bagienny 03.07.12, 11:02 W dniu jutrzejszym (04 lipca 2012) około godziny 6-7 rano nastąpi krótka przerwa w działaniu Bloxa. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
orosadm Re: Przerwa techniczna 04 lipca 2012 04.07.12, 07:32 Czy mam wrażenie, że po przerwie coś się zmieniło w RSS-ach? oros Odpowiedz Link Zgłoś
rozieblox Re: Przerwa techniczna 04 lipca 2012 04.07.12, 08:08 Zmieniło się - korzystają z zewnętrznego serwisu Mediafed, który będzie miał teraz nasze dane. I który pozwala na łatwe bookmarkowanie. Ale tylko w anglojęzycznych serwisach (nie ma choćby Wykopu). I który wkrótce dorzuci reklamy. Pewnie też anglojęzyczne, więc wielce skuteczne. ;-> Przy okazji, pierwszy błąd. Jak w feedzie wybiorę bookmarkowanie, a potem wezmę Delicious, to mam " JakÄ? ksiÄ?ĹźkÄ? warto przeczytaÄ??" w polu Title & Description zamiast normalnych pl-znaków. Drugi błąd: po dzisiejszych zmianach przestał działać skrypt s.z.y.m.o.n. a do wyświetlania ostatnich komentarzy. Odpowiedz Link Zgłoś
s.z.y.m.o.n Re: Przerwa techniczna 04 lipca 2012 05.07.12, 00:41 > Drugi błąd: po dzisiejszych zmianach przestał działać skrypt s.z.y.m.o.n.a > do wyświetlania ostatnich komentarzy. Niestety skrypt, w tej formie, już raczej działać nie będzie. Zmieniła się domena kanału z RSS (poza blox.pl), a przeglądarki blokują takie wywołania za pomocą JavaScript. Krzaczki w miejscu polskich znaków to oczywiście efekt różnicy w kodowaniu - mediafed oczekuje zapewne standardowego UTF-8, a blox serwuje mu ISO-8859-2. Pozostaje zatem jedynie pogratulować załodze Blox.pl pięknego strzału w stopę. Jeżeli tak będą wprowadzane kolejne zmiany, to ja już się boję... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 08antek Re: Przerwa techniczna 04 lipca 2012 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.07.12, 10:43 niestety ale coś zepsuliście... mój blog jest odcięty od agregatora blogów kulinarnych... naprawcie to i to szybko.... Odpowiedz Link Zgłoś
bagienny Re: Przerwa techniczna 04 lipca 2012 04.07.12, 11:36 Jaki podawaliście adres kanału RSS? Odpowiedz Link Zgłoś
orosadm Re: Przerwa techniczna 04 lipca 2012 04.07.12, 11:44 A coś się zmieniło w ramach kanałów? Widzę, że następuje jakieś przekierowanie w RSS komentarzy - też sobie nie mogę z tym poradzić z importem do skryptu oros Odpowiedz Link Zgłoś
ols Re: Przerwa techniczna 04 lipca 2012 04.07.12, 15:21 Brakuje info o tym co dokładnie się zmieniło. Przydałoby się zwłaszcza użytkownikom, którzy korzystali z RSSów Bloxa i nagle ich usługi przestały dziś działać. Odpowiedz Link Zgłoś
rozieblox Re: Przerwa techniczna 04 lipca 2012 04.07.12, 18:05 Dokładnie. Powinno być wcześniejsze info co się zmieni i na co, jaki będzie potencjalny wpływ. No minimum tydzień wcześniej, żeby była szansa się przygotować, szczególnie, że teraz są wakacje i ludzie wyjeżdżają. Odpowiedz Link Zgłoś
radzido Re: Przerwa techniczna 04 lipca 2012 04.07.12, 17:43 U mnie rss-y co prawda działają (FF + Brief), ale z chęcią odczepiłabym toto od nich. Da się jakoś? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . Re: Przerwa techniczna 04 lipca 2012 IP: *.lodz.msk.pl 04.07.12, 18:52 sam rss działa, ale skrypty ciągnące dane z niego już nie. czemu? najdziwniejsze, że nie wyrzucają żadnych błędów Odpowiedz Link Zgłoś
s.z.y.m.o.n Re: Przerwa techniczna 04 lipca 2012 05.07.12, 00:51 Skrypty przestały działać, gdyż zmieniła się domena, z której serwowany jest RSS. Brak komunikatów o błędach (przynajmniej w moim skrypcie), to świadomy wybór - nie mamy tu przecież sterowania w panelu blox'a. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ervisha Re: Przerwa techniczna 04 lipca 2012 IP: 212.160.111.* 05.07.12, 06:51 A u mnie nie mogę zalinkować wpsiów, umieszczać odnośników bo wyskakuje komunikat ze to spam. Co się stało ??? Wczoraj tego nie było. Teraz w ogóle nie moge dodawac odnośników a jak mi sie uda to tylko jeden w poście..... Nie da sie prowadzić bloga Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Daniel K. Re: Przerwa techniczna 04 lipca 2012 IP: *.klodzko.hypnet.pl 06.07.12, 10:03 Szymonie - jest szansa na to byś wydziergał na nowo skrypt "ostatnie komentarze" ? Odpowiedz Link Zgłoś
orosadm Re: Przerwa techniczna 04 lipca 2012 06.07.12, 13:45 Mam propozycję: Gazeta zleca wykonanie kawałka kodu, który wywali ostatnie komentarze w bocznej szpalcie ponad archiwum Szymonowi i wszyscy będą zadowoleni. Chyba Agorę stać na 2, nawet bogate dniówki programisty? MArek Odpowiedz Link Zgłoś
rozieblox Re: Przerwa techniczna 04 lipca 2012 07.07.12, 08:22 Biorąc pod uwagę, jakie warunki zaproponowali przy naborze na administratora, to szczerze wątpię, czy stać ich na dwie bogate dniówki. Zresztą Blox wygląda na mocno niedofinansowany, stąd pewnie reklamy. Mniejsza. Jak ktoś chce widget (inny) do ostatnich komentarzy, to sposób jest podany przez skr76 w komentarzu do wpisu o usunięciu awarii RSS. Odpowiedz Link Zgłoś