Dodaj do ulubionych

RAPORT windykacja bezposrednia

IP: *.adsl.inetia.pl 23.06.10, 11:41
dwa lata temu siadl mi komornik na pensje, i zawalil mi sie swiat . zaraz
poszly w slady banki, rachunki..itp.tylko firma raport, ktora odkupila od ery
jeden z moich dlugow wciaz mnie neka, wydzwania , zastrasza.
rozmawialam z gosciem mowiac ze mam komornika, nie jestem w stanie splacic, a
jezeli im zalezy na splacie dlugu niech rowniez skieruje sprawe do
kmornika.niestety oni zamiast odzyskac dlug wola opisywac ludzi, straszyc.mam
w zamiarze napisac pismo do nich z prosba o skierowani sprawy do komornika.
czy mogedomagac sie takiej rzeczy?nie chce zyc w dlugach, ale tez chce sie ich
pozbyc. dziekuje
Obserwuj wątek
        • Gość: dluznik Re: RAPORT windykacja bezposrednia IP: *.adsl.inetia.pl 24.06.10, 09:02
          no wiec problem polega na tym ,ze jak siadl mi komornik to wszystko sie
          posypalo.(nieoplacone rachunki, kredyty...itp)grzebalam sie jak moglam lecz
          niestety padlo..prowadzilam dzialalnosc wiec troche tego bylo, kilka telefonow,
          kredyty..wszystko i tak szlo do komornika.w zeszlym roku odcieli mi ostatni
          telefon z ery. zgodze sie bo naprawde ciezko szlo placenie.nagle pojawila sie
          firma Raport , ktora najpierw dzwonila i zadala zaplaty mojego dlugu sprzed 8
          lat wobec polkomtela,dodam iz w plusie mialam telefon w latach 2000-2002 PELNE
          dwa lata, tylko mialam problemy z rozwiazaniem umowy.Trwa to od pazdziernika
          ub.r.teraz maja moj dlug wobec ery.pismo za pismem , telefon za telefonem,
          tlumacze im ze mam komornika, jak zalezy im na pieniadzach niech rowniez oddadza
          do komornika, to odzyskaja, po pare groszy ale beda miec, niestety upierdliwie
          nadal pisza, strasza najsciem w domu, w pracy itd..(oczywiscie w internecie juz
          wisze o plusa),czy nie moga normalnie podac mnie do komornika?Przez ten rok juz
          mieliby czesc swego dlugu, a tak tylko placa za telefony i pisma.czy moge
          napisac do nich pismo z zadaniem podania do sadu?nie mam kasy, by placic, gdybym
          miala to nie doszloby do takich incydentow.
          • follow_white_rabbit Re: RAPORT windykacja bezposrednia 25.06.10, 17:25
            wierzyciel może ale nie musi występować na drogę sądową przeciwko dłużnikowi
            więc wysłanie pisma z twojej strony na niewiele się zda.
            po drugie (a może po pierwsze) ten dług wg tego co piszesz nie jest
            już wymagalny i jego próba wyegzekwowania na drodze sądowej raczej
            zakończy się dla wierzyciela fiaskiem z uwagi na możliwość skorzystania przez
            dłużnika (czyli ciebie)z prawa przedawnienia roszczeń,w tym przypadku max 3 lata
            od ostatniego terminu faktury/noty lub pisma z twojej strony potwierdzającego
            ten dług.
            dlatego najlepiej ignoruj tę firmę i kolejne zgłaszające się w tej
            sprawie gdyż jakakolwiek twoja pisemna odpowiedź potwierdzająca
            istnienie tego długu pozwoli wierzycielowi uzyskać nakaz zapłaty
            w sądzie i dopiero wtedy (i z pewnością)do komornika się pofatyguje.
            a jak dojdziesz do pieniędzy to nikt nie zabroni ci zapłacić
            polkomtelowi jak dobrze zrozumiałem zaległe płatności

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka