Gość: Ekspans
IP: 83.168.120.*
15.04.05, 10:36
W dzisiejszym Głosie Szczecińskim napisali .
Ptak na Lotnisku.
Hale Antoniego Ptaka w Rzgowie (na zdjęciu) przyciągają klientów z całej
Polski. Podobne właściciel Pogoni chce postawić na lotnisku w Szczecinie
Dąbiu.
Na szczecińskim lotnisku może powstać jedno z największych targowisk w
Europie Środkowej. "Głos” dowiedział się, że władze Szczecina rozmawiają o
inwestycji z Antonim Ptakiem, właścicielem Pogoni.
Na 26 hektarach lotniska w Dąbiu przy ul. Hangarowej Antoni Ptak planuje
postawienie kilku hal targowych, podobnych do tych, które ma w Rzgowie pod
Łodzią. Tam, w dziewięciu halach o pow. 90. tys. metrów kw., działalność
handlową prowadzi ponad 3 tysiące producentów i importerów. Dominuje branża
odzieżowa, tekstylna, galanteryjna i obuwnicza. Codziennie przyjeżdżają z
całej Polski tysiące osób. Ściągają także właściciele straganów, którzy
sprzedają u siebie towar z kilkukrotnym przebiciem.
W Szczecinie targowisko ma być jeszcze większe. Zwłaszcza, że inwestor liczy
na przybyszów z Niemiec. Pierwsza hala miałaby powstać jeszcze w tym roku.
- To jest strategiczny dla miasta teren - mówi wiceprezydent Mirosław
Czesny. - Ptak jest interesującym inwestorem. Trzeba pamiętać, że oznacza to
powstanie 3 tysięcy miejsc pracy. Pierwsza hala da zatrudnienie dla prawie
800 osób. Mogłaby być uruchomiona jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.
Co 3-4 miesiące uruchamiane byłyby kolejne. Oprócz dochodów z podatków
płaconych przez mieszkańców mielibyśmy jeszcze opłaty z dzierżawy.
Radni ratujcie !!! chcą nam oszpecić wstrętnymi halami przy wjeżdzie do
Szczecina. Ładna będzie perspektywa brr.