Dodaj do ulubionych

Co zrobi SDP?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.09, 04:26
www.rp.pl/artykul/9133,347688__Romuald_Szeremietiew___jak_zostalem_przestepca.html

wyborcza.pl/1,75968,6927436,Casus_Szeremietiewa__czyli_o_wladzy_dziennikarzy.html

Niby nic dodać nic ująć - a jednak.
Pan redaktor Seweryn Blumsztajn pomija najważniejszą okoliczność:
gdy w roku 2001 padły w "Rzepie" publiczne oskarżenia,
wszystkie liczące się media jęły "Rzepie" basować, opluwając
Szeremietiewa zgodnie i równo; żadne nie wzięło go w obronę, ani nie
wezwało innych mediów do pomiarkowania!
By sparafrazować arcytrafne określenie Ryszarda Bugaja: Dramat
dla demokracji zaczyna się nie wtedy, gdy jedne media jakąś sprawę
nagłaśniają, inne zaś ją przemilczają, lecz wtedy, gdy zdecydowana
większość mediów to samo nagłaśnia i to samo przemilcza...


Owszem, byli pojedynczy ludzie, którzy od początku nie wątpili w
niewinność Romualda Szeremietiewa, ale im z kolei nie pozwolono
zabrać publicznego głosu. [W listopadzie 2005 napisałem spokojny i
rzeczowy tekst "Dług honorowy"
(www.remuszko.pl/szeremietiew), ale jego zamieszczenia
odmówiły wszystkie czołowe dzienniki: Fakt, Gazeta Wyborcza, Nasz
Dziennik, Rzeczpospolita, Super Express i Trybuna, oraz tygodniki:
Gazeta Polska, Newsweek, Polityka, Przegląd, Tygodnik Powszechny,
Tygodnik Solidarność i Wprost].
Dziś, gdy sądy powszechne oczyściły Szeremietiewa z wszystkich
zarzutów a prokuratura nie wniosła apelacji, pytam publicznie: Co
zrobi Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, które wtedy za serię
oszczerczych artykułów przyznało ich autorom Marszałek i Kittlowi
prestiżowe nagrody Granda Press?

Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem :-)
Stanisław Remuszko
Obserwuj wątek
    • Gość: Stanisław Remuszko Re: Co zrobi SDP? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.09, 17:49
      dzisiejsze-artykuly.netbird.pl/a/19926,1
      Warszawa, 28 sierpnia 2009

      Zarząd Główny SDP
      Warszawa

      Jako sumiennie płacący składki członek-senior Stowarzyszenia
      Dziennikarzy Polskich (ponad 35 lat w zawodzie), zwracam się do
      Zarządu Głównego o podjęcie właściwych kroków w dramatycznej dla
      naszego środowiska sprawie Romualda Szeremietiewa, którego sądy
      powszechne uwolniły – prawomocnie i ostatecznie – od wszelkich
      stawianych publicznie zarzutów.
      Mam specjalne moralne prawo, by tego się domagać, bowiem równe
      cztery lata temu w obronie Szeremietiewa napisałem głoszący prawdę
      artykuł „Dług honorowy”, którego druku odmówiło kilkadziesiąt
      czołowych redakcji, a którego odnoszące się do mediów tezy do dziś w
      niczym nie straciły aktualności www.remuszko.pl/szeremietiew/
      W 2001 roku Romuald Szeremietiew stał się ofiarą prasowej nagonki,
      która złamała mu karierę i zabrała osiem lat życia. Jej sprawcami
      była para dziennikarzy, redakcja „Rzeczpospolitej” oraz – pośrednio –
      SDP i inne organizacje, które autorów tej zniesławiającej kampanii
      nagrodziło najwyższymi środowiskowymi zaszczytami. Cytuję: Anna
      Marszałek otrzymała nagrodę Granda Press i tytuł dziennikarza roku
      oraz dziesięć tysięcy dolarów; jej przyboczny Bertold Kittel – także
      Granda Press, Główną Nagrodę Wolności Słowa SDP i dwa razy nagrody
      Fundacji Stefana Batorego...

      Gdy sportowiec zostanie przyłapany na dopingu, odbiera mu się nawet
      złoty medal olimpijski. Niniejszym składam trzy formalne wnioski:
      o zajęcie przez ZG SDP oficjalnego „stanowiska w sprawie”; o
      odebranie Annie Marszałek i Bertoldowi Kittlowi niesłusznie
      przyznanych nagród; o podjęcie starań w celu zapobieżenia podobnym
      błędom w przyszłości.

      Stanisław Remuszko
      leg. SDP nr 240

      www.remuszko.pl
      • Gość: Heinz Guderian Re: Co zrobi SDP? IP: 62.61.58.* 08.09.09, 17:46
        Nagrody przyznano jak najbardziej słusznie. Zadaniowani do sciśle określonego
        celu funkcjonariusze służb zadanie wzorowo wykonali. Za to otrzymali od
        zwierzchników kiełbachę w postaci owej operetkowej nagrody. Nominalnie od
        gremium pozującego na obiektywne i niezależne( no może od przyzwoitości).

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka