bagatella 13.07.07, 16:55 od zmyslow juz odchodze co do ryby podac jako dodatek, ryz-blee, puree nie pasuje, no to co innego? wszelkie mamarony tez odpadaja:( Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
winoczerwone Re: Losos, sos czosnkowo-oliwkowy, i co do tego? 13.07.07, 16:57 puree z groszku z miętą Odpowiedz Link Zgłoś
bagatella Re: Losos, sos czosnkowo-oliwkowy, i co do tego? 13.07.07, 16:59 o nie nie, tego nie lubimy, zreszta to chyba jakais kawal:) Odpowiedz Link Zgłoś
winoczerwone Re: Losos, sos czosnkowo-oliwkowy, i co do tego? 13.07.07, 17:13 ee kawał? nienie coś takiego miałam na mysli, akurat nawet z łososiem sie znalazło: www.foodnetwork.com/food/recipes/recipe/0,1977,FOOD_9936_35789,00.html ale jak nie lubicie, to faktycznie odpada:-) Odpowiedz Link Zgłoś
winoczerwone Re: Losos, sos czosnkowo-oliwkowy, i co do tego? 13.07.07, 16:59 o, zagapiłam się: puree z groszku pod warunkiem, że negujesz puree z ziemniaków, a nie ideę puree w ogóle:-) Odpowiedz Link Zgłoś
ba_nita Re: Losos, sos czosnkowo-oliwkowy, i co do tego? 13.07.07, 17:05 Grillowany bakłażan, cukinia, kabaczek,na parze: brokuł, kalafior. Można podać kuskus. Też na parze młoda kapusta (taka chrupiąca na półtwardo z koperkiem). Odpowiedz Link Zgłoś
ba_nita Re: I jeszcze "Mleczko jajeczne": 13.07.07, 17:08 2 całe jajka, 150 ml gorącego mleka, sól Jajka rozmącić. Używając trzepaczki domieszać gorące mleko i doprawić solą. To przepis podstawowy - można dodać również różnego rodzaju zioła, przyprawy, orzechy czy ziarna. Całość wlać do naczynia do gotowania w kąpieli wodnej lub zawiesić naczynie, w którym przygotowujemy potrawę nad garnkiem z gorącą wodą tak, aby woda nie dotykała dna tegoż naczynia. Na małym ogniu "parujemy" pod przykryciem około 30-40 min do czasu zastygnięcia masy. Po schłodzeniu masę wykładamy na deseczkę lub talerz i kroimy w kostkę. Odpowiedz Link Zgłoś
wanda-maria dodatki 15.07.07, 22:29 1/ Zapiekanki z ziemniakow, np. gratin savoyard, gratin dauphinois. 2/ Placuszki z cukinii. 3/ Risotto, np. z grzybami. Odpowiedz Link Zgłoś
cien_wiatru Re: dodatki 15.07.07, 22:42 a nie moga byc po prostu mlode ziemniaki z wody ? Odpowiedz Link Zgłoś
slawuuusia Re: Losos, sos czosnkowo-oliwkowy, i co do tego? 16.07.07, 00:03 Oj to trudna sytuacja... Jesli: ryz-blee. puree-nie, makarony-odpadaja a i groszek-fuj.. to nic tylko zjesc tego lososia ze...smakiem!:-) Odpowiedz Link Zgłoś
kwiatek_leona Re: Losos, sos czosnkowo-oliwkowy, i co do tego? 16.07.07, 00:39 Do lososia z grilla czesto podaje polente ugotowana dzien wczesniej, pozniej pocieta w trojkaty, czy inne figury geometryczne i lekko podgrillowana razem z lososiem. Do tego zielona salata i czesc. Albo salatka z soczewicy,z drobno pokrojonymi w kostke cebula i pomidorami, posiekana kolendra i sosem olejowo-octowym z duuuza iloscia czosnku. Dobrze tez dodac jakas papryczke czy kumin, zeby te salatke "domeksykanic". Po przegryzieniu sie smakow, wykladam dno talerza ta "salsa" i na niej ukladam kawalek rybki. Oczywiscie to propozycje na gorace letnie dni. Jak przyjdzie zima to i ten bleee ryz wroci :) Odpowiedz Link Zgłoś
roseanne Re: Losos, sos czosnkowo-oliwkowy, i co do tego? 16.07.07, 01:44 no tak o polencie zapomnialm:) tez pasuje Odpowiedz Link Zgłoś
roseanne Re: Losos, sos czosnkowo-oliwkowy, i co do tego? 16.07.07, 01:42 lekki bialy chleb typu wloskiego, kalabryjski super z chrupiaca skorka Odpowiedz Link Zgłoś
bagatella zgapilam sie ale juz dziekuje wszystkim 17.07.07, 15:46 za mile podpowiedzi, do wykorzystania przy nastepnej rybie, bo tak sie wsciekalam, ze az zrobilam moj ulubiony dodatek do wszystkiego czyli ziemniaki z fenkulem, uhh ale to dobre! a co by sie troche wytlumaczyc, kazde puree lubie bardzo, a moje ulubione to z marchewki z czosnkiem lub z brokulow. ryzem tez nie gardze, ale w ostatnim czasie zbyt czesto sie z nim spotykalam w kuchni wiec bylo blee:) dziekuje bardzo, bagatella Odpowiedz Link Zgłoś