Gość: kaskape IP: *.tedex.com.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 11.01.05, 17:26 znacie jakies w miare latwe przepisy z kuchni muzulmanskiej? ciasteczka., salatki, na zimno!! prosze o pomoc Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
egipcjanka15 Re: POMOZCIE!!!! 11.01.05, 17:36 Sorry, ale takiej nie znam :-(((( Sa przepisy roznych kuchni roznych krajow arabskich. Ale przeciez nie kazdy Azab to muzulmanin i nie kazdy muzulmanin to Arab. Moze sprecyzujesz o co Ci chodzi? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kaskape Re: POMOZCIE!!!! IP: *.tedex.com.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 11.01.05, 19:07 temat kawiarenki - Islam. ja mam przygotowac jedzonko Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marta Re: POMOZCIE!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.01.05, 21:22 najłatwiej ci będzie zrobić humus i tabulę - ale to dania kuchni arabskiej. humus: bierzesz cieciorkę w puszce (nazywana też białym groszkiem), miksujesz z sokiem z cytryn (z pół szklanki nawet), oliwą (przynajmniej ćwierć szklanki), natką pietruszki podziabaną, pieprzem, czosnkiem. musi być gęsta pasta. do tego płaskie chlebki pita, takie w jakich kebaby sprzedają (możesz je kupić w sklepie samira w warszawie, koło biblioteki narodowej, jak jesteś z innego miasta, to nie wiem co ci poradzić, może zapytaj kebabiarzy, gdzie je kupić?) tabula: kaszka kus-kus, do tego oliwa, sok z cytryny, dużo natki pietruszki, może być też świeża mięta, albo świeża kolendra, ogórek świeży w kosteczkę, trochę cebuli drobno pokrojonej, papryki czerwonej trochę, pomidorów. smak ma nadawać głównie pietruszka i cytryna. to są zimne dania, bardzo proste do zrobienia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: giezik Re: POMOZCIE!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.01.05, 21:25 dzieki Heli smakosze.blox.pl/resource/sezamc.jpg Szebbakia 700 gr maki pszennej (okolo litra) czesc maki mozna zastapic drobnozmielonymi migdalami (dowolnie) 250 gr sezamu, uprazyc na patelni i zmielic w mlynku do maku ok pol do 2/3 szklanki oleju 30 gr suchych drozdzy pol szklankim octu (moze byc zwykly spozywczy, ja dalam jablkowego) pol szklanki wody z kwiatu pomaranczy (mazhar, orange blossom water), mozna opuscic jesli sie nie ma, zastapic woda rozana szczypta szafranu lub zmielonej kurkumy szczypta soli 1 jajko lub 2 zoltka mleko niezimne do zagniatania ciasta olej do smazenia litr miodu do zanurzania (mozna pomieszac ze sztucznym lub z melasa) 100 gr sezamu do posypywania Zmielony sezam zmieszac z maka, dodac suche drozdze, sol, wymieszac na stolnicy. Dodac olej, jajko, wode z kwiatu pomaranczy, ocet i tyle mleka, zeby zagniesc dosc zwarte ciasto odstajace od reki. Dac ciastu odpoczac przez godzine pod przykryciem. Nie ma specjalnie rosnac, tylko sie wewnetrznie spulchnic. Ciasto podzielic na kilka czesci, rozwalkowac na grubosc milimetra - poltora i wycinac ciasteczka - podwojne chrusty. Mnie osobiscie najlepiej walkuje sie na plycie ceramicznej piecyka. Radelkiem wyciac kwadrat o boku ok 8 cm, zrobic w srodku 2 ciecia, ale tak, zeby nie przeciac ciasta do konca (cos takiego jak ozdoby choinkowe, przecinane w srodku, rozwijajace sie). Ciastko sklejamy u gory i dolu, a luzne paski w srodku przeplatamy miedzy soba. Mozna tez uformowac jak faworki, chrusty, latwiej i szybciej. Do garnka wlac olej na wysokosc ok. 5 cm, rozgrzac i wkladac po kilka ciastek na raz. Na drugim palniku umiescic garnek z miodem, zagotowac i zostawic na minimalnym ogniu. Jak ciasteczka wyplyna i nabiora brazowawego koloru, wkladac je do goracego miodu i dokladnie w nim zanurzyc, tak zeby nabraly miodowego smaku. Wykladac na talerz i posypac sezamem. Odpowiedz Link Zgłoś
dispell Re: Proszę 11.01.05, 21:47 ...znajdziesz tutaj troszkę: www.wrotapodlasia.pl/pl/region/na+podaskim+stole/tatarskie.htm Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ewusia Re: POMOZCIE!!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.01.05, 10:50 najprosciej-kup kasze kus kus.Zalewa ja sie wrzatkiem i juz.Dodajesz w miare potrzeby albo warzywa albo miesko.podajesz na cieplo lub zimno.tanio i zdrowo Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: landsbergk Re: POMOZCIE!!!! IP: *.szczecin.sdi.tpnet.pl 12.01.05, 11:08 Zajrzyj tu: www.planetaislam.com/kobiety/przepisy/ Odpowiedz Link Zgłoś
hela1 Na zimno, powiadasz: 12.01.05, 15:44 fajna zakaska chyba bedzie borek ze szpinakiem i feta, przepis jest w linku Landsbergk (tylko zamiast zoltego sera dac mozna fete). Ale borek jada sie i na Balkanach i w Turcji i na Bliskim Wschodzie, gwoli uscislenia. Podobne w ksztalcie "fingerfoody" to marokanskie brylat: pasztecikowate, mozna zrobic z ciasta filo, nadziewa sie miesem z kurczaka, jajami na twardo, mielonymi migdalami, przyprawia szafranem, pietruszka, kolendra i smazy na oleju. Wysmienite, ale pracochlonne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kaskape Re: POMOZCIE!!!! IP: *.tedex.com.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 12.01.05, 19:12 Dziekuje! Odpowiedz Link Zgłoś