Dodaj do ulubionych

Kawa jamajska Blue Mountain .

09.02.05, 17:34
Czy ktos wie , ile w Wawie ( " Pożegnanie z Afryką " itp . )kosztuje ta
pyszna kawa z Jamajki ?
Chciałabym zrobić komus prezent i kupić 250 gram - 100 gram , w zależności od
ceny .
Podobno za 1 kg .Blue Mountain płaci się około 890 złotych .
W takim razie za 100 gram - 89 zł , czy inaczej ?
Proszę o radę .
Pozdrawiam !
Obserwuj wątek
    • argonia Re: Kawa jamajska Blue Mountain . 09.02.05, 18:38
      Nie wiem ile kosztuje ta kawa w "Afryce",ale cena którą podajesz jest
      prawdopodobna.Hurtowa cena jest.ok 450zł.Jest to jedna z droższych kaw na
      świecie,ale nie najdroższa (najdroższa Honduras Genuine Marcala-550 zł/kg).
      Blue Mountain jest eksportowana głównie do Japonii (koneserzy kawy czy bardzo
      bogaty naród,czy jedno i drugie?).

Chcę cię jednak przestrzec przed kupowaniem w ciemno tej kawy.Piłam ją
      dwukrotnie w Polsce i niestety złe doświadczenia.Po pierwsze rzadko kto tę kawę
      zamawia,więc stoi ona sobie na półce (często zmielona o zgrozo!) i wietrzeje,a
      wtedy żeby nie wiem jaka cena i gatunek-nie nadaje się do smakowania.

Ja pijam cudowną kawę,świeżo paloną (dzień lub dwa wcześniej),zmieloną przed
      parzeniem za 85 zł/kg Gwatemala Antiqua z Karmy i nie zamieniłabym na
      żadną,nawet z "Afryki"(zdarzało mi się tam pić słabą i zwietrzałą!).
      • allexamina Gwatemala Antigua!!!! :^) 09.02.05, 22:25
        > Ja pijam cudowną kawę,świeżo paloną (dzień lub dwa wcześniej),zmieloną przed
        > parzeniem za 85 zł/kg Gwatemala Antiqua z Karmy i nie zamieniłabym na
        > żadną,nawet z "Afryki"(zdarzało mi się tam pić słabą i zwietrzałą!).

Oj, musze poprzec zdecydowanym glosem Antigue z Gwatemali! Rowniez uwazam ja za
        najlepsza na swiecie. Duzo, duzo lepsza niz kawa z Hondurasu czy Jamajki! Ma
        bardzo charakterystyczny smak korzenny, intensywny zapach i dlugi slodkawy
        posmak. Swietna z mlekiem i bez. Absolutna perfekcja - nie da sie powiedziec
        nic zlego o niej. (Chyba ze ktos lubi bardzo mocno palona kawe - Antigue mozna
        takim paleniem tylko zrujnowac.)

Rowniez zgadzam sie co do kupowania drogich kaw: nalezy kupowac i spozywac
        tylko swiezo palona (do 21 dni po paleniu). Inaczej to po prostu pieniadze
        wyrzucone w bloto.

Interesujace sa rowniez ceny kaw. Mieszkam w USA i Blue Mountain (z dobrego
        zrodla) mozna tu kupic za ok. $36-40 za funt, czyli ok. 300 zl. za kilo (i mowie
        o cenach detalicznych, nie hurtowych). Marcala jest b. rzadko spotykana tu
        kawa, ale kosztuje w detalu mniej niz Blue Mountain. Jak to sie zgadza z
        globalnym rynkiem kawowym (w obliczu cen, ktore wlasnie wymienilyscie) jest dla
        mnie zupelnie niezrozumiale...
        • Gość: asiaasia1 Re: Gwatemala Antigua!!!! :^) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.02.05, 22:58
          "Interesujace sa rowniez ceny kaw. Mieszkam w USA i Blue Mountain (z dobrego
          zrodla) mozna tu kupic za ok. $36-40 za funt, czyli ok. 300 zl. za kilo (i mowie
          o cenach detalicznych, nie hurtowych). Marcala jest b. rzadko spotykana tu
          kawa, ale kosztuje w detalu mniej niz Blue Mountain. Jak to sie zgadza z
          globalnym rynkiem kawowym (w obliczu cen, ktore wlasnie wymienilyscie) jest dla
          mnie zupelnie niezrozumiale... "

To swietnie !
          Moj maz w takim razie przesle mi ta kawe z USA .
          A w jakiej czesci USA mieszkasz ?
          Wiesz , gdzie najlepiej kupic BM w Bostonie lub w calym MA ?
          pozdrawiam ...
          • allexamina Re: Gwatemala Antigua!!!! :^) 09.02.05, 23:41
            W Chicago. Moja kawe kupuje przez internet tu: www.cafemaison.com/

Sa tansze miejsca, ale Cafe Maison (w Teksasie nota bene) pali naprawde dobra
            kawe (nigdy nie oszukuja i maja kawe od dobrych producentow) - pala zamowiona
            kawe w pon.-czw. i wysylaja natychmiast UPS (nie pala w piatki, bo przesylka
            musialaby przeczekac weekend w jakims magazynie). Tu jest kawa ktorej szukasz:
            www.cafemaison.com/016.html - za $41.90 funt, $76.18 - 2 funty +
            przesylka. Wyprobowalam juz naprawde wiele miejsc (rowniez z lokalnych
            ekspertow) i Cafe Maison zawsze wygrywala porownanie - nie cena, ale smakiem.
            Tak wiec moge ich polecic z czystym sumieniem.

Jednak polecam rowniez male lokalne kafejki gdzie pala wlasna kawe (tam moze byc
            taniej, a moze rownie dobrej jakosci). Zwykle da sie po prostu zapytac kiedy
            beda palic Blue Mountain i kupic tego dnia najswiezsza. Nalezy za to unikac
            kawy z tzw. chain coffee shops (jak Starbucks) - nie zeby nie mieli tam dobrej
            kawy, ale jej swiezosc zawsze zalezy od zuzycia a niewielu ludzi kupuje Blue
            Mountain bo droga. (Choc to moze nie dotyczyc takiej korporacji jak The Coffee
            Connection - w Chicago ich nie ma, ale sa w Bostonie, i maja lepsza renome niz
            Starbucks czy Peet's, Twoj maz bedzie wiedzial lepiej niz ja).

Powodzenia!
    • asiaasia1 Re: Kawa jamajska Blue Mountain . 09.02.05, 19:59
      Dziękuję za rady .
      Osoba , której chciałabym zrobić prezent to moja mama .
      Niedługo ma urodziny i już od dłuższego czasu mówi o tej kawie :)
      Chciałabym kupić jak najlepszą .
      Mam możliwość sprowadzenia jej z zagranicy ale to już w ostateczności .
      Pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka