Dodaj do ulubionych

co jeść po zawale

IP: *.warta.pl / 195.149.64.* 23.03.04, 09:03
pomocy! poszukuję pilnie przepisy dla osoby po zawale
Obserwuj wątek
    • brunosch Re: co jeść po zawale 23.03.04, 09:58
      Spróbuj zadać to pytanie na forum "Dieta" tam jest więcej wątków dotyczących
      diet związanych ze zdrowiem.
      A jeśli chodzi o odpowiedź "na szybko", to z pewnością należy jeść dużo ryb (i
      paradoksalnie - tych bardziej tłustych), bo obniżają poziom cholerserolu,
      pewnie też zielone warzywa i z unikać też trzeba smażonego, tłustego mięsa,
      zasmażek etc.
      Może ktoś jeszcze coś doda?
      • hania55 Re: co jeść po zawale 23.03.04, 10:12
        A ja bym radziła wypytać lekarza chociaż o zakres rzeczy, które jeść trzeba lub
        wolno i tych absolutnie zakazanych.
        • brunosch Tys prowda 23.03.04, 10:23
          Ale czasemi trafia się na lekarza - robocopa, co to nie zniża się do dialogów z
          rodziną, a zwłaszcza na tak błahe tematy, jak życie PO zawale.
          W dodatku ewana poprosiła o jakieś przepisy, więc może, po ustaleniu szczegółów
          diety coś da się smacznego zaproponować? Uważam, że człowiek chory nie powinien
          być karmiony marnie i nieapetycznie. Też mu się coś należy.
          Ewana! Szczegóły poprosimy!
          • Gość: ewana Re: Tys prowda IP: *.warta.pl / 195.149.64.* 23.03.04, 14:35
            a więć: bez soli, bez cholesterolu, lekkostrawna.
            pozd
            • hania55 Re: Tys prowda 23.03.04, 17:27
              Ryby pieczone w folii przyprawiane tylko cytryną, białym pieprzem, czosnkiem,
              koperkiem; zupy-kremy z warzyw (na razie mogą być z mrożonek, a już za parę
              miesięcy z nowalijek) - tylko bez śmietany (np. krem z brokułów - brokuły
              zmiksować z bulionem warzywnym i doprawić gałką muszkatołową, sokiem z cytryny,
              pieprzem; krem z mrożonego groszku - wczoraj czy przedwczoraj był przepis tu na
              forum).
            • Gość: krystyna_jl Re: Tys prowda IP: 81.185.72.* 23.03.04, 22:00
              tak jak pisze ewana (ogolnie) + lampka dobrego bordeaux dziennie :-)))
              Maz mial ciezki zawal 12 lat temu i byl dobrze prowadzony przez lekarzy.
              Jezeli masz ochote, napisze Ci na prive, ale dopiero pod koniec tygodnia, jak
              wroce do domu; teraz stukam z kompa syna, 300km ode mnie.
              Pozdr.
    • Gość: dieta Re: co jeść po zawale IP: 212.160.118.* 23.03.04, 10:32
      Jak pamiętam zmagania mojego taty z tym tematem, to istotne jest nienajadanie
      się do oporu. Nie wolno obciążać krążenia dużymi porcjami. Mniej a częściej i
      pacjent nie jest głodny.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka