudnianiem kobiet, a panowie będą mogli "skrócić sobie obowiązki" i dłużej pobyć sobie z potomkiem.Nie będę złośliwa i nie powiem "odpocząć".
            • Gość: kamień Re: Boom na babski biznes IP: 195.127.59.* 30.03.06, 17:44
              Dyskusja nad urlopem macierzynskim jest bez sensu jak nad wojskiem. Mezczyzna
              NIE MUSI rodzi dzieci, wiec niech pojdzie chociaz na trzy miechy do woja.
              Niektore kobiety CHCA isc do wojska i ida,potem moga tez urodzic dziecko.
              Wilelu facetow NIE CHCE i nie idzie do woja, a dzieci tez nie rodzi. A jak
              napisala kolezanka ponizej - dziecko, jego rozwoj, wychowanie- to nie fanaberia
              glupich kobietek tylko przyszlosc spoleczenstwa - w tym twoja.
    • Gość: GOŚĆ A może... IP: *.aster.pl 30.03.06, 11:37
      A może my faceci powinniśmy się zastanowić dlaczego kobiety chcą tworzyć takie
      miejsca i z nich korzystać? Może trzeba wyciągnąć wnioski i pomyśleć krytycznie
      o naszym zachowaniu?
      • plus_k Re: A może... 30.03.06, 11:44
        nareszcie :) jeden myślący facet.
        Nie moge uwierzyć, chyba że jednak jesteś kobietą ?
        • Gość: GOŚĆ Re: A może... IP: *.aster.pl 30.03.06, 11:50
          Jestem facetem (jestem tego pewny:-)))
      • Gość: Grrr Re: A może... IP: 217.153.224.* 30.03.06, 12:05
        Wg mnie zachowanie jest bardzo rozne, z tym ze wiadomo ze idac do pubu mozna
        nastawic sie na glosne zachowanie towarzystwa przy piwie, natomiast wybierajac
        kawiarnie badz lodziarnie z reguly mozna spedzic czas w ciszy i spokoju.
        Wybierajac szkole jazdy mozna wybrac instruktora - nikt tego nie broni.
        Natomiast nie bylo tak, ze w ktoryms z tych miejsc panuje sztywna segregacja.
        Teraz natomiast sie okazuje ze "facet to swinia" wiec kobitki napija sie kawusi
        w kulturalnej kawiarni, bo przeciez te dla wszystkich sa be... Natomiast na
        chamskie zachowanie kobiety oczywiscie trafic nie mozna, prawda? (przypominam o
        dziekanatach, urzedach i innych takich...) E tam... :) Widze ze zawsze ktos
        bedzie chcial podzielic wszystkich na "swoich" i "onych" :(
        • plus_k Re: A może... 30.03.06, 12:12
          Chyba nie zrozumiałeś tematu (no cóż, w końcu jesteś facetem).
          Nie chodzi o damski szowinizm ale o babski biznes.
          • Gość: Grrr Re: A może... IP: 217.153.224.* 30.03.06, 12:31
            Rozumiem ze babski biznes to biznes kierowany przez kobiety. W takim razie lapie
            sie na to np. firma Heinz. A biznes prowadzony przez kobiety tylko dla kobiet
            podpada juz bardziej pod szowinizm, prawda? Czy znowu czegos nie zrozumialem?
            Gdyby powstal biznes prowadzony przez facetow tylko dla facetow, albo przez
            katolikow tylko dla katolikow, albo przez murzynow tylko dla murzynow to bylby
            chyba szowinizm? Moze wyjasnij roznice?
            • plus_k Re: A może... 30.03.06, 13:57
              Miałam na myśli treść artykułu a nie Twoją opinię.
              No cóż - znowu męski punkt widzenia prblemu.
              A tak swoja droga to chyba szowinizm się mnoży, bo
              1. męskie kluby tylko dla męskiego gatunku istniejąjuż od wieków;
              2. koscioły są chyba tylko dla katolików;
              3. murzyni, muzułmanie, indianie też maja swoje przybytki, przeznaczone
              wyłącznie dla płci męskiej.

              Dlaczego oburza Was to, że kobiety chcą miec cos dla siebie ?

              Pozdrawiam kobieco :)
              • Gość: leming A moze nie. IP: *.aster.pl 30.03.06, 14:22
                > 1. męskie kluby tylko dla męskiego gatunku istniejąjuż od wieków;

                Chcialas powiedziec: NIE istnieja.

                > 2. koscioły są chyba tylko dla katolików;

                Nikt nie wyrzuci z kosciola nie-katolika, ani nie zabroni mu wstepu.

                > 3. murzyni, muzułmanie, indianie też maja swoje przybytki, przeznaczone
                > wyłącznie dla płci męskiej.

                Murzyni? Watpie. Indianie??? Tym bardziej. Muzulmanie? Owszem, i mozna nad tym
                ubolewac, ale w Polsce takich miejsc nie ma.

                > Dlaczego oburza Was to, że kobiety chcą miec cos dla siebie ?

                Dlatego, ze w swietle obowiazujacego w Polsce prawa mezczyzni nie maja niczego
                "dla siebie". Stworzcie klub, do ktorego nie bedziemy CHCIELI przychodzic, a nie
                taki, do ktorego ZABRONICIE nam wstepu. Wtedy - nie ma sprawy.
                • Gość: ma-ryja Re: A moze nie. IP: *.dip.t-dialin.net 30.03.06, 15:47
                  Dlatego, ze w swietle obowiazujacego w Polsce prawa mezczyzni nie maja niczego
                  "dla siebie". Stworzcie klub, do ktorego nie bedziemy CHCIELI przychodzic, a nie
                  taki, do ktorego ZABRONICIE nam wstepu. Wtedy - nie ma sprawy.

                  tak mysli pisiorek, ktory jest niedowartosciowany i ma kompleksy mniejszosci.
                  Wszyscy zloszcza sie na kacze kurduple, ze wszystko chca kontrolowac, wszedzie
                  wesza spisek, bo maja Kompleksy. Rowniez i wiekszosc tzw. mezczyz, ktorzy wlezli
                  na to forum sa zakomleksieni, bo ta bojazn i uciekanie sie do konstytucji i
                  zapisanej w niej rownosci, to tylko bojazn przed utrata kontroli i wietrzenie
                  nastepnego spisku. Wyluzuj sie facet, jak twoja kobieta zechce cie opusic, to
                  zrobi to, nie bywajac w tego typu przybytkach. Ja raczej widze inny problem, ona
                  nie potrafi cie opuscic, chocbys ja bil i katowal, bo nie ma dokad pojsc i sie
                  schronic. Bo do knajpy dla kobiet napewno nie pojdzie.
                  • Gość: leming Re: A moze nie. IP: *.aster.pl 30.03.06, 17:49
                    > tak mysli pisiorek, ktory jest niedowartosciowany i ma kompleksy mniejszosci.

                    ???

                    > Wyluzuj sie facet, jak twoja kobieta zechce cie opusic, to zrobi to, nie
                    > bywajac w tego typu przybytkach. Ja raczej widze inny problem, ona nie potrafi
                    > cie opuscic, chocbys ja bil i katowal, bo nie ma dokad pojsc i sie schronic.

                    Jezu... Nikogo nie bije ani nie katuje. Nikt nie chce ode mnie odejsc, bo nikogo
                    w tej chwili nie mam. O czym ty, u licha, piszesz???
                    Ja twierdze tylko, ze tworzenie knajp czy silowni "nur fur Damen" (wybacz brak
                    umlautu) to dyskryminacja. A twoj... wywod, powiedzmy, nie zawieral zadnego
                    kontrargumentu. Ba, wrecz rozmijal sie z tematem.
    • Gość: Monika Re: Boom na babski biznes IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.06, 11:54
      czy zna ktoś urządzenia Lady-Comp do antykoncepcji tylko dla Pań?
      • el_p Powodzenia 30.03.06, 12:13
        Chca, to maja co za problem? Jesli czuja taka potrzebe, to rynek na nia
        odpowiada i zaspokaja ja. Proste i bez emocji prosze.
        Szkoda tylko ze "spece od marketingu" sprowadzaja wszystko do zmiany koloru na
        rozowy:)
      • wloaleks Re: Boom na babski biznes 20.04.06, 12:31
        ja znam a nawet stosuje i jestem zadowolona.
      • pammiradom30 Re: Boom na babski biznes 01.06.06, 10:58
        Witam,
        dostałam Lady-Comp od męża na urodziny (też sobie prezent znalazł, ale ok).
        Dobre urządzenie, sprawdza się! Nie biorę dzięki temu tabletek i schudłam 3 kg!
        Ogólnie polecam... aczkolwiek i tak wolałam złoto :)
    • Gość: leming Zawoalowana dyskryminacja IP: *.aster.pl 30.03.06, 12:34
      Proponuje jeszcze specjalistyczne uslugi tylko dla bialych - bo bez Murzynow,
      Arabow itp. czujemy sie pewniej. Nikt nie patrzy kosym okiem. Albo lokale, gdzie
      gejom i lesbijkom wstep wzbroniony. Bez nich tez poczujemy sie lepiej. A moze by
      tak wszystkich, ktorzy nas draznia, po prostu z Polski powyrzucac?
      Co wy na to, drogie panie?
      • kapii1 Re: Zawoalowana dyskryminacja 30.03.06, 13:03
        haha ! 10/10 Leming! brawo!

        skoro boje się reakcji np.Murzyna czy Araba gdy zobaczy mój biust , nogi i
        blond włoski , może zakazać im przejazdu środkami komunikacji miejskiej.

        Albo założyć firme "Autobusy" z napisem - "Murzynom i Arabom wstęp wzbroniony"
        Ciekawe jaka będzie reakcja?;)

        Ja jako kobieta wstydze się za te głupie idiotki.
    • Gość: Dawid Re: Boom na babski biznes IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.06, 13:09
      Chciałbym zobaczyć reakcje mediów po otwarciu knajpy "tylko dla Polaków", albo "tylko dla białych".

      "Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny." - Konstytucja RP, art. 32 pkt 2
    • Gość: Jonek Re: Boom na babski biznes IP: *.e-wro.net.pl 30.03.06, 13:10
      Baby mają kompleksy za kierownicą przed mężczyznami a w swoim grinie czują sie
      pewniej ale to wcale nie oznacza że są dobrymi kierowcami.
      • Gość: gosciowa Re: Boom na babski biznes IP: *.pptp.stw-bonn.de 30.03.06, 13:31
        no naturalnie! bo jak reaguje facet siedzacy obok uczacej sie jazdy kobiety?
        drze ryja, ze mu auto zepsuje! dlatego panie wola towarzystwo innych pan, ktore
        wytlumacza, uspokoja, pokaza, ze wcale nie jest straszne.

        a urlop maciezynski to zaden urlop tylko ciezka praca, ktorej niestety zaden
        facet nie potrafi docenic (dopoki sam sie nie przekona).

        ja nadal nie rozumiem dlaczego sie niektorzy tak oburzaja. i te teksty o
        niedowartosciowaniu - to jest normalnie zlosliwie obrazliwe, bo WY niepotraficie
        sie z tym pogodzic, ze kobiety WRESZCIE ROBIA COS DLA SIEBIE zamiast was nianczyc
        • kapii1 Re: Boom na babski biznes 30.03.06, 13:39
          ze kobiety WRESZCIE ROBIA COS DLA SIEBIE zamiast was niancz
          > yc


          tak własnie chcą spece od marketingu , zeby o tym całym biznesie kobiety tak
          myslały.Jestes strasznie naiwna!

          liczą tylko na rozgłos , szybki zysk w początkowej fazie biznesu, a potem i tak
          trzeba bedzie się "posilać" kazdym klientem; facetem , Czarnym,Czerwonym, itd.
          kobiety są naiwne, niedowartosciowane i bardzo łase na pochlebstwa.Kazdy o tym
          wie, a spece od marketingu najbardziej.
          Czy faceci przejmują sie duzym brzuchem w 90% NIE!!!
          kobiety kupują wszysko , aby mieć : gładka skore, puszyste włosy, wąska talie,
          ładne paznokcie itp.itd.
    • Gość: Macho Re: Boom na babski biznes IP: 194.73.213.* 30.03.06, 13:22
      Firmy samochodowe takie jak Porsche, Ferrari, Mercedes, BMW, Maserati, Bugatti,
      Bentley powinny w ogole wprowadzic calkowity zakaz sprzedazy swoich samochodow
      babom. Wszystkie wymienione marki sa samochodami sportowymi tylko i wylacznie
      dla mezczyzn! Ponadto producenci samochodow terenowych powinni zrobic to samo
      powod baba nie pasuje i koniec! Ponadto wyglada jak down za kierownica tak
      wielkiego samochodu. Wszystkie kluby te elitarne to samo.
      • Gość: ab Re: Boom na babski biznes IP: *.e-wro.net.pl 30.03.06, 13:41
        Proponuje calkowita izolacje mezczyzn - do pelni szczescia potrzeba jeszcze
        tylko Babskich Salonow z usluga premium "Strap-On party for jor pleszyr"
    • Gość: mac A ja to brzydko mówiąc olewam IP: 193.59.95.* 30.03.06, 13:50
      Nie rozumiem po co ta dyskusja, na szczęście jest równouprawnienie, każdy z nas
      zarówno kobieta jak i mężczyzna ma równe prawa i obowiązki. Ludzie zakazy w
      stylu wstęp tylko dla kobiet, wstęp tylko dla mężczyzn lub inne wysokich
      chudych blondynów i łysych nie maja żadnego znaczenia. Prawo zabrania
      dyskrymiancji więc jeżeli ktoś ma ochotę wejść do takiego miejsca to wejdzie i
      będzie z niego korzystał nik mu nie zabroni, a jeżeli właściciel takiego
      przybytku nie pozwoli na to, to są sposoby by za pomocą prawa zmusić go do
      tego. Myślę że mało który właściciel zaryzykuje medialną nagonkę, która prędzej
      czy później i tak go zniszczy. Więc podkreślam nie przejmujcie się takimi
      zakazami bo one są tyle warte co napis w szatni "Za pozostawione ubrania nie
      ponosimy odpowiedzialności". Ponadto myślę że z takimi zakazami będzie jak
      zakazem palenia w lokalach. Pamiętacie ilu było hojraków którzy mówili że nikt
      im nie bedzie w ich lokalu nakazywał lub zakazywał palenia. I co dostosowali
      się. Dlatego mówię luz i spokój. Wiele razy rozmawiałem z żoną na temat lokali
      itp. tylko dla kobiet i wiecie co powiedziała, że dla niej to jest największa
      głupota, że w większości takich miejsc jest żałosna atmosfera. Myslę, że
      panowie też potwierdzą, że na osławionych męskich spędach też jest żałośnie.
      Inna sprawa że ludzie potrzebują pobyć w toważystwie osób o tej samej płci bo
      taka jest nasza natura i bardzo dobrze. Odrębną sprawą jest zachowanie się osób
      tej samej płci we własnym gronie. Stereotypy że mężczyźni są grubiańscy itd.
      idt. są tylko po części prawdziwe. Uwieżcie mi że widziałem kilka razy kobiety
      bawiące się w swoim gronie, które zachowywały się wcale nie lepiej i też
      zaczepiały mężczyzn. Podsumowując nie ma co strzępić języka nad lokalami bądź
      firmami dla pań bo jest to moda, która minie, a przejmowanie się zakazami
      wchodzenia jest śmieszne bo one są bez znaczenia. Można nakazać człowiekowi
      żeby przyszedł do lokalu w określonym ubraniu bo to może wykonać każdy ale nie
      można kazać zmienić płci bądźmy poważni.
      • Gość: Grrr Re: A ja to brzydko mówiąc olewam IP: 217.153.224.* 30.03.06, 14:08
        Zgadzam sie w 100%!
        • siamlady Świat "na obcasach" 30.03.06, 14:43
          Jestem za tolerancją!
          To miłe, że są chętne panie, dzieki którym Babska Autoszkoła sie rozwija,
          widocznie niektórym kobietom jest potrzebna segregacja płciowa, aby szybciej
          się nauczyć czy lepiej poczuć. Jest wolny rynek, i widocznie ma to rację bytu.

          Ja jednak osobiście nie chcę się "uróżawiać".
          Nie chcę różowej nokii, perłowej konsoli, laptopa z lusterkiem kosmetycznym,
          nie czytam 'lieteratury na obcasach' a jazdy uczyłam się u najbardziej
          szowinistycznego instruktora ( dzieki temu zdałam szybciej). Nawiasem mówiąc,
          na siłowni poznałam kiedyś swojego narzeczonego, i dziś cieszę się, że widzę
          tam nie tylko ładne kobiety.

          Chciałabym, aby kiedyś moja córka skutecznie zmierzyła się w przyszłości w
          świecie mężczyzn z konkurencją, jaką mamy, czy chcemy czy nie. Dlatego nie będę
          jej zamykać w bezpiecznym "babskim świecie".
          • Gość: ma-ryja Re: Świat "na obcasach" IP: *.dip.t-dialin.net 30.03.06, 15:37
            "Chciałabym, aby kiedyś moja córka skutecznie zmierzyła się w przyszłości w
            świecie mężczyzn z konkurencją, jaką mamy, czy chcemy czy nie. Dlatego nie będę
            jej zamykać w bezpiecznym "babskim świecie".

            Droga siamlady, ja tez tak kiedys uwazalam, ze chce sie mierzyc z mezczyznami,
            bo przeciez lepsza jestem i wygram kazdy konkurs, ktory zdobywaja najlepsi.
            Wiele razy sie sparzylam i po wielu latach nabijania sobie guzow stwierdzilam,
            ze racje mialy kobiety walczace o prawa, kiedy zazadaly kwoty 40% dla kobiet.
            Tak to jest, na uklady nie ma rady i to wszedzie, a juz szczegolnie w tzw.
            Europie Wschodniej. Ja wiem, ze zarowno mezczyznie jak i kobiety pojda tu na
            barykady. To jest kwestia czasu, aby sie mezczyznie do tego przyzwyczaili, a
            potem mozna spuscic z tonu. Tak jest na Zachodzie. Dzisiejsze kobiety oczywiscie
            nie chca miec nic wspolnego z "walczacymi" feministkami, bo prawa, ktore
            wczesniejsze pokolenia kobiet wywalczyly sa dla nich oczywistoscia. Ta fala
            powoli przychodzi do Polski i dopoki panie same nie beda ze soba solidarne, to
            niewiele sie zmieni. Machos dobrowolnie nie ustapia. I jeszcze jedno - wy drogie
            panie i kobieta jestescie matkami i macie bardzo duzy wplyw na to, czy z waszego
            synusia macho wyrosnie a z coreczki laleczka barbie czy nie. Zrobcie juz dzis
            cos dla siebie, wychowujac odpowiednio wasze dzieci.
            • siamlady Re: Świat "na obcasach" 31.03.06, 12:06
              droga Ma-ryjo,
              nie mam nic przeciw inteligentnym feministkom i solidarności z nimi, w wielu
              postulatach. Jestem w ogóle ZA solidarnościa kobiecą.

              Jestem tylko ( w swoim przypadku, ponieważ znowu: nie przeszkadza mi w ogóle że
              inne kobiety są inne niż ja) za dalece rozumianą koedukacją. Lepiej się
              ścieramy, uczymy i jesteśmy skuteczniejsze wspólgrając z mężczyznami niż
              startując z odzielnego, babskiego skrzydła.
              Mówię to z perspektywy swoich 30-paru lat i doświadczenia w "babińcu" ( 3 lata
              w żeńskiej klasie). należe do koniet kóre bardzo lubią towarzystwo innych
              kobiet i mają wile przyjaciółek. Natomiast oddzielne kluby, kawiarnie ,szkoly,
              siłownie - nie, nie dla mnie.
      • Gość: azazel Re: A ja to brzydko mówiąc olewam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.06, 15:05
        zgadzam się. Tyle, że już była sprawa sądowa przeciwko lokalowi "Babie lato",
        gdzie mężczyźni, żeby wejść muszą założyć jakieś kretyńskie, ośmieszające
        peruki i ... "Babie Lato" wygrało. Sąd w argumentacji stwierdził, że jak mu nie
        pasowały tamte mógł przyjść ze swoją. Żałosne.
    • Gość: Brawo panie Re: Boom na babski biznes IP: *.aster.pl 30.03.06, 15:58
      w Was przyszlosc swiata
    • Gość: boombka Re: Boom na babski biznes IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.03.06, 16:16
      Zabawne bo jeszcze nie tak dawno dążono do koedukacji;)Czyżby pomysł okazał się
      nietrafiony? Poza tym kobieta zmienną jest i teraz marzy nam się wykluczenie
      (stopniowe) mężczyzn ze wszystkich dziedzin życia społecznego. Na szczęście to
      nie moje marzenia i mówię: nie dzielmy barów jak toalet:)Zrestą facetów
      najlepiej podrywa się w barach, na siłowni itp:>
    • the.gypsy Re: Boom na babski biznes 30.03.06, 16:51
      wprowadzic damskie karty kredytowe , platnicze i pieniadze.
    • aardwolf Aspekt techniczny 30.03.06, 16:56
      Nie mam nic przeciwko, ale ciekawi mnie jak technicznie funkcjonuje "knajpa
      niedostepna facetom". Czy w wejściu stoi bramkarz (bramkarka?)? Jedyny przykład
      knajpy dla kogoś niedostępnej widziałem w filmie "Od zmierzchu do świtu"
      (Pmiętne słowa: "This bar is for bikers and truckers only. You, get out!"). Czy
      może tak jak w filmie Gattaca przy wejściu jest automat badający krew który nie
      otwiera drzwi jeśli wykryje ślady chromosomu Y?
    • Gość: agak77 Re: Ladies Gym IP: 5.5.* / *.proxycache.rima-tde.net 30.03.06, 17:54
      a ja chodze do silowni tylko dla pan :)
    • Gość: Paweł Babska Autoszkoła IP: *.85-237-191.tkchopin.pl 30.03.06, 21:32
      A ja świadomie wybrałem Kasię na swoją instruktorkę gdyż uznałem, że lepiej
      dogadam się z kobietą niż z facetem. I tak właśnie bylo. Nauka szła łatwo i
      spokojnie. Kasia jest świetnym instruktorem i dzięki niej zdałem egzamin za
      pierwszym razem!
      Pozdrawiam serdecznie i życzę dalszych sukcesów!
      Paweł
      • aniolek7772 Re: Babska Autoszkoła 31.03.06, 20:13
        Bo Kasia jest świetna w tym co robi
        Brawa dla p.Kasi
    • Gość: A Re: Boom na babski biznes IP: *.chello.pl 02.04.06, 10:40
      a taka szkolka babskiego prawka w warszawie to gdzie jest? ktos wie? :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka