Dodaj do ulubionych

Sposób na cappuccino z torebki

IP: *.web.thalamus.se 25.12.02, 21:11
Prawdziwa capuccino nie robi sie z proszku!
Obserwuj wątek
    • jusmus Re: Sposób na cappuccino z torebki 17.06.03, 14:01
      Jaka Prezes? Stowarzyszenia Pijących cappuccino z torebki? TO
      COŚ w ogóle nie jest godne nosić nazwy cappuccino! Błąd,
      porażka, kwas i dno!
      • inika Re: Sposób na cappuccino z torebki 17.06.03, 14:09
        A jaką kawę robi się z proszku? Blee... wszystkie te rozpuszczalne świństwa.
        Przeciez to nie ma nic wspólnego z kawą! Mój żołądek od razu wyczuje, czy kawa
        była prawdziwa czy rozpuszczalna.
        • Gość: hania Re: Sposób na cappuccino z torebki IP: *.virnxx1.adsl.tele.dk 17.06.03, 18:17
          inika napisała:

          > A jaką kawę robi się z proszku? Blee... wszystkie te rozpuszczalne świństwa.
          > Przeciez to nie ma nic wspólnego z kawą! Mój żołądek od razu wyczuje, czy
          kawa
          > była prawdziwa czy rozpuszczalna.
          A CO Z ZUPKAMI W PROSZKU?????
          • hania_76 Re: Sposób na cappuccino z torebki 17.06.03, 18:20
            Gość portalu: hania napisał(a):


            > A CO Z ZUPKAMI W PROSZKU?????

            Capuccino z torebki, zupki w proszku - wszystko to jednakowa ohyda.
          • inika Proszki 18.06.03, 09:44
            Droga Haniu,
            temat dotyczył kawy. :) O zupkach itp. wątki były juz nie raz. Poza zupkami
            widziałam chyba puree ziemniaczane w proszku, różne placki i kluski.
            A swoją drogą wcale się nie dziwię, że ludzie to kupują - są tak omamieni
            reklamami... Smutne to.

            Wracając do kawy rozpuszczalnej - uważam ją za produkt tak samo sztuczny,
            niedobry i szkodliwy jak powyższe, wypisane, proszki.
            • hania_76 Re: Proszki 18.06.03, 09:53
              inika napisała:

              >
              > Wracając do kawy rozpuszczalnej - uważam ją za produkt tak samo sztuczny,
              > niedobry i szkodliwy jak powyższe, wypisane, proszki.

              Mam w domu na tzw. podorędziu kawę rozpuszczalną, bo nie miałam w starym
              mieszkaniu miejsca na ekspres, a do nowego jeszcze nie zdążyliśmy kupić. A
              czasami rano człowiek potrzebuje się obudzić, żeby w ogóle dojść do pracy. Ale
              zgadzam się - jest niesmaczna, tyle, że staramy się ją jakoś uratować dużą
              ilością ubitego mleka. Natomiast capuccino z torebki jest dla mnie szczytem
              wyrafinowanej ohydy (coś jak puree ziemniaczane z proszku ;-)), której po
              jednym spróbowaniu w celach eksperymentalnych nie poleciłabym nikomu. No,
              chyba, że ktoś strasznie by mi się naraził i chciałabym mu zrobić brzydki
              dowcip.

              Pozdrawiam :-)
              • inika Re: Proszki 18.06.03, 10:12
                Też kiedyś piłam rozpuszczalną i opłacałam to każdorazowym bólem żołądka.
                Robiłam ją pół na pół z mlekiem a w końcu zalewałam samym gorącym mlekiem. Aż
                któregos razu dostałam w prezencie ekspres do kawy. Z bardzo dużą nieśmiałością
                wypróbowałam go uzywając jakiejś tam najzwyklejszej sypanej. I szok! Co za
                smak, aromat i żadnych dolegliwości! Kiedyś kawę stosowałam tylko
                jako "pobudzacz", ale od poczatku mojej "ery ekspresowej" stałam się smakoszem
                (chyba). :)
                Teraz mam malutka kuchnię, na ekspres miejsca za mało więc kupiłam zaparzacz
                (czy kafeterę - takie szkalne z sitkiem i pokrywką) - polecam!
                Pozdrawiam. :)
    • Gość: Sandra Re: Sposób na cappuccino z torebki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.03, 15:51
      Jak można to coś z torebki nazwać cappuccino?!!
      • Gość: Linn Re: Sposób na cappuccino z torebki IP: *.dialup.tiscali.it 17.06.03, 17:40
        Ludzie, nie dajcie sie zwariowac. A GW moglaby nie powielac bzdur o cappuccino
        w proszku? Chyba, ze ktos to sponsoruje... Jesli tak, niech zaplaci za reklame,
        na ktora ... nie zwrocimy uwagi.
        • Gość: Ania Re: Sposób na cappuccino z torebki IP: *.torun.cvx.ppp.tpnet.pl 18.06.03, 12:47
          Niestety, wielu rodakow dało się zwariować i dzięki nim Pani prezez Mokrysz
          (Mokate) jest na liście 100 najbogatszych Polaków.
          Cappuccino w proszku mówimy stanowczo: NIE! I niech sobie wymyślą producenci na
          tą ohydę inną nazwę, a nie profanują słowo "cappuccino".
          • Gość: Linn Re: Sposób na cappuccino z torebki IP: *.dialup.tiscali.it 18.06.03, 17:20
            A wiec to TA Pani Prezes, czyli jednak chodzi o kryptoreklame. A swoja droga
            niezbyt dobrze swiadczy to polskim smaku, jesli na takim proszku mozna zrobic
            duze pieniadze.
    • Gość: jarek Tutaj jest roznica. IP: *.fastres.net 19.06.03, 17:34
      • Gość: fanny Re: Tutaj jest roznica. IP: *.chello.pl 20.06.03, 00:01
        Zawsze mnie ciekawilo co moze byc w tym proszku, ze po zalaniu woda tak to sie
        pieni. Po zastanowieniu, stwierdzam jednak, ze raczej wole nie wiedziec.
        • Gość: Linn Re: Tutaj jest roznica. IP: *.dialup.tiscali.it 20.06.03, 07:43
          Tutaj, czyli w Polsce? We Wloszech tez stoi cos takiego na polce, pewnie dla
          turystow. Mysle jednak, ze jesli ktos przyjezdza do Wloch i to kupuje, powinien
          zostac natychmiast deportowany. Widze jednak, ze jest w Polsce sporo osob,
          ktore interesuja sie tym, co jedza i pija. Dochodza skladnikow, sposobu
          robienia i to nie tylko cappuccino. Gdyby tak 1% czasu poswiecanego na
          ogladanie reklam, zamienic na jakiekolwiek forum kuchenne, niektorym wyszloby
          to na zdrowie i na smak. Uczestnikow tego forum nie mam na mysli, oczywiscie.
    • Gość: milena Re: Sposób na cappuccino z torebki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.06.03, 12:42
      witam
      jaki jest wasz sposob na cappuccino?
      pzdr
      • roseanne Re: Sposób na cappuccino z torebki 20.06.03, 19:25
        kawe zaparzyc w ekspresiku - taki stawiany na grzejnik (cisnieniowy) sprawdza
        sie doskonale.
        Mleko (pol litra na dwie osoby) podgrzewam z lyzka cukru. Ubijam trzepaczka w
        czasie podgrzewania. Zalewam kawe i juz
      • dziuunia Re: Sposób na cappuccino z torebki 04.10.03, 08:52
        A ja kupiłam sobie właśnie w Ikei taki przyrząd do ubijania mleka do cappucino
        i rewelacja!Efekt jest jakby mleko było ubite pod ciśnieniem naewt chude 1,5%
        mleko!Kawę robię we włoskim ekspresiku tym stawianym na gazie mleko podgrzewam
        i ubijam 15-20 sekund zalewam kawą i to jest to.Oczywiście jak kogoś nie stać
        na dobry ekspres ciśnieniowy.Ta ubijaczka kosztuje niecałe 10 zł i ma patent
        włoski.
        POZDR
        P.S.Tylko nie pomyślcie że to jakiś spam.Kupiłam to z czystej ciekawości bo w
        sumie nawet jakby nie działało to mała strata,a działa wyśmienicie.
    • Gość: Agi Re: Sposób na cappuccino z torebki IP: diablo.nsl* / 192.168.201.* 20.06.03, 19:19
      Ja tez nie cierpie tego torebkowego cappuccino,ale znalazlam jego sympatyczne
      zastosowanie. Polecam kefir z Krasnegostawu + jedna torebka ulubionego smaku
      (moj to wanilia) + cukier wg uznania = chodzi b ciekawa mikstura. Moze po to
      produkuja te cuda!!???
    • momi Re: Sposób na cappuccino z torebki 20.06.03, 20:23
      Przezabawnie brzmi zalecenie by takie torebkowe cappuccino pić wyłącznie z
      filiżanek. Moim zdaniem jedynie pasuje toto do plastikowego kubka. Jest to
      świństwo nad świństwami.Potrafię zrozumieć użytkowników kawy rozpuszczalnej
      (niektóre przypominają kawę),ale popularności tego czegoś nie.Już jak
      przychodzę do pracy drażni mnie ten chemiczny zapach a jak wyobrażę sobie ,że
      ktoś to będzie pił słabo mi się robi. No cóż nie ma u nas kultury picia
      kawy.Ciężko kupić w sklepach ziarnistą(wszystkie mielone , bo w takiej postaci
      łatwo ukryć jakosć ziaren).Kultury picia herbaty chyba też nie ma skoro
      szczytem dobrego smaku jest Lipton i sztucznie aromatyzowane mieszanki.I nie
      mozna tego tłumaczyć pieniędzmi , bo ludzie strasznie przepłacają kupując
      substytuty, namiastki.
    • Gość: marghe_72 Re: Sposób na cappuccino z torebki IP: *.acn.pl / *.acn.pl 03.10.03, 22:33
      Powiem krótko. Fuj!!!

      Linn, w PL pija sie "kawe cappuccino":), a espresso bywa rozmiarów tegoż
      cappuccino:)))

      M.
      • Gość: Linn Re: Sposób na cappuccino z torebki IP: *.dialup.tiscali.it 04.10.03, 09:37
        Widocznie wieksze znaczenie ma samo slowo niz smak. Troche to dziwi, gdyz
        ludzie podrozuja i moga pewne rzeczy porownac. O necie nie wspomne.
        • Gość: dolores12 Re: Sposób na cappuccino z torebki IP: *.lublin.pl / *.lublin.pl 05.10.03, 14:35
          Miejmy nadzieje ze wkrotce minie moda na "kawy kapuczino" i "herbaty" w 100
          smakach a za to w supermarketach pojawią sie maszynki do mielenia kawy, takie
          jak chocaizby u naszych bliskich sasiadow Czechow.
    • Gość: jolunia01 Re: Sposób na cappuccino z torebki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.11.03, 19:19
      Pfuj!!! ta lepka i słodka ohyda (kiedyś spróbowałam) nie ma NIC
      WSPOLNEGO Z KAWĄ. Piją to raczej ci, którzy - moim zdaniem - nie
      pamietają, że w minionym ustroju kawa bywała rzadko, ale zawsze
      można ja było w niemal każdym sklepie zemleć. I taka świeżo
      zmielona kawa była po prostu kawą (nawet zalana wodą w szklace,
      bo z ekspresami bywało gorzej, chyba że ktos sobie przywiózł np.
      z Węgier kofetierę stawianą na ogień)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka