Dodaj do ulubionych

Nie udane Paczki :(

IP: *.netcologne.de 25.02.06, 19:22
Witam
Robilam ostatnio paczki z dwoch roznych przepisow i dokladnie wg przepisu i
dwa razy mi on enie wyszly. Za kazdym razem nie chcialo mi wogole ciasto
wyrosnac i nie wiem dlaczego. Ciasto bylo ciezkie, a paczki gdybym chciala
piec to by mi sie potopily :( Takiego smaka mam na paczki a nie wiem jak mam
je zrobic zeby mi wyszly. Moze ktos mi pomoze.
Obserwuj wątek
    • Gość: elle Re: Nie udane Paczki :( IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.06, 19:29
      podstawa, to ciasto na pączki wyrabia sie luźno
    • aldonka77 Re: Nie udane Paczki :( 25.02.06, 19:34
      wydaje mi się, że chodzi o temperaturę oleju musi być dobrze rozgrzany, a potem
      stała temp. "na małym do średniego płomienia" trochę nie po polsku ale ma
      nadzieję że wiesz o co biega
      pozdrawiam
    • Gość: Andzia Re: Nie udane Paczki :( IP: *.netcologne.de 25.02.06, 21:19
      czy "zle" drozdze moga byc przyczyna nie wyrosniecia rozczynu i ciasta? a czy
      wogole istnieje cos takiego jak zle drozdze :)
      • linn_linn Re: Nie udane Paczki :( 26.02.06, 09:15
        Drozdze moga byc "niezywe", mozna je "zabic" goracym mlekiem, moga nie
        zadzialac...
    • Gość: siwa Re: znaki IP: *.adsl.solnet.ch 26.02.06, 15:23
      na forum kuchnia nikt raczej nie pyta o to, jak zapakowac paczke, zeby sie
      udala. skoro widze watek o "paczkach", to domyslam sie, ze chodzi o "pączki", bo
      paczek sie raczej nie wyrabia i nie dodaje sie do nich drozdzy. pisza tu ludzie
      z roznych stron swiata i nie kazdy ma polskie znaki. ja akurat mam, ale
      wygodniej i szybciej pisze mi sie bez nich.

      wracajac do tematu, drozdze mogly byc tez stare i dlatego twoje ciasto nie
      wyroslo. moglo byc tez zbyt slabo wyrobione, bo ciasto drozdzowe trzeba wyrabiac
      az reka odpada :-). kiedys mialam takie super drozdze, ze uroslo mi tyle ciasta
      i tyle paczkow mi wyszlo, ze trzeba je bylo rozdawac zeby zostaly zjedzone zanim
      sczerstwieja. od drozdzy faktycznie duzo zalezy.
      • Gość: vet Re: znaki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.02.06, 15:30
        Miałam ten sam problem. Przyczynę odkryłam sama. Wszystko robiłam według
        przepisu jednak jak się okazuje w pączkach jest mało tłuszczu a w moim
        przepisie było go naprawdę dużo :(
    • Gość: gajka Re: Nie udane Paczki :( IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.02.06, 11:51
      mąka też jest ważna musi być albo sama krupczatka,albo 60 dag tortowej+40
      krupczatki ,a smażymy tylko na smalcu ,na oleju to profanacja bo za niska
      temperatura ,robią tak w ciastkarniach ale są one wtedy podparzane w
      specjalnej komorze i dla tego po ściśnięciu są glutami i się nie rozchodzą
      • Gość: limba Re: Nie udane Paczki :( IP: *.mos.gov.pl 27.02.06, 13:55
        Przepraszam autorkę/autora, ale zaprzeczę całkowicie tym poglądom Gajki. Nie
        jest to prawda.
        Po kilku latach doświadczeń i eksperymentów, pączki robię wyłącznie z mąki
        tortowej i są dzięki temu delikatne i puszyste.
        Krupczatka jest zbyt 'grubo mielona' i wg mnie nadaje się do ciasta kruchego, a
        nie do delikatnego drożdżowego na pączki.

        Co do oleju, to też Gajaka nie ma racji. Kiedyś również smażyłam wyłącznie na
        smalcu - teraz uważam, że niezbędny jest wyłącznie do faworków. A do pączków od
        kilku lat stosuję olej słonecznikowy - są wg mnie smaczniejsze niż na smalcu
        [chodzi o aromat] i chyba mniej tłuste. I nie wymagają podparzania - smażę je,
        wrzucając bezpośrednio do rozgrzanego oleju.

        A na potwierdzenie moich poglądów, to dodać, że wielu gości Forum korzystało z
        mojego przepisu i są zadowoleni.
        Pozdrawiam.
    • Gość: luana4 Re: znaki IP: *.adsl.net.t-com.hr 27.02.06, 13:34
      Na mojej tez nie ma, a paczki tez wywalilam do smieci. Ciasto pieknie wyroslo,
      bylo mieciutkie i pulchniutkie, ale przy smazeniu klapa. Podejrzewam, ze olej
      byl za goracy, bo moje paczki zostaly niedopieczone w srodku (zywe ciacho!!!)
      Nigdy wiecej nie bede ich robic!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka