Dodaj do ulubionych

Program Platformy już zaczyna być upubliczniany!

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.07, 02:18
Za onetem:
Minister finansów spoza Platformy?
(PAP, aj/22.10.2007, godz. 00:31)

Zbigniew Chlebowski (PO) uważa, że ministrem finansów w przyszłym
rządzie powinien być ktoś spoza Platformy, niezależny ekspert.

"W obliczu tak głębokich reform, jakie chcemy wprowadzić, ja
osobiście jestem zwolennikiem, aby był to ktoś spoza Platformy,
niezależny ekspert. Nazwisk jest kilka" - powiedział Chlebowski,
pytany o kandydatury na szefa resortu finansów.

Zadeklarował, że ambicją PO jest, aby polska gospodarka rozwijała
się w tempie 6-7 proc.

Chlebowski ocenił, że praktycznie od zaraz można rozpocząć m.in.
likwidowanie barier w działalności gospodarczej i uruchomić program
zachęcający Polaków do powrotu z emigracji

Zdaniem Chlebowskiego, jest jeszcze wystarczająco dużo czasu, aby
przyjąć autopoprawkę do budżetu tak, aby nie było potrzeby
nowelizacji budżetu. Powiedział też, że Platforma nie chce
drastycznie ciąć wydatków publicznych, ale chce je ograniczać.
Podkreślił, że bez naprawy finansów publicznych nie da się obniżyć
podatków.

Chlebowski powiedział też, że 2008 rok będzie pierwszym etapem
podwyżek dla lekarzy, pielęgniarek, nauczycieli. Pytany, kto
pokieruje rządem, odparł: niekwestionowanie Donald Tusk.


biznes.onet.pl/0,1627461,wiadomosci.html
No to się im kiełbaska udała, a nam jak zwykle tylko tacka. Trzy
godziny po zwycięstwie już znamy zrębu programu Platformy. Brawo
liberałowie i socjaliści.
Obserwuj wątek
    • Gość: lidka Re: Program cięć z kieszeni narodu zaczyna być up IP: *.lanet.net.pl 22.10.07, 03:43
      CHlebowski powiedział, że Platforma nie chce
      > drastycznie ciąć wydatków publicznych, ale chce je ograniczać.
      -PO sięgnie do kieszeni bieniejszej części społeczeństwa!!
      >> Chlebowski powiedział też, że 2008 rok będzie pierwszym etapem
      > podwyżek dla lekarzy, pielęgniarek, nauczycieli.
      -PO sprywatyzuje 97% i tak drogich usług medycznych oraz większość
      szkół i uczelni i tym samym wyciagając z kieszeni jednych doposaży
      drugich, spełniając w ten sposób obietnice wyborcze.
      PO wraz z LID-em pokażą Wam gdzie raki zimują. Ha!Ha!Ha! Będziecie
      "bulić" i kwakać ale już nie kaczym a baranim głosem!
      • Gość: as Re: a co wy w cuda wierzyliście trzeba ciąć IP: 85.219.206.* 22.10.07, 09:17
        najlepiej bezpartyjnym fachowcem sie wysłużyć typuję balcerowicza
        albo kogoś podobnego typu gadomski., bo cięcia bedą ogromne i wielu
        nie przezyje mozliwe że PSL sie nie zgodzi i rozwali się rząd.A tu
        trzeba euro budować i te podwyżki dla budzetówki.
        • Gość: kiełbaska przymrozek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.07, 09:57
          Liberałowie bez fachowca od finansów, a to ciekawostka wyszła.
          Kiełbaska czeka na następne punkty programu. Jedno wiem, ujemny
          impuls z giełdy NY, z piątku jest większy jak to zwycięstwo
          liberałów socjalistycznych i nasza giełda w dół ponad 1%. Ale
          zobaczymy, poczekamy. Teraz jest tak, jak zakładałem.
          • Gość: kiełbaska Re: przymrozek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.07, 15:16
            Giełda ok. 1,5% w dół. Wiara w zminy raczej mizerna, ale jest kilka
            peowskich opowiasek o zniesieniu podatków kapitałowych. Kiełbaska
            czeka.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka