Dodaj do ulubionych

Gdzie jest 15 tys. kibicow Pogoni.

17.10.04, 13:03
Rzeczywiscie malo interesuje sie ta polska ligowa kopanina i dzis ze
zdzwiniem dowiaduje sie na pogon nie przychodzi 15 tys kibiicow co niezwykle
czesto podawano tu jako argument (rowniez radni) na rzecz przelewania
pieniedzy na konto firmy pana ptaka. gryf np jako wspanialy sukces uwaza ze
na ostatnim meczu bylo 8 tys. co tez ciekawe bylo to najwiecej w polsce. to
daje do myslenia jesli w 40 mln kraju interesuje sie liga jakies 100 tys
mieszkancow.
pozdrawiam black
Obserwuj wątek
    • Gość: Krzysiek Re: Gdzie jest 15 tys. kibicow Pogoni. IP: *.pl / 62.233.173.* 17.10.04, 13:15
      Ty naprawdę nie potrafisz przegrywać, 15 tys na meczach pogoni to średnia z 14
      spotkan ligowych wyliczona w ten sposob ze na jednym meczu jest ponad 20 tys a
      na innym 8... - zalezy to od pogody, atrakcyjnosci widowiska itd... W calym
      kraju intersuje sie liga zancznie wiecej niz tylko 100 tys ludzi gdyby tak nie
      bylo to Canal + kodowana tv nie wydal by za prawo do transmisji tak duzych
      pieniedzy. Wedlug analitykow pond 40 % kupujacych Cyfe lub Canal + robi to dla
      ligi...
      Moze to dla Ciebie trudne do zrozumienia, zreszta mam juz dosyc przekonywania
      Ciebie,
      pozdrawiam i zegnam
      • blackexit Re: Gdzie jest 15 tys. kibicow Pogoni. 17.10.04, 13:21
        Gość portalu: Krzysiek napisał(a):

        > Ty naprawdę nie potrafisz przegrywać, 15 tys na meczach pogoni to średnia z 14
        > spotkan ligowych wyliczona w ten sposob ze na jednym meczu jest ponad 20 tys a
        > na innym 8...

        a srednia. i 8 to juz sukces czy jeszcze nie?

        W calym
        > kraju intersuje sie liga zancznie wiecej niz tylko 100 tys ludzi gdyby tak nie
        > bylo to Canal + kodowana tv nie wydal by za prawo do transmisji tak duzych
        > pieniedzy.

        dlaczego onoi ine chodza na stadiony warto sie chyba zastanowic.

        > Moze to dla Ciebie trudne do zrozumienia, zreszta mam juz dosyc przekonywania
        nie musimy sie zaraz przekonywac ot tak sobie rozmawiamy. pozdrawiam black
      • Gość: Fenol Re: Gdzie jest 15 tys. kibicow Pogoni. IP: *.devs.futuro.pl 17.10.04, 13:48
        Pytania nasówają się dwa.Dlaczego nie potrafią na siebie zarobić-odpowiadź-żle
        zarządzane kluby liga kiepsa i bardzo nudna, PZPN to żart a nie profesjonalna
        organizacja.Pytanie kolejne-dlaczego Canal + obcina kwoty licencyjne jeśli
        tak dużo ludzi ogląda polską ligę,dlaczego nie chce dalej przedłużać licencji i
        płacić za pseudopiłkarzy-a może rachunek ekonomiczny w prywatnej firmie zaczyna
        wykazywać że tak na prawdę prawie nikt tych meczy nie ogląda.I pytanie dla
        ciebie-kiedy Pogoń wygrała ważny mecz pucharowy w Europie.Ostatni jaki był to
        przegrali z AMATORAMI z NORWEGII-zawodowcy z pogoni
        • piotr33k2 Re: Gdzie jest 15 tys. kibicow Pogoni. 17.10.04, 14:31
          dla kogo kiepska i nudna dla tego kiepska i nudna ,dla tego kto woli gimnastyke
          artystyczną lub balet mongolski napewno tak .rzadko które kluby potrafia
          całkowicie na siebie zarobic bez sponsoringu i dotacji w róznej postaci ,canal
          plus nie rezygnuje tylko jest zmuszony chyba żeby odkodował całkowicie lige a
          nie taki jest profil tej stacji ,jak liga jest tak mało atrakcyjna to czemu era
          i idea tak zaciekle walczyła o prawa do ligi? teraz też bedą walczyć otwarte
          stacje do prawa transmisji meczów ,sport a szczególnie piłka nozna to potezny
          nosnik i machina reklamowa musi byc tylko uatrakcyjniony i na dobrym poziomie a
          co za tym idzie muszą byc zainwestowane pieniądze dlatego też liga jako coraz
          bardziej autonomiczny i niezalezny od pzpn podmiot staje się atrakcyjny dla
          wielu powaznych inwestorów .
          • Gość: Fenol Do piotr32 IP: *.devs.futuro.pl 17.10.04, 19:49
            Za te koszty jest beznadziejnie kiepska i nudna.Jeśli przeznaczyć 700.000 PLN
            rocznie na gimnastykę sportową to za 4-5 lat medal olimpijski jak w
            banku.Wszystkie kluby7 piłkarskie w cywilizowanej Europie zarabiają na siebie
            lub są dotowane przez prywatne firmy a nie kasę miasta.Canal plus już w
            poprzednim sezonie zmniejswzył pieniądze na ligę właśnie z powodu kiepskiego
            zainteresowania abonentów-po zakończeniu kontraktu nie zamierza go przedłużać-
            proszę sobie sprawdzić.Nikt nie zmusza nikogo do odkodowywania ligi-mecze
            reprezentacji tak ale liga nie.Era z ideą nigdy nie walczyła o prawa do
            sponsorowania ligi.Nikt nigdy oficjalnie nie rozmawiał z erą na ten
            temat.dlaczego idea-prywatno biznesowe powiązania-a kwota za tą usługę jest
            śmieszna w porównaniu z INTERESUJĄCYMI ligami-ach kontrakt z Ideą podpisał
            PZPN a nie PALP gdyż od dłuższego czasu są w konflikcie-patrz wyjazd na mecz z
            AUstrią.Atrakcyjny dla poważnych inwestorów to jest zawodowa liga piłkarska
            gdzie mistrz kraju nie przegrywa z klubem piłkarskim gdzie jeszcze rok temu
            była wojan domowa.A nasza "ukochano kosztowna Pogoń-w ostatnim swoim występie w
            pocharze UEFA przegrała z amatorską drużyną Norwegii.Przy takiej reklamie
            prasowej i takich cenach biletów każdy poważniejszy artysta muzyczny zapełnis
            cały stadion Pogoni łącznie z murawą i miasto nie będzie musiało dopłacać do
            interesu
        • ergie fenol, geniuszu ... 17.10.04, 20:16
          Gość portalu: Fenol napisał(a):

          >
          > kiedy Pogoń wygrała ważny mecz pucharowy w Europie.Ostatni jaki był to
          > przegrali z AMATORAMI z NORWEGII-zawodowcy z pogoni

          ... może podasz datę tego meczu i nazwę tej drużyny
          amatorów z norwegii ;-))))))))))))))))))))))))))))))

          • piotr33k2 Re: fenol, geniuszu ... 17.10.04, 21:32
            fenol mylisz się takie są wymogi rynku i uni europejskiej jedna kodowana stacja
            nie moze mieć monopolu na calą lige a canal plus przeliczył się albo zginoł od
            własnej broni bo jak jest całkowicie kodowany to nie było takich pieniędzy ani
            z abonamentów ani z reklam jak sobnie myslał ,podobnie mylisz się że era nie
            startowała do negocjacji ,startowała tylko oferowała mniejsze pieniądze było to
            szeroko opisywane niedawno w prasie sportowej i nie tylko ,pzpn podpisał
            poprzednia umowe w imieniu ligi bo ta nie była jeszce zorganizowana ze wzgledów
            formalnych i prawnych, w przyszłości pzpn bedzie tylko organem kontrolnym ,
            odwoławczym oraz zajmował sie reprezentacjami narodowymi i ogólnie kwestiami
            organizacyjnymi polskiego futbolu rozumianego jako całośc.
            • piotr33k2 Re: fenol, geniuszu ... 17.10.04, 21:57
              co do dotowania przez kasę miasta czy regionu to też sie mylisz nawet w polsce
              np. poznań dotuje w różnej formie lecha,oczywiscie nie są to duże pieniądze ale
              zawsze jakieś i jakaś pomoc to samo odra wodzisław ,za granicą np.real madryt
              cały czas otrzymuje pomoc finansową od władz regionalnych podobnie
              barcelona ,oczywiście to nie świadczy że mamy stale, przymusowo i na dużą skale
              dotować pogoń ale jeden człowiek w polsce nie jest w stanie utrzymac na
              odpowiednim poziomie klubu piłkarskiego bez uprzedniego sukcesu na arenie
              miedzynarodowej i innych poważnych udziałowców.
              • Gość: fenol Re: fenol, geniuszu ... IP: *.devs.futuro.pl 18.10.04, 10:22
                Człowieku zanim cokolwiek napiszesz to sprawdź to bo gazety nie zawsze piszą
                prawdę-jak jest finansowana barcelona -na pewno nie przez władzę regionu-ma
                dość specyficznt sposób finansowania
                • ergie Re: fenol, geniuszu ... 18.10.04, 13:16
                  Gość portalu: fenol napisał(a):

                  > Człowieku zanim cokolwiek napiszesz to sprawdź to

                  przyganiał kocioł garnkowi ;-))))))))

                  sprawdziłeś tych amatorów z norwegii,
                  co ostatnio dokopali pogoni ?????????
    • Gość: andreas drogi black IP: 62.233.223.* 17.10.04, 14:23
      przecież nie jestes przeciwnikiem piłi kopanej
      ani ja, ani nikt
      kto jest przeciwko dofinansowaniu pana Ptaka.
      Tu jest widz, że jestesmy biedni, budżet znaczy miejski
      i wydaje nam sie, że jak będziemy walczyli z kibicami
      i dyskutowali, że biją, że piją , że ich mało
      to niby walczymy o interes miasta.
      PRZEPIEPRZANE SĄ DUŻO WIĘKSZE PIENIĄDZE MIASTA.

      Takich przykładów jak dwa miliony za rury kanalicazyjne,
      jak remont torowiska i zaraz znowu remont,
      jak kary za głupote i kretynizm,
      jak...... (tu wpisz co wiesz).

      Prawdziwymi przeciwnikami w obronie budżetu,
      w obronie naszego lepszego życia nie są
      kibice i Pogoń
      ale włodarze miasta,
      nie potrafiący zarządzać miastem w kryzysie.
      Sami Radni przyznają sie i wzajemnie zarzucają sobie
      niegospodarność, a między wierszami nawet
      może roztrwonienie i ....

      Te pieniądze też są ważne.
      O te też należy walczyć.
      Ale nie róbmy z tego naszej sztandarowej walki.
      To nie kibice i piłka nozna
      jest przeciwnikiem
      TO GŁUPOTA I ZŁODZIEJSTWO!!!

      Nam się trochę wydaje,że jak udowndnimy coś kibicom
      i to tym co są na forum
      to cos wygramy dla miasta
      że coś obronimy...
      Dalismy się podzielić...
      w ten sposób politykierzy-cwaniacy wygrywają głosy...
      Dziel i rządź!

      Powtarzam dużo większy jest budżet miasta.
      i jest o co walczyc
      o dużo wiekszą kasę trwoniona przez głupote i cwaniactwo
      ZEWRZYJMY SZEREGI
      a nie dzielmy się!

      Rozmawiajmy o przepisach, regułach, zasadach
      a nie o piłce noznej jako takiej.

      Nie wiem czy jasno napisałem.
      Jesteśmy po jednej stronie.
      Przeciw głupocie, cwaniactwu i złodziejstwu!


      • piotr33k2 Re: drogi black 17.10.04, 14:37
        no i andreas ja cały tak samo twierdziłem jak ty w tym poście do blackexita
        który chyba w swoim zacietrzewieniu na ten temat stracił odpowiednie proporcje
        i rozwage (wybacz przyjacielu forumowy)ty też andreas zdaje sie że na poczatku
        miałeś inne zdanie ale inteligencja zwyciężyła mam nadzieję że u blekiego też
        tak bedzie.
        • Gość: andreas Re: drogi black IP: 62.233.223.* 17.10.04, 14:44
          są metody socjotechniki, które kazdym można posterować
          dalismy sie wpuścić w kanał.
          To nie znaczy, że jestem za dofinansowaniem Ptaka,
          ale nie jestem PRZECIW piłce noznej.
          JESTEM PRZECIW GŁUPOCIE I CWANIACTWU I ZŁODZIEJSTWU.
          A przykład z ta umową dla pana Ptaka o zbieranie inkasa
          przykład jak na szybcika przygotowali umowę
          jak jej nie dopracowali
          jak nie przemysleli i nie skonsultowali - nawet z samym zainteresowanym
          jak dali dupy
          to przykład tego przeciw czemu jestem!
          Rozsądek przede wszystkim!
          Jesteśmy pojednej stronie! Razem z blackim...
          • piotr33k2 Re: drogi black 17.10.04, 14:54
            na temat ptaka i jego prób manipulacji jurczykiem wypowiadałem sie chyba ze sto
            tysiecy razy a jakś forma stałej pomocy ze strony miasta dla klubu mogłaby
            przecież iść z funduszy przeznaczonych na promocje i reklame miasta ,takowe
            chyba są i są jakoś wydawane a efektu za bardzo nie widać .
            • Gość: suwak Re: drogi piotr33k2 IP: *.gryfnet.szczecin.pl 17.10.04, 15:07
              .. jeśli już trzeba finansować ptaka to oczywiście lepiej z funduszu promocji
              miasta. rocznie wyszloby niecaly milion (jesli nie przesadzilem). boć przecież
              ptak to jedna wieeelka promocja szczecina.
              • piotr33k2 Re: drogi piotr33k2 17.10.04, 15:47
                nie ptak a pogoń to promocja miasta czy to ci sie podoba czy nie i czy lubisz
                piłke nozną czy nie ,takie są fakty ,taka jest prawda,mozna też zwiększyć
                fundusz promocyjny z tych opłat targowych a nie kombinowac jak koń pod góre .
                • Gość: andreas Re: drogi piotr33k2 IP: 62.233.223.* 17.10.04, 15:57
                  można było zaoszczędzić 70 tys. zł na torach tramwajowych
                  mozna było nie zmarnowac 2 milionów na rurach
                  mozna było nie płacic kary 10 milionów
                  mozna (moze nie będzie!) nie płacic kary 30 milionów
                  Kto da wiecej?
                  Ile jeszcze takich przykładów?
                  Tyle szmalu!
                  To nie tylko na Pogoń by starczyło, ale i na szkołę jakąś
                  i na inne dyscypliny
                  i na szpital
                  • piotr33k2 Re: drogi piotr33k2 17.10.04, 16:00
                    no własnie andreas ,no własnie.
                  • Gość: andreas masz racje IP: 62.233.223.* 17.10.04, 18:34
                    to tak troche
                    jakby dyrektor firmy, zarzadzjący
                    rozpieprzył pieniadze
                    na kary, na byle co
                    i nie starczyło na pensje dla pracowników!
                    A pracownicy dostali mniej
                    i zamiast krzyczec na swojego szefa
                    to kłóca się
                    kto ma dostać pięć złotych mniej,
                    a kto dziesięc więcej.
                    I się obrażają wzajemnie, i napuszczają
                    ............
                    a zło jest gdzie indziej!
                    • piotr33k2 Re: masz racje 17.10.04, 18:49
                      nalezy jednak z całą mocą naglaśniać i napietnować bandyckie zachowania
                      prostaków którzy nazywają siebie kibicami niszcząc w ten sposób atrakcyjność
                      piłki ale nie wtym kontekscie w który to robi np. nasz bleki .
    • Gość: Tam - Tam Re: Gdzie jest 15 tys. kibicow Pogoni. IP: *.lara.com.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 17.10.04, 16:14
      blackexit - pokaz mi druga taka impreze w Szczecinie na ktora przychodzi kilka
      tysiecy ludzi (mimo niezbyt przyjaznej pogody)
      • Gość: Łupież Re: Gdzie jest 15 tys. kibicow Pogoni. IP: 67.128.27.* 17.10.04, 18:18
        Jak to gdzie? U "czarnego" brudasa na głowie, wszów więcej niż mrówków.
    • fifrock Re: Gdzie jest 15 tys. kibicow Pogoni. 18.10.04, 08:43
      nie rozumiem po co sie ciagle przerzucacie haslami, ten zly, tamten niedobry, 8
      tys a nie 15 tys, lupiez nie wszy.
      mo 12 lat temu zobowiazalo sie pomoc to niech pomaga. Kropka. A czy to bedzie
      Ptak czy Samolot to mi i wielu osobom, jedno.
    • Gość: GienekX HAHAHAHA a nie mówiełem (pisałem)! IP: *.ha.tuniv.szczecin.pl 18.10.04, 19:26
      To właśnie ten elektorat, ta prężna grupa, co to nie wiadomo ile liczy ten
      słynny elektorat. Kochani radni, co rozdajecie naszą kasę - liczcie na tę
      grupkę !!! To wybory macie z głowy!!!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka