figgin1 23.10.10, 22:13 Witam, robię podróbkę zupy pho i mam tzw łatę wołową. Co z nią zrobic, wrzucić na ostatnią chwilę czy gotować godzinami? Nigdy nie przyrządzalam tego mięsa... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ania_m66 Re: Pytanie o wołowinę 23.10.10, 22:37 jezeli robisz pho, to gotujesz mieso wolowe godzinami. no i musisz miec wolowe kosci, bez tego nie ma dobrego rosolu. chyba, ze lata miala byc miesem na "wkladke" do gotowej zupy. imho musi byc poledwica. w ostatecznosci takie na dobrego steka, wszystko inne bedzie twarde jak podeszwa. a w ogole polecam ten przepis Odpowiedz Link Zgłoś
figgin1 Re: Pytanie o wołowinę 23.10.10, 22:45 Toż mówię, że namiastka. Robię bardzo esencjonalny bulion drobiowo warzywny. Ta łata to ma być właśnie wkładka, może być gotowana godzinami, nie muszę robić oryginalnego przepisu, to ma być raczej luźna wariacja na temat. Ale własnie nie wiem, wrzucić jeszcze dzisiaj i gortować pół nocy, czy jutro, przed podaniem podsmażyc i wrzucić. Nigdy nie miałam do czynienia z czyms takim jak łata wołowa. Na opakowaniu jak byk pisze "wołowina na stek" ale już różne kawałki mięcha widziałam tak opisane... Odpowiedz Link Zgłoś
ania_m66 Re: Pytanie o wołowinę 23.10.10, 22:56 wiesz co, moze po prostu odkroj baardzo cieniutenki pasek w poprzek wlokien i rzuc na rozgrzana patelnie po 30 sek na strone? w srodku bedzie rozowe i zobaczysz, czy da sie pogryzc i jutro bedzie obiad bez niespodzianek :) ibtw, osobiscie polecam wrzucenie do zupy miesa wlasnie b. krotko ostro zgrillowanego zamiast surowego, bo lepiej imho smakuje. Odpowiedz Link Zgłoś
figgin1 Re: Pytanie o wołowinę 23.10.10, 23:11 Dzięki, tak zrobię. Napisałam ci poradę w wątku żeberkowym Odpowiedz Link Zgłoś
figgin1 Re: Pytanie o wołowinę 23.10.10, 23:25 Jakby kto chciał wiedzieć łata wołowa po pokrojeniu w cieniutnie kawałeczki po podsmażeniu przez kilkanascie sekund i skropieniu sosem sojowym jest świetna! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jackk3 Re: Pytanie o wołowinę IP: 137.186.39.* 24.10.10, 19:38 Domyslam sie ze lata to tzw. flank steak lub brisket? To jest jedno ze smaczniejszych miejsc na krowie. en.wikipedia.org/wiki/File:Brisketphoto.jpg Kluczem jest krotkie grilowanie (ja 7.5 min z kazdej strony na b. goracym Barbi), wczesniejsze marynowanie (godzina) i oczywiscie pozostawienie miesa na nastepne 7min). Kluczem jest cienkie krojenie w poprzek wlokien (ja dodatkowo kroje pod katem 30 stopni). Tak przyrzadzona 'lata' jest swietna na roznego rodzaju kanapki itp. I wcale nie jest twarda. No i smakuje 5x lepiej niz poledwica. Do autorki postu - nie potrzeba wczesniej tego miesa 'grilowac' do tej zupy, musi byc cienko pociete na tym to polega. Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: x krótkie grilowanie po 7,5 min z każdej strony? IP: *.unitymediagroup.de 25.10.10, 11:38 toż to cały kwadrans :D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jackk3 Re: krótkie grilowanie po 7,5 min z każdej strony IP: *.precisiongeo.ca 25.10.10, 16:13 Tak ale to mieso to nie 'soczysty' stek. U mnie sie to sprawdza. Odpowiedz Link Zgłoś