Gość: kiełbaska
IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl
22.10.07, 02:18
Za onetem:
Minister finansów spoza Platformy?
(PAP, aj/22.10.2007, godz. 00:31)
Zbigniew Chlebowski (PO) uważa, że ministrem finansów w przyszłym
rządzie powinien być ktoś spoza Platformy, niezależny ekspert.
"W obliczu tak głębokich reform, jakie chcemy wprowadzić, ja
osobiście jestem zwolennikiem, aby był to ktoś spoza Platformy,
niezależny ekspert. Nazwisk jest kilka" - powiedział Chlebowski,
pytany o kandydatury na szefa resortu finansów.
Zadeklarował, że ambicją PO jest, aby polska gospodarka rozwijała
się w tempie 6-7 proc.
Chlebowski ocenił, że praktycznie od zaraz można rozpocząć m.in.
likwidowanie barier w działalności gospodarczej i uruchomić program
zachęcający Polaków do powrotu z emigracji
Zdaniem Chlebowskiego, jest jeszcze wystarczająco dużo czasu, aby
przyjąć autopoprawkę do budżetu tak, aby nie było potrzeby
nowelizacji budżetu. Powiedział też, że Platforma nie chce
drastycznie ciąć wydatków publicznych, ale chce je ograniczać.
Podkreślił, że bez naprawy finansów publicznych nie da się obniżyć
podatków.
Chlebowski powiedział też, że 2008 rok będzie pierwszym etapem
podwyżek dla lekarzy, pielęgniarek, nauczycieli. Pytany, kto
pokieruje rządem, odparł: niekwestionowanie Donald Tusk.
biznes.onet.pl/0,1627461,wiadomosci.html
No to się im kiełbaska udała, a nam jak zwykle tylko tacka. Trzy
godziny po zwycięstwie już znamy zrębu programu Platformy. Brawo
liberałowie i socjaliści.