Dodaj do ulubionych

Bat na pracodawcę

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.04.07, 15:44
Nareszcie coś co może wymusić na pracodawcach poszanowanie praw pracownika.
Obserwuj wątek
    • Gość: bartek Bat na pracodawcę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.04.07, 15:53
      p.Derewecki z firmy "Witaker" tłumaczy się że może płacić dopiero wtedy gdy
      wpłyną pieniądze, a czy mnie ktoś rozgrzeszy gdy z tego powodu nie opłacę w
      terminie różnych płatności. Muszę zapłacić karne odsetki, dlatego popieram tą ustawę
      • Gość: pit Re: Bat na pracodawcę IP: *.ssp.dialog.net.pl 10.04.07, 18:04
        Popieram, teraz było bezprawie a tak przynajmniej będzie się opłacało sądzić.
        Ludzi nikt nie pyta czy mają na czynsz czy nie. Od razu sprawa do sądu komornik
        itd. Tak więc pracodawcy tak samo powinni odpowiadać.
        • Gość: Marco Re: Bat na pracodawcę IP: *.magma-net.pl 16.04.07, 02:11
          A myslisz, ze pracodawca nie płaci odsetek, jak sie opóźni w banku, ZUSie itp?
          Jak sprzedaję bułeczki za gotówkę, to problemu być nie powinno, ale jak sprzedaję np. coś dla państwowych szpitali, to nie wiem kiedy dostanę pieniądze.
          Dodatkowa kara finansowa wtedy może rzeczywiście załatwić firmę (i jej pracowników)
          • zuzur Re: Bat na pracodawcę 26.04.07, 07:52
            To niech się postara (pracodawca). W końcu to jego obowiązek. Jak ktoś sobie
            nie radzi ze sprzedażą dla szpitali, to niech uprawia pietruszkę, a nie niszczy
            rynek. Takich "pracodawców" zlicytowałbym w pierwszej kolejności. Co to w ogóle
            za tłumaczenie? Jak nie potrafisz sprzedawać na przedpłaty, to nie sprzedawaj.
            I jeszcze wciągasz w to pracowników. Przecież to pracownicy, a nie wspólnicy.
            Ciekawe, czy zyskami też się podzielisz?
        • Gość: inwalida Re: Bat na pracodawcę IP: 88.156.63.* 26.04.07, 10:24
          proszę o sprawdzenie Zakładów Pracy chronionej na Jarotach -tam dopiero są
          przekręty
      • palestina1 Polak to z zasady 16.04.07, 08:03
        mściwa i zawistna bestia.Pracownik doniesie,pracodawca zredukuje etat.
    • Gość: black Re: Bat na pracodawcę IP: 82.139.30.* 10.04.07, 20:36
      Sama ustawa sprawy nie załatwi - potrzebni są jeszcze ludzie wyposażeni w
      odpowiednie uprawnienia.
      Ci ludzie to inspektorzy pracy, którym ta ustawa odbiera przymiot organu.
      Decyzje ma podejmować w I intancji Okręgowy Inspektor Pracy a w II instancji -
      Główny Inspektor Pracy.
      Życzę powodzenia i już współczuję pracownikom i ... pracodawcom też.-:)
    • Gość: tomas Re: Bat na pracodawcę IP: 212.76.37.* 11.04.07, 09:44
      daj Boze zeby ta ustawa weszla w zycie bo kazdy z nas ma dosc nie uczciwych
      pracodawcow zanizanie skladek ZUS to nagminna praktyka kazdy na tym traci i
      panstwo i my... "jednak pracodawcy nie są zachwyceni i twierdzą, że tak wysokie
      kary są nieuzasadnione i doprowadzą do upadłości wielu firm"
    • pyzz Re: Bat na pracodawcę 11.04.07, 12:25
      W tym miejscu domagam się, aby zwrócić podobną uwagę na wykorzystywanie w Polsce
      doktorantów.
      Są to ludzie, którzy są oficjalnie na etacie "tego co się uczy", a w praktyce to
      pracownicy, którzy co gorsza są tak naprawdę głównym źródłem nielicznych i tak
      innowacji.
      • p.m Re: Bat na pracodawcę 12.04.07, 14:22
        To i tak g.. da. Inspektorzy PIP wezmą tylko większą kasę od pracodawców i nic sie poza tym nie zmieni.
        Znam interwencje PIP z autopsji.
        Skarga ustna > Pan inspektor PIP mówi: Tak oczywiście bardzo źle robią >skarga piemna> pan inspektor jedzie na kontrolę>(ma 30 dni na odpowiedź)> odpowiedź wysłana po 40 dniach, a w liście data ostatniego dnia terminu jaki go obowiązywał >a w odpowiedzi wymijająco że z jednej strony źle ale jednak był jakiś wyrok SN (co nie stanowi prawa w odróżnieniu od Orzeczenia Sędziów SN) i d**a. W sądzie pani sędzina oddaliła pozew bo jak napisała w uzasadnieniu wyroku "pracodawca miał dobre intencje (zwalniając moją żonę po wypadku przy pracy i z dniem urodzenia dziecka) Na sądzie nie zrobilo żadnego wrażenia ewidentne składanie fałszywych zeznań przez pracodawcę.POLSKIE SĄDOWNICTWO TO JESCZE WIĘKSZA KORUPCJA NIŻ POLITYKA. Tu już mogą tylko pomóc siły wyższe.( co interesujące ok pół roku po zakończeniu sprawy u adwokata pracodawcy stwiedzono nowotwór i bardzo szybko przeniósł się na tamten świat)
    • mcozio no to pojade po ustawie 12.04.07, 16:20
      1 - jesli pracownik podpisuje umowe na najnizsza place,min zus itp a dostaje
      polowe kasy pod stołem to jego wina a nie pracodawcy, nie da sie tego udowodnic.

      2 - zmiejszczy koszty a pensje wzrosna i nie bedzie trzeba na lewo zatrudnia
      albo na min umowy

      3 - pensja w ratach - jak UK - przynajmniej nie przepija w pare dni całosc

      4 - bezrobocie 14% tylko w liczbach, ja stawiam na mniej niz 10% a resza
      kurowniowe ciagne na lewo..

      • Gość: daro Re: no to pojade po ustawie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.04.07, 17:17
        Bardzo dobrze że w końcu będzie bat na pracodawców , to co się dzieje w tej
        chwili to jest zwyczajne niewolnictwo .Pracodawca który łamie przepisy
        zasługuje na więzienie .Jak straci firmę i pójdzie do pracy u kogoś to się
        przekona jak się pracuje w wolne i święta bez zapłaty za nadgodziny.Do tej
        pory sami jeździli na wakacje korzystali z pieniędzy które się należały
        pracownikom ,ale mam nadzieje że niedługo sami będą musieli zakasać rękawy i
        pracować w wolne niedziele ,po godzinach bez urlopów .Bo jak się chce dorabiać
        to z pracy własnych rąk lub należycie wynagradzać pracowników .Co ja zrobię ze
        swoją ciężko zarobioną pensją to jest moja sprawa a nie pracodawcy .Jak
        podzielić najniższą pensje na tygodniówki ? Koń by się uśmiał.
      • Gość: barnabiszon Re: no to pojade po ustawie IP: *.aster.pl 16.04.07, 07:24
        Niestety sam sobie zaprzeczasz. Nie tylko pozwalasz pracodawcom okradać skarb
        państwa to jeszcze uważasz że pracownicy mają prawo wyboru. A przecież w
        internecie ciągle można przeczytać o tych bezrobotnych nierobach, nie chcących
        pracować za 900 PLN. Zmniejszenie kosztów pracy ? A może po prostu napisz co
        należy pracownikom i ich rodzinom odebrać ! Pensja w ratach :~>>> Napisz że w
        trzecim tygodniu kwietna zapłacę za 2-gi tydzień marca. Bo nie mam złudzeń, że
        wynagrodzenia były by wypłacane tak samo terminowo jak w UK - nie między Odrą i
        Bugiem !!! Wysokość bezrobocia jest faktycznie dyskusyjna, z jednej strony
        pracujący na czarno ale zarejestrowani jako bezrobotni a z drugiej strony
        bezrobotni wykreśleni z list ze względu na nieterminowe zgłoszenie się do UP
        lub odmowę podjęcia pracy ( np: w sortowni odpadów). I zapominasz że kuroniówka
        to historia - przecież 86% bezrobotnych nie ma do niej prawa!
        • Gość: gm Re: no to pojade po ustawie IP: 194.150.250.* 16.04.07, 09:26
          Koszty pracy to nie tylko płace ale inne haracze ściagane przez panstwo a
          związane z pracą. Zatrudnienie pierwszego pracownika to dopust Bozy i
          ściągnięcie sobie na kark licznych kontroli .Kuroniówki być może nie ma ale
          ubezpieczenie zdrowotne kosztuje 254 zł
          www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=2&dzialnr=1&artnr=1443 . Państwo
          niestety jest tak pazerne , że zabierze wszystko co może nie oferując nic w
          zamian ( no może mocno obłożony pensjonat i igrzyska w Sejmie). Moze nie wszyscy
          jeszcze zauważyli ale nadchodzi dyktat pracownika a nie pracodawcy i takie
          rozwiazania sa tylko zagrywka polityczna i pretekstem do nasilenia kontroli.
    • Gość: WEZYR Bat na pracodawcę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.04.07, 21:11
      Jak to "kary nie uzasadnione" a brak wypłaty jest uzasadniony niemożność zakupu
      jedzenia dla rodziny????
      • Gość: kafka Re: Bat na pracodawcę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.04.07, 08:52
        a może by tak Wyborcza zajęła się również solidnością PRACOWNIKóW??! Bo
        osobiście mam wielki problem,żeby znależć w tym kraju młodą osobę UCZCIWą I
        CHęTNą DO PRACY!! Biedni, ciemiężeni pracownicy!! ojejej, jak mi przykro! Ludzie
        w tym kraju dzielą się na dwie grupy: pierwsza to pracownicy Biedronek i im
        podobni:dają się wykorzystywać na potęgę, najczęściej przez wielkie korporacje
        (np.Biedronka). Ci ludzie niestety nie czytają GW.
        Jest też druga grupa: śWIęTE KROWY, które jeszcze zanim pokazą CV żądają
        komórki, laptopa i niebotycznej pensji! no i oczywiście niesamowicie znają swoje
        PRAWA, szkoda tylko,że nie widzą swoich OBOWIąZKóW!!!
        • Gość: ieen Re: Bat na pracodawcę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.04.07, 10:18
          To powiedz, proszę, do czego szukasz tej osoby, jakie masz wymagania i ile
          chcesz jej zapłacić.
          • Gość: mreck Re: Bat na pracodawcę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.04.07, 15:02
            a ja właśnie zwalniam ostatniego pracwnika i teraz będe musiał trzymać jego
            akta osobowe 50 lat.
            życie.
            moja rada dla poczatkujacych przedsiebiorców:
            zanim zatrudnisz pierwszego pracownika -powies sie.
            będzie łatwiej.
        • Gość: Pracodawca Re: Bat na pracodawcę - spójrzmy na to tak..... IP: *.torun.mm.pl 14.04.07, 10:01
          Super że ktoś dostrzega ten ujmijmy to "malutki" problemik - w tym kraju kto
          chce pracować to pracuje, kto jest specjalistą - dobrze zarabia.. no a nie
          ukrywajmy, że większa cześć naszego społeczeństwa - którą wymaga owych komórek,
          laptopów itp to mierni pracownicy.... Szkoda, że nikt nie wpadł na pomysł żeby
          np obniżyć stawki ZUS i skorygować koszty utrzymania firmy.... Ale po co
          prawda??? Przecież wszyscy pracodawcy to złodzieje i tylko żerują na biednym
          państwie i BIEdnych pracownikach........
          A tak na marginesie - bardzo bym chciała pracować w firmie pomysłodawcy tej
          nowatorskiej ustawy - czy ktoś wie, gdzie mogę się u niego zatrudnić??? chętnie
          złożę CV - zobaczymy czy mnie przyjmie.. i na jakich warunkach????
          pozdrawiam wszystkich - pracodawców i mądrych pracowników
          • Gość: gm Re: Bat na pracodawcę - spójrzmy na to tak..... IP: 194.150.250.* 16.04.07, 09:50
            To chyba trzeba sie zgłosić do Prezydenta RP
        • gazetaaapl Re: Bat na pracodawcę 14.04.07, 12:26
          Gość portalu: kafka napisał(a):

          > a może by tak Wyborcza zajęła się również solidnością PRACOWNIKóW??! Bo
          > osobiście mam wielki problem,żeby znależć w tym kraju młodą osobę UCZCIWą I
          > CHęTNą DO PRACY!! Biedni, ciemiężeni pracownicy!! ojejej, jak mi przykro!
          Ludzi
          > e
          > w tym kraju dzielą się na dwie grupy: pierwsza to pracownicy Biedronek i im
          > podobni:dają się wykorzystywać na potęgę, najczęściej przez wielkie korporacje
          > (np.Biedronka). Ci ludzie niestety nie czytają GW.
          > Jest też druga grupa: śWIęTE KROWY, które jeszcze zanim pokazą CV żądają
          > komórki, laptopa i niebotycznej pensji! no i oczywiście niesamowicie znają
          swoj
          > e
          > PRAWA, szkoda tylko,że nie widzą swoich OBOWIąZKóW!!!
          Ja mam inaczej! Moge sie rowniez u Pana/Pani zatrudnic. Ma II przce i
          szczesliwie nie jestem mloda absolwentka czegokolwiek. Im akurat we lbach sie
          poprzewracalo. Natychmiast zwalniac i dalej szukac, bo czesc jeszcze ma olej,
          takt, wyczucie i checi. Pozdrawiam.Ssssss
    • xaliemorph Bat na pracodawcę 13.04.07, 15:07
      Ja trochę poidealizuję/pofilozofuję inaczej. Skoro pracodawca miga się od wypłaty, i nie dał mi jej w wyznaczonym terminie to po prostu mnie okradł. Okradł mnie z odpowiedniego wynagrodzenia, gdyż ja mu sprzedałem swój produkt-pracę w odpowiedniej umowie. On za nią nie zapłacił więc ukradł mi wartość mojej pracy. Wobec tego dobra byłaby możliwość oskarżenia takiego nieuczciwego pracodawcy z powództwa cywilnego o kradzież, tak by zagrozić mu nawet 2 letnią odsiadką w sądzie.

      Ale gratuluję zmian, i oby surowe kary dla nieugiętych szuji były często stosowane (zawsze może okazać skruchę, ale są też tacy co idą w zaparte do upadłego).
      • Gość: Tomek Re: Bat na pracodawcę IP: *.ipslin.dsl-w.verizon.net 16.04.07, 03:06
        > Ja trochę poidealizuję/pofilozofuję inaczej. Skoro pracodawca miga się od
        > wypłaty, i nie dał mi jej w wyznaczonym terminie to po prostu mnie okradł.

        Nie do końca. Nie spłacił długu w terminie. To co innego niż kradzież. To tak
        jak nieopłacenie czynszu za mieszkanie właścicielowi, który to mieszkanie
        wynajmuje. On też może żyć z tego dochodu, tak samo jak pracownik. Za to jednak
        nie ma 3 lat więzienia. Powinny być tylko karne odsetki. Zresztą normalnie z
        długami jest tak, że nie zawsze trzeba je spłacać, bo można np. zbankrutować.

        Ustalanie olbrzymich kar (m.in. więzienia) wyjątkowo dla pracodawców to chwyt
        czysto populistyczny, w stylu leninowskim - pracodawcę można traktować źle bo to
        przecież burżuj.
        • Gość: Tomek Re: Bat na pracodawcę IP: *.ipslin.dsl-w.verizon.net 16.04.07, 03:12
          Oczywiście nie tylko karne odsetki, ale też działalność komornika, który z firmy
          ściąga długi. Ale nie kara więzienia.
        • Gość: maniek Re: Bat na pracodawcę IP: *.who.vectranet.pl 16.04.07, 09:13
          Dług powiadasz? To w takim razie czemu nie ma odsetek karnych?
          • Gość: Tomek Re: Bat na pracodawcę IP: *.ipslin.dsl-w.verizon.net 16.04.07, 09:17
            Nie wiem. Powinny być.
          • Gość: arek Re: Bat na pracodawcę IP: 80.48.49.* 24.04.07, 21:34
            Aeż są!!!!!!!!!!!! Tak własnie znają wszyscy przepisy prawa pracy. Kazdy chce
            nowych batów na przesiębiorcę, a starych przepisów jeden z drugim nie potrafi
            wyegzekwować.
    • Gość: pracodawca ofermy, załóżcie swoje firmy IP: 80.54.5.* 13.04.07, 19:44
      pokażcie co potraficie:)
      • antal Re: ofermy, załóżcie swoje firmy 14.04.07, 22:23
        Gość portalu: pracodawca napisał(a):

        > pokażcie co potraficie:)

        W UE jakoś nie każdy zakłada własną firmę, skoro na przykład nie umie jej
        poprowadzić. Istnieją pracownicy najemni i jakoś z tej najemnej pracy dobrze
        żyją. Więc nie ściemniaj, proszę, że aby NORMALNIE żyć trzeba od zakładać własny
        interes.
    • Gość: pracodawca niestet Bat na pracodawcę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.07, 15:44
      Pomijam kwestię ustawy, ale gdy czytam takie brednie jak w tym artykule to mam
      ochotę wyemigrować natychmiast a to, że zostawię 20 pracowników na lodzie
      przestaje mnie obchodzić (Gdybym nawet przepisał im firmę i zostawił samych to
      beze mnie i żony splajtowaliby po paru miesiącach).
      Polski pracodawca w Polsce jest najbardziej poniżanym i pogardzanym obywatelem.
      To że wszyscy "twórcy" mediów to byli UB-cy już zostało ustalone, ale skoro
      czerwoni władcy uwłaszczyli już prawie całą gospodarkę to może niech dadzą w
      końcu temu społeczeństwu spokój i lepiej niech zamilkną na zawsze.
      Niech ktoś mi wytłumaczy dlaczego pracodawca jest w mediach przedstawiany tak,
      że mam nieodparte wrażenie, że słyszę Lenina.
      U nas nawet jeśli prawo stanowi na korzyść pracodawcy to i tak sąd orzeknie na
      korzyść pracownika - to po co ta cała maskarada.
      Ludzie wyleczcie się z komuny bo niestety nie znalazł się u nas Pinochet, który
      by to zło zdusił w zarodku.
      • Gość: DARO Re: Bat na pracodawcę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.04.07, 17:37
        Wyjeżdżaj jak najprędzej i może właśnie do Chile bo tam mógłbyś maksymalnie
        wykorzystywać ludzi.Pakuj walizki spadaj stąd nie chcemy takich złodzieji
        którzy dorabiają się na krzywdzie innych ludzi.Przez takich ludzi jak ty dużo
        młodych musiało wyjechać za granicę bo tu za ciężką pracę otrzymywali nędzne
        pieniądze , bez urlopów i nadgodzin bo ich "Pan" musiał dwa razy w roku musiał
        spędzić wakacje za granicą lub kupić sobie w bardzo krótkim czasie dom i ekstra
        samochód .GOOD BY.
        • Gość: Tomek Re: Bat na pracodawcę IP: *.ipslin.dsl-w.verizon.net 16.04.07, 03:27
          > Wyjeżdżaj jak najprędzej [...] Przez takich ludzi jak ty dużo
          > młodych musiało wyjechać za granicę bo tu za ciężką pracę otrzymywali nędzne
          > pieniądze

          Czyli twierdzisz, że możliwość pracy za nędzne pieniądze jest gorsza niż brak
          tej możliwości. Bzdury prawisz, kolego.
        • Gość: Leppiej Good co??? IP: 87.223.237.* 16.04.07, 09:00
          Widzisz, roznica miedzy pracownikiem a pracodawca jest taka:

          Jezeli interes nie idzie, to co grozi:
          1. Pracownikowi. Grozi mu to, ze pensji NIE DOSTANIE, ale oznacza to rowniez,
          ze NIC NIE STRACI, czyli jego dotychczasowy majatek nie ucierpi. Oczywiscie
          moze sie sadzic i najpewniej sprawe wygra.
          2. Pracodawcy. Grozi mu to, ze go zlicytuja. A to oznacza, ze mu ZABIORA, czyli
          zmniejsza dotychczasowy majatek.

          Pracownik nie ponosi wiec ryzyka, a do tego ma ochrone panstwa. Pracodawca
          ryzykuje, a panstwo go na kazdym kroku probuje ugryzc.
        • Gość: franek Daro+Lenin= Bat na pracodawcę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.07, 10:41
          Dlaczego jest 14% bezrobocia? Bo za mało jest pracodawcóew i stąd część
          pracowników nie ma gdzie pracować.
          Wniosek: zróbmy coś aby było łatwiej byc pracodawcą. A tylko straszymy
          pracodawców dodatkowymi kłopotami.
          Gdy będzie wiecej miejsc pracy niż chetnych do roboty to zaraz przywileje dla
          pracowników wymyślą pracodawcy.
          Wymyslanie przywilejów przez polityków jest obiecywaniem gruszek na wierzbie.
      • Gość: mate Re: Bat na pracodawcę IP: *.quest-net.pl 16.04.07, 03:11
        Porażająca komuna we łbach dominuje na tym forum i w kraju jak za
        najciemniejszych czasów PRLu. To wyzywanie przedsiębiorców od złodziei, ręce
        opadają. Niestety w komentowaniu zmian do ustawy media Wyborczej nie są lepsze.
        Lewactwo.


    • banita.pl Bat na pracodawcę 15.04.07, 17:03
      Tworzony jest kolejny, nowy przepis do obejścia.
      I do stworzenia kolejnych etatów.

      A gdzie w tym wszystkim jest miejsce na związki zawodowe. O tym, do czego służą
      (związki), nasi pseudozwiązkowcy, mogą się dowiedzieć od kolegów, (co prawda
      inna liga) z Irlandii. Potrafili oni wywalczyć branżowe płace minimalne,
      uwarunkowane kwalifikacjami i doświadczeniem. A skuteczni są, potwierdzam.


    • Gość: daro Bat na pracodawcę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.04.07, 17:25
      Uczciwy pracodawca nie powinien się bać, a nieuczciwy powinien się bać jak
      każdy przestępca .Jak jest różnica między złodziejem a pracodawcą który
      przywłaszcza sobie pieniądze należne pracownikom?Żadna.To jest zwyczajna
      kradzież która powinna być karana jak zwyczajne przestępstwo.Kodeks pracy jest
      nie tylko dla pracowników ale także dla pracodawców o czym często zapominają i
      z którego wyciągają tylko obowiązki pracowników .
      • Gość: Tomek Re: Bat na pracodawcę IP: *.ipslin.dsl-w.verizon.net 16.04.07, 03:24
        To nie jest kradzież, według prawa. Tak samo jak nie jest kradzieżą opóźnienie w
        opłaceniu czynszu za mieszkanie. Chyba nie postulujesz więzienia za nieopłacenie
        telefonu w terminie?
        • Gość: Pracodawca Re: Bat na pracodawcę IP: *.toya.net.pl 16.04.07, 07:43
          Bardzo dobra ustawa.
          Jak na razie z uwagi na podobne ustawy w naszej gospodarce sprowadzam półprodukty i surowce do produkcji z Chin zamiast kupować krajowe jak do tej pory.
          Następne co zrobie to pewnie przeniosę tam całą produkcję albo zatrudnie pracowników z Ukrainy, którzy nie mają tak wygórowanych oczekiwań.
          Przecież nie mogę żyć cały czas w przeświadczeniu, że jestem szują i wypoczywam za pieniądze moich pracowników.
          Tylko pytam grzecznie,kto na tym straci bo napewno nie ja?

          pozdro i myślcie czasami co piszecie
    • olias Bat na pracodawcę 16.04.07, 07:51
      he-he-he!
      a co to są te "nadgodziny"?
      • Gość: Tomek Re: Bat na pracodawcę IP: *.ipslin.dsl-w.verizon.net 16.04.07, 08:47
        Właśnie.

        Ja w mojej pracy wakacyjnej nie raz zostawałem po "oficjalnych" godzinach aby
        jeszcze zrobić to czy tamto. Mój pracodawca mi nic za to nie zapłacił. I bardzo
        dobrze! Gdyby miał obowiązek mi płacić, to pewnie firma musiałaby postawić
        strażnika w drzwiach, żebym tylko przypadkiem nie pracował nigdy zbyt długo.

        Przecież nikt ludzi nie zaciąga z domu do pracy "po godzinach" siłą. Jeśli ktoś
        zostaje bez zapłaty, to widocznie uważa że warto. Jeśli tak nie uważa, to może
        wyjść.

        Ktoś powie, jak zawsze - ale pracodawca go "zmusza", bo jak ktoś wyjdzie po
        pracy to go "za karę" zwolni. Ależ nie proszę państwa. Pracodawca do niczego nie
        zmusza (chyba że używa przemocy). Jeśli ma prawo Cię zwolnić, to ma prawo.
        Zależy od umowy.

        Jeśli pracodawcy mnie zatrudni (albo przedłuży umowę) tylko pod warunkiem, że ja
        będę codziennie rano robił 30 przysiadów, to nie oznacza to, że ten pan mnie
        "zmusza" do robienia przysiadów. Jego pieniądze, więc on decyduje czy chce ze
        mną robić interesy czy nie.

        A niech i pracodawca wymaga siedzenia w biurzy 24 godziny dziennie - jego
        sprawa, ja z nim nie będę pracował!

        Jeśli ja jadam tylko w restauracjach, które serwują pączki na deser, to nie
        znaczy, że kogoś "zmuszam" do serwowania mi pączków na deser. Moje pieniądze.
    • Gość: perez Jakie bezrobocie? IP: 194.204.151.* 16.04.07, 09:26
      W Polsce w dużych aglomeracjach praktycznie nie ma bezrobocia. Spróbujcie
      znaleźć wykwalifikowanego pracownika (i nie mówię tu o nie wiadomo kim, tylko
      np. kierowcę ciężarówki). Ostatnio takiego wziąłem po wielkich prośbach za 200
      zł za kurs na odległość 12 kilometrów. I narzekał, że mu się nie opłaca. Z
      moich wyliczeń wyszło jakieś 1500 czystego zysku bez podatku.
      Piep*** o bezrobociu...
      • Gość: Lewak O co ten krzyk?? IP: 83.175.186.* 16.04.07, 09:36
        Ze strony pracodawców?? Przecież te przepisy dotyczą tylko tych nieuczciwych...
        Uczciwym nic nie grozi. No, ale skoro się podniósł, to najlepszy dowód, jak
        bardzo taka zmiana jest potrzebna.
    • Gość: maciej Bat na pracodawcę IP: *.dip.t-dialin.net 16.04.07, 09:51
      To glupota w najwyzszym wymiarze aby kryminalizowac pracodawcow.Jesli sa
      problemy to pracownik powinien sobie znalezc sobie cos innego.W takim samym
      stopniu narazeni sa pracodawscy na nierobow i zlodziei i kto im zaplaci.
      • matrek Re: Bat na pracodawcę 21.04.07, 06:05
        Tych ostatnich po prostu sie zwalnia.
    • Gość: Pm76 Re: Bat na pracodawcę IP: 62.148.94.* 16.04.07, 10:13
      Czym wiecej pracodawcy prostestują przciwko tym przepisom, tym bardziej
      utwierdzają mnie, w przekonaniu że są one słuszne i potrzebne.

      • Gość: Capone Re: Bat na pracodawcę IP: *.171.152.101.crowley.pl 20.04.07, 00:19
        Najwyższy czas próbuje ktoś z nieuczciwymi pracodawcami zrobić porzadek.
        Jeżeli ktoś nie daje mi pieniędzy które uczciwie zarobiłem jest złodziejem.
        Jeżeli pracodawca stwierdza że procownik nie załużył na wypłatę bo źle pracował
        to zawsze może go zwolnić. Zabawne są tu wypowiedzi pracodawców że tacy biedni
        i uciemiężeni, tylko jak oni się zachowują gdy wykonają dla kogoś zleconą pracę
        i ktoś nie chce im zapłacić. Różnica jest taka że zatrudniając pracownika
        pracodawca powinien być świdomy że pracownikowi trzeba zapłacić jeżeli nie to
        dostanie co mu się nalezy.
        Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak to że pracodawca-oszust który wie że
        pracownikowi nie zapłaci może zaniżyć cenę usługi co skutkuje likwidowaniem
        uczciwych firm.
        Pracownik jest od tego żeby pracował, a pracodawca jest od tego żeby szukać
        takich kontrahentów którzy mu zapłacą. Zarówno jedni i drudzy powinni wykonywać
        swoje zadania jak najlepiej i będzie ok.
        A jak pracodawca nie chce zapłacić to niech sam pracownikowi pokaże jak się
        utrzymuje rodzinę bez pieniędzy.
        Gospodarka nie lubi próżni, jak zamkną jednego nieuczciwego pracodawcę to na
        jego miejsce znajdzie się uczciwy.
    • matrek Zenujace 21.04.07, 06:01
      "Nie zgadzamy sie na to, bo wymuszenie przestrzegania prawa doprowadzi do
      upadlosci wielu firm..."

      Federacjom pracodawcow cos sie chyba w glowach poprzestawialo.
    • Gość: maczupiczu Bat na pracodawcę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.04.07, 14:04
      Warunki pracy może poprawić jedynie niskie bezrobocie. Żadne przepisy i kontrole
      przeróżnych PIPów nic tu nie zmienią. A niskie bezrobocie osiąga się w bardzo
      prosty sposób: obniżając podatki do niezbędnego minimum. Ot i cała filozofia!
    • Gość: Laura Głupoty urzędnicze IP: *.derbynet.pl 23.04.07, 18:11
      Państwo powinno sprzyjać dającym pracę. Kto zaradniejszy ucieka za granicę.
      Odważni, którzy zostają, poddawani są policyjnemu nadzorowi. Urzędnicy sami się
      wyżywią?
    • Gość: maliku Bat na pracodawcę IP: *.torun.mm.pl 24.04.07, 08:33
      "że tak wysokie kary są nieuzasadnione i doprowadzą do upadłości wielu firm"
      no proszę, oto Polska właśnie...
      nie doprowadziłyby do upadłości jeśli pracodawcy nie kręciliby na lewo
    • Gość: Kit Wam w UCHO! Bat na pracodawcę IP: *.dolsat.pl 24.04.07, 09:09
      Bez obrazy dla uczciwych, ale sam pracuję u... za przeproszeniem.. DZIADA, na
      umowie zlecenie.
      Co 5 minut drze się, drapie się po tyłku, po "przodzie".. wyzywa ludzi od CH..
      itp , narzuca obowiązki innych stanowisk, innych ludzi, ludzie pracują w
      "nieprzepisowym magazynie", itd itd.
      Lista jest bardzo długa.
      Jeśli takie przepisy wejdą w życie - może to się zmieni.
      Też jestem w sytuacji, że boję się o tą pracę, o siebie. Bo nie wiadomo z kim
      się ma do czynienia. A ja mimo, że się obawiam to tak mnie korci by zgosic ten
      zakład pracy do PIP...
      Nie wiesz człowieku czy jak doniesiesz do Państwowej Inspekcji Pracy na niego to
      czy za kilka godzin na mieście nie spotkasz kilku "bramkarzy" i nie połamią ci rąk.
      Mam nadzieję, że takie przepisy wejdą w życie i że dobiorą się prywaciarzom do
      tyłków.
      Liczę na to.

    • Gość: zadowolona Re: Bat na pracodawcę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.04.07, 10:34
      no, nareszcie, może zaczniecie od tych co powinni świecic przykładem tj. sądy,
      policja, prokuratury- zobaczycie ile ludzie mają zaległych urlopów! To jest
      państwo prawa w obecnym wydaniu.
    • qnnek Bat na pracodawcę 25.04.07, 10:09
      A nasze wczasy po gruszą ?? Mało kto dostaje te pieniądze, a przecież są nasze
      :(
    • neoart żałosne 25.04.07, 12:03
      Witam.
      nie mam jeszcze kłopotów z płynnaścią finansową ale i mi się zdażyć może,
      czytając wcześniejsze komentarze powinienem chyba pomyśleć o możliwości
      zamknięcia firmy zwolnieniu pracowników itd w związku z takim
      "batem". cóż chciałbym, co niektórych forumowiczów, zaprosić aby sami
      pozakładali firmy i poopowiadali później o swoich 8 godzinnych dniach pracy...
      ludzie Wy nie macie pojęcia ile czasu pochałnia działanie na własny rachunek,
      terminy o których jako pracownicy nie chcecie czasem słyszeć. Skońćzyły się
      czasy hasła czy się stoi czy się leży....
      POLECAM STWÓRZCIE MIEJSCA PRACY , później porozmawiamy bo będzie o czym:) miłego
      dnia
      • Gość: Dotka Re: żałosne IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.04.07, 21:23
        tak... a wy pracodawcy to takie boroczki... piach w oczka... ludzie! podjeliscie
        sie dzialalnosci gosp. to bierzcie tego z tego zarowno korzysci jak i trudnosci!
        chcesz pracowac po 20 h na dobe to pracuj bo pracujesz tak jak bylo powiedziane
        NA WLASNY RACHUNEK ale nie zmuszaj innych by pracowali tak jak ty - NA TWOJ
        RACHUNEK. poza tym ktos tu zapomina o tym ze ustawa ma dotyczyc pracownikow a
        nie osoby zakladajace swoja dzialanosc! jesli chcesz zeby ktos harowal po
        kilkanascie godzin na dobe to ok - ale mu zaplac tak, jak na to zasluguje! czy
        to duzo oczekiwac zaplaty za prace? twoj pracownik nie chce kasy za darmo tylko
        za prace - swoj wklad i poswiecenie. i uprzedzajac napasci o leniwych
        pracownikach... wiem ze takowi sa (gdzie nie ma czarnych owiec?) ale czy to
        znaczy ze nalezy odebrac prawa pracownika wszystkim??? poza tym czy prawo do
        urlopu, zaplaty za prace, zaplaty za nadgodziny i stworzenie bezp. warunkow
        pracy to naprawde wygorowane rzadania?????? czym innym jest chwilowy brak
        plynnosci, nagly wypadek zdarzajacy sie sporadycznie a czym innym celowy wyzysk,
        nagminne darmowe nadgodziny, brak urlopow itd... a to przed tym ma bronic ustawa!!!

        podsumowujac ja tez prosze o chwile zastanowienia pracodawcow! szlachetne to i
        chwalebne ze zalozyles swoj biznes - gratulacje. racja jest ze nie jest to
        latwe... dlatego respekt tymbardziej. ale trud ten nie usprawiedliwia lamania
        praw pracownika...
        • Gość: mikki Re: żałosne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.07, 20:02
          A Ciebie pieniaczu, kto zmusza do pracowania u złego pracodawcy? Nikt, tak jak
          pracodawct nikt ni ezmusza do prowadzenia działalności. Nie odpowiadają warunki
          lub kasa, znajdź inną pracę. Bezrobocie było 2-3 lata temu, Teraz to jakis
          smieszny mit. Daje ogłoszenie o zatrudnienie, spływają 3-4 CV, do tego takie,
          że się chce płakać. W Polsce brakuje pracowników!!!
    • Gość: pracodawca Bat na pracodawcę - wolne żarty IP: *.devs.futuro.pl 25.04.07, 14:00
      Polecam wszystkim popierajacym kolejne restrykcje otwarcie własnej działalności,
      by się mogli przekonac jak prosto jest w polsce prowadzić jaki kolwiek biznes!!!
      A bezrobocie to fikcja, jak ktoś chce pracować to pracę znajdzie, problemem
      bezrobotnego są chęci, a nie możliości. Najbardziej znienawidzona grupa
      społeczna polskich przedsiębiorców napędza w tym kraju gospodarkę, która to w
      nagrode sterowana przez nieudolnych polityków bije ish po kraku i raczy
      kolejnymi karami. Tak dalej trzymać rodacy.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka