Dodaj do ulubionych

czy Krym to dobry wybór?

25.03.06, 14:42
po całym roku pracy szukam odpowiedniego miejsca na wakacje, chce
sie "pobyczyć" na plaży, i trochę pozwiedzać. Najlepiej zebym miała gwarancje
pogody i możliwosc zobaczenia ciekawym miejsc. rozważam Krym, Bułgarie,
Chorwacje. czy ktoś kto był już w tych miejscach moglby pomoc mi dokonac
wyboru? z gory serdecznie dziekuje za pomoc
Obserwuj wątek
    • Gość: agnienienia Re: czy Krym to dobry wybór? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.03.06, 20:37
      Witam,
      tak się składa,że byłam we wszystkich tych miejscach i bez dyskusyjnie polecam
      Krym.
      Odpoczywałam tam w ubiegłym roku przez trzy tygodnie i był to naprawde
      niezapomniany wypoczynek(wyjazd zorganizowaliśmy sobie we dwoje).
      Sama podróż jest już wielka przygodą. Pociąg ma w sobie coś magicznego, można
      poznać ciekawych ludzi, zjeść rozmaitości zakupione na stacjach od "babuszek",
      napić sie wódki,odpocząć. A już sam Krym to zupełnie inny wymiar życia, do dzis
      jestem pod WIELKIM wrażeniem tego miejsca. Zwiedziliśmy cały półwysep od Kemeru
      po Sewastopol. Mieszkaliśmy w bardzo ładnej kawalerce w Teodozji. Dodam jeszcze,
      ze przez dwa miesiące po powrocie nie mogłam normalnie funkcjonować, chciałam
      tam wrócić.
      Naprawdę polecam Krym na wypoczynek.
      • ahkoscian Re: czy Krym to dobry wybór? 28.03.06, 15:38
        polecam bardzo: Krym i Chorwacje...kwestia funduszy...
        2 lata temy - 2 tygodne - Chorwacja - 1400 PLN/os
        rok temu - 2 tygodnie - Krym - 900 PLN/os
        nie oszczedzalismy...duzo zwiedzalismy...
        jesli chcesz zobaczyc zdjecia, masz pytania - pisz na priv
        ahkoscian@gazeta.pl
        • svietlana6 Re: czy Krym to dobry wybór? 28.03.06, 18:09
          KRYM to moja druga miłość
          Najlepsze jest to ze jeszcze rok temu bylo niewiele oferte w Polsce na Krym, a
          teraz.... za rok lub dwa lata Krym będzie tak samo popularny jak Bułgaria,
          Grecja..
          Teraz niewiele osób jeździ na Krym. Ludzie boją się nieznanego - wschod,
          Ukraina , Krym
          Przecietny Polak mysli ze go tam zabiją, zjedzą i powieszą
          Wrecz przeciwnie
          Tyle rzyczliwości i dobroci nigdzie w Polsce nie zaznałam
          Nie ma się czego obawiać, tam tez zyją ludzie :)
          Cenne są informacje na różnych portalach poświęconych Krymowi
          najbardziej wartościowe wydaje mi sie www.eastway.pl
          Sa tam cenne informacje o ludnosci, sztuce i kuchni
          duzo zdjęc i wogole jest ok
          Polecam także przewodnik Pascala, który niedługo powinien szybko zejsc z
          księgarni
          pozdrawiam
          • Gość: Roman Re: czy Krym to dobry wybór? IP: 156.17.123.* 29.03.06, 11:48
            musze Ci przyznac ze bedziesz miec trudny orzech do zgryznienia, zarowno Chorwacja,
            Bulgaria i Krym sa piekne. Sam osobiscie bylem w Chorwacji i na Krymie, Bulgarie znam z
            opowiadn znajomych. Wieksze wrazenie zrobil na mnie Krym, miejce naprawde wyroznia
            sie swa egzotyka, islamskie meczety, karaimskie kienesy, ormianskie cerkwie, carskie
            palace, a poza tym genialne widoki. Strona ktora polecala Svetlana jest istotnie dobra,
            mozesz tam zobaczyc spory kawalek Krymu, szczegolnie podoba mi sie jednak dzial o
            ludnosci, przyznaje ze nawet po przeczytaniu przewodnika nie wiedzialem tych rzeczy.
            Zycze powodzenia i pozdrawiam serdecznie
                • Gość: michał Re: czy Krym to dobry wybór? IP: *.acn.waw.pl 02.04.06, 15:55
                  Kwestię "dziur toaletowych" ktoś mi kiedyś tłumaczył. Chodzi o to, że na
                  wschodzie panuje przekonanie, że deski klozetowe są źródłem i siedliskiem
                  zarazków i siadanie na czymś, na czym siedział ktoś wcześniej jest oznaką
                  niedbania o higienę miejsc intymnych. Tak więc lepiej kucnąć. Dlatego często,
                  gdy natrafi się gdzieś wreszcie na tradycyjny sedes (co nie jest łatwe nawet na
                  nowo wyremontowanych dworcach), to często na desce można znaleźć odciśnięte
                  ślady butów (wolą wgramolić się na sedes niż usiąść). Niby słuszne rozumowanie,
                  ale widok i zapach bywają czasami porażające...
              • Gość: pawel Re: czy Krym to dobry wybór? IP: 80.50.167.* 10.04.06, 23:31
                Krym to dobry wybór,ale musisz sie nastawic na pewne niewygody..i niestety
                niezbyt przychylne nastawienie ROSJAN,którzy w większości zamieszkuja KRYM(W
                przeciwieńswie do UKRAINCOW,KTORZY SA OK)...aCHH ten imperializm
                rosyjski.Krajobrazy cudowne-NOWY SWIAT,sUDAK,JAŁTA ,AJ PETRI,bACHCZYSARAJ,ale i
                zabytki-nocleg przy minarecie,cudowny palac WORONCOWA w Alupce,palac ALEKSANRA
                IIIw MASSANDZRZE,palac CHANOW W BACHCZYSARAJU etc etc...ale bylem tam raz i
                wystarczy.a w CHORWACJI 12 razy...i wciaz chce tam wracac...cudowne
                krajobrazy,zabytki i CYWILIZACJA!!!!!!!niestety w przeciwienstwie do
                Krymu!!!!!!!!!!!!!
                • Gość: Janusz Re: czy Krym to dobry wybór? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.04.06, 00:29
                  A ja byłem z 15 razy na Krymie a tylko 2 razy w Chorwacji.
                  Tłumy Niemców w chorwackich knajpkach, w których kelnerzy tylko ich dostrzegają, nas traktując jako podrzędną klasę turystów - to nie to!
                  Na Krymie czuję się znacznie bardziej swojsko - podobna mentalność ludzi, otwartość, chęć do zabawy, zawierania nowych znajomości.
                  Każdy znajdzie tu formę wypoczynku jakiej oczekuje. Student, globtroter, łazik będzie miał tani nocleg na kwaterze za 3-5$ (i odpowiedni do tego standard), ktoś bardziej wybredny skorzysta z pensjonatu za 15-20$ i będzie miał bardzo dobre warunki, a ktoś naprawdę bogaty zarezerwuje przez biuro podrózy hotel z ****.

Ale do rzeczy. Na Krymie jest tyle ciekawych miejsc do obejrzenia, ze warto tam parokrotnie pojechać i należy się na to nastastawić, a nie na leżenie "bykiem" ma plaży. Na plażę to do Grecji, Hiszpanii (będzie o 50% taniej).
                  Pod ręką jest wszystko: góry, morze, wspaniała przyroda, zabytki. Miejsc godnych odwiedzenia jest tyle, że 2 tygodnie w formie intensywnej trasy objazdowej zaprezentuje Ci ich zaledwie połowę (są tacy co robia to naprawdę dobrze).

Jeśli ma to być wyjazd organizowany samodzielnie to musi być dłuższy. Mając nawet do dyspozycji własny samochód (i dzięki temu wiekszą mobilność) trzeba uwzględnić nieznajomość terenu i co za tym idzie czas na jego rozeznanie (poruszanie się np po tajemniczych skalnych miastach).
                  Stanowczo odradzam wyjazd na Krym bez środka lokomocji (w sezonie lokalny transport jest zatłoczony, jego standard pozostawia wiele do życzenia, a liczenie na łut szczęścia by dostać bilety kolejowe np z Symferopola do Lwowa byłby lekkomyślnością). Po sezonie (np we wrześniu) jest z tym juz znacznie lepiej.
                  Mógłbym na ten temat pisać bardzo dużo (wielokrotnie pilotowałem grupy na Krymie), przekazywać rady i sugestie (jeśli jesteście zainteresowani piszcie e-mail: janusztop@interia.pl)
                • Gość: Sasza Niezbyt przychylni sa wobec polactwa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.06.06, 17:03
                  Owszem, Rosjanie i inne narody zamieszkujace b. ZSRR sa nieprzychylnie
                  nastawione... do Polaczkow ktorzy przyjezdzaja i zachowuja sie po chamsku.

Dotyczy to i Krymu i Lwowa i Wilna i wszystkich innych popularnych miejsc.

Bo tak ciezko jest zrozumiec, ze nie wszyscy znaja na tym swiecie jez. polski i
                  warto najpierw sprobowac dogadac sie po rosyjsku a nie od razu zaczynac rozmowe
                  po polsku i traktowac rozmowcy jak smiecia
                  Z drugiej strony - slowo "k..." znaja dobrze wszyscy slowianie i naiwnym jest
                  sadzenie, iz mozna go na glos uzywac co chwile, bo przeciez nikt nie rozumie.
                  Problemem jest tez wieczna postawa rozszczeniowa, ludzie jada na Krym bo chca
                  tanio spedzic wakacje, le na miejscu maja ciagle pretensje, ze brudno, ze
                  niewygodnie itp. A kto przepraszam zmusza tam jechac? Nie podoba sie? - Orbis
                  zaprasza do pieciogwiazdkowych hoteli na Kanarach.
              • braat1 Re: czy Krym to dobry wybór? 10.05.06, 13:07
                Najbardziej bylem zszokowany w toaletach na dworcu w Odessie.
                1. Seria kabin na narciarza. (Do tego sie juz przyzwyczailem, takze nie byl to
                dla mnie szok)
                2. Brak drzwi. To juz troche dziwne, ale jak czlowiek musi to musi :)
                3. Na przeciwko kabin przechadza sie pani sprzataczka z mopem. (Bylem w ciezkim
                szoku, najbardziej mnie zdziwilo ze nikt sie nie krepowal tej sprzataczki, a
                moze to ja jakis wstydliwy jestem ??)
          • Gość: ekonom Re: czy Krym to dobry wybór? IP: *.pfeilheim.sth.ac.at / 193.170.52.* 01.05.06, 20:40
            oj krym jeszcze dluuuuuuuuuuuuuugo nie bedzie tak popularny jak wymienione kraje. Jest tam zastuj bieda brud i dziadostwo. Oczywiscie pojechac tam i to zobaczyc to fajna przygoda. Ale za wszystko co choc troche standardem wybiega ponad przeciatnosc krymska (czyli jest normaln w naszym znaczeniu) kosztuje fuuuuuuure pieniedzy! Ale i tak moj wyjazd na krym bal niezapomniany i byly to jedne z lepszych wakacji.
            • Gość: ja24 Re: czy Krym to dobry wybór? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.06.06, 20:15
              zgadzam sie z toba - do normalnosci tam jeszcze dalego - traktowanie turystow
              ponizej krytyki - caly krym nastawiony jest tylko i wylacznie na turystow
              rosyjskojezycznych - niegdzie nie dogadzas zsi epo angielsku, niemiecku czy tez
              polsku - ja tylko duzemu szczesciu zawdzieczam ze wrocilem z tamtad - gdyby nie
              spotkana przypadnikem polka do dzis koczowalbym w symferopolu chcac kupic bilet
              powrotny:)

pomijam kwestie biletow - jak poszedlem 6 sierpnia kupicbilet powrotny do lwowa
              to pani w okienu powiedziala mi (poznanej polce) ze wolne bilety sa ale na
              poczatku wrzesnia!!!!!

bulgaria zdecydowanie - zlote piaski

krym wbrew pozorom nie jest tani - 2 tygodnie 2 tys zlotych
    • Gość: dg Re: czy Krym to dobry wybór? IP: *.bydgoszcz.cvx.ppp.tpnet.pl 06.05.06, 18:38
      Czy jechał ktoś pociągiem relacji Warszawa- Simferopol, jak przedstawia sie
      standard wagonów sypialnych ? , ponoć sa tylko przedziały 4 - osobowe, czy w
      sleepingach tych obowiązuje podział na przedział damski i męski, czy tez
      towarzystwo jest w przedziale mieszane jak w kuszetkach. Bardzo proszę o
      odpowiedź.Z turystycznym pozdrowieniem - dg
    • Gość: KB Re: czy Krym to dobry wybór? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.06, 14:43
      No i tanio - za 0,5 litra Obołona (najlepsze piwo na Ukrainie) w eleganckim
      pubie w Teodozji płaciłem 1,40 zł... Polecam też wódkę Nemiroff - czystą oraz
      pieprzóweczkę (zwłaszcza, jak zimny wiatr od morza wieje).

Warto skoczyć też do Mysowoje nad Morzem Azowskim - w Tatarskiej Buchcie w
      wielu miejscach na plaży miliardy muszli wyparły piasek. Z innych "bucht"
      polecam boską Tichą Buchtę pomiędzy Ordzonikidze a Koktebelem.
      • Gość: wioletta Re: czy Krym to dobry wybór? IP: *.telpol.net.pl 02.06.06, 10:05
        Gdzie byliście na kwaterach i jak tam jest , ile trzeba zapłacić za nocleg i
        ile trzeba mieć pieniędzy na wakacje 2+2 nad morzem. Jaką miejscowość wybrać by
        była fajna i nie za droga. Jak najlepiej dojechać , czy pociągiem czy samochodem
        , ile godzin jest się w drodze i ile to jest km do przejechania. Jeśli pociągiem
        to gdzie załatwiać bilety? ile kosztuje przejazd samochodem a ile pociągi?
        Interesuje mnie wszystko. W Bułgarii byłam w zeszłym roku i było super i tanio.
        Polecam , ale nie można jeżdzić w to samo miejsce co roku bo w wielu miejscach
        jest fajnie. Polska też jest ładna , ale droga i zimna nad morzem , ale mimo to
        ją lubie, ale kocham ciepłe morze i piasek i dobre jedzenie za przyzwoitą cene.
        Pozdrawiam.
    • Gość: PeteR Re: czy Krym to dobry wybór? IP: *.chcgilgm.covad.net 10.06.06, 16:16
      Hey !!! Bylem na Krymie zaraz przed wyjazdem do USA, jakies 3 lata temu, i
      serdecznie polecam Ci ta przecudna kraine. Mysle ze powoli zaczyna sie tam
      wkradac turystyka przez duze T, ale jak na razie jest istny raj dla turystow.
      Niedosc, ze za kazdy nocleg placilismy $2 to mozna tam naprawde duzo
      zaoszczedzic z racji niewysokich cen oraz przelicznika dolara do hrywny.
      Polecam takie miejscowosci jak Aluszta (piekna plaza oraz niedaleko
      miejscowosci Twierdza Funa, oraz piekne gorki jesli nie nastawiasz sie na
      wylegiwanie na plazy), Cudak (rownie sliczna plaza i zamek na wzgorzu), bogata
      Jalta, oraz wiele innych przymorskich miejscowosci. Jesli chcesz zobaczyc fotki
      pisz na limestonedesign3@sbcglobal.net Pozdrawiam :)
    • marmelada Krym to bardzo dobry wybór!!! 10.06.06, 18:11
      Witaj, na Twoim miejscu nawet bym się nie zastanawiała!
      Na Krymie byłam w tym roku od Świąt Wielkanocnych do majowego weekendu.
      Gdybyś miał/miała jakieś pytania pisz.

A jak się wahasz zapoznaj się z przewodnikiem Bezdroży
      "Krym półwysep rozmaitości".
    • Gość: krym2005 Re: czy Krym to dobry wybór? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.06.06, 20:25
      do normalnosci na krymie jeszcze dalego - traktowanie turystow
      ponizej krytyki - caly krym nastawiony jest tylko i wylacznie na turystow
      rosyjskojezycznych - niegdzie nie dogadzasz sie po angielsku, niemiecku czy tez
      polsku - ja tylko duzemu szczesciu zawdzieczam ze wrocilem z tamtad - gdyby nie
      spotkana przypadkiem polka, do dzis koczowalbym w symferopolu chcac kupic bilet
      powrotny:)

pomijam kwestie biletow - jak poszedlem 6 sierpnia kupicbilet powrotny do lwowa
      to pani w okienu powiedziala mi (poznanej polce) ze wolne bilety sa ale na
      poczatku wrzesnia!!!!!

aaa w restauracji zapomnij o menu w jezyku innym niz rosyjskim

i standard tych tanich kwater....bez komentarza....TRAGEDIA!!!!

brak cieplej wody, zimna woda wylaczana w pewnych godzinach:( i te sierdzace,
      zapychajace sie toalety...pod zadnym pozorem nie wrzucaj papieru do kibelka bo
      zapchasz go na 100%

bulgaria zdecydowanie - zlote piaski

krym wbrew pozorom nie jest tani - 2 tygodnie 2 tys zlotych - ceny praktycznie
      jak w polsce - no moze alkohol tanszy - aaaa i nie jedzdo jałty bo ceny cie
      zwala z nog....

odczekaj jeszcze pare lat - i wtedy pojedz na krym
    • fish1 Re: czy Krym to dobry wybór? 10.06.06, 22:16
      Witaj.Byłem dwa razy na Krymie w miejscowości Feodosia na wschodzie
      półwyspu.Najlepiej się porozumieć po rosyjsku,większość turystów to
      rosjanie.Morzem czyste i ciepłe choć plaża w większości kamienista.Niedaleko do
      morza Azowskiego idealne dla małych dzieci.Ceny o wiele niższe niż np w
      Jałcie.Wyżywienie najlepiej we własnym zakresie.Są dwa bazary gdzie zawsze
      można kupić świeże egzotyczne warzywa i owoce,dla smakoszy ryb bardzo duży
      wybór.Producenci win zawsze dają spróbować swoje wyroby.Dojazd proponuję
      samochodem przez:Kijów,Czerkasy,Kachowka,Herson itd.gwarantuję niezapomniane
      widoki.Jeżeli potrzebujesz dokładniejszych informacji pisz: fish1@onet.eu
      • buanitka Re: czy Krym to dobry wybór? 11.06.06, 12:13
        Trzeba w końcu zrozumieć, że na Krym się nie jedzie po LUKSUSY! Jest to
        postsowiecka egzotyka wymieszana z przepiękną przyrodą i klimatem (czego nie da
        się opisać). A można tam wypocząć bardzo tanio i fajnie. W sierpniu znów
        jedziemy (już 4 raz) i już nie mogę się doczekać, aż znowu zobaczę ten
        przepiękny KRYM :)
    • Gość: Karek Re: czy Krym to dobry wybór? IP: *.chello.pl 11.07.06, 08:39
      Zdecydowanie tak, jade tam juz 4 raz:) Jest tam tak wiele miejsc do zobaczenia
      ze starczy i na 10 pobytow...Masz tam wszystko czego chcesz plaze, gory,
      zabytki starozytnosci, sredniowiecza i XIX palace, nie mowiec o "zabytkach
      postsowieckiej architektury turystycznej". Kawal historii Europy na malym
      kawalku ziemi...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka