Gość: czytelnik IP: *.web.thalamus.se 25.12.02, 21:11 Prawdziwa capuccino nie robi sie z proszku! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
jusmus Re: Sposób na cappuccino z torebki 17.06.03, 14:01 Jaka Prezes? Stowarzyszenia Pijących cappuccino z torebki? TO COŚ w ogóle nie jest godne nosić nazwy cappuccino! Błąd, porażka, kwas i dno! Odpowiedz Link Zgłoś
inika Re: Sposób na cappuccino z torebki 17.06.03, 14:09 A jaką kawę robi się z proszku? Blee... wszystkie te rozpuszczalne świństwa. Przeciez to nie ma nic wspólnego z kawą! Mój żołądek od razu wyczuje, czy kawa była prawdziwa czy rozpuszczalna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hania Re: Sposób na cappuccino z torebki IP: *.virnxx1.adsl.tele.dk 17.06.03, 18:17 inika napisała: > A jaką kawę robi się z proszku? Blee... wszystkie te rozpuszczalne świństwa. > Przeciez to nie ma nic wspólnego z kawą! Mój żołądek od razu wyczuje, czy kawa > była prawdziwa czy rozpuszczalna. A CO Z ZUPKAMI W PROSZKU????? Odpowiedz Link Zgłoś
hania_76 Re: Sposób na cappuccino z torebki 17.06.03, 18:20 Gość portalu: hania napisał(a): > A CO Z ZUPKAMI W PROSZKU????? Capuccino z torebki, zupki w proszku - wszystko to jednakowa ohyda. Odpowiedz Link Zgłoś
inika Proszki 18.06.03, 09:44 Droga Haniu, temat dotyczył kawy. :) O zupkach itp. wątki były juz nie raz. Poza zupkami widziałam chyba puree ziemniaczane w proszku, różne placki i kluski. A swoją drogą wcale się nie dziwię, że ludzie to kupują - są tak omamieni reklamami... Smutne to. Wracając do kawy rozpuszczalnej - uważam ją za produkt tak samo sztuczny, niedobry i szkodliwy jak powyższe, wypisane, proszki. Odpowiedz Link Zgłoś
hania_76 Re: Proszki 18.06.03, 09:53 inika napisała: > > Wracając do kawy rozpuszczalnej - uważam ją za produkt tak samo sztuczny, > niedobry i szkodliwy jak powyższe, wypisane, proszki. Mam w domu na tzw. podorędziu kawę rozpuszczalną, bo nie miałam w starym mieszkaniu miejsca na ekspres, a do nowego jeszcze nie zdążyliśmy kupić. A czasami rano człowiek potrzebuje się obudzić, żeby w ogóle dojść do pracy. Ale zgadzam się - jest niesmaczna, tyle, że staramy się ją jakoś uratować dużą ilością ubitego mleka. Natomiast capuccino z torebki jest dla mnie szczytem wyrafinowanej ohydy (coś jak puree ziemniaczane z proszku ;-)), której po jednym spróbowaniu w celach eksperymentalnych nie poleciłabym nikomu. No, chyba, że ktoś strasznie by mi się naraził i chciałabym mu zrobić brzydki dowcip. Pozdrawiam :-) Odpowiedz Link Zgłoś
inika Re: Proszki 18.06.03, 10:12 Też kiedyś piłam rozpuszczalną i opłacałam to każdorazowym bólem żołądka. Robiłam ją pół na pół z mlekiem a w końcu zalewałam samym gorącym mlekiem. Aż któregos razu dostałam w prezencie ekspres do kawy. Z bardzo dużą nieśmiałością wypróbowałam go uzywając jakiejś tam najzwyklejszej sypanej. I szok! Co za smak, aromat i żadnych dolegliwości! Kiedyś kawę stosowałam tylko jako "pobudzacz", ale od poczatku mojej "ery ekspresowej" stałam się smakoszem (chyba). :) Teraz mam malutka kuchnię, na ekspres miejsca za mało więc kupiłam zaparzacz (czy kafeterę - takie szkalne z sitkiem i pokrywką) - polecam! Pozdrawiam. :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sandra Re: Sposób na cappuccino z torebki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.03, 15:51 Jak można to coś z torebki nazwać cappuccino?!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Linn Re: Sposób na cappuccino z torebki IP: *.dialup.tiscali.it 17.06.03, 17:40 Ludzie, nie dajcie sie zwariowac. A GW moglaby nie powielac bzdur o cappuccino w proszku? Chyba, ze ktos to sponsoruje... Jesli tak, niech zaplaci za reklame, na ktora ... nie zwrocimy uwagi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ania Re: Sposób na cappuccino z torebki IP: *.torun.cvx.ppp.tpnet.pl 18.06.03, 12:47 Niestety, wielu rodakow dało się zwariować i dzięki nim Pani prezez Mokrysz (Mokate) jest na liście 100 najbogatszych Polaków. Cappuccino w proszku mówimy stanowczo: NIE! I niech sobie wymyślą producenci na tą ohydę inną nazwę, a nie profanują słowo "cappuccino". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Linn Re: Sposób na cappuccino z torebki IP: *.dialup.tiscali.it 18.06.03, 17:20 A wiec to TA Pani Prezes, czyli jednak chodzi o kryptoreklame. A swoja droga niezbyt dobrze swiadczy to polskim smaku, jesli na takim proszku mozna zrobic duze pieniadze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fanny Re: Tutaj jest roznica. IP: *.chello.pl 20.06.03, 00:01 Zawsze mnie ciekawilo co moze byc w tym proszku, ze po zalaniu woda tak to sie pieni. Po zastanowieniu, stwierdzam jednak, ze raczej wole nie wiedziec. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Linn Re: Tutaj jest roznica. IP: *.dialup.tiscali.it 20.06.03, 07:43 Tutaj, czyli w Polsce? We Wloszech tez stoi cos takiego na polce, pewnie dla turystow. Mysle jednak, ze jesli ktos przyjezdza do Wloch i to kupuje, powinien zostac natychmiast deportowany. Widze jednak, ze jest w Polsce sporo osob, ktore interesuja sie tym, co jedza i pija. Dochodza skladnikow, sposobu robienia i to nie tylko cappuccino. Gdyby tak 1% czasu poswiecanego na ogladanie reklam, zamienic na jakiekolwiek forum kuchenne, niektorym wyszloby to na zdrowie i na smak. Uczestnikow tego forum nie mam na mysli, oczywiscie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: milena Re: Sposób na cappuccino z torebki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.06.03, 12:42 witam jaki jest wasz sposob na cappuccino? pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
roseanne Re: Sposób na cappuccino z torebki 20.06.03, 19:25 kawe zaparzyc w ekspresiku - taki stawiany na grzejnik (cisnieniowy) sprawdza sie doskonale. Mleko (pol litra na dwie osoby) podgrzewam z lyzka cukru. Ubijam trzepaczka w czasie podgrzewania. Zalewam kawe i juz Odpowiedz Link Zgłoś
dziuunia Re: Sposób na cappuccino z torebki 04.10.03, 08:52 A ja kupiłam sobie właśnie w Ikei taki przyrząd do ubijania mleka do cappucino i rewelacja!Efekt jest jakby mleko było ubite pod ciśnieniem naewt chude 1,5% mleko!Kawę robię we włoskim ekspresiku tym stawianym na gazie mleko podgrzewam i ubijam 15-20 sekund zalewam kawą i to jest to.Oczywiście jak kogoś nie stać na dobry ekspres ciśnieniowy.Ta ubijaczka kosztuje niecałe 10 zł i ma patent włoski. POZDR P.S.Tylko nie pomyślcie że to jakiś spam.Kupiłam to z czystej ciekawości bo w sumie nawet jakby nie działało to mała strata,a działa wyśmienicie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Agi Re: Sposób na cappuccino z torebki IP: diablo.nsl* / 192.168.201.* 20.06.03, 19:19 Ja tez nie cierpie tego torebkowego cappuccino,ale znalazlam jego sympatyczne zastosowanie. Polecam kefir z Krasnegostawu + jedna torebka ulubionego smaku (moj to wanilia) + cukier wg uznania = chodzi b ciekawa mikstura. Moze po to produkuja te cuda!!??? Odpowiedz Link Zgłoś
momi Re: Sposób na cappuccino z torebki 20.06.03, 20:23 Przezabawnie brzmi zalecenie by takie torebkowe cappuccino pić wyłącznie z filiżanek. Moim zdaniem jedynie pasuje toto do plastikowego kubka. Jest to świństwo nad świństwami.Potrafię zrozumieć użytkowników kawy rozpuszczalnej (niektóre przypominają kawę),ale popularności tego czegoś nie.Już jak przychodzę do pracy drażni mnie ten chemiczny zapach a jak wyobrażę sobie ,że ktoś to będzie pił słabo mi się robi. No cóż nie ma u nas kultury picia kawy.Ciężko kupić w sklepach ziarnistą(wszystkie mielone , bo w takiej postaci łatwo ukryć jakosć ziaren).Kultury picia herbaty chyba też nie ma skoro szczytem dobrego smaku jest Lipton i sztucznie aromatyzowane mieszanki.I nie mozna tego tłumaczyć pieniędzmi , bo ludzie strasznie przepłacają kupując substytuty, namiastki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marghe_72 Re: Sposób na cappuccino z torebki IP: *.acn.pl / *.acn.pl 03.10.03, 22:33 Powiem krótko. Fuj!!! Linn, w PL pija sie "kawe cappuccino":), a espresso bywa rozmiarów tegoż cappuccino:))) M. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Linn Re: Sposób na cappuccino z torebki IP: *.dialup.tiscali.it 04.10.03, 09:37 Widocznie wieksze znaczenie ma samo slowo niz smak. Troche to dziwi, gdyz ludzie podrozuja i moga pewne rzeczy porownac. O necie nie wspomne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dolores12 Re: Sposób na cappuccino z torebki IP: *.lublin.pl / *.lublin.pl 05.10.03, 14:35 Miejmy nadzieje ze wkrotce minie moda na "kawy kapuczino" i "herbaty" w 100 smakach a za to w supermarketach pojawią sie maszynki do mielenia kawy, takie jak chocaizby u naszych bliskich sasiadow Czechow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jolunia01 Re: Sposób na cappuccino z torebki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.11.03, 19:19 Pfuj!!! ta lepka i słodka ohyda (kiedyś spróbowałam) nie ma NIC WSPOLNEGO Z KAWĄ. Piją to raczej ci, którzy - moim zdaniem - nie pamietają, że w minionym ustroju kawa bywała rzadko, ale zawsze można ja było w niemal każdym sklepie zemleć. I taka świeżo zmielona kawa była po prostu kawą (nawet zalana wodą w szklace, bo z ekspresami bywało gorzej, chyba że ktos sobie przywiózł np. z Węgier kofetierę stawianą na ogień) Odpowiedz Link Zgłoś