10.05.06, 19:17
witam, poszukuje noclegu na urlop w Bawarii (okolice Berchtensgade) lub
zamków, apartamenty, czekam na konkrety
Obserwuj wątek
      • jusytka Re: Bawaria 10.05.06, 23:04
        A jak cos znajdzisz lub tam w końcu pojedziesz podziel sie proszę wrażeniami i
        doświadvzeniami. Od lat marzy mi się Bawaria jako cel wakacyjnej wyprawy,
        niestety nie znam niemieckiego :(
    • fasolka3 Re: Bawaria 10.05.06, 23:31
      www.berchtesgadener-land.com/www/live/wwwnavi/parser,id,63,nodeid,.html
      www.berchtesgaden.de/de/index.html
      www.bayern.by/portal/frontend.php?lang=de
      Bawaria ma swoja wlasna koncowka internetowa: by

Polecam Bawarie jako Bawarka z wyboru!!!!

FFF
        • jusytka Re: Bawaria 12.05.06, 21:44
          Jakie są ceny noclegów na tzw kwaterach na Bawarii?, czy należy rezerwować coś
          wcześniej, czy można tak jak na Chorwacji jechać "w ciemno" i znaleźć coś na
          miejscu? Czy za 50 Euro można znaleźć nocleg dla 4-osobowej rodziny?
          • iberia30 jusytka 12.05.06, 22:16
            wszystko zalezy do terminu-jesli pojedziesz w dlugi weekend to mzoe byc
            problem.Ja najczesciej znajduje w Niemczech noclegi w gasthofach za ok.20-25
            €/os.Jesli bedziesz potrzebowala pomocy w tej materii to polecam swa skromna
            osobe;-)
            • jusytka Re: jusytka 12.05.06, 22:33
              Tak jak napisłam wcześniej Bawaria to moje marzenie, niestety tylko wakacje
              wchodziłyby w grę. Póki co muszę jeszcze przekonać moja połówkę i musze mieć
              argumenty. Nigdy nie szukaliśmy jeszcze noclegów w Niemczech, bo mieszkamy przy
              niemieckiej granicy i specjalnie mnie tam nie ciągnęło, Bawaria jest wyjątkiem,
              byłam kiedyś zimą w Monachium i połknęłam bakcyla ;)
              Interesowałby nas tani nocleg w 4 os. pokoju z łazienką latem. Co to są te gasthofy?
              • iberia30 Re: jusytka 13.05.06, 09:42
                gasthof, gasthaus to po prostu pensjonat :-)prowadzony przez niemiecka rodzine,
                jedne z nich sa mniejsze na kilka osob, inne nieco wieksze na kilkanascie do 20-
                30:-)
                Do ewentualnego znalezienia Wam noclegu bede potrzebowac dokladny termin pobytu
                oraz miejscowosc lub mniej wiecej okolice , ktora by Was interesowala:-)
                • jusytka Re: jusytka 13.05.06, 16:14
                  Problem w tym, że ja się tylko do wyjazdu "przymierzam". Nie wiem czy byłoby nas
                  stać na Bawarię dlatego chciałabym sie tylko zorientować w cenach. W podanym
                  przez ciebie linku do jakigoś pensjonatu, znalazłam cennik, ale nie było tam
                  pokojów rodzinnych (albo ja ich nie znalazłam), gdybyś mogła podesłać mi linki
                  do innych pensjonatów to nawet sama mogłabym poszperać. Jesli przekonam męża i
                  zdecydujemy się na wyjazd, wtedy będę mogła podać konkretny termin (na pewno w
                  okresie lipiec-sierpień)
                  • ennka Re: jusytka 13.05.06, 18:48
                    Ja tez przymierzam się do Bawarii w czerwcu.Wybieramy się do Mittenwaldu.
                    Widzieliśmy film na DV o tej miejcosości i bardzo nam się spodobała.
                    Tu masz linka do strony tej miejscowości

www.mittenwald.de/index.shtml?md_ferienwohnungssuche
                    a tu konkretne miszkanie wakacyjne dla 4 osób.

www.braun-fewo.de/
                    www.haus-barbara.info/mittenwald.html
                    To są tylko przykładowe propozycje.
                    Przejrzyj stronę ,jesli Cie zainteresuje .
                    Są tam nie tylko mieszkania , równiez różnego typu pensjonaty z wyżywieniem.
                    Życze powodzenia w szukaniu i spełnienia marzeń.
                    Bozena

• caesar_pl Re: jusytka 13.05.06, 21:14
                      Bawaria jest ladna do bardzo ladna.Ja bylem w Rottenburgu,Nördlingen,Bambergu,Miltenbergu ale najpiekniejszy jest Lohr nad Menem i Gelnhausen.Naprawde,Lohr jest tak czysty i zorganizowany,na starym miescie pod 15 wieczna kamienica 3 poziomowy parking i ten zamek ,w ktorym urodzila sie krolewna Sniezka.
                      community.webshots.com/user/oktavian_de2
                    • jusytka Re: jusytka 13.05.06, 22:13
                      Dzięki, stronka jest również w wersji angielskiej, więc mogłam sobie poczytać.
                      Ceny nie są takie upiorne jak mi się wcześniej wydawało, zwłaszcza jak
                      przejrzałam ofertę prywatnych kwater :) Cieszy mnie też to, że tak wygodnie
                      można tam dojechać autostradami.
    • jusytka Re: Bawaria 15.05.06, 10:10
      Dzieki :) o ile dobrze pamietam, pamiętam cię z Auto Moto...
      Wczoraj podjęłam temat z mężem, w tym roku nie ma szans, bo bylismy już w górach
      na Majówce i w wakacje wyskoczymy sobie tylko na tydzień, chyba do Warszawy.
      Jednak za rok wstępnie zgodził się na Bawarię :)))
        • iberia30 jusytka:-) 16.05.06, 09:48
          skoro tak Cie zafascynowala Bawaria to polecam rowniez....Schwarzwald, tez Ci
          sie chyba spodoba :-)a tu moge troche podpowiedziec:-).
          • jusytka Re: jusytka:-) 16.05.06, 19:38
            Chyba nie będzie czasu, jak przyjrzałam sie mapie to stwierdziłam, ż z Bawarii
            to juz całkiem niedaleko do Włoch, czy Chorwacji. Pomyslałam wiec sobie, ze
            fajnie by było z 5 dni pobyć na Bawarii i z 5, gdzieś na plaży. Z dziećmi nie
            robimy w wakacje wiecej niz 500 km, więc cała wyprawa i tak potrwałaby z 2
            tygodnie. Generalnie Niemcy, aż tak bardzo mnie nie "pociągają", bo mieszkam tuz
            przy granicy i bywam tam często, ale kocham góry i zamki, a więc Bawaria jest
            czymś dla mnie. Interesowałaby mnie równieź Badenia, bo urodził sie tam mój
            pradziadek, ale w dalszej przyszłości.
            • ennka Re: jusytka:-) 17.05.06, 00:17
              Hmn, nie wiem co dla Ciebie znaczy "niedaleko".
              Nie powiedzałabym ,że z Bawarii niedaleko nad morze.
              Toż to środek Europy.
              Nie chce mi się liczyć,ale z 1000 km do najbliższego morza ,o Chorwacji nie
              wspominając , to pewnie będzie.
              Popatrz na mapę uwżniej i policz kilometry.
              Miłej zabawy Ci życzę.
              • jusytka Re: jusytka:-) 17.05.06, 13:31
                Fakt, drodze sie nie przyglądałam, ale w linii prostej nad włoski Adriatyk
                wydaje sie być niedaleko. Jechałam kiedyś przez austriackie Alpy do Włoch,
                wygodną autostradą i tak sobie tez wyobrażam, przejazd przez te niemieckie Alpy,
                ale może się mylę ...
              • jusytka z Bawarii nad Adriatyk 21.05.06, 12:48
                Sprawdziłam, tak jak przypuszczałam z Bawarii do Włoch (okolice Wenecji) biegnie
                przez austriackie Alpy wygodna autostrada, nad Adriatyk jest więc nie 1000, ale
                tylko 500 km, a więc autostradą pół dnia jazdy autem.
            • iberia30 do barbak 17.05.06, 19:25
              zakladam, ze to mnie pytasz o Schwarzwald:-), zadaj konkretne pytanie bo nie
              wiem jakich informacji potrzebujesz, dokad dokladnie jedziesz?
              • barbak Re:iberia30 17.05.06, 20:23
                Jade do Herbolzheim ,co w poblizu jest najciekawszego , o co mozna sobie
                odpuscic ze wzgledu na brak czasu ,bedziemy tam 6 dni . O Europarku wiem.Jezeli
                cos wiesz to b. prosze
                • iberia30 Re:iberia30 17.05.06, 21:45
                  Nie ukrywam, ze tej czesci Schwarzwaldu za bardzo nie znam, ale na pewno
                  Freiburg jest warty zobaczenia :www.freiburg.de/

Polecam maly lecz naprawde uroczy Tryberg:najwyzsze w Niemczech wodospady,
                  najwiekszy na swiecie zegar z kukulka:-)
                  www.triberg.de/cms/front_content.php
                  Do Strasbourga macie jakies 60km-tez warto sie wybrac, pospacerowac po starym
                  miescie,piekna katedra i urocze uliczki.

Polecam odwiedzic w celach rekreacyjno-spacerowych Titisee-Neustadt:
                  www.titisee-neustadt.de/servlet/PB/menu/-1/index.html
                  Dluzsza wycieczka ok.170km nad Jezioro Bodenskie i okoliczne miasteczka:
                  Ueberlingen :www.ueberlingen.de/
                  Lindau : www.lindau.de/
                  Meersburg : meersburg.de/c-sys/modules/cms/usage.main.php5?cPageId=1
                  Konstancja : www.konstanz.de/

i obowiazkowo do szwajcarskiego Schaffhausen-piekne wodospady:
                  www.sengers.ch/schaffhausen/rheinfall/rheinfall.asp

Oldeglosci mozesz sprawdzic tu :www.mappy.com/
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka