Dodaj do ulubionych

most w Ruse

11.07.09, 13:56
...jaka opłata? może ktoś pamięta w euro, usd, ron; czy można płacic
kartą?
Obserwuj wątek
      • jagda1 Re: most w Ruse 14.07.09, 13:56
        Dzisiaj wróciliśmy - płaciliśmy w Rumunii 6 Euro (nie dostaliśmy pokwitowania) w
        drodze powrotnej oczywiście również 6 Euro lub 12 Lewa (zapisano nr
        rejestracyjny auta i dano potwierdzenie)
    • apartamentbulgaria Re: most w Ruse 02.06.10, 18:18
      Wystarczy podjechać pod budkę, powiedzieć NO FAKTURA, dać 5 EURO i
      można jechać dalej. Nieważne jakim samochodem jedziemy i ile
      kosztuje przejazd przez most według cennika. Jedyny warunek...trzeba
      mieć przygotowane 5 EURO.
        • apartamentbulgaria Re: most w Ruse 02.06.10, 21:55
          Nic nie daję za zdany egzamin lub pozytywną decyzję bo nigdy nie
          miałem takiej potrzeby, a co do mostu w Ruse to oczywiście ty możesz
          płacić więcej za przejazd, i koniecznie nie zapomnij pokazać
          pokwitowania w konsulacie po powrocie, z pewnością władze bułgarskie
          to docenią.
          • trypel Re: most w Ruse 03.06.10, 09:23
            wisi mi co myslą na ten temat władze bułgarskie.
            Uczciwość to cos co sie ma lub nie. I cos co sie stosuje bez podziału na nas i
            na nich. W kazdym razie bo takim tekscie skorzystanie z Twoich usług wiązałoby
            sie z ryzykiem że tutaj też spróbujesz kogoś oszukać.
            • apartamentbulgaria Re: most w Ruse 03.06.10, 19:31
              Napisałem dokładnie tak jak wygląda w rzeczywistości płacenie za
              przejazd przez most w Ruse. I też mnie to nie interesuje kto tam
              siedzi w budce i dlaczego kasuje mniej za przejazd niż jest w
              cenniku, trzeba być pomylonym żeby się prosić samemu że chce się
              zapłacić więcej. Rozumiem że jak policjant zaproponuje ci mandat
              niższy od przewidzianego w taryfikatorze to go upomnisz że to za
              mało i że chyba się pomylił bo powinno być dwa razy więcej? W ogóle
              jestem mocno zdziwiony tego typu reakcją na to co napisałem. I sobie
              wypraszam tego typu sugestie co do mojej osoby. Odnoszę wrażenie że
              niektórzy są tu po to aby obrażać innych użytkowników tego forum pod
              byle pretekstem czepiając się tego co napisali. Jak chcesz to płać
              więcej skoro to dla ciebie miara uczciwości ale zanim napiszesz że
              ja być może z tego powodu że zapłaciłem mniej to mogę kogoś oszukać
              wynajmując apartamenty, pomyśl chwilę czy nie posuwasz się trochę za
              daleko.
              • trypel Re: most w Ruse 03.06.10, 21:53
                skoro przechodząc to przejscie srednio raz na miesiac mam za kazdym razem
                wypisywany kwitek i płacę dokładnie tyle ile na tablicy (nota bene opłaty
                możliwe w 3 walutach) to znaczy że Ty proponujesz łapówkę zeby zaoszczędzić 1 €.
                I to jest dla mnie miara uczciwosci i przyzwoitości.
                • Gość: AR Re: most w Ruse IP: *.silesiamultimedia.com.pl 04.06.10, 16:29
                  A ja popieram apartamentbulgaria. Władza okrada mnie na każdym kroku. Kasują
                  mnie wszędzie. Np składki zdrowotne, płacę a jak idę do lekarza to i tak płacę
                  drugi raz. I to jest jeden przykład z miliona. Jeśli mam więc okazaję okraść
                  władzę to robię to z uśmiechem szerokim.
                  I nawet jeśli chodzi o władzę bułgarską to robię to chętnie bo każda władza to
                  złodzieje. Jadę w tym roku do BG i prawdopodobnie krzyknę w okienku na moście NO
                  FAKTURA i dam 5 EU. I machnę tych złodzieji na 6 EU i się uśmiechnę szeroko
                • apartamentbulgaria Re: most w Ruse 05.06.10, 00:18
                  Po pierwsze to przejazd mojego samochodu kosztował według cennika
                  więcej niż 6 EUR więc oszczędność była większa niż 1 EUR a po drugie
                  nikomu nie proponuję żadnej łapówki tylko odpowiadam na inicjatywę
                  gospodarczą pracowników pobierających opłaty za przejazd. Pensja w
                  Bułgarii rzadko przekracza równowartość 1000zł więc nie dziwię się
                  że bardzo wiele osób dorabia tam do pensji, tym bardziej że ceny w
                  sklepach nie są ani trochę niższe jak u nas. A tak w ogóle to nie
                  chce mi się już więcej pisać na temat opłat na tym moście i nie mam
                  ochoty tłumaczyć się z tego że ktoś tam skasował ode mnie dwukrotnie
                  po 5 EUR za przejazd a kogoś innego kasują za każdym razem więcej.
                  Jeśli chodzi o mnie to pobieranie jakichkolwiek opłat za przejazd
                  przez most to totalna głupota wynikająca z chciwości władzy która
                  nie dość że bierze pieniądze za jazdę po dziurawych drogach to
                  jeszcze usiłuje w ten sposób sobie dorabiać. Życzę wszystkim aby
                  przejeżdżali przez ten most nie za 5 ale za 3 EUR a nawet za darmo
                  jeśli się uda, może Bułgarzy w końcu pójdą po rozum do głowy i
                  zniosą te idiotyczne opłaty bo zauważą że więcej wydają na
                  utrzymanie systemu pobierania opłat niż przynosi on zysku.
      • michu-ltd Re: most w Ruse 05.06.10, 14:05
        A jeśli już mówimy o opłatach to pytanie odnośnie winiet, będziemy
        jechać w lipcu autem przez Słowację, Węgry, Rumunię czy winiety są
        obowiązkowe na całe kraje czy tylko na odcinki płatne (autostrady)
        jeśli takowe są. Czy jak będziemy omijać płatne odcinki to musimy
        mieć winiety.
        • trypel Re: most w Ruse 06.06.10, 19:02
          Słowacje i Węgry możesz pokonać bez winiety. Moim zdaniem nawet ciekawsza droga
          od Barwinka do Oradei. Przez Rumunie musisz mieć (opłata ogólna). Pamiętaj że na
          Węgrzech nie masz żadnej naklejki ale system działa dosć sprawnie (kamery na
          autostradzie i identyfikacja nr rejestracyjnego).
        • apartamentbulgaria Re: most w Ruse 06.06.10, 20:48
          Na Słowacji płatne są tylko autostrady więc to już indywidualna
          decyzja czy się wykupi winietkę i pojedzie autostradą czy się ją
          ominie i pojedzie zwykłymi drogami. Słowacja jest mała więc
          teoretycznie można ominąć autostrady jeżeli specjalnie się nie
          spieszymy.Ja dwa razy tak właśnie zrobiłem ale ostatnio dałem sobie
          spokój z tą metodą i wykupiłem winietę bo trochę mnie to
          spowalniało. Węgry i Rumunia to kraje których się nie przejedzie bez
          winiet.
    • Gość: kar Re: most w Ruse IP: *.40.108.46.adnettelecom.ro 07.09.16, 01:11
      a orientujecie sie czy jak w GPSie zaznacze opcje UNIKAJ OPŁAT to poprowadzi mnie drogami bezplatnymi ,ze nie bede musial wykupowac winiety? szczerze to juz pytanie po fakcie bo tak zrobilem i przejechalem ze slowacji do bukaresztu czyli prawie przez cala Rumunie i sie zastanawiam czy jakies zdjecie wezwanie do zaplaty przyjdzie do Polski? po drodze Policja mnie na szczescie nie zlapala(za pozno sie dowiedzialem ze winiety sa smiesznie tanie)
      • Gość: stj Re: most w Ruse IP: *.toya.net.pl 07.09.16, 10:45
        Zmartwię Cię, rumuńska rovinieta obowiązuje na wszystkie drogi publiczne, a bułgarska na wszystkie drogi poza obszarem zabudowanym. Aha, pogranicznicy rumuńscy często gęsto proszą o okazanie wykupionej winiety. Baw się dobrze ^^
        • ma.ci.ej Re: most w Ruse 07.09.16, 12:42
          >> bułgarska na wszystkie drogi poza obszarem zabudowanym

Nie jest dokładnie tak - drogi bułgarskie, na których obowiązuje winieta są oznakowane, co nie zmienia faktu, że przejazd bez zakupu winiety przez Bułgarię jest praktycznie niemożliwy.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka