Dodaj do ulubionych

Wady narodowe

10.10.21, 09:49
niech każdy sobie diagnozuje sam. Ten cały nurt krytyczny jest całkowicie fałszywy

Jeśli się bliżej przyjrzeć wcale nie tylko nie dotyczy osób ze swojego narodu tych gorszych i głupszych, ale stoją za tym resentymenty osób o innych korzeniach. A przecież każdy chyba sam powinien sobie uświadamiać swoje wady.

Uzasadnienie teoretyczne tego procederu jest całkowitą bzdurą. Czyli kalki psychoanalityczne psychoanalizy o jakiś rzekomych wyparciach w zbiorowej świadomości. No po prostu czary mary, opowieści samozwańczych szamanów i ta sama grupa uważa się za racjonalistów.

CHodzi w tym tylko o nic innego niż wtłaczanie ludziom do głowy ze są gorsi. CIekawe jest ze jeśli ten sam proceder jest robiony w drugą stronę raptem jest mowa o mowie nienawiści, stereotypach prowadzacych do zbrodni heh.

Cały ten proceder jest też przykładem skundlenia elit. Kiedys coś takiego nazywano drobnomieszczańskością. Swiadomością kamerdynerską. Czymś niegodnym elity. Dziś elita jest dumna ze grzebie łapą w majtasach i "wydobywa tabu". CNotą nie jest honor i dążenie do wielkości tylko bierność psychoanalizowanego który ma się wiecznie spowiadać w imię świadomości.

Obserwuj wątek
  • dotera Re: Wady narodowe 10.10.21, 09:52
   Idea tego jest prosta. CHcesz przejąć władzę nad jakąś grupą tą ją zawstydzaj, pisz jej swoją historię, stawiaj na bunt młodzieży przeciwko swoim rodzicom. I nazwij to nowoczesnością. Społeczeństwo zostanie zlamane.
  • dotera Re: Wady narodowe 10.10.21, 09:56
   Ilustracją tego procederu jest upadek sztuki. Hepenerstwo, idiotyczne przedstawienia teatralne sprowadzone do prowokacji. Zatracona została idea ze sztuka to wysokiej jakości dążenie do piękna prawdy dobra. Masz się babrać w błocie. I to postępowe.
   • dotera Re: Wady narodowe 10.10.21, 10:03
    ZYjemy w czasach skundlenia bo panowie wyobraźni spolecznej wyznają ideologię wsadzania kija w szprychy. To znaczy jeśli coś działa rozdziel to na dwie czesci i po srodku wsadz przeszkodę w imię nowoczesności która sprawi ze nie będą dwie połowy funkcjonować. I tak ta krytyka dotyczy każdej dziedziny. Konfliktowość jest wynajdowana gdzie się tylko da.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka